Boşanmak istiyorum.

Bu boşanma kelimeside sakiz oldu agizlarda iyice ...o kadar zor ki anlatamam size oyun oynamak gibi geliyor sanırım. Diploma yok iyi bir maaş yok ev yok aile yanında değil küçük çocuk var rezil rüsva olursun vallahi benden demesi...yok illa boşanacam diyorsan sabret idare etme yoluna git bir süre çaktırmadan guclen.ise gir birikim yap az çocuğun buyusun hala azginligi devam ederse o zaman vur tekmeyi ama şimdi degil
aynen cocugu alıp ana babasının yanınamı gıdecek..cocuga bakma seklıne bıle laf edıyolar sankı kendılerı cok ıyı ana baba olmus gıbı

aynen cocugu alıp ana babasının yanınamı gıdecek..cocuga bakma seklıne bıle laf edıyolar sankı kendılerı cok ıyı ana baba olmus gıbı
İşte ben de o yüzden çıkmazdaydım. Aslında ailemle aram kötü değil. Yani hiçbir şeyimizi eksik etmezler seve seve de kabul ederler. Ama ben istemiyorum. Sıkıya hiç gelemeyen bir insanım ve bireyselliğe çok önem veriyorum sadece bu konuda anlaşmazlıklar çıkıyor. Çocuğum var ama çocuk muamelesi görüyorum diyelim. Yaklaşımları kesinlikle kötü niyetli değil ama belli bir zamandan sonra da sıkıyor. TV izletmediğim çocuğum orada kalırsam 7/24 zararlı içeriklere maruz kalacak en basiti.

İşte ben de o yüzden çıkmazdaydım. Aslında ailemle aram kötü değil. Yani hiçbir şeyimizi eksik etmezler seve seve de kabul ederler. Ama ben istemiyorum. Sıkıya hiç gelemeyen bir insanım ve bireyselliğe çok önem veriyorum sadece bu konuda anlaşmazlıklar çıkıyor. Çocuğum var ama çocuk muamelesi görüyorum diyelim. Yaklaşımları kesinlikle kötü niyetli değil ama belli bir zamandan sonra da sıkıyor. TV izletmediğim çocuğum orada kalırsam 7/24 zararlı içeriklere maruz kalacak en basiti.
cogu turk aılesı o sekıldekı...babam benı bır kere dr a goturmedı..benım cocuk bakmama bır ton laf edıyo..aıle yanında asla olmaz..asla...aılenızın evınde onların ortamına uymak zorundasınız..onlar sıze uymayacagına gore..

gelecege yonelık bırıkım yapabılıyorsan o sekılde ılerle ve guclenmeye calıs derim bende pek cok arkadasın dedıgı gıbı en makulu bu..cocuk ıcın saglıklı olan

