botoks hakkında herkes okumalı

Merhaba konu acilali cok uzun zaman olmus ben de yeni uye oldum sirf size yazabilmek icin. Ablanizla ayni sorunu yasiyorum henuz yaptirali 2 ay oldu ve yuzum sarkti daha 26 yasindayim elmacik kemiklerim dustu alt yanak olustu yanlis uygulamadan dolayi.. ablanizin yuzu suanda ne durumda? Toparlandi mi? Eski hatlarina kavusabildi mi? Konustugum bir cok doktor etkisi gecince duzelir diyor ama cok korkuyorum boyle kalicak diye of

Torbalanma nedeni acaba bornoz yerine size dolgu yapmış olabilir mi? Botox göz altına yapılmaz, sadece tek doz kaz ayağının tam ortasına ve çok yüzeysel yapılır. Botox ise bir kaç ay maksimum ve geçer etkisi. Tam sizin durumu Anlamadım. Benim bir arkadaşım bir dermatoloğa gitmişti, kadın yabancı uyrukluydu ve tek göz kapağında düşüklük olmuştu. Yoğun sahunaya gitti, yani sık sık, sırf terle vs toksini atmak için, bol sıvı içti, o bölge için. Kadın bildiğin deli oldu geçene kadar sonradan botoks kalıcı olmadığından geçti. Dolgu ise bambaşka bit durum, bir sürü çeşidi var ve ışık dolgusu diye milleti mahveden çok kişi var. Ben botoks için Bakırköy Acıbadem KBB uzmanına gidiyorum. Adı Yeliz Kantürk. Bir de Amerikan’a Selahattin beye önceden gidiyordum. Selahattin beye düzeltmek için gelen başka yerlerden mağdur edilmiş hastaları çalışanlardan duymuştum. Bir de başka bir arkadaşım televizyona çıkan bir medikal estetisyen tarafından bildiğin mahvedildi. Kız bir de dolgu, botoksa 5000 toplamda para verdi. Saatlerce kapısında bekledi adamın. Yani çok reklama vs güvenmemek lazım. Dolgu eğer kalıcı ve uzun etkili değilse hyaluronik asid dolgusu ise hyaluronaz maddesi verilip indiriliyor. Bu ünlü medikal estetisyen kıza dolgu verip sonra dolguyu eritti, bu sefer bu madde kızda allerjik reaksiyon yaptı. Kızın yüzü gözü şişti. Acillik oldu. Sonra geri çağırdı, tekrar dolgu yapayım diye. Etik insanlara gidin.

Benimki dolgu değil kazayağına yapılan yanlış botox. Doz aşımı yüzünden oldu, gözyaşı oluğu çizgim belirginleşti 2 ay oldu hala aynı. Göz çevresi orbikülakis kası fazla gevşediğinden, göz altı yağ yastıklarını taşımayı bıraktı , bu yüzden de yastıklar aşağıya çöktü. Yani bir nevi yaşlılarda olan birşey bu. Kas tekrar çalışmaya başladığında geçecek diyor herkes ama tabi çok canım sıkılıyor

Benimki dolgu değil kazayağına yapılan yanlış botox. Doz aşımı yüzünden oldu, gözyaşı oluğu çizgim belirginleşti 2 ay oldu hala aynı. Göz çevresi orbikülakis kası fazla gevşediğinden, göz altı yağ yastıklarını taşımayı bıraktı , bu yüzden de yastıklar aşağıya çöktü. Yani bir nevi yaşlılarda olan birşey bu. Kas tekrar çalışmaya başladığında geçecek diyor herkes ama tabi çok canım sıkılıyor
Çok geçmiş olsun, sauna olayını bol sıvı alarak deneyin. Botox ise kalıcı olmaz merak etmeyin. Göz altına kesinlikle dokundurmayın. Öpüyorum sizi, hiç üzülmeyin geçer. Kişiden kişiye fark ediyor süre.

