böyle pko olur mu kızlar

meral_83

Guru
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
328
3
herkese slm bişey soracağım kızlar....ben pko hastasıyım ama adetlerim gayet düzenli kilo yok kıllanma yok yani pko dair hiç bir belirtim yok..ve doktor sen pkosun dedi ancak tüp bebekle bebeğin olur dedi daha 10 aylık evliyim o kadar çok üzülüyorumki..ne olur bana bişeyler söyleyin stres en büyük etken biliyorum ama kendimi alamıyorum bebekten...çok istiyorum bir bebeğim olsun ama her ay aynı hüsranı yaşıyorum...

canım bendede aynı durum yanı sadece pko ultrasyonda göründü baska belırtı vermıyor ben 3 yıldır beklıyorum bakalım ama benım eşimdede sorun var pko olan bırıde hamıle kalabılır canım doktorun nasıl hemen tüp dedi şaşırdım yanıı kafamçokkarıştı

Canım bendende pko var dr. gayet sakin bebegin olur ama biraz zaman alabilir demişti senin dr. hemen tüp bebek demesi çok ilginç. Peki sana hap felan vermedimi

senin doktor bence kafayı yemiş..ne tüp bebeği..çok paraya ihtiyacı var anlaşılan onun..:mymeka:
bende pko lu olduğumu ilk öğrendiğimde senin gibi oldum.ama insanın hormonları sanki pkolu olduğunu öğrendikten sonra gerçekten bu belirtileri gösteriyor.
bende de kıllanma yok.sadece göbek çevresinde yağlanma söz konusu.ki dikkat etmesek obeziteye,rahim kanserine kadar ilerler bu durum.
sana tavsiyem iyi bir doktor bul kendine.ve bebek için tedaviye start alın.:1hug:

aslında bende bişey anlamadım hemen tüp bebek demesi yani normal yolla hiçmi olmaz doktorum buranın en iyi doktorlarından aşılama oldum tutmadı geçen ay... benim fsh 16 ondan demiş olabilir mi acaba

bencede canım senin doktorun paraya ihtiyacı olmalı ki tüp bebek demiş bende pkos var ve kilo sorunum da var ama doktor önce aşılama diyor bence başka bi doktora daha git canım parana yazık etme

neden ancak tüp bebk dedi ilginç valla. bende pko luyum ve senin gibi hiçte belirtim yok gayet normal herşey. 22. ayımdayım doktorum hala ilaç vermedi herşey normal diye. başka bir doktora git bence sakın üzme kendini bizim gibi olan birçok insan var mevlam nasip ettiyse bizimde bir gün bebeğimiz olacak.

banada dr. pko dediğinde çok şaşırmıştım belki bebek düşünmesek hiç öğrenemeyecektim bile ..hiçbir belirti yoktu yalnızca adet düzensizlikleri başlamıştı.o yüzden gitmiştim ama hemen tüp bebek sözünü hiç duymadım yalnızca problemler olabileceğine dair sözler duyduğumda yıkıldım en olumsuzu ne var dedimki içimden eyvah artık ben hiç bi zaman anneliği tadamıycam heralde o an dünyam yıkılmışdı.yalnızca iki ilaçkullandım Allahıma şükürler olsun tek ay kullanmam yetti ağustosada bebeğimi kucaklamak nasip olur inşallah.meral kesinlikle dr.unu değiştirmelisin moralini hiç bozma.

ya size ne kadar tşk etsem azdır kızlar çok umutlandım bak şimdi başka bir doktora daha gitsem daha iyi olacak..

peki sen ne tür bir ilaç kullandın canım.. ya ne güzel inşallah sağlıklı sıhhatli alırsın bebeğini kucağına senin fsh kaçtı çok soru soruyorum kusura bakma merak işte

merak merhaba ben de pko luyum bende her ay adet oluyorum ama günü çok değişken ve 7 kilo fazlam var aam doktorum bana da ben acele ediyorum die ilaç başladı bence doktorunu değiştir.pko demek yumurtaların çatlamamasından dolayı yumurtalıklarda birikmesinden kaynaklanan çok sayıda küçük kist.korkulcak bişe yok. ilaç desteğiyle bu problemleri aşmak çok kolay için ferah olsunn.

bence Tüp Bebek Felan Abartmiş Dr.

Burda Bisürü Pko Lu Gördük Normal Yolla Hamile Kalanida Oldu,tedaviyle Kalanida

Bence O Dr.uğraşmak Istememiş,direk Ticari Yolu Seçmiş....

