Böcek belası (resimli-rahatsız edici görsel)

Çok üzüldüm louder
Ben buzdolabının içinde gös göze gelmiştim bunlardan biriyle
Mutfakta çıkıyolardı sonra ışık açınca fıtı fıtı kaçıyolardı
Bi yiyeceğin poşetine binmiş, ben de fark etmeden buzdolabına koymuşum.
Karanlıkta bir açtım ki poşetin üstünde soğuktan da yavaş hareket ediyor antenlerini oynatıyor bana
Çığlık kıyamet derken ertesi gün tüm apartmana dedim ki ben bu evi komple ilaçlatıcam benden kaçanlar size gelecek
(Herkes bende yok böcek diyordu halbuki merdivenlerde geziyodu)
Apar topar ilaçlama şirketi bulundu ilaçlanınca öldürler hem tüm daireler hem apartmanın çatısı bodrumu falan hepsi ilaçlandı
Kurtulmak mümkün üzülme ama o ilaçlama olana kadar 2-3 gün kafayı yedim ben, evde yemek yiyemedim vs
Apartman. Eski mi?
Eski ve en kötüsü kuş istilası var resmen. Ben çatıdayım. İki günde bir nerdeyse iki kilo kuş boku temizliyorum teraslardan. Çatıları zaten temizleyemiyorum üstü full kuş pisliği. Binayı nasıl ikna edicem bilmiyorum edemezsem de kendim öderim burda yaşayamam ben böyle. Işığı açınca kaçışmıyolar bu arada. Küvetin içinde ve duvarlarındalar

Bu maalesef hamam böceği , Bayer in suya karıştırılan ilacını kullanın bende aynı dertten muzdaribim bu ilaç sayesinde rahatım

Eski ve en kötüsü kuş istilası var resmen. Ben çatıdayım. İki günde bir nerdeyse iki kilo kuş boku temizliyorum teraslardan. Çatıları zaten temizleyemiyorum üstü full kuş pisliği. Binayı nasıl ikna edicem bilmiyorum edemezsem de kendim öderim burda yaşayamam ben böyle. Işığı açınca kaçışmıyolar bu arada. Küvetin içinde ve duvarlarındalar

Teras balkon gibi yerlere cd asıyolar bizim burda da çok gibiydi özellikle karga

Biz de en üst kattayız terasımız yok ama ev biz oturmadan önce boş kalmış ve güvercinler yuva yapmış balkonlar berbattı sonra huzurları kaçtı biz taşınınca

Cd yi dene bi istersen
Çok görüyorum diğer apartmanlarda

Teras balkon gibi yerlere cd asıyolar bizim burda da çok gibiydi özellikle karga

Biz de en üst kattayız terasımız yok ama ev biz oturmadan önce boş kalmış ve güvercinler yuva yapmış balkonlar berbattı sonra huzurları kaçtı biz taşınınca

Cd yi dene bi istersen
Çok görüyorum diğer apartmanlarda
O da yangına sebep oluyor falan diyorlar bilmiyorum taşınıcam burdan galiba ya. Tam da ev sahibi fena değildi. Böceğe dayanamam ama gerçekten

Basimizin eski belasi sevgili hamam bocegi... 1-1.5 cm ise bu arkadaşlar yavru degiller. Yavrular 0.5 cm gibi oluyor en fazla.

Hemen ilk is bocek ilaclamaci cagirmalisiniz, ozellikle parke kenarlari, mutfak dolabi, banyo dolabi altlari, koseler, supurgelikler ilaclanmali. Siz de evinizi ince ince arastirmalisiniz delik gibi gordugunuz her yeri silikon ile kapatin.

Komsularinizi haberdar edin muhtemelen kanalizasyondan geliyordur. Herkes ilaclatmali yoksa sorun kisir donguye girebilir. Apartman ve kanalizasyon ilaclamaniz icin belediyeyi çağırabilirsiniz, cogu belediye bu isi yapiyor.

Ortalama 1 hafta sonra tekrar ilaclatin, canli 1 tane dahi gorseniz 1 hafta sonra yine ilaclatin, biz 4.ilaclamada kurtulmustuk.

Ve raid'in hamambocegi kapsulleri var, evde makina altlari, mutfak dolap altlari, dusakabin/kuvet altlari gibi karanlik ve nemli olabilecek bolgelere yerlestirin, 3 ayda 1 yenileyin.

Bebis nasil oldu? Hastalik belasından kurtuldunuz mu?

Küvetin giderinden geliyorlar anladığım kadarıyla..ilaçlama ve küvet deliğinden geçemeyecek ince delikli aparat satılıyorsa ondan koyun..teras,balkon da sineklik falan varmı,açıksa ordan da girerler..bende salondaki duvarda elektriği kapatan daire var ya,ordan geldiler, ıyice silikonlattim öyle kesildi şükür..heryerden girer bunlar

Basimizin eski belasi sevgili hamam bocegi... 1-1.5 cm ise bu arkadaşlar yavru degiller. Yavrular 0.5 cm gibi oluyor en fazla.

