Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
bence gayet güzel suan daha sonrakı zamanlarda et kıyma ve tavuk eklıceksın zaten yemeklerıne oturacak zamanla ve kahvaltıyı tek tek yemek ıstıcekler zamanla herseyı ayrı yedıreceksın ama suan bence çok ıyı ben sadece aksamları muhallebı yapıyordum tok tutsun dıyee tek fark o sen meyve suyu verıyorsun haklı olarak acıkılar ve mama içmek ısterler muhallebı yerlerse sadece gece uyandıklarında mama ısterler okadar

bizimkileri muhallebi tok tutmuyor ki:KK3: çok denedim tok tutsun diye ama mesela normalde 2,5 saatte bir mama yiyorlar,muhallebi yiyince de bu süre aynı oluyor,değişmiyor.bende vermiyorum.ondan daha faydalı olduğuna inandığım meyve suyunu veriyorum o yüzden.

kizlar seliz nerelerde dogurdu mu yoksa?

Ay evet dünden beri benim de aklıma geliyo ama doğursa face'i olanlardan haberini alırdık muhakkak diyorum :26:

son eksikleri tamamlıcaklardı onlar vakit bulamıodur
doğurmamıştır hem daha 36 haftalık hemde dr zaten sölemiş 20 sinden evvvel doğurcak gibi görünmüosn die

kızlar beni merak etmişsiniz tşk ederim:86: meloşunda tahmin ettiği gibi hazırlıklarla uğraşıyoruz....eğer doğuracak olursam mutlaka bi şekilde haber vemeye çalışırım size:)

günaydınnnnnnnnnn :KK16: bugün topiği benmi açtım yaww:))
özlemişim ya sizleri sohbetlerinizi...çok uzun zaman olmuş gibi geliyor ama 2 ay felan oldu sanırım buraya gelmeyeli...
sırası gelen doğurmuş ya ne güzel..Rabbim sizlere yavrularınıza saglık sıhhat uzun ömürler versin inşallah...
yıldızcım, seastarcım pembedanam maşallah sizlere doğurmuşsunuz çatır çatır :nazar: :nazar:
hadi bakalım selizcim sıra sende hayırlısıyla inş sende doğurursun...

bugün toplaşalım hepimizde iki sohbet edelim kızlarrrrrrrrrr nerdesinizzz :21: :21: :21:
nanem gelmiş hoşgelmiş...nerelerdesin baciiinik ya özledik valla ne iyi etmişsin:)

Kızlar biz de bu aralar dr lardayız sürekli..aslında canım baya bi sıkılıyo ama fazla dillendirmemeye çalışıyorum ..benim tiroitler azdı gene dün ultrasona gırdım sağlı sollu bırsuru nodül çıktı..zaten yutkunurken falan baya zorlanıyorum tsh ta yukselmıs yıne omur boyu bırakmıyacaksın ılacını dedı dr..neyse ben sorun degıl de ...ege nın tatılde karnının ustunde beyazımsı bır leke çıktı..bızım babamızda ellerde ve ayaklarda 19 yasında öss stresiyle vitiligo başlamıs ama bellı belırsız durmus..yanı dıkkatlı bakmayınca anlaşılmıyor..tabi baba kendınde bılınce egedekını hemen farkedıyo..nasıl dıyeyım zaten süt beyaz ege ama hafıf bronzlasştıgı ıcın nohut buyuklugunde bır bolgede bayazlaşma var..babamız bunu baya takmıstı ya vitiligoysa dıye..hatta hüngür hüngür ağladı bile..ben de allah beterınden korusun olduysada yapacak bırsey yok dıye hep tesellı etım ama canım sıkılıyo..dr una gıttık dun cocuk dr u yaşına bastıgı ıcın kan degerlerıne bakılcaktı neyse dr a da gosterdık ..adama gıcık oldum gayet normalmıs gıbı vıtılıgo işte demez mi..basımızdan kaynar sular dokuldu..hemen cildiyeciye gırdık..gercı oncesınde sokede gırmıstık dr bırsey demek ıcın erken daha cok kucuk takip dedi..bu çocuk dr u ole soleyınce canımız sıkıldı..neyse burdakı cıldıyecı de baktı ınceledı...pigment kaybı olmus o bolgede ama bu yasta cocuklarda vıtılıgo cok cok nadırdır ..başka bır durum olabılır beyaz ben yada gunesle tepkımeye gırmıstır o bolge dedı..takılcak bır durum yok öleysede sorun yok bu buyutulcek degıl dıyor ama nete yazınca cok kotu resımler gelıyor bu hastalıkla ılgılı tabı ege ole bır sey degıl ama...ınsan takıyo işte ya olursa diye..tedavısı de tam kesın degıl..bırde cocuklara yapılmıyor..dr.takip dedi kışın kaybolur yazın gunesle cıkar dedı..ama alahtan beyaz tenli esmerlerde bu daha belırgındır dedi.dr..ama bana sorarsanız bence vıtılıgo değil.dedi..genetık faktörü duyunca takıp edelım o zaman dedi..tabi allah beterınden korusun her zaman bu kadarıyla kalsın yeterkı ama ınsan evlat soz konusu olunca nasıl da harap oluyor ..annelık babalık çok zor..
tinker sakın endişe etme tatlım bizim arkadaşın çocuğundada tatil sonrası öyle beyaz bir leke oluşmuştu doktora götürdüler güneş lekesi demişti bazı çocuklarda günşe beyaz bir leke bırakabiliyormuş.ama nerdeyse aylarca geçmedi 1 senesi dolunca geçmişti tahminim...bence sizinde tatildeyken güneşten olmuştur canım endişe etme sen..
kocaman olmuşsunuzz :KK64::KK64::KK64:
:KK64::KK64::KK64::KK64:kocaman olduk teyzesiii çok yakında geliyoruz inşallah:KK66:
hosgedlınız kızlar seliz ve topuklu nasılsınız bakalım
topuklu canım bebeışler nasıl ek gıdalar baslamıstır 7. aydasınız büyümüşler vallahı
selız az kalmıs doguma Allah yardımcın olsun canım
hoşbulduk canımmm:KK34:iyiyiz tatlım sen nasılsın??
hoşgeldın selizz :) ayy şişlik deme banaaaa

