Bizde Kriz Falan Yok

okullarda kağıt bile yok kitaplar yok nasıl kriz yok bilmiyorum
Devletin gönderdiği kitaplar geldi.İngilizce kitapları eksikti.Kağıt zaten yıllardır veliler alıyor.Artık yeni kaydolonlardan deterjan,tuvalet kağıdı,çamaşır suyu tarzı şeylerde isteniliyormuş kayıt olurken.Geçen yıl kıZımı 5. sınıfa kaydettirken 4 top kağıt istemişlerdi almıştık.İlkokuldakiler zaten ihtiyaçlar için para topluyorlar.Ama kağıt,kırtasiye , kitap ciddi zamlandı.Gazetecilerden biri de sormuyor kriz yoksa elektriğe,doğalgaza,benzine neden bu kadar zam geliyor diye.Herşey çelişkili zam yapanlara ceza kesilecekmiş o halde devlet niçin zam yapıyor.

Devletin gönderdiği kitaplar geldi.İngilizce kitapları eksikti.Kağıt zaten yıllardır veliler alıyor.Artık yeni kaydolonlardan deterjan,tuvalet kağıdı,çamaşır suyu tarzı şeylerde isteniliyormuş kayıt olurken.Geçen yıl kıZımı 5. sınıfa kaydettirken 4 top kağıt istemişlerdi almıştık.İlkokuldakiler zaten ihtiyaçlar için para topluyorlar.Ama kağıt,kırtasiye , kitap ciddi zamlandı.Gazetecilerden biri de sormuyor kriz yoksa elektriğe,doğalgaza,benzine neden bu kadar zam geliyor diye.Herşey çelişkili zam yapanlara ceza kesilecekmiş o halde devlet niçin zam yapıyor.

valla oğlum burs kazandı bi özel okuldan ne devlet ne de bizim parasını ödediğimiz diğer kitaplar yok, bir ay sonra dediler, nasıl ders yapacaklar bilmiyorum
bazı yayınevleri kitapları basmayı reddetmiş öyle dediler ama bizden parasını almasını bildiler

valla oğlum burs kazandı bi özel okuldan ne devlet ne de bizim parasını ödediğimiz diğer kitaplar yok, bir ay sonra dediler, nasıl ders yapacaklar bilmiyorum
bazı yayınevleri kitapları basmayı reddetmiş öyle dediler ama bizden parasını almasını bildiler
Özel okulu bilemeyeceğim.Ben devlet okulunda çalışıyorum.İngilizce kitapları eksik.Onun dışındakiler geldi.özel bursla bile çok fiyat çıkarmışlardı geçen sene kızıma.Size hayırlı olsun.Ama devlet okulları da Veliye yükleniliyor para konusunda biraz.Temizlik işleri pek iyi değil.Çocukların tuvaletlerinde asla tuvalet kağıdı yok mesela.

o da ayrı konu şimdiye kadar sadece bir ders için o kitaplar kullanıldı, tabii kullananmaktan başka çaresi olmayan yerlerde kullanılıyordur sanırım
Bizim okul devletin verdiği kitapları kullanmıyor zaten
Daha bizim kendi kitapları da gelmedi.
Bu hafta hep test çözdüler fotokopiden

Özel okulu bilemeyeceğim.Ben devlet okulunda çalışıyorum.İngilizce kitapları eksik.Onun dışındakiler geldi.özel bursla bile çok fiyat çıkarmışlardı geçen sene kızıma.Size hayırlı olsun.Ama devlet okulları da Veliye yükleniliyor para konusunda biraz.Temizlik işleri pek iyi değil.Çocukların tuvaletlerinde asla tuvalet kağıdı yok mesela.

aynen öyle oldu, teşekkür ederim, burs aldığında kriz falan yoktu tabii, yani bu yaz herkes bi sağdan bi soldan tokat yemiştir sanırım, yapacak bişey yok çocuklarımızın eğitimi için elimizden geleni yapıcaz

Kaynak kitap kullanmayı devlet okulunda kesinlikle yasaklamış milli eğitim.Bu sene toplantıda müdür sıkışık uyardı öğretmenleri ‘başınızı yakmayın ‘diye.Öğretmenler de ara da kalıyor bu konu da.Kullansa dert ,kullanmasa da dert.

kullanmasa yetecek mi, yetmiyor ki, yetmediğini veli olarak kendi gözümüzle de görüyoruz, öğretmen nasıl görmesin

kullanmasa yetecek mi, yetmiyor ki, yetmediğini veli olarak kendi gözümüzle de görüyoruz, öğretmen nasıl görmesin
Her veli aynı değil ama.Bizim okulda şikayetler oldu geçen sene.Üstelik şikayet edenler maddi bakımdan zorluk çeken velilerde değil.Fotokobi falan idare ediyorlar.

Nasıl kriz yok. Eşim kurs bakmaya gitti fabrikası üretimi durdurdu çünkü. Her an işten çıkarılma tehlikesi var. 3bin kredi ödememiz 2 çocuğumuz var moralim yerlerde.

a ve atv habere göre de yok, sorun hep fırsatçılarda, fırsatçılar aşağı fırsatçılar yukarı, herkes mi dolandırıcı yaw:KK53::KK53:

a ve atv habere göre de yok, sorun hep fırsatçılarda, fırsatçılar aşağı fırsatçılar yukarı, herkes mi dolandırıcı yaw:KK53::KK53:
Kendileri dolandirici olunca kolaylikla firsatci yorumu yapiyorlar iste ekonomi yorumu beklememek lazim bu yuzden :KK53:

Screenshot_2018-09-24-15-20-03.jpg

Bugun semt pazarinda cektim. Kriz yok ama domates 6 lira:işsiz: Bu ortalama bi tezgah daha iyileri 8 liraydi

X