Tüp Bebekten önce Bi Dünya Tedavi Yöntemi Var

Sen Canim 1 Dr.la Moralini Bozma....başka Dr.larada Git...

Bende Ikinci Dr.umda Rahat Ettim Valla....

aslındaa yumurtlama takibi yapıldı ve sadece 1 ay klomen kullandım oda kisy yaptı mayıstada ilk aşılamamı oldum ve malum negatif..peki semacım fsh ın kaç senin doktor fsh ımı beğenmediği için tüp bebek dedi bana sanırım fsh benim 16 baya yüksek değilmi

Canım senin rahim görüntün pko olup da pkos hastalığına sahip olmaman bana mümkün geldi. benim ultrason görüntüm de pko'lu ama ben pkos hastası değilim. bana doktorum ikisinin arasındaki farkı da anlattı. şimdi kendi cümlelerimle karıştırırım anlatamam diye bir sağlık sitesinden alıntı yapıyorum sana:

Polikistik over (PKO), ultrasonografide yumurtalıkların görünüşünü ifade eden bir tanımdır. Polikistik over sendromu ile karıştırılmamalıdır. Pekçok kadının ultrasonografik gürüntüsü polikisitk olabilir ancak hormonal değerler ve klinik tablo tamamen normal bulunur. Genel popülasyonda kadınların %20'sinde polikistik görünüşlü overler vardır. Polikistik over sendromu (PKOS) ise bir belirtiler grubudur ve hastalığı yani patolojiyi ifade eder. PKO ve PKOS iki farklı tanımdır

bana doktorum dedi ki, pko ultrason görüntüsü olduğunda rahim ve yumurtalıklar normalden biraz daha tembel olurlar ama herkes kadar hamilelik şansları vardır dedi. bu bi hastalık değildir dedi, doğduğunda kaşın gözün nasıl belliyse bu da doğuştan olan bişey dedi bana.

hormonlarına baktırdıysan ve onlar da normalse bence başka bi doktora görünmelisin. ne olursa olsun direkt tüp bebek demesi bana çok saçma geldi.

canım tşk ederim ama malesef benim hormonlarımdada problem var ama ben biraz daha beklemeyi düşünüyorum tüp bebeği şimdi asla düşünmüyorum zaten ben bu ay hayıta başladım umarım hormonlarımı dengeler iki ay sonra tekrar hormon testi yaptıracağım bakalım ne olacak..

Canım benim inşallah hormonların dengelenir bir an önce. İnşallah herşey istediğin gibi olur umarım tekrar çok geçmiş olsun. Ama içini ferah tut bence kolayca atlatacaksın bunları inşallah

bence dr seni denemiş diyelim:) olur mu öyle sey canım ya moralini hiç bozma .......pko hastalarıda normal yolla hamile kalabilir dedi doktorum bana biraz daha zor ama olur önce kendine güven ve pozitif düşünmeye çalış arkadaşım olmadı tüp bebeğe kadar başka tedavi yöntemleri var ilaç var aşı var... moralini yüksek tut canım

canım henüz çok yeni evlisin yaşını bilmiyorum ama bence doktorunu acilen bırakkk. Ben de salak bir doktor yüzünden bir senemi kaybettim. Geçen sene gittiğimde ki ben pko olduğumu daha önceden biliyordum ve GLUCOPHAGE ve DİANA35 kullandım 2,5 sene. geçen sene başka bir doktora gittim ve adam bana sadece sende pko var korun dedi açıklama yok tedavi yok her gittiğimde korunmaya devam dedi. ve ekledi pkonun her belirtisi var zaten kilo kıllanma yağlı cilt vs vs senin hamile kalman neredeyse imkansız kalsanda yüzde yüz düşer düşmezse de sakat doğar felan dedi. Delirdim resmen ve bu son gidişim oldu 15 Şubatta korunmayda doktoruda bıraktım ve bu ay (17,06,08) hamile kaldığımı öğrendim. Ben çok umutsuzdum oysa salak doktor yüzünden saydığı 3 felaketten bir tanesini çürüttüm hamile kalarah. Allah diğer ikisi içinde yardımcım olsun inşallah. Hiç takma bunlara bence bir süre bebeği kafandan atmalısın inan bana artık olmayacak nasıl olsa boşverdim dediğim zaman hamile kaldığımı öğrendim:)) Allah isteyen herkese yaşatsın bu düuyguyu birde PKO da hamile kalmak kadar onu koruma doğurmak da çok zor malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…