böyle bir evde oturuyorsun

Avikap canım benim kıyamama.s.İnsanın aklında yer ediyor ve üzüyor ne yazık ki böyle seyler.Zaman zamanda yuvamızdaki huzuru bozuyor.Nedendir anlamam beylerin ailesi ilk önce onu alıcaz,bunu yapıcaz .... başlarlar vaadlere,sonra cogu hatırlanmaz.Oysa kimsenin bu hayat sartlarında büyük beklentileri yoktur,ne gerek var yapamayacagın,emin olmadığın seylerin sözünü vermeye.Bizde de benzer durumlar oldu.Eşim düğün ve esyalar için yüklü miktar para biriktirmişti,babama vermek istiyorum,o yapmıs olsun herseyi,onure olsun dedi.Kayınpederim eşimden aldığı parayı direkt kendi sahsi işine ayırdı ve kullandı.Düğün,esyalar vb. hiçbirine karışmadıkları gibi düğün takılarımızada el koydular:çok üzgünüm:Ama ne zaman konusu gecse,oğluma cok güzel bir düğün,cok güzel bir ev dösedik derler,yanımda sıkılmadan.Ya da kızlarını evlendirirken yaptıklarının tam tersini isterler,ne yazık ki eşimde dahil olmak üzere:çok üzgünümirekt sartlar:Erkek tarafı tüm esyayı alacak,kızları evlenince borc ödemeyecek,mümkünse ev alınacak ya da kirası kayınpederi tarafından ödenecek,altınlar kesinlikle kızın hakkı,dokunmayacaklar vs vs vs.İnsan bende bir annenin kıymetli kızıydım demekten kendini alamıyor.Empati yoksunu,bencil insanla uğraşmak cok zor,laf anlatmak imkansız.

kesinlikle arkadaşımın dediklerine katılıyorum.sen onları sinir et oturacam tabi ben oturmuycamda kim oturacak felan de. ama şurasını şöyle yapsaydınız daha güzel olurdu ama olsun idare edecez gibi şeyler söyleki konuşamasınlar arkadaşım.sinir olma sinir et
:dance:

canım avikapım çok güzel yapmışsın ağzına sağlık arkadaşım.
adama bak bide almış gibi ortalarda dolanıyor. tutmayın beni döverim ben bu adamıklava:

Vallaha helal olsun canim sana agzin bal yesin cokta güzel yapmissin, insanlarda hic utanma arlanma denen birsey kalmamis ya su reziligi bak hem bir faydalari yok hemde ben yaptim ben ettim yok öyle yag mag bende olsam o an lafi kondururdum.

ay kızlar dayanamıycam bende birşey anlatacam.
geçen yaz 7 ayda ev sahibimiz çıkmamızı istedi çünkü kendi gelecekti evine bizde ev aramaya başladık.evlendiğim 7 yıl oldu 7 yıldırda kayınvalidem sağolsun hep bir yerden mirası gelecekti o paraylan size ev alacam,ev alacam deyip bizi çok ümitlendirdi.
o arada bi anda bu haktan çıktı kız kardeşi buna parayı ödedi ,biz başladık satılık ev aramaya bu arada benim kendi annemde dediki aldığınız ev ne kadar olursa yarı parasını biz ödüycez tek tarafa yük olunmasın sizinde eviniz olsun dediler.tabi biz çok sevindik durum böyle olunca sonuçta 2 tarafın yardımıyla ev sahibi olacaktık.ev bulduk ama o dakka daha kayınvalidem vazgeçti neymiş efendim mutfağını yaptıracakmış ,yerlerini yaptıracakmış felan sadece 10 bin ytl mutfağa para gömdü mutfak dolaplarına. biz ev felan alamadık onun sayesinde. tabi böyle olunca ben çok üzüldüm çünkü çok umutlandırmıştı beni ve eşimi. bide üstüne üstlük annem demişti böyle böyle senin verdiğin kadar bende yardım ederim diye o zaman annem dedi olsun kızım ben yine yarısını vereyim üzerini kredi çekin kira derdiniz olmasın diye bende onlara inat almıycam dedim. bide benim abim arabasını satacaktı eşi altınları bozacaktı annem maaşından kredi çekecektide verecekti düşünün kadın elindeki parayı kıyıpta veremedi.hala içim çok acıyor o mutfağa girdiğimde
bide tabi bunda kızlarının rolü çok büyük.demeseydi inanın beklemezdim ama dediği için çok umdurmuştu bizi böyle yapıncada ister istemez insan üzülüyor tabi.bu arada o kadar paradan bize zar zor 7 bin ytl verdi bizde onun üzerine arabamızı değiştirdik şimdi tekrar arabamızı değiştirdik ben aldım arabayı diyor etrafta inanın bende sinir oluyorum. düğünüm herşeyim dahildir buna
neyse kızlar başınız ağrıttım.

