biyopsi hpv

user0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2024
70
14
23
arkadaslar merhaba ben 3 ay önce siğil şüphesi ile gittiğim doktorumdan hayır cevabini alip eve döndüm yaklasik 3 ay sonra yani 2-3 hafta önce şüphelendiğim lezyonun kontrolsüz bir şekilde büyüyüp cogaldigini gördüm tekrar bir randevu aldim ve hastaneye gittim alttan muayene edildi ultrasonla bakildi kan alindi ve bunlarin sonucunda beni konseye yönlendirdiler (doktorlarin toplanmasi) konsey sonucunda doktorum bana biyopsi alinacagini söyledi basimdan asagi kaynar sular döküldü bana ne bi hpv testi yapıldı ne de smear bugun biyopsi yani vulvamdan parca alindi ama bu testleri yapmadan direkt biyopsi istemesi beni korkuttu simdi sonucu bekliyorum benimle ayni veya benzer sorunlar yasayan benzer ya da ayni süreçten geçmiş insanlar varsa dinlemek okumak isterim bir anda direkt biyopsi istemesi hala beni cok geriyor sanirim sigillerimin 3 ay gibi bir sürede bu kadar buyumesi ve cogalmasi biraz garip büyüklük olarak umarim yakilma ve dondurma islemlerinde sikinti olmaz ama sanirim bu islemler icin fazla buyukler doktor asagi vulvamda olan ve vajina icine bakan bir sigil olduğunu söyledi bunu biz alirsak eger estetik bozukluk olabilir dedi bunun icin önce cildiyenin seni görmesi gerek dedi leep gibi cerrahi operasyonlar beni korkutuyor ve benim supheli iliskim 2 yila yakin bir süre onceydi sigillerim ise 1.5 yilin ardindan 3 ay önce cikmaya basladi

X