valla dün temizlik sonrası nasıl şiştim anlatamam hoşbulduk canımmm

belle bebişin daha 3 aylık basamaması gayet doğal..şimdi sana böyle söylüyorum ama bebeğim doğunca aynı endişelere bende kapılıcam eminim...ama 3 aylıkta daha minnacıkk oyy yerim ben onu hemde nasıl tatlı bir minnak:86:

kızlar dün evde doğum için temizliğim vardıı 2 tane abla geldi sağolsunlar bütün evin duvarlarını kapılarını camlarını mobilyalarını sildiler:KK6:.yalnız benim gerizekalı storlarım herkesinki gibi mandallı değilmiş onları indiremediler dolayısıyla altlarını silemediler.bende yarım yamalak iş olmasın diye hemen eşimi aradım perdeciyi ayarla hemen gelsin storları alsın götürsün temizleyip getirsinler dedim saat 9da aradık öğleden sonra 3te geldiler salaklar:KK47:kadınlarda 1 saat oyalandılar iş yapamadılar..eşim sağolsun herzamanki gibi yumurta kapıya dank edince her işi yapar:KK47: bütün evin eksiğini benim temizlik yaptırdığım gün hallettirmeye çalışınca birbirimize girdik:KK4:..elektirikçiyi yollamış oda bütün hırdavatlarını bıraktı mutfağa çocuğumu bi dr.götürüp geliorum dedi bi gitti 1 saat yok hem kadınların temizlediği heryeri batırdılar bide tüm malzemelerini bırakmış gitmiş artık sinirimden oturdum ağladım.bi baktım kombilciler geldi kombiyi yıllık bakımı için söküp götürdüler düşünebiliyomusunuz ortaya çıkan pisliği:KK14:.kadınlar sinir oldular temizlediğimiz yerler batıyor diye..artık aradım eşimi bidaha kimseyi yollama delimisin akıllımısın işlerimiz hep kaldı ben bu kadınlara dünyanın parasını vericem valla yarında çağırırım öbür günde dedim:63:..akşama kadar hiç oturmadım bütün evin perdelerini yıkadım.fonları yıkadım..paspasları yıkadım..halılarıda göndermiştim yıkanmaya zaten..ocağı fırını buzdolabını söktüm bi güzel temizledim..yukarı çık aşağı inş akşam 7de bitti ondan sonrada bacaklarım ellerim ayaklarım şişti karnım çok gerildi:KK5: biliorum şimdi kızacaksınızz ama bu yaptığım işleri malesef temizleğe gelenler yapmıyor:KK30:..annemle ablam iş yerindeler kendileri için zor koşturuyorlar kayınvaldem deseniz o kendi evinin işini bile yapamıyor..yani yarımcım yok Allaha dua ede ede yapıyorum Allahım yardım etti yine dün bütün gün okadar yoruldumki heralde akşama doğururum dedim:KK1:.sıcackık bir banyo ve hemen uyudum..şuan hala şişim ama temizliğimin %90 bitti..sadece salon vitrinimdeki bardaklar falan yıkanacak.bide kızımın odası gelecek..ozaman bitane kadın çağırıcm o temizleyecek ablamla annemde yerleştiricek..duvaları sildirip sildirmemekte çok kararsızdım ama çok güzel oldu ev pırıl pırıl..ama bende bittimm:KK37:bugün akşama kadar yatmayı düşnüüyorum inş..

