bonadeaaaa

Amerikali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2008
607
0
insaallah bu sefer adini dogru yazdim canim nasilsin gittinmi dr a bebis iyimi sana ben geldim anne diyormu kalp atislarini duymussundur umarim optum seni hayirli ramazanlar canim

Merhaba canım, ilgin için çok teşekkürler. Geçen hafta çok şükür keseyi gördük. Darısı başına inşallah. Bugün kalp atışları için doktora gideceğiz. Gerçi kalp atışları için hala erken olabilirmiş. Bugün duyamazsak 2-3 gün sonra tekrar gideceğiz.
Canım dış gebelik geçirdiğini üzülerek okumuştum geçenlerde. Sizin sorun nedir? Yakın bir zamanda yeni bir tedaviye başlamayı düşünüyor musun?

Sana da hayırlı Ramazanlar canım

Merhaba canım, ilgin için çok teşekkürler. Geçen hafta çok şükür keseyi gördük. Darısı başına inşallah. Bugün kalp atışları için doktora gideceğiz. Gerçi kalp atışları için hala erken olabilirmiş. Bugün duyamazsak 2-3 gün sonra tekrar gideceğiz.
Canım dış gebelik geçirdiğini üzülerek okumuştum geçenlerde. Sizin sorun nedir? Yakın bir zamanda yeni bir tedaviye başlamayı düşünüyor musun?

canım allah kucagına almanı nasip eder ihşallah senin için sevindim darısı bizim başımıza

Kalp atışının duyabildinizmi bebeğinin. Allah sağlıkla önce karnında sonra kucağında büyütsün.

boadeaa zaman farki var ya her seye gec kaliyorum iste ccoookkkkkkkkkkk ama coook sevindim sana ve bebegine rabbim saglik versin guzel bir hamilelik gecirirsin sorunsuz nesiz sonrada kavusursun kucagina alirisn insallah canim benim derd 99 du sonra yuz oldu hani oyle derler ya benim tublerimdeydi problem kapaliydi sonra tup bebek yaptiralim dedik oda kismet olmadi iste tup bebege baslarken dr yumurta rezervin azalmis dedi artik Allaha kaldi verirse gonlunden verir vermesede benim elimden gelen bi sey yok dis gebelik cok kotu bi sey olumle yuz yuzesin sanki 2 yil once dogal hamile kaldim dis gebelikti tup bebek yaptirdim gene dis gebelik daha ben ne yapayim bir bilen varsa soylesin bana

Kalp atışının duyabildinizmi bebeğinin. Allah sağlıkla önce karnında sonra kucağında büyütsün.
Evet canım kalp atışlarını duyabildik çok şükür. iyi dileklerin için çok tşkler. Aynı dileklerle...

Son düzenleme:
boadeaa zaman farki var ya her seye gec kaliyorum iste ccoookkkkkkkkkkk ama coook sevindim sana ve bebegine rabbim saglik versin guzel bir hamilelik gecirirsin sorunsuz nesiz sonrada kavusursun kucagina alirisn insallah canim benim derd 99 du sonra yuz oldu hani oyle derler ya benim tublerimdeydi problem kapaliydi sonra tup bebek yaptiralim dedik oda kismet olmadi iste tup bebege baslarken dr yumurta rezervin azalmis dedi artik Allaha kaldi verirse gonlunden verir vermesede benim elimden gelen bi sey yok dis gebelik cok kotu bi sey olumle yuz yuzesin sanki 2 yil once dogal hamile kaldim dis gebelikti tup bebek yaptirdim gene dis gebelik daha ben ne yapayim bir bilen varsa soylesin bana

Canım bizde de dert 99'du. Ben genç kızlığımdan beri ilaçsız adet olamıyorum hiç. Üstelik tüplerimden biri de kapalı çıktı. Ayrıca eşimde de sperm sorunu var. Bunlara bir de bende rezerv sorunu eklenince 100 oldu. Ben 2 yıl önce laparaskopi ameliyatı oldum, eşim ise çift taraflı varikosel ameliyatı oldu. Sonra 1-2 kez yumurta takibi, 3 kez aşılama ardından 2 kez tüp bebek denemesi yapıldı ama en yükse dozla yumurta sayım 2 'de kalınca tedavi iptal edildi. 3 yıldır herşeye rağmen umudumuzu hiç yitirmedik. Eğer Allah, eşimden olacak ve benden doğacak bir çocuğun kaderini yazdıysa bir şekilde hamile kalacaktım ama eğer böyle yazgı yazmadıysa Allah, elden birşey gelmezdi. O yüzden asla "ah vah etmedik, isyan etmedik" 3.tüp bebek denemesi öncesine internette bitkisel tedaviler konusunda araştırmalar yaptık. DHEA'nın yumurta kalitesini ve sayısını arttırdığına dair bilgiler okuduk ve doktorumuzun da onayı ile tedaviden 3 ay önce kullanmaya başladım. Ayrıca hayıt suyu, L-Arginine ve Dong Quai da kullandım. Bunların da etkisi olmuştur ama sonuçta Allah "ol" dedi. Allah isteyen herkese yaşatsın bu güzel duyguyu. Dualarımı herkese gönderiyorum. Henüz 6 haftalık hamileyim. Bundan sonra ne olur bilinmez. İnşallah Allah bana da kucağıma almayı nasip eder..

