Bitmek Bilmeyen Sigara Derdi

hayatbeklemezz

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2018
6.587
7.308
30
Herkese iyi geceler. Eski konularımdan hatırlayan olur belki. Yaklaşık 3 yıl olacak evleneli. Eşimle ilk zamanlara nazaran çook daha az tartışıyoruz. Evlendik evleneli büyük kavgamız olduğu çok nadirdir. Eşimi seviyorum, sevildiğimide çok iyi biliyorum. Davranışlarıylada sözleriylede her zaman hissettirir. Malesef ki bebek sahibi olamadık. Tedavi için kış boyu uğraştık sonrasında düşük yaptım. O dönemdeki desteğinide asla inkar edemem. Bebek için sigara alkol gibi alışkanlıkları bırakması, bırakamıyosa çok aza indirgemesi gerek. Kaldı ki kendi bi rahatsızlık atlattı. Troid kanseri teşhisi konuldu ameliyat oldu asla sigara kullanmaması gerek. Gel gelelim eşimin umurunda değil. Ne kendi sağlığını düşünüyo, ne bebek için çabalıyo. Bebeğimiz olmasını benden daha çok istiyo. Ama asla sigarayı bırakmak gibi bi çaba sarfetmiyo. Gidip tedavi olucaz nasılsa kendime stres yapamam diye konuşuyo hatta. Ömrüm boyunca sigara bağımlılığım olmadı. Çok nadiren ayda yılda 1 tane içerim belki o da eşimden sonra. Sigaraya karşıda aşırı hassasiyetim var. Tanıştığımızda eşim sigara içmiyodu. Sigara içiyo olsa ilk buluşma sonrasında asla devam etmezdim. Sigarayı daha önce kullandığını bıraktığını bi daha asla başlamayı düşünmediğini söylemişti. Biz nişanlıyken tekrar başladı. Evlendik evleneli sürekli sigara kavgası ediyoruz. İlaç alalım kullan diyorum yanaşmıyo. Güzellikle ikna etmek için belki yüzlerce kez konuştum nafile. Kavgayla gürültüyle derdimi anlatmaya çalıştım nafile. Ben mi abartıyorum yoksa tahammülüm mü tükendi anlamıyorum ama aramız çok iyiyken sigara içtiğini gördüğüm anda gerilip söylenmeye başlıyorum. Ne kendime engel olabiliyorum ne onu vazgeçirebiliyorum. Gerçekten sadece bu sigara mevzusu yüzünden kafayı yemek üzereyim. Lütfen bi akıl verin. Az önce yine aynı konudan söylendim birsürü. Bıkmadın aynı şeyleri söylemekten dedi. Sigarayı bırakana kadar seninle aynı yatakta yatmıycam dedim sen bilirsin dedi bana. Her kavgada koşup baba evine giden nazlanan bi kadın değilim asla. Hiç yapmadım böyle bişey. Ama sırf bu sigara yüzünden çekip gidesim sen bırakmıyosanda dönmüyorum diyesim bile geliyor. Napmam lazım.. Bi çıkar yolu baş edebileni varmı..?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim de 4 yıl olmadı. Doktor sigarayı bırak dedi eşime. İlk zamanlar bıraktı, ben de heveslendim tabiki ama gel gör ki sonra başlamış bile eve gelince içmiyormuş sadece. Her defasında aynı tartışma vs derken ben de 2 kez düşük yaptım.

Sonra olmayınca tekrar gittik, doktorumuz eşime dedi ki "oglum sigara içiyormuşsun, çocuk istemiyorum ben böyle iyiyim diyorsan iç bu şekilde tedaviyle de olmaz" dedi. Ben de artık kendime daha fazla dikkat edip, artık çocuk düşünmüyorum ne gerek var demeye başlayınca eşim telaşlandı, hatta ben de içeyim boşver dedim. Bana içirtmedi. derken bıraktı, vitamin ler kullandı sonra da hamile kaldım.

Bence bu konuları kapatıp üstüne varmayın, ters tepiyor inadına yapıyorlar.

Evladınızı Allah bağışlasın. Bazen susayım belki bırakır anlar diyorum. Bakıyorum ben sustukça iyice gemi azıya alıyo. Çocuk konusunda o kadar istekli ki aslında. Ama asla sigarayı bırakma çabası yok. Doktorumuz defalarca söyledi ama nafile. İnsan aklını oynatacak gibi oluyor artık.

Bezdirici olmamak adına çok sakin konuşmayı denedim. Görmezden gelmeyi susmayı denedim. Uzaklaştığım oldu, farkedip nedenini sorduğunda sırf sigara yüzünden uzaklaştığı söyledim. Oturup yalvarıyorum artık ne olur bırak şu sigarayı en azından bebeğimiz olana kadar bırak diye hüngür hüngür ağladığım oldu. Başa çıkamıyorum. Ne kendimle nede eşimle..

