Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
şero kız hamıle olabılır mısın gercekten yaa...sut korumaz unutma sakın...hayırlısı ama bence adette olmadıysan hıc gene ne olur ne olmaz test yap ..cunku su an duzenın yok..en azından ne bıleyım emzırmeyı falan bırakırsın ...tedbırı elden bırakma:44:

bir de testin markasını hatırlıyor musun canım??

canım ya bu kadar uzun ve doyurucu bir cevap yazdığın için çoook teşekkür ederim sana kocaman maşallah. rabbim kucağına almanı ve hayrını görmeni nasip etsin ama sanırım sen korunmadın d.k. hapıyla falan. ben de ovulasyon testi yapmasam da o daha önce söylediğim büyük miktardaki yumurta akı kıvamı gelince başladım çalışmaya ama şimdi ovulasyon testi alsam gösteriri öyle mi gebe olup olmadığımı çok ilginç ilk kez duydum ben benim daha 8 gün var napsam ki acaba:KK43:((

rica edeırm canım :) amın amınnn ınsallahhh
kullandıgım test laboquick gittigidiyorsan almsıtım internette cok ucuz eczanalerde cok pahalı

ben hiç d.k hapıyla korunmadım zaten fırsatta olmadı bu benım 4. gebelıgım ilk üçünü
kaybettım yanı sadece kızımı normal doğumla doğurdukltan sonra vücudum toparlansın diye
ileri bi hafta oldugu ıcın (28 haftada kaybettım)
2010 1 hazırandan 2011 aralık ayına kadar gerek kondom gerek doğal yontemler ıle korundum
hemde kayıpalrımın nedenı ile ilgili arastırmalar yapıdlı önlem alabilelim die

canım bence sen sımdı netten ovu testı siaprişini ver reglını bekle eğer bebsı yoksa ve reglın gelrse
ovu testlerı ıle tekrar çalış derım bir de idrar yolu ıltıhabın olmadıgından emın ol ufak bi test ve tadvıs de cok kolay
inşallah zaten hormonalrım fln düzene girmsıtı dıosn ınsallah en ksıa zamanda gelrı canım bebegın stres yapma
bebek için değil zevk için seviş :KK9: :KK9: :KK9: hepsi stresten oluyo zaten

ehehehe evet canım ilk uyguladıgım ay hamıle kaldım maşallah de kızzz :nazar: :nazar: :nazar: :KK9: :KK9: :KK9:

ben mart 13 de düşük yaptım kocişin ısrarı ile 1 ay bekledım mayıs da ovualyon tetsı aldım

evet ılk kullanmamda oldu cok sukur gunasırı yapıcaktık ama benım perıyodum kısa 27 gun ve regl bitince

5-7 gun fln suruyo rgelım genelde 9. gun tetsı bı yaptım

baktım yumurtlama baslamıs yum bitene kadar 3 gun ama biz 5 gun fln aralıksız çalıştık

ve geldı bebıs canım Allahıma şükürler olsun :nazar: :nazar: :nazar: :) :) :)

benım regllerımde yumurtalammda düzenli aslında :nazar: ama ben düşük

yaptıgım ıcın ve beklemek ıstemedıgım ıcın tam yum. gününü belirlemek adına kullandım ovulasyonu :)

canım ben adet baslangıc tarıhınden ıtıbaren 9. gun basladı yumurrtlamam ben de 14 sanıyordum ama

değilmiş 9. gun basladı 12. gun bitti benım yumurtlamam regle 5 gun kala ovulasyon tetsı yaptıum gene

ovu gebelıgı gösterıo demıslerdı yaptım emrak edıp çift zigi çıktı hemde c koyulasmadan t koyulastı o kadar yanı

pesınden ıdrar tetsı yaptım o da çift çzigi ama çok ama çok silikti sonra reglım gecemeden regl olcam gun

idrartetsı yaptım sabah net çift çzigi gördüm bi de ovulasyon yapaıım bakaım dedim o da çift ç.zigi cıktı canım :)