Son düzenleme:
Canım bizde de dert 99'du. Ben genç kızlığımdan beri ilaçsız adet olamıyorum hiç. Üstelik tüplerimden biri de kapalı çıktı. Ayrıca eşimde de sperm sorunu var. Bunlara bir de bende rezerv sorunu eklenince 100 oldu. Ben 2 yıl önce laparaskopi ameliyatı oldum, eşim ise çift taraflı varikosel ameliyatı oldu. Sonra 1-2 kez yumurta takibi, 3 kez aşılama ardından 2 kez tüp bebek denemesi yapıldı ama en yükse dozla yumurta sayım 2 'de kalınca tedavi iptal edildi. 3 yıldır herşeye rağmen umudumuzu hiç yitirmedik. Eğer Allah, eşimden olacak ve benden doğacak bir çocuğun kaderini yazdıysa bir şekilde hamile kalacaktım ama yoksa böyle bir yazgı elden birşey gelmezdi. O yüzden asla "ah vah etmedik, isyan etmedik" 3.tüp bebek denemesi öncesine internette bitkisel tedaviler konusunda araştırmalar yaptık. DHEA'nın yumurta kalitesini ve sayısını arttırdığına dair bilgiler okuduk ve doktorumuzun da onayı ile tedaviden 3 ay önce kullanmaya başladım. Ayrıca hayıt suyu, L-Arginine ve Dong Quai da kullandım. Bunların da etkisi olmuştur ama sonuçta Allah "ol" dedi. Allah isteyen herkese yaşatsın bu güzel duyguyu. Dualarımı herkese gönderiyorum. Henüz 6 haftalık hamileyim. Bundan sonra ne olur bilinmez. İnşallah Allah bana da kucağıma almayı nasip eder..

sevgili bonadea o güzel varlığı yüce rabbim sana bağışlasın inşallah..senin adına çok çok sevindim..ümidini yitirmeyişini de çok takdir ediyorum..umarım bende senin gibi bu uzun yolda dayanıklı olurum arkadaşım..a.s.

sevgili bonadea o güzel varlığı yüce rabbim sana bağışlasın inşallah..senin adına çok çok sevindim..ümidini yitirmeyişini de çok takdir ediyorum..umarım bende senin gibi bu uzun yolda dayanıklı olurum arkadaşım..a.s.
Canım çok sağol. Tez zamanda darısı başına inşallah. a.s.

bonadea cnm hiç değişik bir belirti yaşadınmı bu 12 günde
biliyorum o kadar hormon alıyoruz belirti aramak yanlış ama merak ettim açıkcasıı

bonadea cnm hiç değişik bir belirti yaşadınmı bu 12 günde
biliyorum o kadar hormon alıyoruz belirti aramak yanlış ama merak ettim açıkcasıı
Canım ilk 2 gün gaz sanıcısı yaşadım ama bu kabız olmamak için içtiğim bir şuruptan da kaynaklanmış olabilir.Aslında bendeki tek belirti göğüs uçlarımın hassaslaşmasıydı. Test yaptıracağım gün adet olacakmışım gibi bel ağrısı yaşadım.

Canım ilk 2 gün gaz sanıcısı yaşadım ama bu kabız olmamak için içtiğim bir şuruptan da kaynaklanmış olabilir.Aslında bendeki tek belirti göğüs uçlarımın hassaslaşmasıydı. Test yaptıracağım gün adet olacakmışım gibi bel ağrısı yaşadım.

bonadea içtiğin şurubun adı ne?bitkisel bir şurup mu?