ama emin ol sen bu botoks olayında kazasız belasız kurtulan şanslı kişilerdensin..ufak tefek kusurlarla atlattığını düşünüyorum...bir de ilk botoksun ve şükret ki doktoruna iki ay sonra danışmaya gittiğinde senin yüzüne tekrar doz uygulamayacak tatile giderken cebine iki kuruş daha fazla atmak için...ve eminim ne yüzün yamuldu ne sarktı ne asimetrisi bozuldu çünkü sadece göz çevrene uygulandı bu da bir şans :KK49:..ve yüzün eski haline kesinlikle döner çünkü yüzün gözden aşağı uygulamaları olsaydı mesela burun kenarı çene falan..işte o zaman yüzünün eski haline dönmesi imkansız olurdu diyebilirim...yüzün sarkar yamulur gevşer ve aşağı çekerdi on yaş daha yaşlanırdın çünkü ablalmın durumu böyle..:KK43:
sen onun eski ve yeni resimlerini görsen inan dehşete düşerdin..gençleşmek isterken daha yaşlanan bir insan örneği diyebilirim..bu yüzden sen o ufak şeyleri dert etme aslında merak da etmiyo değilim botoksun sen de nasıl bi etki bıraktğını:110:
sevgilerimle
Merhaba okudukl
botoks yaptırmak isteyen herkes burayı dikkatlice okusun..kadınlar kulübünü ziyaret eden doktorlar varsa hele içlerinde kendilerine güvenerek gelen insanların yüzünü mahvedip hayatlarına devam edenler de okusun..Yüzü çarşamba pazarına dönen herkes mahkemeye gitmeyebilir...belki sizi İlahi adaletin ellerine bırakıyorlardır kimbilir...

botoks yaptırmak isteyen şunu bilmeli 'yüzü eski ifadesi gibi belki hiçbir zaman olmayacak'...Hele hele vicdansız birinin eline düşürseniz ve ona kontrol ve danışmak için gittiğinizde size 'dur ikibuçuk ay olmuş yüzünüz taş gibi botoks geçmemiş ama ben yine yapayım bu şekilde hep çizgisiz gezersiniz' diyip botoksu tekrarlamak isterse o doktora kesinlikle bir daha gitmeyin...Doktorunuz size botoksla başınıza gelebilecek risklerden bahsetmiyorsa vır vır konuşup aslında ağzından gerçek anlamda bir bilgi çıkmıyorsa yanında sık sık değiştirdiği sekreterleriyle çok laubaliyse size botoks uygularken bile kızlar kızlar diye sekreterleriyle sohbet edip çene yapıyorsa size farkında hiç olmadğınız küçük çizgileri bile gösterip yaşlı göründüğünüz ve onları düzeltebileceği hissini veren sözler söylüyorsa yine o doktordan kaçın ve bir daha gitmeyin...yüzünüzün alt kısmına iğneler sakın yaptırmayın...
Bir balon düşünün...gerilip gerilip şiştiğini...sonra boşalıp eski haline geldiğini...nasıl görünüyor?...sarkmış büzülmüş değil mi...İşte yüz altı botoks cinayettir...hele genç iri yanaklı dolğun yüzünü ve dudaklarınız varsa dudağınızdaki bir küçük çizgi yüzünden çenenizdeki bir nokta yüzünden sakın doktorun hırsına kanıp onun ellerine yüzünüzü bırakmayın...
o iki küçük çizgiyle daha normal daha sağlıklı görünürsünüz inanın..Hele hele gideceğiniz doktorun renkli ilanlarına çenesine sakın kanmayın...çok araştırın çokdüşünün..
Ben ailemde çok yakını mağdur olmuş biri olarak 10 ay onun çektiklerine şahit olan biri olarak bu işin uzmanı oldum...Artık eski yüzü yok..BOTOKSUN ETKİSİ geçti ama yüzü eski haline dönmedi...çok düzgün olan çene altları sarktı...dudakların kenarlarında sürekli dudağı alta çeken çizgiler oluştu..ne dudakları ne yüzü ne yüz ifadesi artık eskisi gibi. değil...Biz onun yüzündeki değişikliği gördüğümüzde ne oldu sana yüzün yaşlanmış gözlerin genç alt yüzün yaşlı görünüyor hatta travesti gibi olmuşsun dedik...Doktoruna bunu söylediğinde vicdansız şöyle cevap vermiş 'zaten öyleydiniz değişiklik yok' ...
İzmirde çok ama çok estetisyen ,dr ve dermatolog var bu işi yapan çok ama çok kişi var..Bir hastayı bile mağdur etmek çok önemli..Ama bu adamın ismini ben öğrenemedim sadece yaptıkları hakkında bilgi aldım ablam bu adamı sır gibi saklıyo..Ama o dr şimdi ilahi adaletin ellerinde..
VE özet olarak diyorum ki çok iyi düşünün ve doktorun kendini övdüklerinden değil size yaklaşımı ve tavrı ve genel intibasınından birşeyler çıkarın çok araştırın..
Bence botoks iyi bir fikir değil...Çok çok iyi bir doktora denk düşülürse ve abartmadan sadece göz ve alına ve de uzun aralıklarla yaptırılırsa belki geçici olarak iyi bir fikir olabilir...
26 yaşındayım ve gülüş ve burun kenarı çizgimden ve yüzümün inceliğinden şikayetçi olduğum halde ailemin başına gelen olaydan sonra botoks uzmanı oldum sanki ve korkudan yüzüme en ufak müdahaleye karar bile veremiyorum..
Bir de bilmeniz gereken şu ki yanlış doz sık doz ya da kasları iyi ayarlıyamama ya da beceriksizlik gibi durumlarda göz altlarınız davul gibi şişer yüzünüzde olmayan çizgiler de ortaya çıkar...
merhaba bende burun kenarlarima kaptirmak istiyodum cizgiler var ama yaptimayimi

