Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Esim geldi konustik ama hic bir sekilde orta yolu bulamadik, kayinpeder babami arayacakmis,babamda kalp hastasi pazartesi ameliyat olacak. Esim de dogru durust bir sey demedi.Oglunun yolu acik olsun,bu saatten sonra kaybedecek bir seyim yok dedim.

Kayinpeder israrla,kadinin yapacak isi belli erkegin belli,benim ogluma is buyuramazsin kendine cekiduzen vereceksin dedi.Ayrica ses kaydimi almis😳 neyin icine dustum ben.Hayatimda boyle cirkeflik gormedim
Ayy hayret bir şey babanizi arayıp ne yapacakmış kocaman kadınsınız. Karnım burnumda çalışıyorum para getiriyorum o zaman erkek işi olmuyor laf söylenmiyor da balığı fırına sürünce mi kadın işi diye ayağa kaldırmışlar ortalığı .
Kocanız bunca olaya sesini çıkarmadıysa cidden yolu açık olsun böyle edepsizlik olmaz.

ya açıkçası çocuğumu büyütürken ona hiç bagirmadim bir kere bile sesim yukselmedi diyen kimseye inanmıyorum açıkçası.
bu sürekli olmadığı sürece, arada bir gayet normal geliyor bana
kimse melek değil ,
bu konunun çok abartıldığını düşünüyorum.
ayrıca gelininde dili normal gelmedi bana ,
çocuğun / ailesinin yanında kimseye demem insan gibi davran vs
kendisi gibi karşılık gördüğünü düşünüyorum
Bak biz çok kavgalı bir çiftiz, ağzımıza geleni sayarız şu anda da öyleyiz hatta ama şimdi büyükler yatılı gelse hiçbir şey yokmuş gibi yaparız. Çünkü boşamayacağım adama anasının yanında kaba konuşmak doğru olmaz. Kadın oğlunun her kavgada paçavraya döndüğünü, her lafı işittiğini anlar ve ona kıyamaz 😂 konuda keşke son gelişmeler olmasaydı üzüldüm şahsen

Aslında sorun bu değil, son gelişmeler beni hiç şaşırtmadı, sabahtan beri bunu anlatmaya çalışıyorum. Umurlarında değil yani oğullarının çocuğa bağırması, hatta oğullarına insan gibi davran denmesi de. Yurdum insanının ciğerini biliyoruz artık , şaşırtmıyorlar beni. Sadece deprem görmüş insanların derdinin bu olmasına şok oldum. Şu zamanda bu pisliği yapmazsın.
Esim geldi konustik ama hic bir sekilde orta yolu bulamadik, kayinpeder babami arayacakmis,babamda kalp hastasi pazartesi ameliyat olacak. Esim de dogru durust bir sey demedi.Oglunun yolu acik olsun,bu saatten sonra kaybedecek bir seyim yok dedim.

Kayinpeder israrla,kadinin yapacak isi belli erkegin belli,benim ogluma is buyuramazsin kendine cekiduzen vereceksin dedi.Ayrica ses kaydimi almis😳 neyin icine dustum ben.Hayatimda boyle cirkeflik gormedim

şaşırıyorum açıkçası
gergin olabilir , sıkıntılı bı zaman olabilir çocuğa ya da başkasına bağırmış olabilir
bunun cevabı insan gibi davran demek mi ?
ben sevdiğim yakinlarimla bu şekilde konuşmayı tercih etmiyorum.
ne olmuş çocuğa bağırmışsa demiyorum ama herhalde hiçbirinizin çocuğu tek bir ses yükseltmesi olmadan büyüyor
bu kadar fanus içinde buyutuyorsaniz o çocuklara üzülürüm çünkü hayat böyle bir sey değil.
çocuğa kötü davranmayi iş edinmesi ayrı konu sahibinin anlattığı ayrı ,
ayrıca konu sahibinin kayınvalideside kendi çocuğunu korumuş o halde bu bakış açısı ile .

bilmiyorum yukarıda da yazdim ben kimseye demiyorum insan gibi davran , başkalarının içinde
bana denmesine alışkın değilim iletişime yukledigimiz anlamlar farklı .
sırf çocuğa bir kere bağırdı diye de kimseye seviyesiz demem ,
sanki ülkede çocukların nasıl büyüdüğünü bilmiyoruz yani herkes prens prenses yetiştiriyor gibi konuşmuşta
Siz hiç bağıran bir babayla yaşadınız mı? Hiç istemezdiniz emin olun. O sofraların haram zıkkım olduğunu bilirdiniz. Annenin bağırmasıyla babanın bağırması asla aynı değildir. Eşim çocuklarıma bağıran bir baba olsa hiç düşünmeden ayrılırdım, hiç düşünmeden.
Bu bir fanussa şayet, keşke ben de fanusta yaşasaymışım.
2.5 yaşında çocukla kazık kadar adamı bir tutmanız ayrı bir tuhaflık.
Seviyesizliği de kayınvalidesi için kullanmış bu arada. Ki haklı, seviyesizler. Kadın 36 haftalık hamile, üstelik hiç düşünmeden evini açmış, hem de çalışıyor. Siz onu anlamıyorsunuz ama kocayı anlıyorsunuz, öyle mi? Neden? Stresli olabilirmiş. Kıyamam ya!

