Boşanmak istiyorum.

Eşimin bazı konulardaki fikirleri gerçekten çok ters, bu kadar olduğunu bilmiyordum açıkçası. Ben evlenirken o benim gözümde kibar, bilgili kültürlü, romantik bir adamdı. Hayaller hayatlar oldu biraz. Bende de hata var perde inmiş gözüme ve sadece görmek istediğimi görmüşüm.
Tam bir odunus çıktı kaba saba bir adama dönüştü. Çok kafa dengidir, en önemli bulduğum konularda neyse ki fikirlerimiz aynı. Bazen beklenmedik derecede duyarlı ve merhametlidir. Ama insanlara karşı çok kaba. Herhangi bir zıt fikir olduğu anda saldırmaya ve tartışmaya başlıyor. İnsan sevmese bile saygı duymak zorunda sonuçta ama nerde. Bu yönü de bana inanılmaz itici geliyor artık. Zamanla altta kalmamak için ben de onun gibi olmaya başlamışım bunu farkettiğim an bulunduğum konumu yaşadığım hayatı sorgulamaya başladım ve bu ne kadar sürecek düzelecek mi dedim. Son kavgamızda da düzelmeyecek gibi geldi. Keşke düzelse ama umutsuzum. :)
Sahi son kavganizda nasıldı? Zıt fikrin allahını söylediniz sonuçta

1.Klinci çocuk için korun istemesse gizlice korun
2.İşe gir
İstemese de gir
3.Paranı verme biriktir
4.İşini sağlama alınca vur gitsin tekmeyi !!Bu kadar !

Tüm yorumları okudum ve o kadar iyi geldi ki, teşekkür ederim hepinize. şu an tek tek cevaplayamıyorum ama son durumu genel olarak anlatayım. Öncelikle arkadaşlar ikinci çocuk olması imkânsız. Başından beri tek çocuk istiyorduk zaten kararlıydık hele şu dönemde bahsi bile geçemez. Ev arkadaşı gibiyiz zaten şuan birçoğunuzun önerilerini uyguluyorum. Saçlarımı iddialı bir renge boyadım, yeni makyaj malzemeleri aldım. Dışarı çıkmasam bile canım isteyince süsleniyorum ve artık gerçekten onun söylediklerine tek yaptığım göz devirmek oluyor. O da farkında umursamazlığımın o yüzden birşey de demiyor işe yaramadığı için. :) Kararım şu, maddi olarak güçleneceğim, grafik tasarım konusunda ilerlemekte kararlıyım ama önce Bilgisayar alabilmek için bir iş bulup çalışmam lazım şuan iş arıyorum birkaç yere başvurdum başvurmaya devam ediyorum. Bulaşık bile yıkarım gerekirse, 2-3 ay dayansam yeter. Bilgisayar param çıktıktan sonra asıl işime başlayacağım. Gelirimi sabitledikten sonra ( yıl sonuna kadar sabitlenir) boşanırım. Bu planımı eşime de anlattım. Gözlerinde ilk defa kaybetme korkusu gördüm. "Neden, ne sorunumuz var" moduna girdi yumuşadı birden. Ama kararlı bir duruş sergiledim ona karşı. Sorunları ona da anlattım. Kendince açıklamaya calıştı kıvırdı biraz. İlk defa suçluluk hissettiğini farkettim bu bana mutluluk verdi. Ona kesinlikle kararlı olduğumu, 2021 sonu yada 2022 şubat ayı civarında net boşanacağımı söyledim ama maddi durumumu toparlayana kadar ona son kez zaman veriyorum kendisi bunu bilmese de. eğer kendisinde samimi şekilde düzelme çabası görürsem, boşanma kararımı gözden geçireceğim. Yok görmezsem, göstermelik şekilde düzelmiş gibi olup geri eski haline dönerse hiçbir açıklama bile yapmadan davayı açacağım. Bana psikolojik baskı yapmasına daha fazla izin vermiyorum. Hepinize teşekkür ederim. 🙏
Harikasınnn!!!! Yürü beeee !!! 🤣

Tek olay narsistlikse boşanmak için acele etmeyin derim. Hangi sehirdesiniz bilmiyorum tabi ama calisiyor bile olsaniz tek basiniza ev tutup, cocugu kreşe yollayip geçinmek kolay olmasa gerek hemen.
Aileniz yaninizda olsaydi daha rahat olurdu ama bu şekilde zor.