Demek birgün ben de yazacakmışım bunu. :) Başkalarının konularını okurken bana çok uzak gelirdi bu düşünce ama gerçek bu. Boşanmak istiyorum. Sebep ise anlaşamamak. Bir narsistle evliymişim. O kadar seviyordum ki ben bile uzun zaman konduramadım. Yaptığı psikolojik baskılar ve psikolojik şiddet iş stresindendir geçim stresindendir düzelince geçer dedim hep. Ama son bir yıldır zengin bile olsak onun davranışlarının değişmeyeceğini anladım. Sorun maddi yetersizlik değil onun karakteriydi. Benim bir diplomam henüz yok ama kafamda elbette bir meslek sahibi olmak hala var. Grafik tasarımla ilgileniyorum, grafik tasarımcı olan bir arkadaşımdan öğrenmeye çabalıyorum ve ilerliyorum da. Web'de tasarımları sergileyip satılmasını sağlayan bir platforma üye olup para kazanmak istiyorum arkadaşım gibi. Hedefim bu. Bu işi eşim de yapıyor bu arada. Mesela birşey öğrenip uyguluyorum nasıl olmuş diyorum, sözlü olarak iğrenç olmuş demese de o yüz mimikleriyle anlatıyor zaten. Eksikler var ama başlangıç için gayet iyi olmuş başaracaksın diyerek motive etmek yerine eleştiriyor. Neyi başarmaya çalışsam motivasyonumu düşürdü bu zamana kadar. Bana hep sınırlar çiziyor. Ve tabii ki tek sorun bunlar değil bunlar en basiti. Eski halimle şimdiki halimi kıyasladığımda ben kahroluyorum. Bakımsız, çirkin görünüyorum aynaya bakmak istemiyorum. Neden mi? Eşim makyaj sevmiyor. Makyaj yapmamı engellemiyor ama makyaj yaptığımda alay ediyor resmen. Komik görünüyormuşum. Makyaj yapan herkes ezilmiş komikmiş kendine güvenmiyormuş falan. O bana böyle psikolojik baskı yaptıkça makyaj yapmaktan vazgeçtim. Biliyorum nasıl iyi hissediyorsam öyle görünmeliyim o yüzden de kızlar ben çok sıkıldım. Adama süslensen iltifat yerine alay ediyor, süslenmesen de faydası yok. Kadın olduğumu hissettirmiyor bana. İltifat sıfır. Herşeyin doğrusu kendisi, en iyi kendisi bilir. Zıt bir fikir ortaya atılınca sadece muhalefet olmak için konuşmakla suçlar. Her daim karşı tarafı tiye alır. Geçmişte yaptığı ya da söylediği birşeyi hatırlayınca reddedip karşı tarafın üstüne atar. 4 buçuk yıl boyunca zilyon kere kavga ettik bir gün tartışmazsak diğer gün kavga gürültü, ama benden toplasan 1 defa özür dilemiştir. ben herzaman hatalarını kabul eden bir insanım bundan gocunmam düzeltmek için çabalarım. Ama o asla kendine toz kondurmaz asla düzeltmek için çabalamaz çünkü hep beni suçluyor. Çok sıkıldım zaman geçmiyor ömür geçmiyor psikolojim çok bozuk, durup durup ağlıyorum hep. Bir kızım var 3 yaşında, bu halde bu kafayla ben nasıl çocuk yetiştireceğim? Beni böyle zayıf görüp özgüvensiz yetişsin istemiyorum. Çocuğuma böyle örnek olmak istemiyorum. Şuan elimden gelen tek şey tasarım işiyle uğraşmak ama boşanırsam bu işle uğraşabileceğim bir bilgisayara sahip değilim. Boşanmak istiyorum ama istemek yetmiyor, nereye gideceğim? Ailemle kafa yapılarımız çok zıt, çocuğumu orada onların müdahalesiyle yetiştirmek kesinlikle istemiyorum. Aileme bir kez gidersem bir daha çıkamam o evden. Bırakmazlar. Kendi ayaklarım üstünde durmama izin vermezler. Her şeyime müdahale ederler. Ne yapmam lazım bana akıl verin. Hatalıyım bu hayatı ben seçtiğim için hata bende. Ama ben hatalarımın fazlasıyla bilincindeyim, yaşayarak acısını çekiyorum. O yüzden yarama tuz basıp eleştirmek yerine nasıl yeni bir sayfa açarım bana yol gösterin. :KK43:
MERHABa bosanip bosanmama konusunda en dogru karari siz verirsiniz ama bu dusunce bir kere. Yerlesmeye gorsun enimde sonunda oluyor gibi.... bn aklimi kurcalamaya basladiktan 1.5 sene sonra bosandim denedik vs olmadi bitti.. cocugum yoktu o kolay oldu benim icin birde ailemin evine döndüm ama ailem surekli sehir disinda yasadigi icin ev bana kaldi gibi... ama yalnız olmakta zor neyse ki sizin kiziniz varmis.. iyi dusunun karar verin ama dedigim gibi akla girdi mi eninde sonunda yasaniyir hersey hayirlisi ve gonlunuzce olsun ins

