Boşanmak üzereyim korkuyorum

gerek yok 99

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2024
4
-7
31
3 yıllık evliyim bi kızım var 1 yaşında evli ligimizin başından beri eşim boşanalım diye tekrar etti sebepler ilk başta ev sahibiyle kira konusunda anlaşamadı canı sıkıldı (hayatı boyunca hiç maddi sıkıntı yaşamamış el bebek büyümüş) babasının maddi durumu iyi ona ders vermek için beni boşamak istedi neyse aileler izin vermedi arayı buldu bi şekilde barıştık doğum yaptım zehir etti herşeyi sebep kız kardeşim saglıkcı bnde ilk defa çocuk bakıcam annem yanımda kalmak istemiyor kaynanam hasta sözde gazını bile çıkaramıyor gene kavga ama mutfağa fazla mı alış veriş yapıldı fazla derken fuzuli değil gerektiği kadar bi de maaş alana kadar eve bişey almak yok bunlar için bile çok kavga etti sen yüzde 90 yiyorsun bn yüzde 10 gb başa kalmalar neler neler varya bunları geçtim kızım başıklıgı düşük bi bebek kalbinde biraz problem var bunların suçlusu sensin diye kavgalar halbuki bn napabilirim doguştan sonuçta çocuk la kaç kere hastanelik olduk gelmedi geldiğinde beni rezil etti herkese en son gene çocugu hastaneye getirdim yatış verdi doktor dedim ki ailene bildirme söyleme sebebi şu benim zaten canım sıkkın arayıp naptın çocuga gene noldu demeleri kaynanam beni bunaltıp ağlamaları ya zaten bn çok üzülüyorum inanın insan kimseyi teselli edecek dermanı olmuyor neyse bn bunu söyleyince bi gelirim bogazını sıkarım dedi bn umursamadım bn çocugun yatışını yaparken beyfendi boşanmak istiyorum dedi bnde kabul ettim kendisi bi gün çocukla ilgilenmez işten gelir yatar elinde telefon çocuk gözüne bakar bnm Le ilgilen diye daha sı acil durum olur hastaneye gitmem gerekir sen halledersin der arar çocuk nasıl tamam yaptı telefon babalıgını çok bunaldım hastanede yatıyorum şuan geliyim demez gerçi artık bnde istemiyorum çocugu hastaneye yatarken boşanmak isteyen birinden adam olmaz

3 yıllık evliyim bi kızım var 1 yaşında evli ligimizin başından beri eşim boşanalım diye tekrar etti sebepler ilk başta ev sahibiyle kira konusunda anlaşamadı canı sıkıldı (hayatı boyunca hiç maddi sıkıntı yaşamamış el bebek büyümüş) babasının maddi durumu iyi ona ders vermek için beni boşamak istedi neyse aileler izin vermedi arayı buldu bi şekilde barıştık doğum yaptım zehir etti herşeyi sebep kız kardeşim saglıkcı bnde ilk defa çocuk bakıcam annem yanımda kalmak istemiyor kaynanam hasta sözde gazını bile çıkaramıyor gene kavga ama mutfağa fazla mı alış veriş yapıldı fazla derken fuzuli değil gerektiği kadar bi de maaş alana kadar eve bişey almak yok bunlar için bile çok kavga etti sen yüzde 90 yiyorsun bn yüzde 10 gb başa kalmalar neler neler varya bunları geçtim kızım başıklıgı düşük bi bebek kalbinde biraz problem var bunların suçlusu sensin diye kavgalar halbuki bn napabilirim doguştan sonuçta çocuk la kaç kere hastanelik olduk gelmedi geldiğinde beni rezil etti herkese en son gene çocugu hastaneye getirdim yatış verdi doktor dedim ki ailene bildirme söyleme sebebi şu benim zaten canım sıkkın arayıp naptın çocuga gene noldu demeleri kaynanam beni bunaltıp ağlamaları ya zaten bn çok üzülüyorum inanın insan kimseyi teselli edecek dermanı olmuyor neyse bn bunu söyleyince bi gelirim bogazını sıkarım dedi bn umursamadım bn çocugun yatışını yaparken beyfendi boşanmak istiyorum dedi bnde kabul ettim kendisi bi gün çocukla ilgilenmez işten gelir yatar elinde telefon çocuk gözüne bakar bnm Le ilgilen diye daha sı acil durum olur hastaneye gitmem gerekir sen halledersin der arar çocuk nasıl tamam yaptı telefon babalıgını çok bunaldım hastanede yatıyorum şuan geliyim demez gerçi artık bnde istemiyorum çocugu hastaneye yatarken boşanmak isteyen birinden adam olmaz
Ev sahibiyle anlaşamamasından dolayı bile boşanalım diyen adamdan ne bekliyorsunuz? G*tü yemiyor evliliğin sorumluluğuna ya da sizi sevmiyor. Üzgünüm ama bir an önce kurtulun bu hasta heriften.

