Boşanıyorum,içim yanıyor:(

Ben önceki konularınızı bilmiyorum tartışma sebeplerinizi bilmiyorum ama evden kovma yüzünden boşanmak bana biraz hızlı bi vazgeçiş gibi geliyor. Evlenmekte boşanmakta hepimiz için elbette ama Allah’ın en sevmediği helal boşanmak . Yuvanızı kolay kolay yıkmayın. Her insanın öfkesini belirtme şekilleri vardır kimisi birşeyleri dağıtır kimisi kendisini öfkeden yicek gibi olur kimisi de ağzına geldiği gibi konuşur. Bence eşiniz öfke nöbeti geçirdiğinde tartıştığınız da bunu istemli ya da istemsiz bi çözüm olarak pes ederek söylüyor. Bu sözün sizi ne kadar kırdığını bunu kaldıramadığınızı herkesin tartıştığını tartışabileceğini ama evden yuvadan kovmanın öyle kolay birşey olmadığını ona benimsetin bence konuşmayı deneyin bir iletişim yolu bulun bu yüzyüzeyken zor oluyorsa bence mesaj olarak ya da bir kağıda içinizi dökerek ona bu durumun size hissettirdiklerini anlatın . Boşanmayın henüz çok yeni yolun başındasınız inanın boşandıktan sonra kendinizi daha pişman hissedebilirsiniz . Elinizden gelen herşeyi yapmadan vazgeçmeyin. Ve size önerim evinizde bakara suresini açın gün aşırı en az haftada bir okunsun dua edin kafanızı zihninizi boşaltın biraz başka şeylerle uğraşıp içinize bi bakın aslında istediğiniz ne? Bunun cevabını almadan ani kararlar vermeyin . Rabbim gönlünüze yuvanıza ferahlık huzur versin inşallah. Çevrenizden de dua isteyin . İçselleştirip kendinizi yıpratmayın paylaşıp konuşunca o konuyu içinizden çıkarın biliyorum zor ama gücünüzü kaybetmeyin pozitif olmaya çalışın
Çok teşekkğrler ancak bu dava açıldı artık dönersrm adam daha da üstüme gelecek hiç değerim yok daha da kötü olacak. Nasılsa gitmiyor dava bile açsa diyecek. Kendi hatasını anlayıp çabalamazsa ben geri dönmüycem

gerçekten ayrılmak isteyen insan adım atmazsa biter ben çaba göstermem demez. Gerçekten ayrılacak insan ne yaparsa yapsın artık bitti deyip ayrılıyor. Sizinki baya baya blöf. Kocanızın dur yapma etme demesini bekliyorsunuz. Boşanmanın blöfü olmaz. Gerçekten kafanda bitirdiysen dünya yansa dönmem demen gerek. Sonuç olarak siz barışırsınız.

gerçekten ayrılmak isteyen insan adım atmazsa biter ben çaba göstermem demez. Gerçekten ayrılacak insan ne yaparsa yapsın artık bitti deyip ayrılıyor. Sizinki baya baya blöf. Kocanızın dur yapma etme demesini bekliyorsunuz. Boşanmanın blöfü olmaz. Gerçekten kafanda bitirdiysen dünya yansa dönmem demen gerek. Sonuç olarak siz barışırsınız.
Dedim yaa artık dayanamafım sözlerine açtım davayı evet tak etti ama hala üzülüyorm nefret ederek açmadım davayı. Ama o adım atmadan düzeleceğine emn olmadan da vazgeçmem

daha önceki konularınızı bilmiyorum ama
adam sizi yalvartma peşinde bile değil bence
gayet imzalamış, gözünüzün önüne de koymuş.
Siz neden "ne düşünüyor anlamıyorum" diyorsunuz ki.
Yaptıklarına göre o da boşanmak istiyor.

X