gelecege yonelık bırıkım yapabılıyorsan o sekılde ılerle ve guclenmeye calıs derim bende pek cok arkadasın dedıgı gıbı en makulu bu..cocuk ıcın saglıklı olan
Evet kızımın huzuru herşeyden önemli olduğu için önce güçlenmeyi tercih ettim. Bu konuyu kavga ettikten sonra yeter diyerek açtım ve ister istemez sabırsızlık vardı boşanmak için. Ama sakinleşince sizlerin de fikirlerinizle planım kafamda oturdu. Şu an akışına bıraktım planım doğrultusunda ilerliyorum. Bir yandan da her ihtimale karşı kızımı duruma hafif hafif alıştırmaya çalışıyorum. 3 yaşında şuan. Geçenlerde sordum kendisine. "Baban burada kalsa biz daha güzel bir eve taşınsak nasıl olur?" Dedim. Tepkisi kötü değildi. İlk önce oyuncaklarım ne olacak dedi. 🤣 Onları da götürürüz, babayı özler misin peki dedim, özlerim dedi. Babayı istediğin zaman görmeye geliriz, özleyince söylersin gideriz, ne dersin biz yeni eve gidelim mi dedim gidelim dedi. Belki birgün gidebiliriz dedim. Maksat aniden düzeni değişmiş olmasın, boşanacak olursak başka eve çıkmaya falan hazırlıklı olsun. Bilmiyorum iyi mi oldu uzman değilim sonuçta ama böyle içime sindi.

MERHABa bosanip bosanmama konusunda en dogru karari siz verirsiniz ama bu dusunce bir kere. Yerlesmeye gorsun enimde sonunda oluyor gibi.... bn aklimi kurcalamaya basladiktan 1.5 sene sonra bosandim denedik vs olmadi bitti.. cocugum yoktu o kolay oldu benim icin birde ailemin evine döndüm ama ailem surekli sehir disinda yasadigi icin ev bana kaldi gibi... ama yalnız olmakta zor neyse ki sizin kiziniz varmis.. iyi dusunun karar verin ama dedigim gibi akla girdi mi eninde sonunda yasaniyir hersey hayirlisi ve gonlunuzce olsun ins
Benim gönlümde yatan eşimin düzelmesi. Keşke düzelse çünkü herşeye rağmen hala biraz sevgi var davranışlarından bıkmış olsamda. Kızımı mutlu bir ailede anne babasıyla büyütmeyi çok istiyorum birde. Boşanırsam en çok beni bu üzer zaten ama olsun olumlu düşünmeliyim anne babası olarak bizi devamlı yan yana göremese de sık sık beraber vakit geçiririz boşansak bile dostluğumuz bitmez çok büyük şeyler olmazsa tabii, hayat ne gösterir bilmem ama boşanırsak kavgayla boşanmayız.

Benim gönlümde yatan eşimin düzelmesi. Keşke düzelse çünkü herşeye rağmen hala biraz sevgi var davranışlarından bıkmış olsamda. Kızımı mutlu bir ailede anne babasıyla büyütmeyi çok istiyorum birde. Boşanırsam en çok beni bu üzer zaten ama olsun olumlu düşünmeliyim anne babası olarak bizi devamlı yan yana göremese de sık sık beraber vakit geçiririz boşansak bile dostluğumuz bitmez çok büyük şeyler olmazsa tabii, hayat ne gösterir bilmem ama boşanırsak kavgayla boşanmayız.
Aynen bende inanir misiniz cok medeni bir sekilde ayrildim hatta bosanma mahkemssinde olmassak kimse inanmazdi bosanacagimiza :) degisik bisidi ama olmuyordu ayni evde yürütemedik.. hakkinizda hayirlisi insallah dualarim sizinle

Çevremde gordugum dort dortluk erkek yok..ama ruh saglıgım bu evde bozuluyor dıye dusunuyorsanız..tabıkı saglıklı olan ayrılmak..yol yakınken donmek..evlılık bırazda bırbırının olumsuz yonlerını gormezden gelmekmı bılmıyorum..gercı cogu zaman herseye katlanan kadınlar oluyor..kadınlar ruh hastası olup cıkıyor resmen..sız aklı basında bır hanımsınız..maddı manevı ılerı donuk kendınızı ılerletmeye bakın..

esımde hıc ıltıfat etmezdı..belkı zamanla alısıyolarmı bıze monotonmu oluyor hersey..cogu zaman evlılık boyle bır sey olabılıyor..mutlaka farklı erkeklerde vardır..zekamla alay ederdı..kızınca takılıyorum falan derdı..rahmetlı oldu sımdı..tabı haklısınız..sız kım deger gormek ıstemezkı