anlamadıgın veya sorcan bişi olursa yaz o kadar tetsı sırf arastırma olsun dıye yaptım :KK70: :KK70: :KK70:

bakalım hangı gunlerde ne tepkı verıo die merak ettım ehehehe reısmelrı de var ekelrım ıstersen

rica edeırm canım :) amın amınnn ınsallahhh
kullandıgım test laboquick gittigidiyorsan almsıtım internette cok ucuz eczanalerde cok pahalı

ben hiç d.k hapıyla korunmadım zaten fırsatta olmadı bu benım 4. gebelıgım ilk üçünü
kaybettım yanı sadece kızımı normal doğumla doğurdukltan sonra vücudum toparlansın diye
ileri bi hafta oldugu ıcın (28 haftada kaybettım)
2010 1 hazırandan 2011 aralık ayına kadar gerek kondom gerek doğal yontemler ıle korundum
hemde kayıpalrımın nedenı ile ilgili arastırmalar yapıdlı önlem alabilelim die

canım bence sen sımdı netten ovu testı siaprişini ver reglını bekle eğer bebsı yoksa ve reglın gelrse
ovu testlerı ıle tekrar çalış derım bir de idrar yolu ıltıhabın olmadıgından emın ol ufak bi test ve tadvıs de cok kolay
inşallah zaten hormonalrım fln düzene girmsıtı dıosn ınsallah en ksıa zamanda gelrı canım bebegın stres yapma
bebek için değil zevk için seviş :KK9: :KK9: :KK9: hepsi stresten oluyo zaten

doğru söylüyorsun canım ama bu ay gerçekten streslenmedim umudum yok mu elbette var adet görürsem üzülmez miyim mutlaka üzülürüm ama yıkılmam hayırlısı der geçerim şimdi buldum gittigidiyordan sipariş vereyim ama 50li ekonomik boy varmış ondan mı alsam ki:) bu arada anlattıkların ve yaşadıkların gerçekten çok zormuş canım dilerim bu bebeğin sana o acıları unutturur ve mükemmel bir evlat olur. çok çok geçmiş olsun canım:KK43:
sanırım pazartesiye test gelmiş olur ben de o zaman adete 5 gün kala yapmış olurum ilk denemeyi. hayırlısı diyelim bana dua et seninki kabul olur mutlaka:)

doğru söylüyorsun canım ama bu ay gerçekten streslenmedim umudum yok mu elbette var adet görürsem üzülmez miyim mutlaka üzülürüm ama yıkılmam hayırlısı der geçerim şimdi buldum gittigidiyordan sipariş vereyim ama 50li ekonomik boy varmış ondan mı alsam ki:) bu arada anlattıkların ve yaşadıkların gerçekten çok zormuş canım dilerim bu bebeğin sana o acıları unutturur ve mükemmel bir evlat olur. çok çok geçmiş olsun canım:KK43:
sanırım pazartesiye test gelmiş olur ben de o zaman adete 5 gün kala yapmış olurum ilk denemeyi. hayırlısı diyelim bana dua et seninki kabul olur mutlaka:)

Canım inan gününde gelen bir adet nimettir yani :) bebek için en önemli adım hormonalrın düzgün çalışamsı ki
reglın düzenlı olması da bunun göstregesi :) ben 20 liden almıstım yanında erken gebelık testı verıyoalrdı daha erken gösterıyomus :)
ınsallah bebıs gelmsıtır gelemdıyse de ciddi diyorum üzülme daha zaman var sağlıkla hayırlısıyla olsun ınsallah öle iste :)

tesekkurler canım evet biraz zor oldu ama yasadıgın hersey senı güclendırıo bilgilendırıo ben bu foruma
ilk hamıel kaldıgımda (ki hamıel odlugumu bılmıyrodum) gunum gecmesıne ragmen gebelık belırsıtı nedır bılmedıgım ve sormak ıcın üye olmustum
açtıgım konualrda var şey ben kem küm hamıel mıyım die bi konu :KK9: düşün yanı nerden nereye :) herseyin hayırlısı
canım bazen üzülsek de her zaman umudumuzu diri tutmaya yardım eden Allah a şükürler olsun