Valla ne diyeceğimi bilemedim. Eşiniz çok ciddi bir sorun atlarmış ( geçmiş olsun ) buna rağmen bırakmadıysa, başka bir şey için bence kesinlikle bırakmaz.
Teşekkür ederim sağolun. Bana hiç kıyamayan adam tedavi için o kadar hormon iğnesi yememi ağrımı sızımı üzüntümü görmezden gelip tedavi olucaz nasılsa diyo. Ne beter bi zıkkımmış bu.

İstekliyse bırakın o düşünsün. Öbür türlü ters tepiyor.

Bu is zor. Sigara cok etkiliyor ama gebelik sansini.. kiminede bana misin demiyor gerci.. Allah buyuk sen yinede tatli dille uyar.. eger birakmiyorsa en azindan bir sure yeterince cocuk istemiyodur belki
İnanın bebek istediğine adım kadar eminim. Düşük yaptığımdaki üzüntüsü, hamile kaldığımı öğrendiğindeki sevinci.. Hayal kurarken bile gözleri dolar. Ama sigaraya gelince iş tıkanıp kalıyoruz.

Stresten daha çok içiyordur
İlacı bir arkadaşım kullanmıştı
Çok kısa sürede bıraktı ama ilaca yine devam etti
Bazı olaylar rüya mı gerçek mi ayırt edemiyordu
Biraz korkutmuştu beni

Benim esimde birakmisti hamile kalamadigimda.. ise yaramisti.. umarim seninkide birakir.. yani belki cocuk istemeyen sigara icen birinin hemen olur ama isteyince stresle olmuyor

Hepinizle aynı durumdayım eşimin değerleri çok kötü bırak dedi ama bırakmıyor kafayı yiyecegim.tup bebeğe başlaycz hala icio
O kadar iyi anlıyorum ki seni. Doktor tedaviden önce bırak dedi. 2 kez aşılama tedavisi oldum. Hareketlilik artsın diye birsürü para harcayıp vitaminler takviyeler aldık. Ben iğneleri yaparken bile içmeye devam etti. İlk aşılamam tutmadı gene devam etti içmeye. İkinci aşılamamın günü belli oldu benimle dalga geçer gibi geceden sabaha içmiycem aşılama olana kadar dedi. Örnek verdiği gibi sigaraya koştu. 9-10 saat içmeden durdu ne büyük lütuf. Hamile kaldığında bırakıcam dedi hamile kaldım bırakmadı. Düşük yaptım bırakayımda ihtimalimiz artsın demedi. Eylül gibi tüp bebek için tedaviye başlıycam ama içimden bile gelmiyo artık. Delirmek üzereyim.

Stresten daha çok içiyordur
İlacı bir arkadaşım kullanmıştı
Çok kısa sürede bıraktı ama ilaca yine devam etti
Bazı olaylar rüya mı gerçek mi ayırt edemiyordu
Biraz korkutmuştu beni
Eşim daha önce bırakmış. Biz tanıştığımızda içmiyordu. Yaklaşık 1.5 yıl içmedi. Sonra bi anda elinde sigarayla geldi yanıma. Yapma etme dememi o zamanda dinlemedi. Çıkamıyorum artık işin içinden.

Benim esimde birakmisti hamile kalamadigimda.. ise yaramisti.. umarim seninkide birakir.. yani belki cocuk istemeyen sigara icen birinin hemen olur ama isteyince stresle olmuyor
Sizin dediğinizi söylüyo bana. Sigaradan çocuk olmuyo olsa bilmem kiminde olmazdı. Sigara etki etse bilmem ne abinin asla olmaması lazımdı diye savunuyo kendini.

Aslında daha önce bırakan daha kolay bırakır da başlaması da daha kolay oluyor işte
Birde o zamanla şuanki şartlar aynı değil
İllede bırakmam lazım diye düşündükçe daha çok içer
Bende yememem lazım dedikçe yerim mesela
İlacı denese bari

Sizin dediğinizi söylüyo bana. Sigaradan çocuk olmuyo olsa bilmem kiminde olmazdı. Sigara etki etse bilmem ne abinin asla olmaması lazımdı diye savunuyo kendini.
Bunlar bahane tabiiki..herkesin bunyesi ayni degil ayrica partnerle olan kombinasyonuda ayni degil. Atiyorum A nin B ile cocugu kolayca olurda C kisisiyle olmaz. Cunku C kisisinde baska baska sorunlar vardir mesela.
Tavsiyem Cok kirip dokmeden halletmeye calis, cunku ters tepebilir

Üstelik sigara içen ortamda bulunmazdı. Ben nasıl içmişim bunu yıllarca, temiz bi nefes bile alamamışım derdi. Şimdi bende başlayım bu kadar güzel bişeyse dediğimde asla olmaz diyo mesela. İçtiği halde başka sigara içen birine bile tahammülü yok. Ben mi inatla bu hale getirdim diyorum bazen kendime..

Sesimi bile yükseltmedim bu akşam. Sen sigaraya devam ettiğin sürece ben seninle aynı yatakta yatmıycam dedim sen bilirsin dedi. Gitti yattı. Gerçekten çıksam gitsem babamlarda kalsam biraz düzelir mi diye bile düşünür oldum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…