Boşanıyorum,içim yanıyor:(

Cocuk oyuncağı değil 🤷‍♂️ ama bu evlilik. Hepimiz tartışıyoruz kavgamız gurultumuz elbet oluyo. Haddimizi de aşıyoruZ bazen ama daha cok yeni evlisin bekle sabret dua etseydin keşke. Ama dava açılmış. İmzalanan imzalanmış mahkeme kolayına boşamaz sizi ayrıca baya uğraşırsınız anlaşmalı olmadıgı sürece. Hakkında hayırlısı olsun. Araya buyuklerle cozmeye calışın aklı başında bi buyukle tarafsız olan.

Siz hâlâ aynı evde değil misiniz ? Boşanma davası açan evi de ayırır, o insanın artık yüzünü bile görmek istemez. Hem aynı evde yaşamak hem de düşünürüz demenin blöf olduğu apaçık ortada.

Her kavgada adam beni evden kovsun boşan ayrıl desin bana tak etsin dava açayım ama üzüleyim yine sonra da ben mi saçma sapan olayım?
Dava açtıysan madem boşan arkadaşım.davadan bahsediyoruz burda.blöf aracı olamaz.
Yuvanı kurtarmak istiyorsan eşin bunun için değecek biriyse de başka bir çözüm bulmalısın.psikolojik destek ve aile büyüğü yardimi ve son raddede belki bir sureligine ayrı yaşama.bunların neticesinde de olmuyorsa zaten boşanmak sencede en hayırlısı değil mi?

Siz hâlâ aynı evde değil misiniz ? Boşanma davası açan evi de ayırır, o insanın artık yüzünü bile görmek istemez. Hem aynı evde yaşamak hem de düşünürüz demenin blöf olduğu apaçık ortada.
Öğretmen evine gittiği, ev aradığı filan yalandı sanırım.

Evet yazmama rağmen adminler bakmadı galiba. Bu aralar sanki adminler pek ortalıkta yok.
ayy inandıramadım gitti🙄

Boşa gitsin valla.
Buradan dönerseniz epey süründürücek belli.
Zaten pek hoş biri olsaydı, dilekçenizi vermezdiniz.

Daha önce açtığım konuda bahsettim 8 aylık evliyim ve adamın her kavgada evden kovup ayrılalım demesine dayanamadım ve açtım davayı.Tabi her yapışında susup oturdum adam ilk bunu da blöf sandı.Ancak resmiyette görünce önce mesaj attı işteyken adam gibi otur evinde yoksa da sen bilirsin die sonra gece geldi uzatmayalım dedi.BEn de düşünür konusuruz dedim.Sabahına bir baktım adam cevap dilekçesini imzalamış göreceğim bir yere koymuş evde.Ne yapmaya çalıştığını anlamadım hala beni yalvartma peşinde sanırım ve bu gidişle boşanıcaz.Ya benden çok emin dava açmama rağmen inanmıyor ya da kendi de istemiyor bilemedim ama çok üzülüyorum belki hayırlısı bu nolur bi dua falan önerin rahatlamam için.
Bu platformda her gün boşanıyorum, eşimi özledim, yuvam yıkılıyor yazılarını okudukça benimde içim çok yanıyor. Hiç bir evlilik bitmese, yuvalar sapasağlam kalsa keşke.
Bir büyüğünüzden, aklı başında birinden yardım alın. İkinizle de konuşsun. Ortak bir karar alın. Bitecekse se devam edecekse de.
Her şey gönlünce olsun.

Erkeklerinde kadınlarında evlilikte her tartışmada işi evden kovmaya yada boşanmaya getirmesi ve bunu blöf gibi kullanması sonucunda kaçınılmaz son gerçekten ayrılmak oluyor. Gerçekten boşanacaksanız boşanalım deyin ki siz davayı bile açmışsınız eşinizde imzalamış. Geri dönerseniz geçireceğiniz günler geçirdiğiniz sekiz aydan bile daha kötü olacak bence.

Daha önce açtığım konuda bahsettim 8 aylık evliyim ve adamın her kavgada evden kovup ayrılalım demesine dayanamadım ve açtım davayı.Tabi her yapışında susup oturdum adam ilk bunu da blöf sandı.Ancak resmiyette görünce önce mesaj attı işteyken adam gibi otur evinde yoksa da sen bilirsin die sonra gece geldi uzatmayalım dedi.BEn de düşünür konusuruz dedim.Sabahına bir baktım adam cevap dilekçesini imzalamış göreceğim bir yere koymuş evde.Ne yapmaya çalıştığını anlamadım hala beni yalvartma peşinde sanırım ve bu gidişle boşanıcaz.Ya benden çok emin dava açmama rağmen inanmıyor ya da kendi de istemiyor bilemedim ama çok üzülüyorum belki hayırlısı bu nolur bi dua falan önerin rahatlamam için.
Bence bidaha dusunun. Bi kac gun ayri kalin kafanizi dinleyin. Evliligi bitirmek bu kadar kolay olmamali...

