Boşanıyorum

Cesaret edip de arkadaşlarıma hiç bahsedemiyordum, bugün en yakın arkadaşlarımdan bir tanesine bahsettim.
Verilmiş sadakan varmış, hiç canını sıkma ailenin yanında çok rahat edeceksin, sen böyle bir insan değilsin, bunlara bu zamana kadar katlandığına çok şaşırdım, ne çekiyorsun bunu, inan tek başına çok güzel büyütürsün dedi. O da evli, 4 aylık bebeği olmasına rağmen..

Bir de geçirdiğin zaman yaşadığın anılar hatıralar çok olunca kopması da zor oluyor, en başında farkedebilseydik eğer bu kadar uzun süreceğini sanmıyorum :KK43: ben hamile kaldıktan sonra bu davranışlara maruz kalmaya başladım rahatsız oldum ama aman bebek evlilik diye diye 1 sene dayanabildim sadece, ama onu tanıdığım süre toplam 5 sene ve bu 5 seneden vazgeçmek zor oluyor :KK43:
Sizde mi boşandınız
7 ay bitti. Kurtuldum çok şükür...
Anılara çözüm yok. Geçen arkadaşıma "keşke beynimde anısal belleği silip atabilsem" dedim. Mümkün değil. Böyle yaşamayı öğreniyorsun bi şekilde. Sanırım zaman gerçekten hissizleştiriyor.

Peki özlüyor musun arada sırada :KK43:

Elbette. Ve bu o kadar normal bi duygu ki. Özlediğim o mu , benim o zamanlardaki saf halim mi, umutlarım mı tam kestiremiyorum.
Ama bu duygular dalga dalga gelip geçiyor, geçecek.
Özlem, arkasından öfke, arkasından rahatlama...

Cesaret edip de arkadaşlarıma hiç bahsedemiyordum, bugün en yakın arkadaşlarımdan bir tanesine bahsettim.
Verilmiş sadakan varmış, hiç canını sıkma ailenin yanında çok rahat edeceksin, sen böyle bir insan değilsin, bunlara bu zamana kadar katlandığına çok şaşırdım, ne çekiyorsun bunu, inan tek başına çok güzel büyütürsün dedi. O da evli, 4 aylık bebeği olmasına rağmen..
Akli başında hiçbir kadın size neden ailenin evine gittin, neden boşaniyorsun, idare etseydin demez.
Siz bir kadının en hassas, destek gormesi gerektiği lohusalik sürecinde şiddet görmüşsünüz, sonrasında psikolojik şiddet devam etmiş. Eşiniz tam bir pislik. Şuan duygularınızın karma karışık olması normal, daha yeni annesiniz zaten, bu zamanlarda basit konulara bile daha duygusal yaklasabiliyor insan. Ama sizin bosanmaniz kurtuluş. Sadece sizin değil, kızınız için de geçerli aynısı, zamanla daha iyi farkına varacaksınız.

Son düzenleme:
Çocuğuna karşı melek gibi, beni çocuğın babasının büyüdüğünde etrafında baba figürü arayacağına, el kadar bebeği ondan ayırıp gitmeyi düşündüğüm için bile dünyanin en kötü kalpli düşüncesiz annesi olduğumu, benim bebeği sevgimle zehirleyeceğimi, çocuğun benden nefret edip büyüyünce ona gideceğini, o zaman gerçekleri en ince ayrıntısına kadar anlatacağını söyledi..

Peki babanız size karşı çok iyi olup sadece annenize kötü davransaydı da bu şekilde düşünür müydünüz? :KK43:
Zaten babam bana çok çok iyi davranıyordu. Bizim baba kız ilişkimizi herkes kıskanırdı. Şu an konuşmuyorum.

10 gün sonra eşim aradı. Söylediği ilk şey, evine dönmek istiyor musun? Oldu. Ben de istemiyorum dedim.
4 saat telefonda uzattı da uzattı.
Ama yanlış anlamayın hâlâ daha beni suçlayıcı tavırla konuşuyor.
Köprüden önce son çıkışmış, bir seviyeye geldikten sonra onu kimse tanıyamazmış, onunla bu şekilde iletişim dahi kuramazmışım. Ailesiyle ilgili hiç bir sorun yokmuş, her evde olurmuş böyle şeyler olmayan ev yokmuş. Kardeşleriyle aram düzelirmiş büyütecek bir şey yokmuş.
Altınlar için falan çamura yattı tahmin ettiğim gibi yok sana altın falan dedi.
Altınları ancak bebeği ona bırakırsam verirmiş.
Hiç birini kabul etmeyince en son şöyle bir cümle kullandı. " Annen ve sen gün gelecek bana kurban olayım yapma, yalvarırım yapma" Diye yalvaracaksınız dedi. Ben istesem benim çocuğumu kaçırıyorlar diye zabıt tuttururdum, baban gelip seni ve çocuğumu alıp gidebildiyse ben izin verdiğimden dedi.