anladım cnm valla bendede var o ama ben şurup içmiyorum cnmmm

buradaki arkadaşlar kabak çekirdeği ye dedi eşim aldı yedim su içitim bugün hiç zahmetsiz çıktımmmmmmmm tuvaleteeeeeeee

bide göğüslerimminn ucu zaten progesteronn jel kullandığımdan beriii var

bel kasık ağrısıda var hehehee yaniiiii belirti diye bişey yokkkkkkk:roflol:kaydirigubbakcemile3

anladım cnm valla bendede var o ama ben şurup içmiyorum cnmmm

buradaki arkadaşlar kabak çekirdeği ye dedi eşim aldı yedim su içitim bugün hiç zahmetsiz çıktımmmmmmmm tuvaleteeeeeeee

bide göğüslerimminn ucu zaten progesteronn jel kullandığımdan beriii var

bel kasık ağrısıda var hehehee yaniiiii belirti diye bişey yokkkkkkk:roflol:kaydirigubbakcemile3
:sm_cool: :hooray: lülülülülülü :emir_bebek: hihoyyyt

Son düzenleme:
boadeaa icime bi su serptin sanki asagi yukari benim sorunuma yakinsin umut oldun bana ben inaniyorum sen kendine hic stres yapmamissin ya Allah verecek o yavruyu kucagina senin ben cok stres yapiyorum kendime nasil geececek bilmiyorum sen tup bebegi adanadami yaptirdin

bonadea senin adinla basim dertte valla bu fransizca bi kelimemi telafuzu zor ama guzel bi anlami vardir herhalde senin bu kullandigin ilaclarin ozu neydi kendim icin hani bende belki buralardan arastitabilirim kaliteli yumurta olmasi icin kullanmistin degilmi acaba ayni ilactan burada varmidir

boadeaa icime bi su serptin sanki asagi yukari benim sorunuma yakinsin umut oldun bana ben inaniyorum sen kendine hic stres yapmamissin ya Allah verecek o yavruyu kucagina senin ben cok stres yapiyorum kendime nasil geececek bilmiyorum sen tup bebegi adanadami yaptirdin

bonadea senin adinla basim dertte valla bu fransizca bi kelimemi telafuzu zor ama guzel bi anlami vardir herhalde senin bu kullandigin ilaclarin ozu neydi kendim icin hani bende belki buralardan arastitabilirim kaliteli yumurta olmasi icin kullanmistin degilmi acaba ayni ilactan burada varmidir

Canım iyi dileklerin için tesekkur ederim. Umutlu olmak lazım hep ve inşallah seninde hamiş haberini alacağız bak. Ben buna inanıyorum. Yanlız kist sorunun yoksa doktoruna da danışıp tedavi öncesi DHEA'yı(schiff marka kullandım ben) ve L-Arginine (GNC veya Solgar) 4 ay kullan derim. Yumurta sayının ve kalitesinin artmasına yardımcı olur diye düşünüyorum. Düşük riskini de %50 oranında azaltıyor. Ben Gaziantep'te yaptırdım. Yumurtalar için Menogon iğne kullandı doktorum. Menogonda FSH ve LH preperatları birlikte bulunuyor. Özellikle poor responder hastalarda kullanılıyor.
Bu arada "Bonadea" yunan mitolojisinde "doğurganlık tanrıçası" :)
Tedavi sürecin konusunda beni de bilgilendir lütfen olur mu?

Son düzenleme:
bonadea içtiğin şurubun adı ne?bitkisel bir şurup mu?
Canım şurubun adı duphalac (topalak diye okuyorum ben kaydirigubbakcemile3 ). Bitkisel değil ama doktorum yazmıştı. Transfer sonrası hep içtim. Hatta biraz fazla kaçırdığım için de gaz ve ishal yaptı :)

bonadea merhabalar.seninle aynı gidiyoruz ve aynı sorunlardan tedavi görmüşüz.ben de ilaçla adet görüyorum ve eşim de sperm sorunu vardı.şu anda allaha şükür 6+6 haftalığız.ben şu düşük riskini %50 azaltan ilacı merak ettim.şu anda da içiyor musun hala?içiyorsan adını öğrenebilir miyim?

bonadea merhabalar.seninle aynı gidiyoruz ve aynı sorunlardan tedavi görmüşüz.ben de ilaçla adet görüyorum ve eşim de sperm sorunu vardı.şu anda allaha şükür 6+6 haftalığız.ben şu düşük riskini %50 azaltan ilacı merak ettim.şu anda da içiyor musun hala?içiyorsan adını öğrenebilir miyim?

Canım evet ya. Neredeyse aynı gidiyoruz. Ben bugün tam 7 haftalık oldum :) Sende hipogonadotropik hipogonadizm hastasısın öyle mi ? Forumdaki tek hipo hipo benim sanıyordum :) Sen de tüp bebekle mi hamile kaldın? Canım o ilacın adı DHEA. Bir hormon takviyesi ve tedaviden 3-4 ay önce doktor kontrolünde kullanmak gerekiyor. Tedavi başladıktan sonra ve hele de hamilelik sürecinde kesinlikle kullanılmıyor.

X