Canım inan gününde gelen bir adet nimettir yani :) bebek için en önemli adım hormonalrın düzgün çalışamsı ki
reglın düzenlı olması da bunun göstregesi :) ben 20 liden almıstım yanında erken gebelık testı verıyoalrdı daha erken gösterıyomus :)
ınsallah bebıs gelmsıtır gelemdıyse de ciddi diyorum üzülme daha zaman var sağlıkla hayırlısıyla olsun ınsallah öle iste :)

tesekkurler canım evet biraz zor oldu ama yasadıgın hersey senı güclendırıo bilgilendırıo ben bu foruma
ilk hamıel kaldıgımda (ki hamıel odlugumu bılmıyrodum) gunum gecmesıne ragmen gebelık belırsıtı nedır bılmedıgım ve sormak ıcın üye olmustum
açtıgım konualrda var şey ben kem küm hamıel mıyım die bi konu :KK9: düşün yanı nerden nereye :) herseyin hayırlısı
canım bazen üzülsek de her zaman umudumuzu diri tutmaya yardım eden Allah a şükürler olsun

inşallah benim için de öyle olur peki adetlerin ağrılı geçer miydi canım? amin inşallah bu arada tabiki adet olabilmek bile Allahın bahşettiği bir nimet bize. ya olamasaydım Allah esirgesin..

inşallah benim için de öyle olur peki adetlerin ağrılı geçer miydi canım? amin inşallah bu arada tabiki adet olabilmek bile Allahın bahşettiği bir nimet bize. ya olamasaydım Allah esirgesin..

evet canım adetlerım çok ağrılı gecer benım
bir de her ay 3 gun öne atar yanı mesela bu ay 10 da regl oldum dımı
bi daha kı ay 7 sinde sonrakı ay 4 de regl olrudum düzenım böyleydı

Kızlar bana da yardımcı olun,tecrubesizim :KK31:
Dün kan testi yaptırdım sonucları pazartesi gunu alıcam inş. ama meraktanda catlıyorum bir o kadar da korkuyorum
kasıklarımda cok agrı oluyor. bazen sag kasıgıma agrı giriyor bazen sola. karnımda hasta olmadan önce hissetigim agrı olusuyor bazen ,üşüyorum ,iştahım kesildi,içime kapandım son 3 haftadır.. ve 3 haftadır goguslerim cok hassas acıyor de dolgunlasmıs..
bazende basım donuyor. kansızlıktanda cok basım doner normalde.. ama bulantı vs bişey yok Allaha sukur .
adetimde gecikti bir haftada fazla olcak sanırım .ben hesap yapmam normalde plansız olurum hasta ,kardesıme göre tahmın ettim geciktim ziyadesiyle bu ay.
icimde bişey oldugunu da hissetmiyorum .. acaba hamıle miyim?
8 ay dogum kontrol hapı kullanmıstım aralıkta bıraktım korunmayı.. ilacın etkısı 6 ay surer diyordum acaba surmus mudur?
bazıları kistte olabilir diyor,kimiside hamilesin diyor. kafam hep bunda. sınavlarımda var haftaya ne zormus bu seyler.

Son düzenleme:
evet canım adetlerım çok ağrılı gecer benım
bir de her ay 3 gun öne atar yanı mesela bu ay 10 da regl oldum dımı
bi daha kı ay 7 sinde sonrakı ay 4 de regl olrudum düzenım böyleydı

canım hayırlısı olsun bakalım hafta sonu nete giremiyorum ama bakalım ptsye neler olacak zaten hamile kalırsam ilk sana yazacağım:))) her şey için teşekkür ederim canım

