Boşanma psikolojisi zorluyor

hupsidupsi09

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2024
50
68
29
Merhabalar 27 yaşında daha önce çok kısa süren bir evlilikten ağır yaralar alarak çıkmış bir kadınım . Boşanmak benim için fazlasıyla sancılı bir süreçti. Adapte olmakta çok zorlandım. Kendimi kaybetmemek adına her şeyi yaptım . Seyahatlar kariyer planlamaları sosyalleşme çabaları terapiler falanlar filanlar . Hayal kuramazdım mesela, çok umutsuz bakardım geleceğe . Ancak yeniden hayal kurmaya başlayabildim. Bu benim için oldukça büyük bir gelişme. Kendimi dibe çekmemeyi başardığımı düşünüyorum ancak bazı anlarda o ümitsizlik hissi ve hüzün yeniden çöküyor sanki üzerime. Sevmeyi ve sevilmeyi özlüyorum. Eski eşim olacak kişi bana öyle kötü şeyler yaptı ki. Bir daha birine nasıl güvenirim hiç bilmiyorum. Çocuğum da yok zaten . Bazen çocuk özlemi de çekiyor gibiyim. Öyle işte allak bullak haldeyim. İçimi dökmek bir iki umut vaad eden güzel yorum okumak için yazdım

Yaşınız henüz çok genç, sevmek sevilmek için, çocuk sahibi olmak için. En zorunu atlatmışsınız, bir pislikten kurtulmuşsunuz. Çocuk olmaması inanın sizin için daha iyi, yoksa aranızdaki bağ hiçbir zaman bitmezdi. Bundan sonrası, sizin için aydınlık, mutluluk, rahatlık. Yaşadığınız süreç geçici öyle düşünün.

öyle bir insan kanınızı emeceğine şimdi özgürsünüz. çocuk olsa idi çok daha kötü olacaktı boşanma süreci, boşandıktan sonra da sürekli sizi bir araya getiren ortak sebebiniz olacaktı. belki atamayacaktınız başınızdan sıkıntı çıkaracaktı. çocuğu kullanarak sizin canınızı yakacaktı. olmaması daha hayrınıza gibi görünüyor. yaşınız daha çok genç, inşallah sizin kıymetinizi bilecek biri karşınıza çıkacak ve sevilmek aslında ne kadar güzelmiş iliklerinize kadar hissedeceksiniz. işte o zaman aşkınızın meyvesini de kucağınıza alırsınız sıkıntısız bir şekilde.

Evet geçici biliyorum haklısınız. Ancak birine bir daha nasıl güven duyacağımı bilmiyorum. Korkuyorum . İlk evliliğim nikahı kıyana kadar harikaydı bulutların üzerindeydim ne olduysa nikahtan sonra oldu. Bir yığın travma kaldı bana da . Ya yine öyle olursa diye korkuyorum. Çok kötü bir his. Bir yanım yuvam olsun çocuğum olsun istiyor bir yanım yeniden üzülmekten ölesiye korkuyor. Ailemde çok yıprandı zaten bu süreçte . Onları üzmekten de korkuyorum

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim inşallah dediğiniz gibi olur Allah razı olsun

Genceciksin, 80'lerde ağzında diş başında saç kalmamış nene gibi niye yakınıyorsun. Ruhun yaralı ama hayat daha yeni başlıyor. Şu an herkes 30 küsürlerde evleniyor, çocuk yapıyor. Seversin de sevilirsin de. Kıymetini bilen ellerde her kadın çiçek açar.

Çok samimi bir arkadaşım severek evlendiği eşinden bir yıl içerisinde boşandı. O da boşandığında sizin yaşlarınızdaydı. Yaklaşık 6 ay sonra arkadaş ortamınızdan bir arkadaşımız ile yeni bir ilişkiye başladı ve aşkları o kadar güzel o kadar derindi ki evlenmeye karar verdiler. 4-5 ay sonra tekrar evlendi ve şu anda çok çok mutlular, bebek bekliyorlar Arkadaşımda farkettiğim en önemli şey kendi değerinin farkındaydı ve kendisine yapılan haksızlıkların da farkındaydı, ikinci eşi gerçekten gözünün içine bakıyordu istediği gibi bir hayat nasip etti allah ona. Siz de kendinizi her güzelliğe layık görün moralinizi yüksek tutun kötüyü düşünmeyin ve çekmeyin hayat her zaman süprizlerle dolu bir tanesinin de sizi bulmasını çok çok isterim

Yani bilmiyorum . Her duyguyu yaşamak normal bu süreçte . Öyle umutsuz bitap bir halde değilim tabi ki. Ancak boşanmak gerçekten çok yıkıcı bir süreç. İnsan neyi nasıl düşüneceğini bile kestiremiyor. Yaşayan bilir gerçekten

Çok duygulandırdı bu yorum beni. Gözlerim doldu resmen okurken. Çok sevindim arkadaşınız adına . Güzel dileğiniz için de çok teşekkür ederim

