Bozulan yemin ve kefareti

CocoChanelmademoiselle

Bi kızı bi oğlu varmış 👩‍👧‍👦🥰🙏🏻
Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Haziran 2016
12.668
57.649
Merhaba arkadaşlar, konuyu nereye açacağımı bilemedim.lütfen bana da yardımcı olun.

Ben 6-7 ay önce çok büyük bir yemin etmiştim Kuran-ı Kerim in üstüne.çok büyük bir hataydı ama bir anlık gaflet işte Allah affetsin.daha sonrasında bu yemini bozmak durumunda kaldım maalesef.bunun kefaretini ödemek istiyorum.biraz araştırma yaptım,yemine kefaret olarak ya 3 gün oruç tutmak,ya 10 fakir doyurmak veya giydirmek,yada ihtiyaç sahiplerine kişi başı 20 liradan toplamda 10 kişiye para vermek diye belirtiliyor.şimdi ben sağlık sorunumdan dolayı oruç tutamam.doğuda yaşıyorum,yaşadığım şehirde kim ihtiyaç sahibidir kim değildir bilmiyorum.kişi başı 20 lira vererek 10 ihtiyaç sahibi kişilere vermek istiyorum.burda hep dilenci var ve bildiğiniz dolandırıcı.pra veriyorsun 5 dk sonra başka bir kılıkta gelip tekrar istiyor.ben gerçekten ihtiyaç sahibi birilerini bulmak istiyorum.hem karınları doysun,hemde kefaretim kabul olsun.napabilirim nasıl yapabilirim bana nolur akıl verin.nerden bulabilirim

Son düzenleme:
Merhaba. İnşallah bir daha yemininizi bozmak zorunda kalmazsınız. Ben de yurtdışındayım. Dediğiniz gibi burda muhtaç yok. Ama sizin yerinizde olsam internet üzerinden. Afrika Yemen gibi yerlere bağış yapardım. Tabi sizin kendi düşünceniz önemli. Bu benim fikrim

Çok teşekkür ederim cevapladığınız için.bu şekilde kabul olursa tabiki de bağışlarım.bunu da düşündüm ama kişi başı 20 liradan 10 kişi 200 yapar.200 tl yi direkt olarak bağış yapınca acaba 10 kişiye eşit olarak paylaştırılır mı? Neticede yemin kefaretinde eşit karın doyurma veya giydirme geçerli değil mi.aslında bunu bilsek cok daha kolay hareket edicez ama

Kızılay’a yada hasta çocuklara yardım edebilirsin Canım bende bozdum yeminimi parasını verdim
Nereye verdin canım Kızılay’a mı? Hasta çocuklara nasıl ulaştırabiliriz.hocanın söylediğine göre kişi başı 20 tl den 10 kişi 200 yapıyor.direkt olarak 200 ü bağışlarsam kabul olur mu? 250 300 de olabilir sorun değil,yeterki kefaretim kabul olsun

Rica ederim ne demek. Siz o niyetle gönderdikten sonra ,sizden çıkıyor eğer onlar yapmazlarsa günahları onların boynuna oluyor.

Ben de ona yakın bişey vermiştim ben tanıdık ihtiyaç sahibine verdim Kızılay olur kelebek çocuklar olur umuda koşanlar olur integramdan bakabilirsin

Mesela esinden ayrilmis kendi basina ve çocuklarına bakmaya calisan birine verebilirsiniz yada hasta ve tedavisi icon paraya ihtiyaci olana yada en mantiklisi kizilay gibi yere bagis yapmak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…