botoks yaptırmak isteyen herkes burayı dikkatlice okusun..kadınlar kulübünü ziyaret eden doktorlar varsa hele içlerinde kendilerine güvenerek gelen insanların yüzünü mahvedip hayatlarına devam edenler de okusun..Yüzü çarşamba pazarına dönen herkes mahkemeye gitmeyebilir...belki sizi İlahi adaletin ellerine bırakıyorlardır kimbilir...

botoks yaptırmak isteyen şunu bilmeli 'yüzü eski ifadesi gibi belki hiçbir zaman olmayacak'...Hele hele vicdansız birinin eline düşürseniz ve ona kontrol ve danışmak için gittiğinizde size 'dur ikibuçuk ay olmuş yüzünüz taş gibi botoks geçmemiş ama ben yine yapayım bu şekilde hep çizgisiz gezersiniz' diyip botoksu tekrarlamak isterse o doktora kesinlikle bir daha gitmeyin...Doktorunuz size botoksla başınıza gelebilecek risklerden bahsetmiyorsa vır vır konuşup aslında ağzından gerçek anlamda bir bilgi çıkmıyorsa yanında sık sık değiştirdiği sekreterleriyle çok laubaliyse size botoks uygularken bile kızlar kızlar diye sekreterleriyle sohbet edip çene yapıyorsa size farkında hiç olmadğınız küçük çizgileri bile gösterip yaşlı göründüğünüz ve onları düzeltebileceği hissini veren sözler söylüyorsa yine o doktordan kaçın ve bir daha gitmeyin...yüzünüzün alt kısmına iğneler sakın yaptırmayın...
Bir balon düşünün...gerilip gerilip şiştiğini...sonra boşalıp eski haline geldiğini...nasıl görünüyor?...sarkmış büzülmüş değil mi...İşte yüz altı botoks cinayettir...hele genç iri yanaklı dolğun yüzünü ve dudaklarınız varsa dudağınızdaki bir küçük çizgi yüzünden çenenizdeki bir nokta yüzünden sakın doktorun hırsına kanıp onun ellerine yüzünüzü bırakmayın...
o iki küçük çizgiyle daha normal daha sağlıklı görünürsünüz inanın..Hele hele gideceğiniz doktorun renkli ilanlarına çenesine sakın kanmayın...çok araştırın çokdüşünün..
Ben ailemde çok yakını mağdur olmuş biri olarak 10 ay onun çektiklerine şahit olan biri olarak bu işin uzmanı oldum...Artık eski yüzü yok..BOTOKSUN ETKİSİ geçti ama yüzü eski haline dönmedi...çok düzgün olan çene altları sarktı...dudakların kenarlarında sürekli dudağı alta çeken çizgiler oluştu..ne dudakları ne yüzü ne yüz ifadesi artık eskisi gibi. değil...Biz onun yüzündeki değişikliği gördüğümüzde ne oldu sana yüzün yaşlanmış gözlerin genç alt yüzün yaşlı görünüyor hatta travesti gibi olmuşsun dedik...Doktoruna bunu söylediğinde vicdansız şöyle cevap vermiş 'zaten öyleydiniz değişiklik yok' ...
İzmirde çok ama çok estetisyen ,dr ve dermatolog var bu işi yapan çok ama çok kişi var..Bir hastayı bile mağdur etmek çok önemli..Ama bu adamın ismini ben öğrenemedim sadece yaptıkları hakkında bilgi aldım ablam bu adamı sır gibi saklıyo..Ama o dr şimdi ilahi adaletin ellerinde..
VE özet olarak diyorum ki çok iyi düşünün ve doktorun kendini övdüklerinden değil size yaklaşımı ve tavrı ve genel intibasınından birşeyler çıkarın çok araştırın..
Bence botoks iyi bir fikir değil...Çok çok iyi bir doktora denk düşülürse ve abartmadan sadece göz ve alına ve de uzun aralıklarla yaptırılırsa belki geçici olarak iyi bir fikir olabilir...
26 yaşındayım ve gülüş ve burun kenarı çizgimden ve yüzümün inceliğinden şikayetçi olduğum halde ailemin başına gelen olaydan sonra botoks uzmanı oldum sanki ve korkudan yüzüme en ufak müdahaleye karar bile veremiyorum..
Bir de bilmeniz gereken şu ki yanlış doz sık doz ya da kasları iyi ayarlıyamama ya da beceriksizlik gibi durumlarda göz altlarınız davul gibi şişer yüzünüzde olmayan çizgiler de ortaya çıkar...
Bende burunumun yanlarinda var sizce yaptirmayimi