Genc yaşta çocuk olmadan boşanmanız hayriniza olmuş..Iyileşmek için elinizden geleni de yapmışsınız..Güven meselesi evet sıkıntılı ama ömür de guvensizlikle geçmez . Karşıniza iyi insanlar çıksın inşallah..Ben iki çocukla boşanmaya çalışıyorum ve malesef çocuklar yüzünden muhatap olup yüzünü görmek zorundayım..Hala duygusal manipülasyon uygulamaya çalışıyor..Evlilik zor iş ama boşanmak hele ki çocukla bosanmak çok çok zor..Siz hiç o evliliği yaşamamış gibi güzel bir hayata devam edebilirsiniz..Ama çocuklu kadınlar bin kere daha düşünmek zorunda..Istisnalar hariç.Yolunuz bahtiniz açık olsun..

Her acı iz bırakır ama zamanla o tazeliğini kaybedecek. Düzelir her şey. Yıkımlar olmadan yenilikler gelmiyor bazen. Radikal bir karar alıp kendiniz için bir başlangıç zaten yapmışsınız. Biraz iyileşmek için zaman vermesi gerekiyor insanın kendisine

Çok duygulandırdı bu yorum beni. Gözlerim doldu resmen okurken. Çok sevindim arkadaşınız adına . Güzel dileğiniz için de çok teşekkür ederim
Olumsuzlukları düşünmeyin derim ben elinizdeki güzel imkanları ve size ait olan vaktinizi bol bol değerlendirmeye bakın her yaşanmışlık bir tecrübe ve her zaman daha iyisi daha güzeli olacak ben buna inanıyorum vakti değilmiş sadece

Boşanan bazı kadınlar neden dünya başına yıkılmış gibi davranıyor ?

Cevabı da kendim vereyim
Çünkü tüm hayalleri dünyası eşi oluyor
Hayatlarının merkezine koyuyorlar
Her söylediğine inanıyorlar

Drama için yaratılmış bazı Türk kadınları

Kurtulduğunuza sevinmelisiniz
yaşadıklarınızdan ders çıkartmalısınız
Çocukta olmamış, tertemiz ayrılık

Sizi en iyi anlayabileceklerden biri benim sanırım :) yakın bir zamanda ben de boşanma geçirdim - 2.5 sene kadar evli kaldım. Gerçekten çok zor bir olay kesinlikle aksini iddia edemem. Ancak insan zamanla eskisi kadar içerlemiyor , kabulleniyor ve yoluna devam ediyor .. dilerim daha güzel günleriniz olsun ve eskiyi hiç hatırlamayın

Bazen iyi ki demek için, çokça keşke demek gerekir. Üzülmeniz çok normal..
Yaşadığınız kötü şeyleri unutmak için, daha doğrusu eski eşinizin boşluğunu doldurmak için çareler aramak yerine, gerçekten birşeyleri kendiniz için yaptığınızda bambaşka hissedeceksiniz.
Ve emin olun sevileceksiniz.

Merhaba ne kadar süre sevgililikten sonra evlendiniz? Evlenene kadar hersey yolunda mıydı ? size karşı hareketleri nasıldı? Ne kadar süre evli kalıp boşandınız? Bu erkekler elde edene kadar çok farklı davranıyorlar elde edip aynı evin içine girince deccale dönüşüyorlar. Hakkınızda hayırlı olan buymuş ki rabbim sizi kurtarmış çocuk olmaması büyük şansınız öyle bir adamdan çocuğunuz olsa ne yapacaktınız? Çocuğunuza baba olarak layık gördüğünüz kişi bu olmamalı.. Karşınıza çok düzgün sizi el üstünde tutan sevgiyı saygıyı dibine kadar yaşatan birisi çıksın aminnn

Sevdiğim bir arkadaşım eşinden şiddet gördüğü için, küçücük bebeğiyle boşandı uzun yıllar önce. Ailesi önceleri destek değildi. Çalıştı, okulunu bitirdi, mesleğini eline aldı. Daha sonra çalıştığı yerde tanıştığı biriyle evlendi. Çocuğunun babası hiç ilgilenmezken eşi, kendi oğlu gibi kabullendi. Sonrasında 2 tane daha çocukları oldu, 15 yıla yakındır evliler. Yani yaşınız çok genç, önünüzde upuzun bir hayat var. Çocuğunuz olsaydı belki boşanamayacak ve daha da mutsuz olacaktınız. Karşınıza harika bir eş ve baba olacak bir adam her an çıkabilir, toparlanın

Siz niye onları üzesiniz canim.bu dünyanın çok da iyi bir yer olmadığını bilerek sizi dünyaya getiren onlar.bırak onlar korksun sen mutsuz olacaksın diye.

Kimseye güvenmek zorunda değilsiniz, o güveni karşınızdaki sağlayacak bu onun görevi, sizin için de aynısı geçerli. Burdan bakarsanız rahat edersiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…