kızlar bana da yardımcı olun,tecrubesizim :KK31:
Dün kan testi yaptırdım sonucları pazartesi gunu alıcam inş. Ama meraktanda catlıyorum bir o kadar da korkuyorum
kasıklarımda cok agrı oluyor. Bazen sag kasıgıma agrı giriyor bazen sola. Karnımda hasta olmadan önce hissetigim agrı olusuyor bazen ,üşüyorum ,iştahım kesildi,içime kapandım son 3 haftadır.. Ve 3 haftadır goguslerim cok hassas acıyor de dolgunlasmıs..
Bazende basım donuyor. Kansızlıktanda cok basım doner normalde.. Ama bulantı vs bişey yok allaha sukur .
Adetimde gecikti bir haftada fazla olcak sanırım .ben hesap yapmam normalde plansız olurum hasta ,kardesıme göre tahmın ettim geciktim ziyadesiyle bu ay.
Icimde bişey oldugunu da hissetmiyorum .. Acaba hamıle miyim?
8 ay dogum kontrol hapı kullanmıstım aralıkta bıraktım korunmayı.. Ilacın etkısı 6 ay surer diyordum acaba surmus mudur?
Bazıları kistte olabilir diyor,kimiside hamilesin diyor. Kafam hep bunda. Sınavlarımda var haftaya ne zormus bu seyler.

canım bazen hava değişimi veya günlük rutınlerının değişmesı de regl tarıhını etkıleeybılıyor
bakalım test sonucun ne cıkıcak kötü bişi yoktur ınsallah :)

canım hayırlısı olsun bakalım hafta sonu nete giremiyorum ama bakalım ptsye neler olacak zaten hamile kalırsam ilk sana yazacağım:))) her şey için teşekkür ederim canım

bende canım eskısehrıde olucam bu akşam yola cıkıcaz
ınsallah
pazartesi günü güzel haberlerini alırızzz

rica ederim canım :)

canım bazen hava değişimi veya günlük rutınlerının değişmesı de regl tarıhını etkıleeybılıyor
bakalım test sonucun ne cıkıcak kötü bişi yoktur ınsallah :)

bende canım eskısehrıde olucam bu akşam yola cıkıcaz
ınsallah
pazartesi günü güzel haberlerini alırızzz

rica ederim canım :)

yolun açık olsun canım senin de kendine iyi bak bebişe dikkat et:)

selammmm selammmm....:KK16:

güzel hafta sonlarınız olsun kızlar...:KK12:

neslimmm yaa nasıl üzüldüm yazdıklarına ya nasıl bıraktırılırki anne memeeee diyen bir çocuğu:KK5: allah kolaylık versin gercekten zor.:KK5:..demekki oğlan bebekler memeye daha düşkün bizimkiside meme delisi.:KK52:..gerci sizin 3 gün hayırlısıyla gecmiş bundan sonrası istemez artık inşallah....:KK34:

nagişş kuzu bence hamile değilsin..:KK19:.daha önce bir arkadaşım bebeği 6 aylıkken hamile kalmıştı emziriyordu 1 hafta boyunca bebek kustu annesi üşüttü diye düşünürken meğersem hamileymişte sütü bozulmuş o yüzden kusuyormuş.:KK37:.eğer egemenin kusmak gibi bir sorunu yoksa hamiş değilsindir bence..:KK49:.daha bebelerimiz küçükk dikkat etmek gerekk:18:

günaydın kızlar...

nasılsınız.... oglumu sütten kestim..ayy ogluma degilde en cok bana zor oldu bu dönem..

iki gündür emmiyo.. herhalde artık istemez...bu sabah işe gelirken ağladım öyle alısmısımki her sabah işe gelmeden emdiryodum doyasıya kucaklıyordum onu..sanırım artık büyüdügünü kabullenmem gerek.. benden böleeee..:2:

herkese iyi haftalarrr.