Akşamına da babası benim babamı aradı, o da beni suçladı, oğlu hiç bir şey yapmıyormuş, işe gidip geliyormuş, ben rahat durmuyormuşum, sürekli eskileri açıyormuşum, çocuk bizde diye koz olarak kullanmayacakmışız, gerekirse 500bin verip söke söke bizden alırmış çocuğu.

Babam da, bunlar bizim başımıza bela olacak bebeği bırak kurtul diye bir teklifte bulundu ama asla bırakmam. Protokolü onun yollamasını bekle demişti ilk avukat bugün olanları anlattım, bir 10 gün daha bekleyelim olmazsa çekişmeli açalım direkt dedi. Dualarınızı benden eksik etmeyin.

10 gün sonra eşim aradı. Söylediği ilk şey, evine dönmek istiyor musun? Oldu. Ben de istemiyorum dedim.
Köprüden önce son çıkışmış, bir seviyeye geldikten sonra onu kimse tanıyamazmış, onunla bu şekilde iletişim dahi kuramazmışım. Ailesiyle ilgili hiç bir sorun yokmuş, her evde olurmuş böyle şeyler olmayan ev yokmuş. Kardeşleriyle aram düzelirmiş büyütecek bir şey yokmuş.
Hiç birini kabul etmeyince en son şöyle bir cümle kullandı. " Annen ve sen gün gelecek bana kurban olayım yapma, yalvarırım yapma" Diye yalvaracaksınız dedi. Ben istesem benim çocuğumu kaçırıyorlar diye zabıt tuttururdum, baban gelip seni ve çocuğumu alıp gidebildiyse ben izin verdiğimden dedi.

Akşamına da babası benim babamı aradı, o da beni suçladı, oğlu hiç bir şey yapmıyormuş, işe gidip geliyormuş, ben rahat durmuyormuşum, sürekli eskileri açıyormuşum, çocuk bizde diye koz olarak kullanmayacakmışız, gerekirse 500bin verip söke söke bizden alırmış çocuğu.

Babam da, bunlar bizim başımıza bela olacak bebeği bırak kurtul diye bir teklifte bulundu ama asla bırakmam. Protokolü onun yollamasını bekle demişti ilk avukat bugün olanları anlattım, bir 10 gün daha bekleyelim olmazsa çekişmeli açalım direkt dedi. Dualarınızı benden eksik etmeyin.
Gerı adım atma bılıyorsundur cocugu senden alma ımkanı yok hıc bısey yapamazlar boyle tehtıd eden konusmaları ses kaydına al ve uzaklastırma al hemen ne cocuguna ne sana yanasamasınlar 12 yasına kadar cocuk annededır zaten bırakma cocugun ıcın guclu dur canım allah sana cok daha guzel kapılar acar arada tanıdıklarınız varsa sokun ıkı aıleyıde tanıyan anlasmalı ıcın ıkna etmeye calıssınlar takılarıda bırakma hıc bıseyınıde bırakma karsındakı ınsan degısmez manıpule etmeyı bırakmaz surecın kolaylasır umarım allah yardımcın olsun ama asla korkma tek bır sıkauetınde devlet zaten kadını koruyor sana yaklasamaz bıle

Bir dahaki sefere aradığı zaman ses kayıt özelliğini arayın ve konuşmayı kayda alın bence.
Delil olarak kabul edilebilir mi bilmiyorum ancak whatsapp yazışmaları kabul ediliyorsa bunun da edilmesi lazım.
Size olan tavrını, tehditlerini, altınların onda olduğunu.... hepsini ispatlayabilirsiniz böylece.
Babanızın teklifi çok çirkin, eskinin "geleceksen çocuğunu bırak gel" teklifi ile aynı.
Bir telefon konuşmasında tırsıp bebeği ver demesin bir zahmet.
Eşinizin çirkefleşeceği baştan belliydi, baktı sizden ses çıkmadı sizi arayıp göz korkutmaya çalıştı.
Bundan sonra daha da çirkefleşmesi muhtemel, kendinizi hazırlayın.
Lütfen güçlü durun, şu tavırlar bile dönerseniz hayatınızın nasıl olacağının bir fragmanı.
Allah yardımcınız olsun.

