BÖYLE DÜŞÜNMEM NORMAL Mİ YOKSA BEN Mİ ALINGANIM

Kulkedisi3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2022
116
57
21
Merhaba kızlar son zamanlarda beni düşündüren bir şeyden bahsetmek istiyorum, sizlerin bakışını da merak ediyorum uzatmadan konuya geçeyim.

8 yıldır tanıdığım ama 5 yıldır yakın olduğum arkadaşımdan bahsedeceğim, lisenin sonlarına doğru yakın arkadaş olmaya başladık, liseden sonra da arkadaşlığımız pekişti ve devam etti farklı üniversitelerdeyiz ben 3 o 4. Sınıf, şöyle bir şey var bana sürekli sürekli arkadaşlarından bahsediyor ve ben bu insanları tanımıyorum onlarla ne kadar eğlendiğini, neler yaptığını sormuyorum, merakta etmiyorum ama hep bunu vurguluyor, bunu lisedeyken de biraz yapardı ama son zamanlarda daha çok böyle. Örneğin; komik bir video atıyorum X yakın arkadaşım da bunu bana atmıştı çok güldüm diyor, buluşunca şunları yapalım diyorum, aaa evet yapalım Y yakın arkadaşımla yapmıştık çok eğlendik diyor, kendisine dair iyi şeyler söylüyorum, teşekkür ederim güzelim Z arkadaşım da böyle söylüyor biliyor musun diyor. Bu durum biraz canımı sıkıyor artık.

Farklı şehirlerde yaşıyoruz, onlara gelmemi istedi ailemden zor zahmet izin aldım, gitmeden önce de konuşacağımız çok şey var birlikte bolca vakit geçirelim dedik birbirimize, neyse ben gittim beni çok güzel karşıladılar sağ olsun ailesi falan. Biraz eskilerden konuştuk sonra yine ünideki yakın arkadaşlarını (tanımıyorum) anlatmaya başladı, fotoğraflarını videolarını falan izletti, onlardan bahsetmediği zamanlarda da telefonla ilgilendi o kadar hevesim kırıldı ki, zar zor sohbet açmaya çalıştım ama konuşmak istemediği o kadar belliydi ki sustum, gece de erkenden uyudu. Birlikte çektiğimiz fotoğrafları paylaştım ama o paylaşmadı normalde böyle şeyleri çok sever, büyük ihtimalle arkadaşlarının beni görmesini istemedi, bunu sorduğumda aksini iddia etti ama ben hala inanmıyorum bir diğer mevzu da sohbet etmek için mesajlaşırken, çok geç cevap veriyor, konuşmak istemiyor gibi kısa cevaplar veriyor ya da sohbetin ortasında pat diye gidiyor. Önceden böyle değildi, artık bana değer vermediğini, geri plana attığını ve yerime başkalarını koyduğunu düşünüyorum, sonradan tanıdığı insanlarla bana nispet yapıyor gibi hissediyorum sonra da yok o öyle değildir, alınganlık yapıyorum diyorum. Gerçekten alınganlık mı yoksa böyle düşünmem normal mi?

neden alınganlık olsun. bence de niyeti pek de iç açıcı değil sizi kıskandırmaya mı çalışıyor yoksa yaptığının farkında olmayacak kadar kör biri mi anlamadım ama yani böyle birinden hayır gelmez. o kadar yanına gitmişsiniz size çektiği muameleye bakın. bir fotoğraf paylaşmayı da çok görmüş ayrıca. ilgi hastası gibi geldi bana.

neden alınganlık olsun. bence de niyeti pek de iç açıcı değil sizi kıskandırmaya mı çalışıyor yoksa yaptığının farkında olmayacak kadar kör biri mi anlamadım ama yani böyle birinden hayır gelmez. o kadar yanına gitmişsiniz size çektiği muameleye bakın. bir fotoğraf paylaşmayı da çok görmüş ayrıca. ilgi hastası gibi geldi bana.
Bende öyle düşünüyorum, ergen değiliz sonuçta ve gördüğü ilgiyi sürekli bana yansıtmasına anlam veremiyorum. Artık kendimle ilgili olumlu olumsuz şeyleri paylaşırken bile çok tereddüt ediyorum

Ben yaptığı ayıba karşılık edep çerçevesinde lafımı verir bir daha da gitmem , evine arkadaşın kalmaya geliyor erkenden uyumak telefonla ilgilenip odandaki misafiri önemsememek bana saygısızlık gelir , böyle arkadaşların olmasındansa kendi kendinin arkadaşı ol daha hayırlı 👍🏻😊 kimse içinde canını sıkma . Unutma hayata bir kez geliyoruz .

Kendini biraz geri çek çok fazla üstüne düşme arkadaşlıklar konusunda bi kişiye asla bağlı kalmamayı tercih edin böylece herhangi bir sebeple araya soğukluk girdiğinde yalnız kalmazsınız

Ben yaptığı ayıba karşılık edep çerçevesinde lafımı verir bir daha da gitmem , evine arkadaşın kalmaya geliyor erkenden uyumak telefonla ilgilenip odandaki misafiri önemsememek bana saygısızlık gelir , böyle arkadaşların olmasındansa kendi kendinin arkadaşı ol daha hayırlı 👍🏻😊 kimse içinde canını sıkma . Unutma hayata bir kez geliyoruz .
Çok haklısınız, çok teşekkür ederim 🥹💗

Kendini biraz geri çek çok fazla üstüne düşme arkadaşlıklar konusunda bi kişiye asla bağlı kalmamayı tercih edin böylece herhangi bir sebeple araya soğukluk girdiğinde yalnız kalmazsınız
Biraz fazla takıyorum bu durumu ama dediğinizi yapmaya çalışacağım, kendimden taviz vermek istemiyorum artık umarım yapabilirim, çok teşekkürler 💜

X