belle bebişin daha 3 aylık basamaması gayet doğal..şimdi sana böyle söylüyorum ama bebeğim doğunca aynı endişelere bende kapılıcam eminim...ama 3 aylıkta daha minnacıkk oyy yerim ben onu hemde nasıl tatlı bir minnak:86:

evet selızım cok endıselendım gercekten bılmıyorum napsam acep evet sende endıse olmamdan anne olunmuyo hehehe:KK9:

kızlar dün evde doğum için temizliğim vardıı 2 tane abla geldi sağolsunlar bütün evin duvarlarını kapılarını camlarını mobilyalarını sildiler:KK6:.yalnız benim gerizekalı storlarım herkesinki gibi mandallı değilmiş onları indiremediler dolayısıyla altlarını silemediler.bende yarım yamalak iş olmasın diye hemen eşimi aradım perdeciyi ayarla hemen gelsin storları alsın götürsün temizleyip getirsinler dedim saat 9da aradık öğleden sonra 3te geldiler salaklar:KK47:kadınlarda 1 saat oyalandılar iş yapamadılar..eşim sağolsun herzamanki gibi yumurta kapıya dank edince her işi yapar:KK47: Bütün evin eksiğini benim temizlik yaptırdığım gün hallettirmeye çalışınca birbirimize girdik:KK4:..elektirikçiyi yollamış oda bütün hırdavatlarını bıraktı mutfağa çocuğumu bi dr.götürüp geliorum dedi bi gitti 1 saat yok hem kadınların temizlediği heryeri batırdılar bide tüm malzemelerini bırakmış gitmiş artık sinirimden oturdum ağladım.bi baktım kombilciler geldi kombiyi yıllık bakımı için söküp götürdüler düşünebiliyomusunuz ortaya çıkan pisliği:KK14:.kadınlar sinir oldular temizlediğimiz yerler batıyor diye..artık aradım eşimi bidaha kimseyi yollama delimisin akıllımısın işlerimiz hep kaldı ben bu kadınlara dünyanın parasını vericem valla yarında çağırırım öbür günde dedim:63:..akşama kadar hiç oturmadım bütün evin perdelerini yıkadım.fonları yıkadım..paspasları yıkadım..halılarıda göndermiştim yıkanmaya zaten..ocağı fırını buzdolabını söktüm bi güzel temizledim..yukarı çık aşağı inş akşam 7de bitti ondan sonrada bacaklarım ellerim ayaklarım şişti karnım çok gerildi:KK5: Biliorum şimdi kızacaksınızz ama bu yaptığım işleri malesef temizleğe gelenler yapmıyor:KK30:..annemle ablam iş yerindeler kendileri için zor koşturuyorlar kayınvaldem deseniz o kendi evinin işini bile yapamıyor..yani yarımcım yok allaha dua ede ede yapıyorum allahım yardım etti yine dün bütün gün okadar yoruldumki heralde akşama doğururum dedim:KK1:.sıcackık bir banyo ve hemen uyudum..şuan hala şişim ama temizliğimin %90 bitti..sadece salon vitrinimdeki bardaklar falan yıkanacak.bide kızımın odası gelecek..ozaman bitane kadın çağırıcm o temizleyecek ablamla annemde yerleştiricek..duvaları sildirip sildirmemekte çok kararsızdım ama çok güzel oldu ev pırıl pırıl..ama bende bittimm:KK37:bugün akşama kadar yatmayı düşnüüyorum inş..

selizz öyle bi anlattın ki bacım ben bilee orda hissetim kendimi ve yoruldummm kız artık dikkat et kendinee az kaldı doğumunaa oldugu kadarıyla olsunnn tamam anlıyorum seni heryer tam takır olsun istiyorsun ama bazende sağlık elden gittimii aman diyorsunn bak ellerin felan şişmiş bugun yat dinlen bol bol

slm kızlar yeni gelenler hoşgeldiniz :KK16:

kız selizzz sen anlatırken ben yoruldum valla bırak canım ya çok fazla yorma kendini hatta hiç yorma artık şurda ne kaldıki doğuma lütfen elini hiçbişeye sürmeartık canım :KK20: :KK20:

slm kızlar
idilim uyudu bende bi bakıyım dedim hiç aklıma gelmez di yaa bi gün bu şekilde yakınacağım kayınvaldem evet o kadar çok karışıyo ki herşeye kızımı kucağıma almaya bile korkuyorum yaaa emmediğ için biberon veriyoruz kızımı kucağıma alıp emziricem elimden alıyo altını alıcam müsade etmiyo herşey hakkında konuşuyor şunu ye süt yapar kafasını böyle tut kıyafeti şöyle giydir biberonu şöyle tut böyle yatır şöyle kaldır hele dün akşam çok sinirlendim kızım aç yalanıyo doymadı mama yapıcam 1 ölçek yaptırmadı yaa ve kızım ilk defa resmen ağlama krizine girdi yaaa aldım bende kucağıma yedirdim kızımı sakinleşti uyudu sonra kızım yaa herşeyi bazen çok biliyo yaaa
size birşey sorucam günlük kaç saatte bi yemeli bi bebek ? biz normalde 2 saatte bi yediriyoruz kızımı anne sütü sağıyorum yada mama yapıyoruz 2 cc fln yiyodu ama şimdi yetmiyo sanki 3 cc yiyo mesela ben saat 12.15 de 3 cc anne sütü verdim kızıma saat 12.30 1 e çeyrek varken gibi uyudu saat şimdi 14:19 daha uyanmadı uyuyo acıkınca mızmızlanıyo zaten en fazla 3 saat uyuyo zaten kendiliğindne uyanıyo o kadar bile uyumuyo nerdeyse sizce normal olan ne ? ne kadar yemeli? ne kadar uyumalı?