Son düzenleme:
Aslında sorun bu değil, son gelişmeler beni hiç şaşırtmadı, sabahtan beri bunu anlatmaya çalışıyorum. Umurlarında değil yani oğullarının çocuğa bağırması, hatta oğullarına insan gibi davran denmesi de. Yurdum insanının ciğerini biliyoruz artık , şaşırtmıyorlar beni. Sadece deprem görmüş insanların derdinin bu olmasına şok oldum. Şu zamanda bu pisliği yapmazsın.
ben son gelişmeyi görmeden yazdım
açıkçası çok anlamadım da
ses kaydını almista ne yapacakmış
kadının babasını ne diye aramış saçma sapan bir şeyler olmuş amaç nedir çözemedim.

Defolup gitsinler ogullarinida alip. Kayinpeder cok biliyor. O eve sizde maddi katkida bulunuyorsunuz. Deli mi ne bunlar. Ses kaydinda ne var?
Ses kaydinda yukarda soylediklerim vardir,bize karismaya hakkiniz yok,madem oglunuz benimle cok mutsuz bu bebek nasil oldu,cahil diyen kayinvalideye cahil kim belli,oglunuz kabul etsede etmesede her isi benimle yapacak gibi seyler soylemem.

İyi de masal eşine insan gibi davran dedikten sonra kopmuş kıyamet. Oğulları çamaşır astıktan sonra değil

Ses kaydinda yukarda soylediklerim vardir,bize karismaya hakkiniz yok,madem oglunuz benimle cok mutsuz bu bebek nasil oldu,cahil diyen kayinvalideye cahil kim belli,oglunuz kabul etsede etmesede her isi benimle yapacak gibi seyler soylemem.
Eşiniz ses kaydı aldıklarını duydugu halde hala mi sessiz kaldı? Eğer öyleyse onları dolduranın eşiniz olduğunu dusunecegim. Sessizliği zaten onlarla aynı fikirde olduğunun ispatı.

Siz hiç bağıran bir babayla yaşadınız mı? Hiç istemezdiniz emin olun. O sofraların haram zıkkım olduğunu bilirdiniz. Annenin bağırmasıyla babanın bağırması asla aynı değildir. Eşim çocuklarıma bağıran bir baba olsa hiç düşünmeden ayrılırdım, hiç düşünmeden.
Bu bir fanussa şayet, keşke ben de fanusta yaşasaymışım.
2.5 yaşında çocukla kazık kadar adamı bir tutmanız ayrı bir tuhaflık.
Seviyesizliği de kayınvalidesi için kullanmış bu arada. Ki haklı, seviyesizler. Kadın 36 aylık hamile, üstelik hiç düşünmeden evini açmış, hem de çalışıyor. Siz onu anlamıyorsunuz ama kocayı anlıyorsunuz, öyle mi? Neden? Stresli olabilirmiş. Kıyamam ya!
ya ben babalar çocuklarına her gün bagirsin mi diyorum yazdıklarımı ısrarla anlamıyorsunuz.
sorunuza cevap vereyim
evet babam da bize bazen bagirirdi.
hala da bazen bağırır , bazen bende ona bağırırim çünkü hepimiz insanız .
bunun sıklığı ve şiddeti önemli
son kez bu açıklamayı yapıyorum, daha fazla cevaplamayacagim .
iyi forumlar

ben son gelişmeyi görmeden yazdım
açıkçası çok anlamadım da
ses kaydını almista ne yapacakmış
kadının babasını ne diye aramış saçma sapan bir şeyler olmuş amaç nedir çözemedim.
Ay şiştim, neyi anlatamıyorum, errrrkek oğulları ev işi yapıyor bi de üstüne azar yiyor diye sinirlenmişler🤣 Çünkü bunlar kadına göre, hem iş yap hem yanlış bir şey yapınca azarlan. Erkek fırına balık sürüyorsa sabah akşam ayaklarını yalamalısın.