Çevremde gordugum dort dortluk erkek yok..ama ruh saglıgım bu evde bozuluyor dıye dusunuyorsanız..tabıkı saglıklı olan ayrılmak..yol yakınken donmek..evlılık bırazda bırbırının olumsuz yonlerını gormezden gelmekmı bılmıyorum..gercı cogu zaman herseye katlanan kadınlar oluyor..kadınlar ruh hastası olup cıkıyor resmen..sız aklı basında bır hanımsınız..maddı manevı ılerı donuk kendınızı ılerletmeye bakın..
Eşimin bazı konulardaki fikirleri gerçekten çok ters, bu kadar olduğunu bilmiyordum açıkçası. Ben evlenirken o benim gözümde kibar, bilgili kültürlü, romantik bir adamdı. Hayaller hayatlar oldu biraz. Bende de hata var perde inmiş gözüme ve sadece görmek istediğimi görmüşüm.
Tam bir odunus çıktı kaba saba bir adama dönüştü. Çok kafa dengidir, en önemli bulduğum konularda neyse ki fikirlerimiz aynı. Bazen beklenmedik derecede duyarlı ve merhametlidir. Ama insanlara karşı çok kaba. Herhangi bir zıt fikir olduğu anda saldırmaya ve tartışmaya başlıyor. İnsan sevmese bile saygı duymak zorunda sonuçta ama nerde. Bu yönü de bana inanılmaz itici geliyor artık. Zamanla altta kalmamak için ben de onun gibi olmaya başlamışım bunu farkettiğim an bulunduğum konumu yaşadığım hayatı sorgulamaya başladım ve bu ne kadar sürecek düzelecek mi dedim. Son kavgamızda da düzelmeyecek gibi geldi. Keşke düzelse ama umutsuzum. :)

Eşimin bazı konulardaki fikirleri gerçekten çok ters, bu kadar olduğunu bilmiyordum açıkçası. Ben evlenirken o benim gözümde kibar, bilgili kültürlü, romantik bir adamdı. Hayaller hayatlar oldu biraz. Bende de hata var perde inmiş gözüme ve sadece görmek istediğimi görmüşüm.
Tam bir odunus çıktı kaba saba bir adama dönüştü. Çok kafa dengidir, en önemli bulduğum konularda neyse ki fikirlerimiz aynı. Bazen beklenmedik derecede duyarlı ve merhametlidir. Ama insanlara karşı çok kaba. Herhangi bir zıt fikir olduğu anda saldırmaya ve tartışmaya başlıyor. İnsan sevmese bile saygı duymak zorunda sonuçta ama nerde. Bu yönü de bana inanılmaz itici geliyor artık. Zamanla altta kalmamak için ben de onun gibi olmaya başlamışım bunu farkettiğim an bulunduğum konumu yaşadığım hayatı sorgulamaya başladım ve bu ne kadar sürecek düzelecek mi dedim. Son kavgamızda da düzelmeyecek gibi geldi. Keşke düzelse ama umutsuzum. :)
Çok az ınsan dusuncelerı yanlıssa bunu kabul eder bu bır erdemdır..aılede asılanması gerekır..cogu zaman erkekler pohpohlanarak buyutuldukerı ıcın hatalarını kabullenmek ıstemezler..tabı sızı kaybedecegını hıc dusunmuyordur..belkı gercekten bunu anlasa kendıne cekı duzen verır..

esımde hıc ıltıfat etmezdı..belkı zamanla alısıyolarmı bıze monotonmu oluyor hersey..cogu zaman evlılık boyle bır sey olabılıyor..mutlaka farklı erkeklerde vardır..zekamla alay ederdı..kızınca takılıyorum falan derdı..rahmetlı oldu sımdı..tabı haklısınız..sız kım deger gormek ıstemezkı
Mekanı cennet olsun. 🙏 Zekayla alay konusunun benzerini ben de yaşadım. Ama öyle bir kelime oyunu yaptı ve çevirdi ki, herşeyi tersten anlayan kişi oldum bu defa. Türkçemi eleştirdi falan. :) Konu çevirip kendini haklı çıkartmakta bir numaradır kendisi.