slm kızlar
idilim uyudu bende bi bakıyım dedim hiç aklıma gelmez di yaa bi gün bu şekilde yakınacağım kayınvaldem evet o kadar çok karışıyo ki herşeye kızımı kucağıma almaya bile korkuyorum yaaa emmediğ için biberon veriyoruz kızımı kucağıma alıp emziricem elimden alıyo altını alıcam müsade etmiyo herşey hakkında konuşuyor şunu ye süt yapar kafasını böyle tut kıyafeti şöyle giydir biberonu şöyle tut böyle yatır şöyle kaldır hele dün akşam çok sinirlendim kızım aç yalanıyo doymadı mama yapıcam 1 ölçek yaptırmadı yaa ve kızım ilk defa resmen ağlama krizine girdi yaaa aldım bende kucağıma yedirdim kızımı sakinleşti uyudu sonra kızım yaa herşeyi bazen çok biliyo yaaa
size birşey sorucam günlük kaç saatte bi yemeli bi bebek ? biz normalde 2 saatte bi yediriyoruz kızımı anne sütü sağıyorum yada mama yapıyoruz 2 cc fln yiyodu ama şimdi yetmiyo sanki 3 cc yiyo mesela ben saat 12.15 de 3 cc anne sütü verdim kızıma saat 12.30 1 e çeyrek varken gibi uyudu saat şimdi 14:19 daha uyanmadı uyuyo acıkınca mızmızlanıyo zaten en fazla 3 saat uyuyo zaten kendiliğindne uyanıyo o kadar bile uyumuyo nerdeyse sizce normal olan ne ? ne kadar yemeli? ne kadar uyumalı?

selizz öyle bi anlattın ki bacım ben bilee orda hissetim kendimi ve yoruldummm kız artık dikkat et kendinee az kaldı doğumunaa oldugu kadarıyla olsunnn tamam anlıyorum seni heryer tam takır olsun istiyorsun ama bazende sağlık elden gittimii aman diyorsunn bak ellerin felan şişmiş bugun yat dinlen bol bol

slm kızlar yeni gelenler hoşgeldiniz :KK16:

kız selizzz sen anlatırken ben yoruldum valla bırak canım ya çok fazla yorma kendini hatta hiç yorma artık şurda ne kaldıki doğuma lütfen elini hiçbişeye sürmeartık canım :KK20: :KK20:

kızlarr valla yapmam gerekenin dışında bişey yapmadım çok afedersiniz evi b... götürüyorduu anca temizlendi..çok az bi işim kaldı artık onlarıda dinlene dinlene yaparım ..yeterki Allah sağlık sıhat versin..bugün dinleniyorum zaten..ya kızım bi doğsaydıı bende emzirme derdine falan düşseydim hazırlıklar tamamlansaydı bi ozaman kızımıı daha bi çok beklicem..odası gelene kdr doğururmuyum endişesi var.eşimgilin işyerlerinde kamera var he he bilgisayardan izleyebiliyorum..mobilya yapılıyormu diye atolyeyi kontrol ediyorum ama benim kızın mobilyası çok uzakta kalıo kameraya tam göremiyorum ama başında işçiler var:KK66:şuna bak ya terzi kendi söküğünü dikemiyor:26:

slm kızlar

ben onuu yerim doğmuştaa mama yiyormuş.valla canım hiçbir fikrim yok ben doğurunca senden dinlerim tavsiyeleri artık..

kzılar bide size bişey sorucam..şimdi ben kızımın odasına şu beşiği yaptırıyorum
$stella1b.jpg
uyku seti almaya gittik hiçbir uyku seti bizim beşiğimize uymuyordu.yanlarındaki korumalıklar bizim beşiğe olmaz diye,nevresim takımı aldık oda çok süslü saten nevresim gibi değilde yatak örtüsü gibi yorgan kılıfı falan..kayınvaldemin kaz tüyüne aşırı bir düşkünlüğü olduğu için eviniz soğuk ben bebeğime kaz tüyü alıcam dedi yastık ve ve yorgan aldı kaz tüyünden.aldığım nevresimi ona geçiricez zaten aynen uyku seti gibi oluyor..şimdi pişman oldum acaba uyku setimi alsaydık diye çünkü bu şekilde uyku setinden bile pahallıya geldi ama kayınvaldem haklı bebeğim üşümesin üst katta yatıcaz çünkü orası naparsak yapalım çok ısınmıyor ufo falan yaksakta yatakodam 2 odayı birleştirdiğimiz için çok büyük ve ufo ısıtmıyor..
bu kaz tüyü yorganla yastık kalsın ona daha uygun ve normal bi nevresim takımı alıpta,bu aldığım kokoş nevresim takımını götürüp uyku setimi alsaydım kızlar bana bi akıl verin..siz ne almııştınız??

slm kızlar

ayyyyyyyyyyy sinirrrrrrrrrrrrrrrrrr hıh en iyisinin dibine ............... :))) seastarcım birincisi hem senin hemde bebeginin bi fotosunu koy bi zahmet artık yaaaa herkes hatta gökçe bilem gösterdi kendini ama :))
ikincisi bebegim olmadıgı için bilmiorum ama düşüncemi sölim dedim ben kurallara baglı kalma sen artık annesin bebegin doydumu doymadımı anlarsın sonuçtaaa dimi amaaa :) bi çocuk aç olursa uyanır sen hiç merak etme bence bööle yanü :))):nazar::nazar::nazar:

selam kızlar.. nasılsınız?

