Boşanma Karari

Nurozden

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2020
318
406
Arkadaşlar merhaba önce ki konumda esimi birazcık anlatmıştım detay vereceğim ve boşanma kararı konusunda sizden destek istiyorum.Evlenmeden önce eşimle çok iyiydik. Evlendik ilk 1 ay yine iyiydik sonra dükkanını kapattı arabası satıldı .Araba zaten ailesinindi yerine gelmedi şuan için.Adam 3 ay kadar işsiz kaldı.O sırada bana karşı değişti soğudu ilgisiz davrandı.Bu ilgisizligi yüzünden çok kavga ettik.Dedigim gibi çalışmama da izin vermiyor.Oyle günlük bana harçlık bırakan biri değil hep paranın hesabını soruyor .Ben para harcadığım zaman suratı asılıyor.Bunu ona söylüyorum ama öyle bişey yok diyor. Neyse dükkanını bileziklerimi verdim geri açtı işleri de düzeldi ama ilgisi duzelmedi.Titiz bir insanım güzel yemek yaparım eşime de ilgiliyim geldiği zaman hoş geldin derim uzun süre telefonla ilgilenir benimle hiç ilgilenmez zorla yanına gider yatarım hadi birazcık beni sev derim ama kafasını telden ayırmaz. Sabahları zor kalkıyor uyku sersemi bana çok bağırıyor eskiden bişey demezdim şimdi bende ona bağırıyorum. Arada çok iyi oluyor aliyor gezmeye götürüyor bişey istersem aliyor ama sadece pazar günleri oluyor bu.Bide dün akşam beni hizmetçi gibi gördüğünü söyledi şaka mı ciddi mi anlamadim.Ama ciddi gibi görüyorum çünkü suyunu bile kalkıp almaz.Eskiden gece 3 4 gibi acıkırdı kalkıp yemek yapardim. Artık çalışıyor erken yatiyor rahatladım. Telefonlarını dokümanlarını kontrol ediyorum aldatmıyor da ama ilgisiz işte cinsellik konusunda da uzaklaştı.Bi film izleyelim diyorum ben sevmiyorum diyor sinemaya gidelim sevmiyorum avm ye gidelim sevmiyorum. Hiç ortak sevdiğimiz bişey yok.Bugun bana araba alcam bileziklerini ver dedi bir annemin birde dayimin taktiği kaldı bende dedim veremem onları araba boş yatırım ben ev almak istiyorum araba ile bi kaza yapsak bitti gitti herşey elimiz de başka parada yok .Al bi tarafına sok bileziklerini dedi bana .Birde sigorta yapmıyor kendine boş çalışıyor asla emekli olayım derdi yok hastane masrafları çok tutuyor bu şekilde ve yakınlar da hormon tedavisine başlıcam doktor stres asla yapma ve spor yap dedi .Ama adamın umrun da değil diyor ki yap işte evde spor temizlik de bi spor diyor .Hiç demiyor ki çıkalım yürüyüş yapalım sen stres yapma. Tedaviye baslicaksin elde para yok sigorta yok bilezikleri onun için kullanırsın . Insan bekliyor böyle şeyleri . Az önce bime gittik ben evden çıkmadan makyaj yaptım çok az yani sadece rimel ve fondöten. Çok hastayım çünkü göz altlarım falan fena halde utanmasın o halimden disarda güzel birini görür bakar ben kötü hissederim diye yaptim makyaj , bana tepkisi bu ne süs podyuma mi çıkıyosun. Adamla doğru düzgün konuşamıyorum iletişim 0 yani ben sakin ve güzel dille bile bişey desem bana bağırarak konuşuyor. Ağzın da sürekli bir küfür. Ama işte bazen de o kadar ilgili oluyor ki günüm o kadar güzel geçiyor ki tüm bunlar biran da siliniyor aklimdan .Ben nasi vazgecicem bu adamdan yada bu adamı düzeltmek için bir çare var mı . Konuya boşanma kararı için destek diye başladım bak gene çareye geldim böyle iste kafam da karışık . Yardim edin nolur

