böyle erken belirti olur mu?lütfen bi bakın?

catdog

papatya
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2009
1.597
635
aradaşlar adetime 10 gün var.ama yumurtlamam geçeli 7 gün oluyor (11. yada 12. günde yumurtluyorum).2-3 gündür kasıklarım adet olucakmış gibi ağrıyor, ara ara kasıklarım batıyor ama iğne gibi değil daha tok bi batma ve heran adet olucakmışım gibi.bi de arkadaşlar 2 gündür göğüsterim şişti ama ağrı sızı yok, ( normalde adet öncesi, 1 hafta kala şişerler ama ağrılı olur benim).ama akıntım yok.
daha çok var adetime bu tarz ağrılar için erken ama belirti için de erken değil mi?böyle erken belirtisi olan var mı arkadaşlar?
her ay aynı mevzu... yine dayanamayıp belirtilere takıldım:KK43:
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.... a.s.

Bu kadar erken olur mu bilmiyorum ama ben de 11 aralığı bekliyorum.Belirti falan yok.Çok dinleme kendini artık bunu öğrenmeliyiz.Biz ne kadar istesek,sabırsızlansak ta Allah ne zaman kısmet ettiyse o zaman olacak! Belki bu ay senin yüzün gülecek belli olmaz tabiki.Umarım gerçek belirtidir yaşadıkların.a.s.

Çok erken başlamışsınız belirti aramaya
Söyledikleriniz her ay kadınlarda olan normal şeyler zaten,hamilelik için extra birşey göremedim.Ha bu belirtileri yaşayıp hamile olduğunu öğrenen de vardır muhakkak ama ben bu belirtilerin sonunda hep regl olanlardanım.
Bu kadar erken kafaya takıp kendinizi hamileliğe adapte ederseniz ve sonunda regliniz gelirse daha çok hayal kırıklığı yaşarsınız.
Size tavsiyem kendinizi dinlemeyin,olabildiğince rahat olmaya çalışın.
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Allah isteyen herkese anne olmayı nasip etsin inşallah

Bu kadar erken olur mu bilmiyorum ama ben de 11 aralığı bekliyorum.Belirti falan yok.Çok dinleme kendini artık bunu öğrenmeliyiz.Biz ne kadar istesek,sabırsızlansak ta Allah ne zaman kısmet ettiyse o zaman olacak! Belki bu ay senin yüzün gülecek belli olmaz tabiki.Umarım gerçek belirtidir yaşadıkların.a.s.

teşşür ederim arkadaşım...
canım benim de günüm 11 aralık.biliyorum kendimi dinememem gerektiğini ama 2 yıl oldu bi ay bi ayımı tutmuyo işte.pisikolojim değişiyo belki de yumurtalıklarımı üşütmüşümdür bilmiyorum.
ama lütfen arkadaşlar bu konuda bi bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.hihoyyyt

bencede baya erken
zaten regl belirtileri ve hamilleik belirtileride çok benzer
benim 5 6 günüm var
ama kendimi dinlemiyorum
çünkü her ay belirti yaşıyorum değişik değişik sonunda moral sıfır oluyo
fazla düşünme canım olursada süprüz olsun
hakkımızda hayırlısı olsun

bencede baya erken
zaten regl belirtileri ve hamilleik belirtileride çok benzer
benim 5 6 günüm var
ama kendimi dinlemiyorum
çünkü her ay belirti yaşıyorum değişik değişik sonunda moral sıfır oluyo
fazla düşünme canım olursada süprüz olsun
hakkımızda hayırlısı olsun

amin canım inşallah senin de mutlu haberini alırız:)

bence bir farklilik varsa anlarsin yani olabilir kisiye gore degisiyor ama sen farkli hissediyorsan vardir, bu arada iki yil oldugu zamanlar cok hamile kalan var bence her an bir mujde bekle. bende 21 ayda kalmistim ama ucuncu ayin sonunda kaybettim neyzaikki:KK43:( baska bir arkadasim 24. ayda kaldi bir baskasi 22. ayda. Masallah onlar saglikla devam etti o yuzden kaybettim dedigime takilma diye yaziyorum.
bu arada hamile kaldigim ay esim goguslerin sismis demisti agri yoktu ben de "daha adetime 10 gun var mumkun degil demistim" hamile olmayasin demisti, gulmustum. belki tesaduf bilmiyorum.
ama o ay dedigin kasik agrilari da yumurtlama sonrasi uc bes gun gb baslamisti ve cok ama cok yorgundum ve daha adetime bir hafta varken 16 saat uyuyordum. simdi olsa aninda anlarim hamile oldugumu.
neyse belirti onemli degil ama sebepsiz infertelitenin 20 ay civari hamile kaldigina cok sahit oldum hic uzulme.