nesli geçmiş olsun canım hem sana hem egemuya..inşallah ciddi birşey yoktur.
sağol canım ege için kesin bir şey denemiyor.çok hafif bir beyazlıl gözlemleyeceğiz..inşallah kaybolur..
bende yedirdiklerimi yazayım da bana da söleyin doğru mu yapıyorum..
sabah 6.30 da mama yiyorlar. 9 da kahvaltı.. bebe bisküvisine başladım bu aralar.. onu mamayla ıslatıp,içine labne ve pekmez koyuyorum.. yumurtanın sarısının yarısının yarısını veriyorum ayrı olarak. onun tadına alışsın diye.. 10-10,30 gibi meyve veriyorum.. öğlen sebze çorbası(kabak,patates,havuç,fasulye,bezelye,pirinç,azıcık zeytinyağı) öğleden sonra yoğurt yiyorlar.. sonra yine mama.. sonra meyve suyu yapıyorum onlara taze sıkılmış,biberona koyuyorum onu içiyorlar..sonra yine mama ve uykuuuu :) uykuda da mama:) henüz mama ağırlıklı besleniyoruz ama şu an için sanırım ihtiyacımız olan şey o :)
canım çok güzel sistemin ama bence pekmezini sütlü mamaya koyma demiri yok ediyormuş ya kalsıyum tabı kesın bır bılgı degıl ama ne olur ne olmaz bence pekmezını meyvelerıne ya da meyve sularına koy..kahvaltıya bal koyabılırsın gercı 1 yas oncesı yasak dıyorlar ama ben koyuyordum vallahi egeye dokunmadı allahtan...
mutlaka endokrinolojiye gitmen gerekiyo inanmıyorum sana nodül bile oluşmuş tinker
endok. dahılıyenın uzman kolu dahılıye 3 gözle bakıo endok. 10 gözle yanı

vitiligo ilerlemez ıns zaten güneş görmeınce yayılmıo elinde fln değil Allahtan
sık güneş görmeyen biyerde lması ii bişey

hoşgeldın selizz :) ayy şişlik deme banaaaa

selam canım hoşgeldın iiiyiiizz sen naıslsınn
evet söz konusu kendim olunca çok ihmalkarım ne yazıkki..haklısın ne diyeyim ..ege için dyani cilt dr u vitiligodur diye kesın bır şey demedi..bi ihtimal olabılır ama benım fıkrımı sorarsanız değil dedi..6 ay gözlemleyecegız dedı.bız ıste babada olunca tırstık napalım..beklıyecegız ama bugun yıne baktım eve gelınce hafıflemıs ıyıce...
kızlar beni merak etmişsiniz tşk ederim:86: meloşunda tahmin ettiği gibi hazırlıklarla uğraşıyoruz....eğer doğuracak olursam mutlaka bi şekilde haber vemeye çalışırım size:)

nanem gelmiş hoşgelmiş...nerelerdesin baciiinik ya özledik valla ne iyi etmişsin:)

tinker sakın endişe etme tatlım bizim arkadaşın çocuğundada tatil sonrası öyle beyaz bir leke oluşmuştu doktora götürdüler güneş lekesi demişti bazı çocuklarda günşe beyaz bir leke bırakabiliyormuş.ama nerdeyse aylarca geçmedi 1 senesi dolunca geçmişti tahminim...bence sizinde tatildeyken güneşten olmuştur canım endişe etme sen..

:KK64::KK64::KK64::KK64:kocaman olduk teyzesiii çok yakında geliyoruz inşallah:KK66:

hoşbulduk canımmm:KK34:iyiyiz tatlım sen nasılsın??

valla dün temizlik sonrası nasıl şiştim anlatamam hoşbulduk canımmm
inşallah canım öledir..
slm kızlar
canım şunu kendıne ve çevrene kabul ettırmelısın en başta bebeğine senden başka kimse ama kimse daha ıyı bakamaz vede anlayamaz ben kendı annemle bıle muhalefet oluyordum ki kaynanam tırstıgından pek ses etmıyordu cunku bır ıkı demeye kalktı ben mudahele ettım seslenmedı daha vee her seferındede ben haklı çıktım o nedenle..aç mı tok mu altımı pis inan ağlama şekillerinden bile anlıyo insan anne olunca...gelelım şu saat işine 2 saat ve 3 saatte bır ıyıdır..ege 3 olcuden fazla ıçemezdı kucukken..bı muddet ole gıttı az az sık sık içiyordu..hala daha da en fazla bes olcu alır...ama bence su an normal 3 er olçulerle 2-3 saat ..guzel gıdıyorsun ..gunduzlerı meme gecelerı mama yap bence hem rahat uyur tok tok
kzılar bide size bişey sorucam..şimdi ben kızımın odasına şu beşiği yaptırıyorum
Eki Görüntüle 256291
uyku seti almaya gittik hiçbir uyku seti bizim beşiğimize uymuyordu.yanlarındaki korumalıklar bizim beşiğe olmaz diye,nevresim takımı aldık oda çok süslü saten nevresim gibi değilde yatak örtüsü gibi yorgan kılıfı falan..kayınvaldemin kaz tüyüne aşırı bir düşkünlüğü olduğu için eviniz soğuk ben bebeğime kaz tüyü alıcam dedi yastık ve ve yorgan aldı kaz tüyünden.aldığım nevresimi ona geçiricez zaten aynen uyku seti gibi oluyor..şimdi pişman oldum acaba uyku setimi alsaydık diye çünkü bu şekilde uyku setinden bile pahallıya geldi ama kayınvaldem haklı bebeğim üşümesin üst katta yatıcaz çünkü orası naparsak yapalım çok ısınmıyor ufo falan yaksakta yatakodam 2 odayı birleştirdiğimiz için çok büyük ve ufo ısıtmıyor..
bu kaz tüyü yorganla yastık kalsın ona daha uygun ve normal bi nevresim takımı alıpta,bu aldığım kokoş nevresim takımını götürüp uyku setimi alsaydım kızlar bana bi akıl verin..siz ne almııştınız??