Çok az ınsan dusuncelerı yanlıssa bunu kabul eder bu bır erdemdır..aılede asılanması gerekır..cogu zaman erkekler pohpohlanarak buyutuldukerı ıcın hatalarını kabullenmek ıstemezler..tabı sızı kaybedecegını hıc dusunmuyordur..belkı gercekten bunu anlasa kendıne cekı duzen verır..
Umarım. İşin garibi pohpohlanarak yetişmiş birisi değil. Tam tersi çok ezilmiş ve eziyetle geçmiş çocukluğu. Ailesini zerre umursamıyor. Ne kardeşleriyle ne annesiyle bağı yok. Sanırım çocukken çok ezildiği için herkesin kendisini ezeceğini sanıyor ve hemen saldırı moduna geçiyor, ezileceğime ben ezeyim diyor. Bilmiyorum çözmeyi çok denedim çok konuştum ama fayda etmedi.

Mekanı cennet olsun. 🙏 Zekayla alay konusunun benzerini ben de yaşadım. Ama öyle bir kelime oyunu yaptı ve çevirdi ki, herşeyi tersten anlayan kişi oldum bu defa. Türkçemi eleştirdi falan. :) Konu çevirip kendini haklı çıkartmakta bir numaradır kendisi.
Amın arkadasım..ılklerde cok zor alıstım..sonra alıstım esıme..onsuzluga alısmak cok zor..bu kadar alısınca ayrılmakta..17 sene..
esınız ne derece rahatsızlık derecesındemı sadece kaba bırımı..sız bunu ıdare edebılecekmısınız..hepsını en ıyı sız bılebılırsınız..boyle gecmez dıyorsanız yol yakınken kendı hayatınızı kurarsınız ınsallah

Umarım. İşin garibi pohpohlanarak yetişmiş birisi değil. Tam tersi çok ezilmiş ve eziyetle geçmiş çocukluğu. Ailesini zerre umursamıyor. Ne kardeşleriyle ne annesiyle bağı yok. Sanırım çocukken çok ezildiği için herkesin kendisini ezeceğini sanıyor ve hemen saldırı moduna geçiyor, ezileceğime ben ezeyim diyor. Bilmiyorum çözmeyi çok denedim çok konuştum ama fayda etmedi.
olabılır..karı koca asgarı ıdare edebılecek durumda değilsenız tabıkı ayrılmak en dogrusu..sıze deger verıyormu..sızede bır bılgısayar alsa sızde kendınızı gelıstırebılırdınız..

olabılır..karı koca asgarı ıdare edebılecek durumda değilsenız tabıkı ayrılmak en dogrusu..sıze deger verıyormu..sızede bır bılgısayar alsa sızde kendınızı gelıstırebılırdınız..
Durum el verdiği an almayı kendisi teklif etti. Anlatması cok zor hem işle ilgili şevkimi öldürüyor, hem de çalışmamı destekliyor bildiklerimi öğretirim diyor. Ama fazla mükemmelliyetçi, hataya tahammüllü pek yok. Başlangıç seviyesinde kusursuzluk bekliyor ya da öğrendiğim birşeyi hemen ilk denememde kusursuz uygulamamı bekliyor. Yapamayınca hemen olmamış diyor. Şevkimi kırıyor ama ona sorsan düzeltip daha iyisini yapabileyim diye eleştiriyormuş.

Durum el verdiği an almayı kendisi teklif etti. Anlatması cok zor hem işle ilgili şevkimi öldürüyor, hem de çalışmamı destekliyor bildiklerimi öğretirim diyor. Ama fazla mükemmelliyetçi, hataya tahammüllü pek yok. Başlangıç seviyesinde kusursuzluk bekliyor ya da öğrendiğim birşeyi hemen ilk denememde kusursuz uygulamamı bekliyor. Yapamayınca hemen olmamış diyor. Şevkimi kırıyor ama ona sorsan düzeltip daha iyisini yapabileyim diye eleştiriyormuş.
mukemmelıyetcı olabılır..ben aldırmam aslında daha dogrusu aldırmamayı ogrendım..onemlı olan sızın ne sevıyede oldugunuzu bılmenız degılmı..istemek basarmanın yarısıdırkı zaten..erkek kardesım gercekten ıyı bır ınsan ama bır sey ogretmeyı sevmıyor..kac tane seyı bılgısayarla ılgılı kendım ogrendım..onemlı olan sızın kendınızı takdır etmenız..aslında..ya soylemesı kolay bılıyorum..narsıstlık sevıyesındemı değilmı sız bılırsınız..esım narsıst değildı..aynı seylerı yapıyordu ama bırıkımlerını hep oglum ve benım ıcın harcamak ısterdı kendıne bı ıgne almak ıstemezdı..ama takdır vb edecek bırı değildı