İnanin cok sorunlarimiz oldu ama bu kadar seviyeye dusmedik, esimlede kotu degiliz normalde,evimiz ayri barkimiz ayri, kendi cekirdek ailemizde huzursuz olsak zaten ikinci bebegi istemezdim.
Size bir şey diyemiyorum. Olan olmuş Allah olanlara sağlık versin. Kendinizi üzmeyin. Siz doğurmak üzeresiniz, çalışıyorsunuz ve elinizden geleni yapmışsınız. Stresli olması gerek zaten sizsiniz. Lütfen yüzleşiyim vs diyerek kendinizi ispatlamaya çalışmayın. Ne düşünürlerse düşünsünler. Yemesinler içmesinler boşverin. Siz kendinize bakın.

ya açıkçası çocuğumu büyütürken ona hiç bagirmadim bir kere bile sesim yukselmedi diyen kimseye inanmıyorum açıkçası.
bu sürekli olmadığı sürece, arada bir gayet normal geliyor bana
kimse melek değil ,
bu konunun çok abartıldığını düşünüyorum.
ayrıca gelininde dili normal gelmedi bana ,
çocuğun / ailesinin yanında kimseye demem insan gibi davran vs
kendisi gibi karşılık gördüğünü düşünüyorum
Ses yükselir ama insan gibi yükselir! Bağırarak çocuğa hakaret ederek onu ürkuterek değil! Adam o çocuğu bariz korkutmasa insan gibi davran cümlesini zaten işitmezdi ne diye sakiz gibi uzatıyorsun ki? Tamam en hanfendi sensin bu kadında en terbiyesiz en hadsiz kadın!çünkü bu kadının hamile olmasının küçük bir bebek denecek çocuk üstüne yeni bir bebek bekleme gerginliğinin vs nin hiçbir önemi yok ! hamile kadına onca hakaret eden hadsizlerinde hic suçu yok canım! tek suçlu hamile bir anne! o da yavruma bağırma insan ol dedi diye... haketmis layığını bulmuş aferin kayinvalideye aferin o kayinpedere aferin kocaya aferin o aileyi savunan sana şimdi rahatla ve artık git olur mu ?

Karşılıklı bir atışma olmuş gibi görünüyor aranızda.Öncesi var gibi sanki. Bence saygı çerçevesinde oturup güzelce konuşun ortada bi anlaşmazlık varsa çözülür hassas bir dönemden geçiyorsunuz.

Birde çocuk için eşinizle tartışmaya girmeyin bence.Yani bu lafım sadece size değil herkese..
uygun zamanda böyle davranman hoş değildi,kızımızın üzerine çok geldin vs. demek daha doğru çocukların yanında tartışmak hoş olmuyor.hele de evde başkaları varsa.

Ay şiştim, neyi anlatamıyorum, errrrkek oğulları ev işi yapıyor bi de üstüne azar yiyor diye sinirlenmişler🤣 Çünkü bunlar kadına göre, hem iş yap hem yanlış bir şey yapınca azarlan. Erkek fırına balık sürüyorsa sabah akşam ayaklarını yalamalısın.
ben konu sahibinin olayları yanlı ve eksik anlattığını düşünüyorum.
aralarındaki tek mesele bu değil bence
iş bir yerlerde patlamış
kimsenin kimseye düzgün davrandığını dusunmuyorum

Ses kaydi aldigin icin sikayetci olacagim diyebilirsiniz. Aldigi ses kaydindan birsey cikmaz. Esiniz cikip ben yaptigim isten rahatsiz degilim, karismayin deseydi bu is bu kadar buyumezdi. Kv ve kp durduracak kisi esinizdi. Evlilikte herkes kendi ailesini idare eder. Babanixi arayip ne diyecekmis acaba

bazı kaynanalara gelın hamıle kalınca dırek guncelleme gelıyo. lohusalık... bebek dogunca da oturur koseye bebek elınde, sen de hızmet edersın. aaa cok tanıdık geldii. benmişmmm

Bi de ben🥺
Sezaryenin 6. günü dip köşe ev süpüren o gelin… hakkımı asla helal etmiyorum, hala içimde yara olduğu için görünce yazmadan edemedim 😑

ben konu sahibinin olayları yanlı ve eksik anlattığını düşünüyorum.
aralarındaki tek mesele bu değil bence
iş bir yerlerde patlamış
kimsenin kimseye düzgün davrandığını dusunmuyorum

Olaylarin patlama noktasi adamin evde yaptigi isten ve bebek bakimindan memnun olmaması. Bu konuda bir sıkıntısı olmasaydi ailesine ben memnunum, siz karismayin derdi. Cocugu yedirirken bagirmasi bile bunaldigini gösteriyor. Konu sahibinin uslubu ise dikte edici gorunuyor. Bu yuzden catisiyorlar bence

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X