beşik güzel canım ama kokoş takımlar falan alma inan yabana ..ablam falan çok pişman oldu..kullanışlı pamuklu şeyler al..hem kaz tüyü bebeklerde alerjenık olmaz mı ne bıleyım sağlıklı ama o işi bi araştır derim..bana kalırsa gunluk kolay yıkanabılen nevresım takımları al..yani uyku setı al ..bı kaç tanede nevresım tamamdır..ben çileğim uyku setini kullandım..üşümesın ıstıyorsan uyku tulumları var canım ..onlardan al bence ben alıcam ege ustunu cok açıyor çünkü..yani kokoşluğa lüzum yok:KK34:bi bakçan gunde ıkı kere nevresım degıscek tam kucagına alayım dıcen kuscak falan fılan..yani çamasır makınan hıc durmucagından pratıklık ıyıdır

canım ölede böle de kabız kızın patates verme tamam bak şimdi aklıma geldi semizotu var mı oralarda çok faydalı bebeklere semizotu çorbası yap..ama takıl almıyorsa nasıl olcak kızın kemekli un acaba zararı olurmu...ne bıleyım kepekli ekmek ver illa takıl şart bebeklerde zeka gelişimi açısından ...yoğurdu bol ver yogurt bağırsak düzenleyicidir ...zeytınyaglı yemekler bence işe yarar canım ..sen öğüne geç derim en azından dene ...anladıgım kadarıyla mama agırlıklı beslenıyor..belkı ondandır kabızlıgı..afedersın ege semızotunu yıyınce çıkardıgını bi görsen:KK60::KK60::KK60:gund ıkı defa çıkıyo tuvalete sabah aksam...yani sabah kahvaltıdan sonra ..aksam ymekten sonra kuytuya cekılıp çömeliyo kendınce yapıyo yavrum:KK60::KK60::KK60:bak insan bunyesı de öledır ya kahvaltıdan sonra calışıverır bagırsaklar sen kahvaltıyı bır kere nıye öğlen verıyon ..en gec 9 a kadar yaptır kahvaltıyı..sonra 1 saate elma ver...öğlen 1 gıbı de sebze çorbası...öğleden sonra yoğurt ver meyveli yada sade nasıl sevıyorsa bn bazen bal koyardım ...yaşını beklemedım bal konusunda bır kere tattır alerjı falan yoksa ver derim..tabi tercih meselesi...egede problem cıkmadı..aksam da mamasını yesın...ekmeksız yedır çorbasını falan..artık soğan falan kat yemeklerıne ...salça dısındakıler dokunmaz herhalde...ama su tahıl işi kafama takıldı

canım bahar saat 9:30 filan uyanıyo 180ml mama hazırlıyorum ondan sonra kahvaltı verebiliyorum tattırmalık öğle yazmışım da ben onu etli sebzeli yemekler için dedim..kahvaltıyı öğlen vermiyorum...yoğurdu çok seviyor ve sürekli veriyorum....
günde 4 kere 180ml'lik biberon içiyor...çok mu sence? semizotunu burda hiç görmedim yaaa nerden alıcam.....
balı tattırdım daha önce bir alerji filan olmadı....
tinker işte kabız olduğu için hep tedirginim yemek konusunda bunu versem kabız olur mu şunu versem kabız olur mu diye...bi de doktorlar hep baharın biraz şişko olduğunu söylüyorlar o yüzden tam olarak öğüne geçemedik, daha çok mama....ama şöyle bir şey var ki ben baharı burdaki doktorların dediğine göre yemeklerini hazırlıyorum hani kahvaltı filan fransızlar bilmediklrei için ben
sabah 9da mamasını veriyorum 180ml normalde içine çikolata vanilya filan katıyordum ama uzun zamandır katmıyorum kabızlığı yüzünden
saat 10-10.30'da bir yogurt veya meyve veriyorum
saat 12'de : etli ve sebzeli yemeğini veriyorum
12:30-13:00'de 180ml süt içiyor
uyuyor
saat 16:00 gibi meyve veriyorum+süt 180ml
akşam bizimle de etsiz sadece sebzeli yemek yiyor
sonra da sütünü içiyor ve uyuyor 21:30'da filan
yani bilmiyorum tinker hani bebe bisküvilerini pekmezle karıştırmak filan hiç denemedim yer mi yemez mi bilmiyorum ama doktorların önerdiği(burdakilerin) menü tipi böyle..........kafam karıştı :KK37:

merhaba kızlarrrr...