Vallaha daha çok yeni olduğunuz için bunu oturup etraflıca konuşmayı deneyin. Bazi erkekler gerçekten evde sadece hazırda seks, çamaşır, temizlik ve yemek için biri bulunsun diye evleniyor. Yani esiniz sizinle bu düşünce ile evlenmisse acaba sizin hakkınızı nasil ödeyecek? Hem siz böyle bir evlilik istemeyeceğinize göre tüm haklarınızı verip ayrılsin.ne bu böyle sevgi dilenir gibi

Vallaha daha çok yeni olduğunuz için bunu oturup etraflıca konuşmayı deneyin. Bazi erkekler gerçekten evde sadece hazırda seks, çamaşır, temizlik ve yemek için biri bulunsun diye evleniyor. Yani esiniz sizinle bu düşünce ile evlenmisse acaba sizin hakkınızı nasil ödeyecek? Hem siz böyle bir evlilik istemeyeceğinize göre tüm haklarınızı verip ayrılsin.ne bu böyle sevgi dilenir gibi
Ne hak verecek ki bana bilezikleri bile benim ailem aldı takti senin hakkın mi diyor bonsamayi tam anlamı ile göze alsam cesaretimi toplasam hiç biseyini istemiyorum onun olsun .

Nasıl tanıştınız ve evlendiniz merak ettim
Çok uzun yıllar önce kısa bir görüşmemiz oldi 3 ay kadar ben çok fena aşık olmuştum bir dedigimi iki etmez biriydi . Sonra ayrıldık aradan 5 yıl geçti yeniden barıştık .Yine çok iyiydi ilgisi sevgisi her ihtiyacımi karşılardı. Sosyalligimi kısıtlamadı. Çalışıyordum da öyle sık boğaz da etmezdi şunu giyme bunla konuşma diye. Geri barışınca 2 ay içinde evlenme teklif etti 10 ay sonra evlendik. Evliliğin ilk 1 atina kadar yine herşey ıyiydi. Biran da değişti işte . Herşeyi kısıtladı vs vs.

Çok uzun yıllar önce kısa bir görüşmemiz oldi 3 ay kadar ben çok fena aşık olmuştum bir dedigimi iki etmez biriydi . Sonra ayrıldık aradan 5 yıl geçti yeniden barıştık .Yine çok iyiydi ilgisi sevgisi her ihtiyacımi karşılardı. Sosyalligimi kısıtlamadı. Çalışıyordum da öyle sık boğaz da etmezdi şunu giyme bunla konuşma diye. Geri barışınca 2 ay içinde evlenme teklif etti 10 ay sonra evlendik. Evliliğin ilk 1 atina kadar yine herşey ıyiydi. Biran da değişti işte . Herşeyi kısıtladı vs vs.

Yani bende cabuk evlendi sayılırim, ama acaba bu adam evlenene kadar rol mu yaptı size? Çünkü böyle 180 dönmesi normal değil

"Yanına gidip yatarım hadi biraz benı sev derim ama gene de telefona bakar."

Bu cumleyı kuran kisinin bosanmayacagına yemin edebilirim ama ıspatlayamam.
Yolu yok, cekeceksın. Alıs.
Dedim ya zaten herşeyi güzel birgün sonrası unutabiliyorum adamı değiştirmek için çaba gosteriyorum. Ama olmuyor

İnsanların degısmeyecegını ogrenmıs olmanız lazım.
Evlilik danışmanlarının olduğu programlari izliyorum da vu selin karacehennem var o öyle diyor. Gidin adamın elini alın saçınıza koyun kendinizi onun ağzından sevin . Vs vs . Bunu gibi şeyler yapınca adam alışır diyor . Bende bir umut deniyorum

Evlilik danışmanlarının olduğu programlari izliyorum da vu selin karacehennem var o öyle diyor. Gidin adamın elini alın saçınıza koyun kendinizi onun ağzından sevin . Vs vs . Bunu gibi şeyler yapınca adam alışır diyor . Bende bir umut deniyorum
Niye adam gerızekalı mı! Adamın elını sacıma koyup o seviyor gibi seveceğim kendimi?

X