ay kızlar dayanamıycam bende birşey anlatacam.
geçen yaz 7 ayda ev sahibimiz çıkmamızı istedi çünkü kendi gelecekti evine bizde ev aramaya başladık.evlendiğim 7 yıl oldu 7 yıldırda kayınvalidem sağolsun hep bir yerden mirası gelecekti o paraylan size ev alacam,ev alacam deyip bizi çok ümitlendirdi.
o arada bi anda bu haktan çıktı kız kardeşi buna parayı ödedi ,biz başladık satılık ev aramaya bu arada benim kendi annemde dediki aldığınız ev ne kadar olursa yarı parasını biz ödüycez tek tarafa yük olunmasın sizinde eviniz olsun dediler.tabi biz çok sevindik durum böyle olunca sonuçta 2 tarafın yardımıyla ev sahibi olacaktık.ev bulduk ama o dakka daha kayınvalidem vazgeçti neymiş efendim mutfağını yaptıracakmış ,yerlerini yaptıracakmış felan sadece 10 bin ytl mutfağa para gömdü mutfak dolaplarına. biz ev felan alamadık onun sayesinde. tabi böyle olunca ben çok üzüldüm çünkü çok umutlandırmıştı beni ve eşimi. bide üstüne üstlük annem demişti böyle böyle senin verdiğin kadar bende yardım ederim diye o zaman annem dedi olsun kızım ben yine yarısını vereyim üzerini kredi çekin kira derdiniz olmasın diye bende onlara inat almıycam dedim. bide benim abim arabasını satacaktı eşi altınları bozacaktı annem maaşından kredi çekecektide verecekti düşünün kadın elindeki parayı kıyıpta veremedi.hala içim çok acıyor o mutfağa girdiğimde
bide tabi bunda kızlarının rolü çok büyük.demeseydi inanın beklemezdim ama dediği için çok umdurmuştu bizi böyle yapıncada ister istemez insan üzülüyor tabi.bu arada o kadar paradan bize zar zor 7 bin ytl verdi bizde onun üzerine arabamızı değiştirdik şimdi tekrar arabamızı değiştirdik ben aldım arabayı diyor etrafta inanın bende sinir oluyorum. neyse kızlar başınız ağrıttım.

bence de tekmeye değmez madem gideceklermiş bırak gitsinler ama eşinede anlat olayı bence anlayışlı biri ise

ay ne insanlar varya...avikapcim çok guzel yapmissin, ohh agzina saglik
MasalPerisicim, vallahi anneni birde benim için opermisin...kiz anneleri çok baska oluyor yahu vallahi
hayret ya...

canım avikapım çok güzel yapmışsın ağzına sağlık arkadaşım.
adama bak bide almış gibi ortalarda dolanıyor. tutmayın beni döverim ben bu adamıklava:

Bi ekleme daha yapayım bu arada...
Eşimin benle tanışmadan önceki dönemde taksitle aldığı arabayı satıp, üzerine de kendisi kredi çekip kaynıma ev almıştı kayınpederim, kirada oturmasınlar diye..
Şu an 14 yaşında olan görümceme de ev aldılar...
Benim eşim üvey evlat gibi.....
Şimdi benim sevgili kayınpederim emekli olunca kendine yeni bir ev daha almayı düşündüğünü söyledi..
Bana ne 1 lira versin, ne de orda burda konuşsun lazım değil..
Gitsin güle güle otursun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…