Hemen ilk is bocek ilaclamaci cagirmalisiniz, ozellikle parke kenarlari, mutfak dolabi, banyo dolabi altlari, koseler, supurgelikler ilaclanmali. Siz de evinizi ince ince arastirmalisiniz delik gibi gordugunuz her yeri silikon ile kapatin.

Komsularinizi haberdar edin muhtemelen kanalizasyondan geliyordur. Herkes ilaclatmali yoksa sorun kisir donguye girebilir. Apartman ve kanalizasyon ilaclamaniz icin belediyeyi çağırabilirsiniz, cogu belediye bu isi yapiyor.

Ortalama 1 hafta sonra tekrar ilaclatin, canli 1 tane dahi gorseniz 1 hafta sonra yine ilaclatin, biz 4.ilaclamada kurtulmustuk.

Ve raid'in hamambocegi kapsulleri var, evde makina altlari, mutfak dolap altlari, dusakabin/kuvet altlari gibi karanlik ve nemli olabilecek bolgelere yerlestirin, 3 ayda 1 yenileyin.

Bebis nasil oldu? Hastalik belasından kurtuldunuz mu?
Hemen armuta ilan verdim sabah halledeceğim ilaçlama işini ama çok çok kötüyüm gerçekten bu geceyi nasıl atlatacağım bilmiyorum :KK43:
Bebeğim çok şükür iyi, ilaçlatınca ona kötü etkisi olur diye gerginim ama

hamamböceği bu, gümüş böceği kesinlikle değil. çok bela bunlar. bitti diyorsun yine başlıyor. eve ilk taşındığımda karşıma çıkmıştı. sonra bir baktım site komple ilaçlanıyor meğer herkeste varmış. site ilaçlandı ama bitmedi tabi evin heryerine hamamböceği jeli sıktım eczaneden alıp. tüp içerisinde jel gibi kıvamı. tüm kapı kenarları süpürgeliklere ince şerit şeklinde sıktım. en kesin çözümü o oldu. diğer böcek ilaçları işe yaramıyor

Evi ilaclatririn. Ilaclanan yerler 1 hafta silinip temizlenmiyor. Kotu haber: kendimi bildim bileli jeotermalli bolgede oturuyorum. Evde cikmasada camdan, tuvalet giderinden falan geliyorlar. S.refsiz baca kapagini ittirip eve girmisti, gece gece cikan sesten ödüm patlamisti, hirsiz sanmistim

Hemen armuta ilan verdim sabah halledeceğim ilaçlama işini ama çok çok kötüyüm gerçekten bu geceyi nasıl atlatacağım bilmiyorum :KK43:
Bebeğim çok şükür iyi, ilaçlatınca ona kötü etkisi olur diye gerginim ama
Biz 4 kez ilaclattik kokulu bir ilac değildi ama eve de girmedik. Sevindim iyilesmenize, moral bozmayın illaki bitiyorlar bu böcekler.
Evi ilaclatririn. Ilaclanan yerler 1 hafta silinip temizlenmiyor. Kotu haber: kendimi bildim bileli jeotermalli bolgede oturuyorum. Evde cikmasada camdan, tuvalet giderinden falan geliyorlar. S.refsiz baca kapagini ittirip eve girmisti, gece gece cikan sesten ödüm patlamisti, hirsiz sanmistim
Vay şerefsiz vay.

Bizim koyde bu arkadaslarin el buyuklugunde olanlari peydah oldu bu sene simsiyah bir de. Gecen oradayiz, gece tik tik tik tik bi ses geliyor, bu kapinin onunde bi leğene dusmus, legende hafif egimli duruyor, legene tirmaniyor geri dusuyor, legene tirmaniyor geri dusuyor o tik tik ses bunun dusus sesiymis, düşünün artik buyuklugunu, bu legene dusuyor bahçede biz evin icinde duyuyoruz, pes demistim.

Bizim yazlıkta da bunlarin turuncu ve ucani var, bi anda insanin suratina carpip laps diye yere dusuyorlar, oldurmeye calisiyorsun ralli pilotu hizinda kaciyor. Oylr yavs*k bunlar.

İyi geceler arkadaşlar, yeni taşındığım evin bitmeyen dertlerinden usanmış şekilde karşınızdayım. Ev dubleks. Üst katı çok sıcak diye kullanmıyoruz şu an. Üstteki banyoda bunlardan gördük. Bunların türünü bilen var mı acaba?

Boyları 1 cm falan. Belki 1.5

Eki Görüntüle 3470302
Bunlar sıcağı sever ve çabuk ürerler. Hemen ilaçlama yapın.

Ama bunlar çok minik.. Sizin ki büyük ve kanatlı olanlardandır. Onlarda çok ürpertici oluyor.

Hamam böceği, sıcakta aşırı hızlı ürer. Mutlaka ilaçlatılması lazım siz uğraşmayın ilaçlamacıyı çağırın.

X