Son düzenleme:
canım bende 3 hamilelik geçirdim.2sidüşük biri doğumla sonuçlandı.her üçündede regl tarihinden önce anladım.sık idrara çıkma,göğüslerde şişlik,ilişki sırasında sanki dalakta şişlik ağrısına benzer bir ağrı olurdu.daha regl günü gelmeden hamileyim galiba dediğim için dalga eçip gülenler bile oldu ama sonuçta her üçündede ben haklı çıktım.vücudunu en iyi sen tanırsın ama hayal kırıklığıda berbat bi duygu.oyüzden sana ne söylemeliyim bilmiyorum.umarım hamilesindir sağlıklı hayırlı bi şekilde bebişini kucağına alırsın.:ecrin_bebek::Saruboceq:

Ben her ay çizelge tutuyorum. Geçen ay yumurtlamadan sonraki 5. günden itibaren bel ağrım, adet ağrısı ve yorgunluk oldu. Tam 10 sürdü. Erken dedim ama kendimi dinlemeye de devam ettim. Normalde adet ağrım adetimden önce olurdu azıcık. Bayağı bi umutlandım ama sonuç hüsran oldu. İnşallah sen hamilesindir ama benim tavsiyem normalde adet belirtisi olan hiçbir şeyi kafana çok takma. Olabilir de olmayabilir de çünkü. Bu ay mesela o kadar takmadığım için hiçbir şey hissetmiyorum.

gündoğmadan , memuzin ve nevena ve bana cevap yazan tüm arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.siteye ancak girebildim açılmıyor bende kaçgündür.
gündoğmadan canım çok sağol bana öyle güzel umut oldun ki bu ay 25. adetim olucak olursam eğer inşallah bebekle kutlarız.senin böyle üzücü bişey yaşadığına çok üzüldüm.bi daha inşallah tekrar evladın olmuştur.ben de rabbimden hayırlısını diliyorum.
memuzin canım sen de ne güzel hisstemişsin hamileliğini inşallah ben de senin gibi hissetmişimdir.Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün:)
kızlar ateşimi de ölçüyorum bi taraftan 36.8 çıkıyo ama arada düşük te oluyo.bilmiyorum ayyyy bu ay ben kendimi çook kaptırdım.böyle olunca, nevetna arkadaşım dediğin gibi hüsran çok oluyoo yandım artık adet olursam zırıltım çok olucak...yandık:)

catdog insallah hamilesindir hamileligini hissediyosundurda bencede bunlar biraz psikolojik olabilir ben 10 ekimde adet olmustum kasim ayinda bekle allah bekle yok gelmiyo adetim gögüslerim sisti karnim belim agriyo basim agriyo hersey burnuma kokuyo sürekli uyuyorum dedim herhalde hamileyim ama kendime söz verdim test yapmicam beklicem cünki az bisey gecikince hemen test yapiyorum sonra gicik oluyorum buda moral bozuyo neyse benim adetim tam 45.ci gün yani 15 gün gecikmeyle geldi.oyüzden canim zamana birak zamanla zaten hersey belli oluyo ya adetin gelir ya gelmez baktin 15 20 günü gecti ozaman bir doktora görünmekte yarar vardir hormon bozuklugu olabilir yumurtlamama problemi overkist hersey olabilir adeti geciktiren gebeligi engelleyen.herkesin anne olmaya hakki vardir ve bunun caresi yok diye biseyde yok artik Allah herseyin en iyisini bilir dogru zamanini bilir ben 3 bucuk yildir evliyim 2 bucuk senedir cocuk istiyoruz ama hala olmadi önceleri cok kafama takiyordum ama simdi zamana biraktim Allahim mutlaka dogru zamani bilir ve bizede nasip eder bu duyguyu.