Ayseecim laboguickim bugün kargoyla elime ulaştı hemen gidip yaptım gebelik testini ama negatif 5 gün var adetime ama çıkmadı maalesef:KK43:((

Günaydın kepelekleriiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmm :KK16: yine bir pazartesi daha oğluşumu babasıyla bırakıp geldim okula :KK5: sanırım hamile değimişim, test yapmadım ama bulantılarım geçti çok şükür, sanırım midemi üşütmüşüm ozaman :KK1: Haççem sağol canım, Egemen de kusmuyo çok şükür yaa demekki hamilelik falan yooooooooookkkk :21: bugün aile planlaması merkezine gidip spiral işini görüşücem bakalım ne yapıyolarmış, nasıl yapıyolarmış :26: bir an önce adet olsam da gidip taktırsam şunu yaaaa :KK37:
Ayyyy yazdıklarınızı görünce çok duygulandım valla, zamanı gelince ben oğlumu nasıl keserim sütten yaa, kıyamam ki benimki de meme delisi, beni görür görmez göğsüme saldırıyo çocuk aç emecem diye yavrum beniiiiiiiiiiiimmmm :26: inşallah zamanı geldiğinde kendi kendine bırakır da üzmez beni böyle :26:

günaydın kızlar...

nasılsınız.... oglumu sütten kestim..ayy ogluma degilde en cok bana zor oldu bu dönem..

iki gündür emmiyo.. herhalde artık istemez...bu sabah işe gelirken ağladım öyle alısmısımki her sabah işe gelmeden emdiryodum doyasıya kucaklıyordum onu..sanırım artık büyüdügünü kabullenmem gerek.. benden böleeee..:2:

herkese iyi haftalarrr.

geçmiş olsun canım aman bızde alısıyoruz...ben sımdı ıyıyım ama ege 21. aydan sonra yalancı memeye başladı em em dıye alıyor emıyor saatlerce bende engellemek ıstemedım ..durtusunu tatmın etsın yoksa parmak emıcek...:KK43:...emzırmeye gelınce sen de gecelerı uykudayken emzır ılk haftalarda hem sen alısırsın hem de oglusun..ılk uc gece bebegın hakkıymıs sozde ole okudum ama ben gecelerı uykuda verıyorum onun dsında artık pek teklıf etmıyor bıle ..dun bırlıkte banyo yaptık memelr ortadaydı ona ragmen ıstemedı ..benımkı banyoda yakaladıgı gıbı emerdı dusun yanı...ege dıs cıkarıyor su sıra o nedenle pek sıkmak ıstemedım ..uykuda rahatlıyor...ama sutumde azaldı ıyıce ...kurtuluyor gıbıyım ya hayırlısı darısı sana

hanımlar burda mısınız ...günaydınlarrrr

Günaydın ciciiiiimmmm :KK16:
Kız Nesli Egemen de banyoda yakaladığı gibi emiyo biliyon mu he he çok komik oluyo ama :KK1: :KK1: :KK1:
Bu aralar bi de damaklarını kaşımaya çalışıyo emerken ısırıyo nasıl canımı yakıyo yaa, bi de dişi olsa koparacak sanki öyle hırslı sıpa :KK37:

Günaydın ciciiiiimmmm :KK16:
Kız Nesli Egemen de banyoda yakaladığı gibi emiyo biliyon mu he he çok komik oluyo ama :KK1: :KK1: :KK1:
Bu aralar bi de damaklarını kaşımaya çalışıyo emerken ısırıyo nasıl canımı yakıyo yaa, bi de dişi olsa koparacak sanki öyle hırslı sıpa :KK37:

ay o ısırmalar cok beter dıslerı cıkınca helekı canının acıdıgını anlasınlar bılerek yapıyor essekler egede konusursa canım cok acıyor emerken ..geveze emerken bıle konusuyor:KK70:

selam canlar...geçmişi okumaya geçmeden hemen yazayım dedim..haftasonu sınavlarım var bu hafta full çalışmam lazım eylülle nasıl başaracağım onuda bilemiyorum Allahtan şu pepee var biraz onunla oyalanıyor...sizlerde ne var ne yok?

X