Eşimin yorumlarini önemserim ama sizin eşinizdeki gibi kötü niyet sezersem asla gectigi dalgayi, yaptigi yorumlari sallamazdim. Herşeyden once siz kendi icinizde zayif ve ozguvensizsiniz bu yuzden eşiniz size zarar verebiliyor.
Bu tarz narsist ve manipulasyoncu
insanlarr ozguveni yuksek insanlara bu tarz seyler yapamazlar hatta kendilerini saklarlar. Nerde kararsiz, ozguvensiz, zayif insan var onlarin tepelerine çökerler.

Siz güclenirseniz onun etkisini azaltabilirsiniz.

Kesnlkle bayılıyorlarr muhtaç kadına..iyki boşanmşsnz.. maaş günüm geldğinde bana yattımı maaşın versne 300 diyor ya içimn yağları eriyor o haz hçbseyde yok. :KK70: o bana muhtaç olsun ben ona degil :KK70:
Erkeklerin yarisindan çoğu zayif pasif kadinlari tercih ediyor..hatta öyleleri varki evlenmek istediği kadini özelikle okuma yazma olmayanini tercih ediyorki istediği gibi muammele etsin ağzini açamasin ben ne yaparsam yapayim birşey yapamasin..kadinlar güçlü olmak zorunda..heleki bu devirin erkeklerine zerre güven yok..ihanet aldatma olmazsa bile başka türlü eziyor zulüm ediyorlar..bazen düşünüyorum evlenene kadar 1 kedi birde köpeğim olsaydi..onlarla ömrüm geçseydi..