tinker canımm egeye ve sana cok gecmişler olsunn umarım egenin sorunu gecicidir..sende ilçalarını kullan ihmal etme inş. düzelir..

nanem canım yeninden hoşgeldinn seni burda görmeyi özlemişim..

selizz canım maşallahh kızınla sana cok az kaldı allahın ianiyle kızını kucaklıcaksın hazırlıklarda son hızla devammış inş. herşey yetişir...
senden sonra sıra bana geliyor allahın izniyle..

daha sayamadığım ve gözümde kacann teyzoşlarr umarım sizde iyisinizdir..

bizde oğluşumla iyiyiz tıngır mıngır ilerliyoruzz allahıma bin şükür iyi gidiyo herşey inşallah sonuna kadarda böyle olur..burlarda daha sıcaklar hala gecmiş değil ben ağırlaştıkca sıcaklar beni mahvediyor 2 hafta sonra kontrol var bakalım benim kuzu ne alemde..

sizi en kocamanından öpüyorum iyi bakın kendinize...

bu arada ben bebek cantası alıcam ama karar veremedim..hani şu takım olanları hiç sevmiyorum bebek cantası dediysemde bebek yatırılan canta değil normal bebeğin malzemelerini koyucam canta...bana akıl verirseniz sevinirimm teyzoşlarr...

ayyyyyyyyyyy sinirrrrrrrrrrrrrrrrrr hıh en iyisinin dibine ............... :))) seastarcım birincisi hem senin hemde bebeginin bi fotosunu koy bi zahmet artık yaaaa herkes hatta gökçe bilem gösterdi kendini ama :))
ikincisi bebegim olmadıgı için bilmiorum ama düşüncemi sölim dedim ben kurallara baglı kalma sen artık annesin bebegin doydumu doymadımı anlarsın sonuçtaaa dimi amaaa :) bi çocuk aç olursa uyanır sen hiç merak etme bence bööle yanü :))):nazar::nazar::nazar:

resim konusunda eşim biraz hassas canım face bile koyduk 2 gün sonra sildik nazar değer diye onunla bi konuşayım sonra koyabilirim.
aynen acıkmaya başlayınca mızmızlannıyor zaten

sağol canım ege için kesin bir şey denemiyor.çok hafif bir beyazlıl gözlemleyeceğiz..inşallah kaybolur..

canım çok güzel sistemin ama bence pekmezini sütlü mamaya koyma demiri yok ediyormuş ya kalsıyum tabı kesın bır bılgı degıl ama ne olur ne olmaz bence pekmezını meyvelerıne ya da meyve sularına koy..kahvaltıya bal koyabılırsın gercı 1 yas oncesı yasak dıyorlar ama ben koyuyordum vallahi egeye dokunmadı allahtan...

evet söz konusu kendim olunca çok ihmalkarım ne yazıkki..haklısın ne diyeyim ..ege için dyani cilt dr u vitiligodur diye kesın bır şey demedi..bi ihtimal olabılır ama benım fıkrımı sorarsanız değil dedi..6 ay gözlemleyecegız dedı.bız ıste babada olunca tırstık napalım..beklıyecegız ama bugun yıne baktım eve gelınce hafıflemıs ıyıce...

inşallah canım öledir..

canım şunu kendıne ve çevrene kabul ettırmelısın en başta bebeğine senden başka kimse ama kimse daha ıyı bakamaz vede anlayamaz ben kendı annemle bıle muhalefet oluyordum ki kaynanam tırstıgından pek ses etmıyordu cunku bır ıkı demeye kalktı ben mudahele ettım seslenmedı daha vee her seferındede ben haklı çıktım o nedenle..aç mı tok mu altımı pis inan ağlama şekillerinden bile anlıyo insan anne olunca...gelelım şu saat işine 2 saat ve 3 saatte bır ıyıdır..ege 3 olcuden fazla ıçemezdı kucukken..bı muddet ole gıttı az az sık sık içiyordu..hala daha da en fazla bes olcu alır...ama bence su an normal 3 er olçulerle 2-3 saat ..guzel gıdıyorsun ..gunduzlerı meme gecelerı mama yap bence hem rahat uyur tok tok

beşik güzel canım ama kokoş takımlar falan alma inan yabana ..ablam falan çok pişman oldu..kullanışlı pamuklu şeyler al..hem kaz tüyü bebeklerde alerjenık olmaz mı ne bıleyım sağlıklı ama o işi bi araştır derim..bana kalırsa gunluk kolay yıkanabılen nevresım takımları al..yani uyku setı al ..bı kaç tanede nevresım tamamdır..ben çileğim uyku setini kullandım..üşümesın ıstıyorsan uyku tulumları var canım ..onlardan al bence ben alıcam ege ustunu cok açıyor çünkü..yani kokoşluğa lüzum yok:KK34:bi bakçan gunde ıkı kere nevresım degıscek tam kucagına alayım dıcen kuscak falan fılan..yani çamasır makınan hıc durmucagından pratıklık ıyıdır

