birşey oldu bilgisayarıma :(

C

celibon

Ziyaretçi
:bbo:arkadaşlar ne olur yardım edin daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. biligasayarımda c yada d ye giriş yapmaya çalıştıpımda bana şöyle bir pencere açıyor. bir de sol tarafta sürekli olarak dosyaların olduğu bir pencere açık klasör resmine tıklayınca gidiyor ama denetim masasında klasör seçeneklerinden değiştiremedim :KK43:bakın görüntüler böyle ne olur yardım edin! yoksa sinirimden bilgisayarı camdan atacağım

Bana garip bir durum varmış gibi gelmedi açıkçası.
Solda klasörlerin sıralanmış halini mi diyorsun?
Çarpı var klasör yazan yerin hemen sağında tıkla kapansın..

:bbo:arkadaşlar ne olur yardım edin daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. biligasayarımda c yada d ye giriş yapmaya çalıştıpımda bana şöyle bir pencere açıyor. bir de sol tarafta sürekli olarak dosyaların olduğu bir pencere açık klasör resmine tıklayınca gidiyor ama denetim masasında klasör seçeneklerinden değiştiremedim :KK43:bakın görüntüler böyle ne olur yardım edin! yoksa sinirimden bilgisayarı camdan atacağım

Canım trojan ya da virus bulaşmış bilgisayarına ... Bilgisayarını eski performansıyla kullanabilmen için format atman gerekiyor. Dosyalarını yedeklemek için ya da sadece şimdilik görüntüleyebilmek için sol alt köşede başlata tıkla. Ordan çalıştır de. Oraya c: yaz. Muhtemelen bu şekilde yerel diskine ulaşırsın. Sistem geri yükleme yapmaya çalış. Bu seçimi de deneyebilirsin. Bunu bilindik bir virus diye hatırlıyorum ve sistem ayarlarınla ilgili bir sorun değil. Bu nedenle ayarlarını kurcalamana gerek yok!

Son düzenleyen: Moderatör:
AttaQue normalde ayarlarımda o kısım hiç çıkmıyordu kapattığımda tekrar açınca gene çıkıyor. ayrıca c ve d ye ulaşamıyorum. çalıştırdan ulaşabiliyorum sadece.geri yükleme de yapmıyor bilgisayar. sanırım virüs girmiş virus programıyla temizlemeye çalışacağım bakalım sonucunu size de haber veririm

Hmmm cnm o zaman ne yap biliyo musun.
Önce ad-aware denen trojan programını indir , inndir.com dan
Sonra bilgisayarını kapat tekrar aç , açılışta siyah ekrandayken sürekli f5 e bas.
Önüne gelen seçeneklerde güvenli modda çalıştır var , güvenli modda çalıştır.
Ad aware yi aç ve full scan diyerek tarama yap , bu tarama işlemini en az 3 kez tekrarla.
Bol şans..

Hmmm cnm o zaman ne yap biliyo musun.
Önce ad-aware denen trojan programını indir , inndir.com dan
Sonra bilgisayarını kapat tekrar aç , açılışta siyah ekrandayken sürekli f5 e bas.
Önüne gelen seçeneklerde güvenli modda çalıştır var , güvenli modda çalıştır.
Ad aware yi aç ve full scan diyerek tarama yap , bu tarama işlemini en az 3 kez tekrarla.
Bol şans..

canım o programı indirdim taradım 2 tane buldu sildim şimdi c ve d ye ulaşabiliyorum fakat yandaki klasörler kısmı hala çıkıyor

klasorler kısmına tekrar tıklarsan kapanır canımyerimseniben

aynı sorun bendede var malesef format attıktan bi kaç gün sonra bu hale geldi. C yi yada D yi bu şekilde açıyorum ben . :nazar:

123ak4.png

w800.png

Bilgisayarınıza (muhtemelen flash bellekten)Anwo-kawo tipi bir trojan bulaşmış.Benim başıma da gelmişti,ordan biliyorum:)
Şimdi anlatmak uzun sürer,o yüzden seni yönlendireyim.
Çözüm burada arkadaşım,ben burdan çözdüm:yerimseniben

İŞTE ÇÖZÜM

X