Lütfen, lütfen telefonunuza KADES uygulamasını indirin ve nasıl kullanacağınızı öğrenin.
Bu süreçte paniğe kapılmadan akıllıca hareket etmek önemli.
Evde bekleyip kapıya dayandığında KADES uygulamasından polis çağırabilirdiniz.
Böylece eliniz daha güçlenirdi. Eve gelir de kapıya dayanırsa videoya alın mesela.
Bunların hepsi sizin için delil niteliği taşıyacak şeyler.
Bu adam uslu duracağa benzemediği için bundan sonrası için aklınızda bulunsun.
Umarım polis bir çıkış yolu sunar. Allah yardımcınız olsun.

Son düzenleme:
Kesinlikle, ve ben hep onun için fedakarlık yapmama rağmen asla ona yaranamadım.
Evlendikten sonra 180 derece değişti.
Ev işlerinde yardımcı olan, beni dinleyen, anlayan, kalbimi kırmayan, bana iltifatlar eden adam gitti her şeyimi eleştiren, kalbimi kıran bir canavada dönüştü.
Benden önce ailesi biriyle evlendirmek istemiş, kapalı hafız bir kadın. O istememiş, beni seçmiş. Çok pişmanmış, annesi çok ağlamış.
Bence evlendikten sonra pişman oldu benimle evlendiğine..
E tamam işte onu özgürleştirin boşayın gitsin. Bu arada (ex diyorum artık) ex eşinizin tam emin olmamakla birlikte narsist olduğunu düşünüyorum.

Kesinlikle, ve ben hep onun için fedakarlık yapmama rağmen asla ona yaranamadım.
Evlendikten sonra 180 derece değişti.
Ev işlerinde yardımcı olan, beni dinleyen, anlayan, kalbimi kırmayan, bana iltifatlar eden adam gitti her şeyimi eleştiren, kalbimi kıran bir canavada dönüştü.
Benden önce ailesi biriyle evlendirmek istemiş, kapalı hafız bir kadın. O istememiş, beni seçmiş. Çok pişmanmış, annesi çok ağlamış.
Bence evlendikten sonra pişman oldu benimle evlendiğine..
pişman olma sebebi neymiş

İyisindir umarım... Gelince güncelle burayı lütfen, arkadaş kades indir demiş, mutlaka indir.
En son polise gittiğini söylediğinden beri foruma girmemiş.
Bu ülkede sırf boşanmak istedikleri için canlarından olan o kadar kadın varki insan korkuyor. Umarım kötü bir şey yoktur. :KK43:

En son polise gittiğini söylediğinden beri foruma girmemiş.
Bu ülkede sırf boşanmak istedikleri için canlarından olan o kadar kadın varki insan korkuyor. Umarım kötü bir şey yoktur. :KK43:

Bilmez miyim ...

Ben dedim konu sahibine, eşi önce alttan alıp barışalım diyecek, kararlı olduğunu anlayınca çirkefleşecek diye,
hiç değişmiyor senaryo.
Allah kazasız belasız kurtarsın bir an önce.

Ben iyiyim arkadaşlar, karakola gittik uzaklaştırma çıkarttık ama karara uymadı tabii ki annesini babasını almış eve geldiler konuşmak istediler, annesi babası yalvardılar babama. Babam ve amcam da beni odaya çekti benim hatırım için son bir şans daha ver bu yuvaya dedi.
Psikolağa gidecekmişiz ikimiz de o da kabul etmiş. Ben de evde çocuğu almaya geliyorum dediğinde sinir krizleri geçirdim küfürler ettim. Babam kızım sen de sinirlenince gözün dönüyor dedi.
Baktım çocuğu zorla almaya kalkacaklar, olaylar çirkinleşecek insan gibi ayrılamıyoruz, son bir şans vermeye mecbur kaldım

Ben iyiyim arkadaşlar, karakola gittik uzaklaştırma çıkarttık ama karara uymadı tabii ki annesini babasını almış eve geldiler konuşmak istediler, annesi babası yalvardılar babama. Babam ve amcam da beni odaya çekti benim hatırım için son bir şans daha ver bu yuvaya dedi.
Psikolağa gidecekmişiz ikimiz de o da kabul etmiş. Ben de evde çocuğu almaya geliyorum dediğinde sinir krizleri geçirdim küfürler ettim. Babam kızım sen de sinirlenince gözün dönüyor dedi.
Baktım çocuğu zorla almaya kalkacaklar, olaylar çirkinleşecek insan gibi ayrılamıyoruz, son bir şans vermeye mecbur kaldım
Üzüldüm açıkçası yaşadığınız bunca kötü şeyin ardından bir de buna mecbur bırakılmışsınız resmen . Allah pişmanlık vermesin umarım bi mucize gibi her şey zamanla düzelir

X