bakalım bugün yıkadık kızımı maşallah suyu pek seviyo hiç üzmüyo yıkarken bizi tabi annem kayınvaldem beraber yıkadık dünkü o ağlama krizinden sonra geceniz nasıl geçti dedi dedim çok rahat geçti acıkcınc uyandı zaten karnını doyurduk altı temiz gazı çıkmış bi şekilde uyumaya devam etti dedim hiç bir demedi şuan idilde bazen 2.5 bazen 2 içiyo ama dün o ağlama şeyinde 3 yedi demekki açki yiyo çocuk yani aç olmasa yemez

canım bahar saat 9:30 filan uyanıyo 180ml mama hazırlıyorum ondan sonra kahvaltı verebiliyorum tattırmalık öğle yazmışım da ben onu etli sebzeli yemekler için dedim..kahvaltıyı öğlen vermiyorum...yoğurdu çok seviyor ve sürekli veriyorum....
günde 4 kere 180ml'lik biberon içiyor...çok mu sence? semizotunu burda hiç görmedim yaaa nerden alıcam.....
balı tattırdım daha önce bir alerji filan olmadı....
tinker işte kabız olduğu için hep tedirginim yemek konusunda bunu versem kabız olur mu şunu versem kabız olur mu diye...bi de doktorlar hep baharın biraz şişko olduğunu söylüyorlar o yüzden tam olarak öğüne geçemedik, daha çok mama....ama şöyle bir şey var ki ben baharı burdaki doktorların dediğine göre yemeklerini hazırlıyorum hani kahvaltı filan fransızlar bilmediklrei için ben
sabah 9da mamasını veriyorum 180ml normalde içine çikolata vanilya filan katıyordum ama uzun zamandır katmıyorum kabızlığı yüzünden
saat 10-10.30'da bir yogurt veya meyve veriyorum
saat 12'de : etli ve sebzeli yemeğini veriyorum
12:30-13:00'de 180ml süt içiyor
uyuyor
saat 16:00 gibi meyve veriyorum+süt 180ml
akşam bizimle de etsiz sadece sebzeli yemek yiyor
sonra da sütünü içiyor ve uyuyor 21:30'da filan
yani bilmiyorum tinker hani bebe bisküvilerini pekmezle karıştırmak filan hiç denemedim yer mi yemez mi bilmiyorum ama doktorların önerdiği(burdakilerin) menü tipi böyle..........kafam karıştı :KK37:
bebe bisküvisi falan çok önemli değil canım.ben de pek vermiyorum..ama meyve +süt demişsin bence sütlü meyve verme meyveyi tek yesin niye karıştırıyorsun...4tane 180 de bana fazla geldi 500 ver toplamda çok sütte kabızlık yapar ..bır de mama yani..ama tabi orası burası farkedıyor senı de dr yonlendırıyor ..benim bildiklerim bu kadar ama fıkrımce lezzetlerı sutle karıstırma...sutu tek ver...meyveyı ayrı ver..bırde mercımek başla yesıl kırmızı sarı..çorba yap ..lifli gıda nede olsa tahıla gırer..hem de protein..:KK34:anladıgım kadarıyla bahar sut agırlıklı bveslenıyor..kabızlıgını bu da yapıyor olabılır.
merhaba kızlarrrr...

tinker canımm egeye ve sana cok gecmişler olsunn umarım egenin sorunu gecicidir..sende ilçalarını kullan ihmal etme inş. düzelir..

nanem canım yeninden hoşgeldinn seni burda görmeyi özlemişim..

selizz canım maşallahh kızınla sana cok az kaldı allahın ianiyle kızını kucaklıcaksın hazırlıklarda son hızla devammış inş. herşey yetişir...
senden sonra sıra bana geliyor allahın izniyle..

daha sayamadığım ve gözümde kacann teyzoşlarr umarım sizde iyisinizdir..

bizde oğluşumla iyiyiz tıngır mıngır ilerliyoruzz allahıma bin şükür iyi gidiyo herşey inşallah sonuna kadarda böyle olur..burlarda daha sıcaklar hala gecmiş değil ben ağırlaştıkca sıcaklar beni mahvediyor 2 hafta sonra kontrol var bakalım benim kuzu ne alemde..

sizi en kocamanından öpüyorum iyi bakın kendinize...

bu arada ben bebek cantası alıcam ama karar veremedim..hani şu takım olanları hiç sevmiyorum bebek cantası dediysemde bebek yatırılan canta değil normal bebeğin malzemelerini koyucam canta...bana akıl verirseniz sevinirimm teyzoşlarr...

sağol canım inşallah

neslicim iyi aksamlar..

öncelikle gecmiş olsun .sakın ilaçlarını ihmal etme.
egedeki leke bence günesten olmustur canım. sen yine gerekili testleri yaptır. için rahatlasın.

bize gelince canım bizde hastayız. oglumda uzun süredir balgamlı öksürük geniz akıntısı var. doktor alerjik dedi. bakalım cuma kontrolümğz var. iki haftadır ilaç kullanıyoz ama gecmedi. işallah önemli bir sey cıkmaz.
dedigin gibi anne ve baba olmak cok zor be neslicim .

X