Sadece kazayağıma bototks yaptı 5 ay oldu ve etkisi hala devam ediyor dysport yaptı ama su torbalanmalar gecmedi cok üzülüyorum bana yardımcı olcak yokmu kimse cevap atmyr

hayır daha tam düzelmedi biraz gecti 6 ay olcak nerdeyse kazayagı na yaptrdm üstelik ilkdefa ve hala etkisi var botoksun sizin ne oldu peki

hayır daha tam düzelmedi biraz gecti 6 ay olcak nerdeyse kazayagı na yaptrdm üstelik ilkdefa ve hala etkisi var botoksun sizin ne oldu peki
Ben yeni yaptırdım goz altımın alt kısmında elmacık kemiğimin üstü oluyor şişlikler meydana geldi geçer diye Ümit ederken 6 ay bu şişliği çekeceğimi öğrendim ve okadar öfkeliyimki, ısın kötüsü doktorum kabul etmiyor botoksun böyle bir etkisi olmayacağını söylüyor ısrarla, botoksun değil ama senin kusurun fazla enjekte yada yanlış yere enjekte edildiği ortada. Ve daha da kötüsü bu işi yapan belki 4 5 tane daha doktora sordum hiçbiri yorum yapamadı. Geçer diyorlar sadece nasıl geçer neden oldu çözümü var mi kimse bisey söylemiyor. Velhasıl ülkemizde yoğun bırakıldı yapılsa da sonrasında gelişen komplikasyonlar konusunda hiçbirinin bilgisi yok. Sadece yapmayı biliyorlar 3 günlük eğitimlerle. Fistik gibi gözaltım vardı suan yaşlı ve yorgun görünüyorum. Hicbisey yapamıyorum.

Botoks'ta YÜZDE ŞİŞME OLMAZ. Eğer yüzü şiştiyse belki FDA onaylı olmayan çin malı botokslar var piyasada onları yapıyor olabilirler. İlacınız mutlaka görün ya ALLERGAN ya da DYSPORT marka botoks olmalı. Bu ikisi dışındakiler FDA onaylı değil. VE ifadeniz güzel olmadıysa o doktorun beceriksizliği. Bu doktor değil SANAT İŞİ. Oyüzden yapan kişinin sanat yeteneği çok iyi olmalı. ESTETİKTEN ANLAMALI. Ben uzun zamandır .... yaptırıyorum. Efsane! zaten yapan kişileri görseniz ikisi hanımda okadar güzel ki estetikten anladıkları kesin. Botoksu birbirlerine de yapıyorlar. sonuç muhteşem. instagramdan ..... yazın yaptıklarına bakın. kesinlikle bayılacaksınız. ve hemen yaptıracaksınız. çünkü BOTOKSU YAPTIRDIĞIN YAŞTA KALIRSIN!
Nerde yaptırıyorsunuz özelden yazar mısınız?

Bende botoks yaptırdım . Alın , göz kenarı, kaş ortası yaptılar. Alergan daha çabuk etkisi geçtiği için dysport tercih ettim. İlk başta belki çok dikkatle bakınca hafif bir göz kapağında düşme gibi gelen bir etki görebilirsiniz ama sonradan geçiyor (bir hafta sonra.) Ben çok memnunum

X