Ben önceki konularınızı bilmiyorum tartışma sebeplerinizi bilmiyorum ama evden kovma yüzünden boşanmak bana biraz hızlı bi vazgeçiş gibi geliyor. Evlenmekte boşanmakta hepimiz için elbette ama Allah’ın en sevmediği helal boşanmak . Yuvanızı kolay kolay yıkmayın. Her insanın öfkesini belirtme şekilleri vardır kimisi birşeyleri dağıtır kimisi kendisini öfkeden yicek gibi olur kimisi de ağzına geldiği gibi konuşur. Bence eşiniz öfke nöbeti geçirdiğinde tartıştığınız da bunu istemli ya da istemsiz bi çözüm olarak pes ederek söylüyor. Bu sözün sizi ne kadar kırdığını bunu kaldıramadığınızı herkesin tartıştığını tartışabileceğini ama evden yuvadan kovmanın öyle kolay birşey olmadığını ona benimsetin bence konuşmayı deneyin bir iletişim yolu bulun bu yüzyüzeyken zor oluyorsa bence mesaj olarak ya da bir kağıda içinizi dökerek ona bu durumun size hissettirdiklerini anlatın . Boşanmayın henüz çok yeni yolun başındasınız inanın boşandıktan sonra kendinizi daha pişman hissedebilirsiniz . Elinizden gelen herşeyi yapmadan vazgeçmeyin. Ve size önerim evinizde bakara suresini açın gün aşırı en az haftada bir okunsun dua edin kafanızı zihninizi boşaltın biraz başka şeylerle uğraşıp içinize bi bakın aslında istediğiniz ne? Bunun cevabını almadan ani kararlar vermeyin . Rabbim gönlünüze yuvanıza ferahlık huzur versin inşallah. Çevrenizden de dua isteyin . İçselleştirip kendinizi yıpratmayın paylaşıp konuşunca o konuyu içinizden çıkarın biliyorum zor ama gücünüzü kaybetmeyin pozitif olmaya çalışın

Ben önceki konularınızı bilmiyorum tartışma sebeplerinizi bilmiyorum ama evden kovma yüzünden boşanmak bana biraz hızlı bi vazgeçiş gibi geliyor. Evlenmekte boşanmakta hepimiz için elbette ama Allah’ın en sevmediği helal boşanmak . Yuvanızı kolay kolay yıkmayın. Her insanın öfkesini belirtme şekilleri vardır kimisi birşeyleri dağıtır kimisi kendisini öfkeden yicek gibi olur kimisi de ağzına geldiği gibi konuşur. Bence eşiniz öfke nöbeti geçirdiğinde tartıştığınız da bunu istemli ya da istemsiz bi çözüm olarak pes ederek söylüyor. Bu sözün sizi ne kadar kırdığını bunu kaldıramadığınızı herkesin tartıştığını tartışabileceğini ama evden yuvadan kovmanın öyle kolay birşey olmadığını ona benimsetin bence konuşmayı deneyin bir iletişim yolu bulun bu yüzyüzeyken zor oluyorsa bence mesaj olarak ya da bir kağıda içinizi dökerek ona bu durumun size hissettirdiklerini anlatın . Boşanmayın henüz çok yeni yolun başındasınız inanın boşandıktan sonra kendinizi daha pişman hissedebilirsiniz . Elinizden gelen herşeyi yapmadan vazgeçmeyin. Ve size önerim evinizde bakara suresini açın gün aşırı en az haftada bir okunsun dua edin kafanızı zihninizi boşaltın biraz başka şeylerle uğraşıp içinize bi bakın aslında istediğiniz ne? Bunun cevabını almadan ani kararlar vermeyin . Rabbim gönlünüze yuvanıza ferahlık huzur versin inşallah. Çevrenizden de dua isteyin . İçselleştirip kendinizi yıpratmayın paylaşıp konuşunca o konuyu içinizden çıkarın biliyorum zor ama gücünüzü kaybetmeyin pozitif olmaya çalışın

Sayın konu sahibi. Arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Eşiniz öfkeyle sizi evden kovuyor, siz De öfkeyle dava açıyorsunuz. Öncelikle tartışmalarınız neden oluyor? Bunun temeline gidin. Ayrıca Evlenirken herşeyi ikiniz üstlenip evlenmediniz; yanınızda aileleriniz büyükleriniz vardı. Önce akıllı birinden akıl alın, danışın. Sonra yolunuza bakın. Ana karnındaki evlat bile 9 ay olmadan doğmuyor. Her şeyin bir zamanı var. Herkes size boşanın yazmış ama tartışma konularının ne olduğu belli değil; belki de tartışmaların ciddi sorumlusu sizsiniz.
acele karar vermeyin.

X