Boşan çalışırsın ailenin yanında aynılarını yaşadım fiziksel olanda dahil bebeğim 2 yaşındayken bavuluma koydum kitaplarımı geldim anamın evine ...boşanma işlemleri üzüntü felan asla yaşamadım çünkü benim ailemde sizin aileniz gibiydi .onların bana yaptığı psikolojik baskı sayesinde onlarla uğraşmaktan diğer şeylere vakit kalmadı ..neyse işte zaten üzüntü yasamazdimda boşandığım gün gökyüzüne bakıp kollarımı açtım ve artık özgürüm diye etrafımda dönmüştüm içime öyle büyük mutluluk geldi..ardından iş hayatına atıldım biriyle tanıştım yeniden evlendim aşırı huzurlu ve mutluyum eşim hep bana iltifat eder ...en kıytırık işlerimi dahi ses çıkarmaz ben seviyorsam ..daha fazlası...bunu neden anlattım sana örnek olsun diye ...birde boşanmak istiyorsan çocuk küçükken acele et biraz daha büyükse babaya düşkün olur..nafaka alırsın o parayla bilgisayar alırsın sende

Tüm yorumları okudum ve o kadar iyi geldi ki, teşekkür ederim hepinize. şu an tek tek cevaplayamıyorum ama son durumu genel olarak anlatayım. Öncelikle arkadaşlar ikinci çocuk olması imkânsız. Başından beri tek çocuk istiyorduk zaten kararlıydık hele şu dönemde bahsi bile geçemez. Ev arkadaşı gibiyiz zaten şuan birçoğunuzun önerilerini uyguluyorum. Saçlarımı iddialı bir renge boyadım, yeni makyaj malzemeleri aldım. Dışarı çıkmasam bile canım isteyince süsleniyorum ve artık gerçekten onun söylediklerine tek yaptığım göz devirmek oluyor. O da farkında umursamazlığımın o yüzden birşey de demiyor işe yaramadığı için. :) Kararım şu, maddi olarak güçleneceğim, grafik tasarım konusunda ilerlemekte kararlıyım ama önce Bilgisayar alabilmek için bir iş bulup çalışmam lazım şuan iş arıyorum birkaç yere başvurdum başvurmaya devam ediyorum. Bulaşık bile yıkarım gerekirse, 2-3 ay dayansam yeter. Bilgisayar param çıktıktan sonra asıl işime başlayacağım. Gelirimi sabitledikten sonra ( yıl sonuna kadar sabitlenir) boşanırım. Bu planımı eşime de anlattım. Gözlerinde ilk defa kaybetme korkusu gördüm. "Neden, ne sorunumuz var" moduna girdi yumuşadı birden. Ama kararlı bir duruş sergiledim ona karşı. Sorunları ona da anlattım. Kendince açıklamaya calıştı kıvırdı biraz. İlk defa suçluluk hissettiğini farkettim bu bana mutluluk verdi. Ona kesinlikle kararlı olduğumu, 2021 sonu yada 2022 şubat ayı civarında net boşanacağımı söyledim ama maddi durumumu toparlayana kadar ona son kez zaman veriyorum kendisi bunu bilmese de. eğer kendisinde samimi şekilde düzelme çabası görürsem, boşanma kararımı gözden geçireceğim. Yok görmezsem, göstermelik şekilde düzelmiş gibi olup geri eski haline dönerse hiçbir açıklama bile yapmadan davayı açacağım. Bana psikolojik baskı yapmasına daha fazla izin vermiyorum. Hepinize teşekkür ederim. 🙏
Heyt bee En Büyük KK

X