teşşür ederim arkadaşım...
canım benim de günüm 11 aralık.biliyorum kendimi dinememem gerektiğini ama 2 yıl oldu bi ay bi ayımı tutmuyo işte.pisikolojim değişiyo belki de yumurtalıklarımı üşütmüşümdür bilmiyorum.
ama lütfen arkadaşlar bu konuda bi bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.hihoyyyt

öncelikle merhaba canim,2 yil oldu diyosun neden doktora görünmüyosun?yasadigin seylere gelince eger hamileysen yumurta dollendikten sonra birkac icinde gögüslerde agri,sizi,siskinlik.yasayabilecegin en erken belirtiler bunlar.ama gercekten kafaya takarsan olmuyo sakin ol bebisini kucagina alicaksin insallah.

ifsumnadial ve lavandel, canım yorumlarınınız için teşekkür ederim.
kızlar benim adetim hiç gecikmez o yüzden daha bir gün ge.çip te umutlanıp test yapmak kısmet olmadı ama artık kısmet rabbim hayırlısını versin...hepimize inşallah...
lavandel canım biz eşimle tüm kontrollerimizi yaptırdık, hiçbir sorun yok ikimizde de Allah a şükür.hatta geçen martta aşılama da yaptırdık ama sonuç negatif.Kısmetse yaza micro yaptırmak istiyorum ama inşallah gerek kalmaz.bu arada biz 5 yılı aşkın süredir evliyiz.herkez sorup duruyo bi de ınlarla uğraş dur.insan sabırsızlanıyoo işte.11 aralık beklenen adet tarihim dün sabah test yaptım ama negatif.ne yapalım kısmet artık:)

catdog zaten bu insanlarin dirdiri olmasa hersey cok daha güzel olacak:)strese sokuyorlar insani hep oyüzden olmuyo kesin:) cok kafana takma hamile degilsen bile bu adet tarihini geciktirir sadece gercekten hersey beyinde bitiyor gelmesini istemiyoruz hamile oldugumuza okadar inandiriyoruzki kendimizi beyinde hormon salgilamak istemiyor dogal olarak:))yalanci hamilelik yasatiyor insana..ama insallah hamilesindir seni takip edicem hersey gönlünce olsun..

catdog zaten bu insanlarin dirdiri olmasa hersey cok daha güzel olacak:)strese sokuyorlar insani hep oyüzden olmuyo kesin:) cok kafana takma hamile degilsen bile bu adet tarihini geciktirir sadece gercekten hersey beyinde bitiyor gelmesini istemiyoruz hamile oldugumuza okadar inandiriyoruzki kendimizi beyinde hormon salgilamak istemiyor dogal olarak:))yalanci hamilelik yasatiyor insana..ama insallah hamilesindir seni takip edicem hersey gönlünce olsun..

sağol canım ya, ben de iyice sabırsızlandım.
2 günüm kaldı cumayı bekliyorum ama yine yok galiba çünkü hiç akıtım yok ve ateşim düştü biraz.o yüzen umudumu kaybediyorum yine.

bazen hiç takmıyorum akışına bırakıyorum ama bazen de çok gücüme gidiyor, içime atıyorum birikiyo sonra bi başlıyorum ağlamaya hıçkıra hıçkıra sabah arabada işe giderken trafikte.millet te deli sanıcak.
Sonra da Rabbimden af diliyorum; sağlıklı sıhhatliyiz sevdiğim insanla mutlu yaşıyorum eşim benim herşeyim bu günlerimizi aratma Rabbim ne olur diyorum...

benim yine çenem düştü.kusura bakma canım :)

seni çok iyi anlıyorum canım . farkında olmadan isyan edebiliyo insan ama sonra mantıklı bi düşününce allaha şükretmek için o kadar çok neden buluyoruz ki..sonrada pişmanlık ve yeniden içimizde umut yavaş yavaş yeşermeye başlıyo bende 11 aralığı bekliyorum ..insallah ıkımızde sevınçlı haberler alırız...

slm arkadaşlar bende umutsuz olsamda bir umut 16 aralık bekliyorum rabbim isteyen herkese anneliği nasip etsin inş. hayırlısıyla

X