Ev sahibiyle anlaşamamasından dolayı bile boşanalım diyen adamdan ne bekliyorsunuz? G*tü yemiyor evliliğin sorumluluğuna ya da sizi sevmiyor. Üzgünüm ama bir an önce kurtulun bu hasta heriften.
Ya daha neler var bn çocugum için duruyum dedim ama en çok çocugum zarar görecek ilk defa bnde boşanmak istiyorum yoruldum

Hakkınızda hayırlısı olsun öncelikle.
Keşke çocuk için çok acele etmeseydiniz.
Sadece buna üzüldüm.
Sonuçta hayat devam ediyor.

Neredeyse yediğiniz lokmayı sayan bir adamdan küçücük masum bir bebek doğurmuşsunuz .
En başından boşanmak istiyormuş zaten, evli kalmayı kendi onurunuza nasıl yakıştırdınız?
Evladınıza çok üzüldüm.

Çocugu bn istedim pişman da değilim gücüm yetigincede yanında olcam
Biz istediğimiz için dünyaya geliyorlar. Çok bencilsiniz. Bir de olmazsa olmazıdır bu konuların "çocuğum için boşanmıyorum" seçtiğiniz leş heriflerin,yaşadığınız travmatik hayatın tüm suçunu bebeklere atıyorsunuz. O sizden böyle bir şey mi istedi?

Adam başından beri istemiyormuş. Görücü usülü evlilik sanırım sizinki. Ama siz evliliğin başında biraz bahane bulmuşsunuz yok evsahibi ile anlaşamadı beni boşamak istedi. Yok babasına ders vermek için beni boşamak istedi diye 😔 üzgünüm baştan beri belliymiş sonu. Sonra burda arkadaşlar neden çocuk yaptın dediklerinde konu sahipleri veya başkaları kızıyor. Yazık değil mi çocuğa babadan ne sevgi görüyor ne ilgi adam babalığını bile yapmıyor. Hastaneye bile gelmiyor. Durumunuz nasıl bilemem maddiyat, aile desteği vs. Ama sanırım boşanmak sizin için en doğrusu. Allah yardımcınız olsun

Bu adamla evli kalmak daha çok korkutmali sizi nerde ne yapacağı, nasıl asagilayacagi belli değil Kendi evladına merhamet göstermeyen sizin zor zamanınızda yanınızda olmayan biriyle evli kalmak daha çok korkutmali sizi .
Bile bile böyle biriyle evlenmek, çocuk yapmak ,bu adamı hayat arkadaşı seçen kişi olarak kendinizden korkmalısınız nasıl bu hatayı yaptım diye,bu adama katlanmak gerek diye içinizden gelen o sesten korkmalısınız sizi daha büyük hataya sürüklüyor diye......

Boşanmak istediğim zaman hamile olduğumu ögrendim aldıramazdım
Çok merak ediyorum cevaplarsan sevinirim…
Boşanmak isteyen bir adamın sana dokunması irite etmedi mi seni?

Ben mesela eş kişisinden boşanmak istediğim fikri oluştuğunda değil dokunmak sarılmak bile olmadı aramızda…

Boşanmak istediğim zaman hamile olduğumu ögrendim aldıramazdım
Kimsenin yatak odasıyla ilgilenmiyorum ama boşanma aşamasında cinsel hayatınız nasıl olabiliyor? Hadi oldu neden önlem almıyorsunuz? Çıldırıyorum gerçekten. Ben bebek sahibi olabilmek için yırtınıyorum ve şu an bilinçli olarak korunuyorum mesela. Anksiyete tedavimi tamamlamadan böyle bir sorumluluk alamayız diyoruz. Ne kadar bencilsiniz...

Olan olmuş. Çocuk kararınız sizin kararınız ne olursa olsun o şuan hayatta ve çocugunuzla ilgili pişmanlığınız hiç olmasın. Ülke bekar annelerle dolu cocuklarini les bir evlilikten cok daha iyi yetistiriyorlar, bu adam evli de olsanız size faydasız evde yenilen yemeğin hesabını yapan bir birey lütfen o evden kaybolsun. Sizin kararınız doğru ve yerinde ama bence biraz akıllıca hareket edin. Başka biri var mı bakın. Bu hareketler hiç sevmeyen birinin davranışlarına yakın bu bencil adamdan sakince boşanmamalısınız bence.

Çocugu bn istedim pişman da değilim gücüm yetigincede yanında olcam
Benim de 1 yaşında bebeğim var
. Eşim bir dediğimi iki etmez.
Bugün çalışayım desem ortalamanın üstünde bir maaşla işe dönebilirim.
Buna rağmen zaman zaman geleceğinden endişeleniyorum , pişmanlık duyuyorum.
Hastanede evladınızla tek başına mücadele ediyorsunuz ve pişman değilsiniz. Maşallah size

X