Demek birgün ben de yazacakmışım bunu. :) Başkalarının konularını okurken bana çok uzak gelirdi bu düşünce ama gerçek bu. Boşanmak istiyorum. Sebep ise anlaşamamak. Bir narsistle evliymişim. O kadar seviyordum ki ben bile uzun zaman konduramadım. Yaptığı psikolojik baskılar ve psikolojik şiddet iş stresindendir geçim stresindendir düzelince geçer dedim hep. Ama son bir yıldır zengin bile olsak onun davranışlarının değişmeyeceğini anladım. Sorun maddi yetersizlik değil onun karakteriydi. Benim bir diplomam henüz yok ama kafamda elbette bir meslek sahibi olmak hala var. Grafik tasarımla ilgileniyorum, grafik tasarımcı olan bir arkadaşımdan öğrenmeye çabalıyorum ve ilerliyorum da. Web'de tasarımları sergileyip satılmasını sağlayan bir platforma üye olup para kazanmak istiyorum arkadaşım gibi. Hedefim bu. Bu işi eşim de yapıyor bu arada. Mesela birşey öğrenip uyguluyorum nasıl olmuş diyorum, sözlü olarak iğrenç olmuş demese de o yüz mimikleriyle anlatıyor zaten. Eksikler var ama başlangıç için gayet iyi olmuş başaracaksın diyerek motive etmek yerine eleştiriyor. Neyi başarmaya çalışsam motivasyonumu düşürdü bu zamana kadar. Bana hep sınırlar çiziyor. Ve tabii ki tek sorun bunlar değil bunlar en basiti. Eski halimle şimdiki halimi kıyasladığımda ben kahroluyorum. Bakımsız, çirkin görünüyorum aynaya bakmak istemiyorum. Neden mi? Eşim makyaj sevmiyor. Makyaj yapmamı engellemiyor ama makyaj yaptığımda alay ediyor resmen. Komik görünüyormuşum. Makyaj yapan herkes ezilmiş komikmiş kendine güvenmiyormuş falan. O bana böyle psikolojik baskı yaptıkça makyaj yapmaktan vazgeçtim. Biliyorum nasıl iyi hissediyorsam öyle görünmeliyim o yüzden de kızlar ben çok sıkıldım. Adama süslensen iltifat yerine alay ediyor, süslenmesen de faydası yok. Kadın olduğumu hissettirmiyor bana. İltifat sıfır. Herşeyin doğrusu kendisi, en iyi kendisi bilir. Zıt bir fikir ortaya atılınca sadece muhalefet olmak için konuşmakla suçlar. Her daim karşı tarafı tiye alır. Geçmişte yaptığı ya da söylediği birşeyi hatırlayınca reddedip karşı tarafın üstüne atar. 4 buçuk yıl boyunca zilyon kere kavga ettik bir gün tartışmazsak diğer gün kavga gürültü, ama benden toplasan 1 defa özür dilemiştir. ben herzaman hatalarını kabul eden bir insanım bundan gocunmam düzeltmek için çabalarım. Ama o asla kendine toz kondurmaz asla düzeltmek için çabalamaz çünkü hep beni suçluyor. Çok sıkıldım zaman geçmiyor ömür geçmiyor psikolojim çok bozuk, durup durup ağlıyorum hep. Bir kızım var 3 yaşında, bu halde bu kafayla ben nasıl çocuk yetiştireceğim? Beni böyle zayıf görüp özgüvensiz yetişsin istemiyorum. Çocuğuma böyle örnek olmak istemiyorum. Şuan elimden gelen tek şey tasarım işiyle uğraşmak ama boşanırsam bu işle uğraşabileceğim bir bilgisayara sahip değilim. Boşanmak istiyorum ama istemek yetmiyor, nereye gideceğim? Ailemle kafa yapılarımız çok zıt, çocuğumu orada onların müdahalesiyle yetiştirmek kesinlikle istemiyorum. Aileme bir kez gidersem bir daha çıkamam o evden. Bırakmazlar. Kendi ayaklarım üstünde durmama izin vermezler. Her şeyime müdahale ederler. Ne yapmam lazım bana akıl verin. Hatalıyım bu hayatı ben seçtiğim için hata bende. Ama ben hatalarımın fazlasıyla bilincindeyim, yaşayarak acısını çekiyorum. O yüzden yarama tuz basıp eleştirmek yerine nasıl yeni bir sayfa açarım bana yol gösterin. :KK43:
Maddi güç elde etmekten başka çareniz yok. Güzel garanti bir iş bulacaksınız. Para biriktirip öyle bosanacaksiniz

Bir insanı tüketen şeylerin başında sanırım manipüle eden sözde eş kişisi yer alır. Evlilik içerisinde hayat arkadaşlarımızı eksileriyle sarmalamali ki gelişebilsin, ilerlesin ve ilişki daha da iyi noktalara gelsin. Ben size duygusal noktadan çıkıp mantık noktasında yaşaminızı irdelemenizi tavsiye ederim. Şuan öğrenmekte olduğunuz işi pekiştirin, detaylarıyla öğrenin, çocuğunuz 3 yaşında, ona odaklanın, zaten yakın zamanda okul hayatı olacak, siz de bu saatlere uygun iş planı yapabilirsiniz. Plan yapın ve bunun üzerine gidin. Hayatta karar almak önemli ama bu kararı hemen uygulamak bazen doğru çözüm olamayabiliyor. Kendinizi maddi olarak güçlendirin eğer imkan varsa. ( bir kenara para ayırabilirsiniz) kafanızdan geçenleri eşinizle paylaşmayın ki sizi negatif yönde etkileyemesin. Ayaklarınızın üzerinde sağlam basabileceğiniz noktaya kadar devam edin. Çocuğun psikolojisi için ( ileride ayrılık vs konularında neler olur diye ) araştırın. Eş kişisi kalbinizde ve kafanızda bittiyse kendinize o sadece şimdilik bir zorunluluk diyin ve gelişiminize bakın, sözlerine bence gülüp geçin. Bol şans.🙏 En önemlisi çocuğun gelişimi, nasıl etkileneceği ve mutluluğunuz. Allahım hayırlı olanı versin.

X