Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
günaydın panpişleerrrrrrrrr :KK1::KK1::KK1::KK1:

günaydın panpişş :KK9:

Yanına bi de kıymalı ya da domates biber soslu makarna yaparsınız çabucak, bugün de öyle geçer artık :KK34: yarından itibaren de bırakırsın orucu yediklerine dikkat edersin, hayırlısıyla büyütürsün oğlunu(içime öyle doğuyor) inşallah annesi :KK49: kanı ne zaman vermeyi düşünüyosun, yarın mı yoksa bu gece miiiiiiiiiiiiiii :KK53:

canım sağolsun meloş yemek yapmsı aldım gdıerken eve yedık çok da ghüzel yapmıs krdeşimmm :)

ay vala kıymalı makarnada fena olmazdı ama :KK70: bugun oruc dğeilim zaten iğneme başlicam :)

eşimde erkek bence diye tahmın yurutuu bakalımm :) hayrılsı sağlıklı olsn

slm kızlar ne olmuş ne bitmiş anlamadım ben o yüzden de yorum yapmıyorum.
bizim son günlerimiz artık o yüzden evimizde yürüyerek son hazırlıkları yaparak vakit geçiriyoruz artık
ay_she tebrik ederim canım allah kucağına almayıda nasip etsin

sağol canım çok teşekkürler :) inşallah sende bir avazda doğurursun :)

ayşecim hamileymişsin ayy çok sevindimm yaa :KK66::KK66:
tebrik ederimm canım,Allah sağlıkla doğurup büyütmeyi nasip etsin inşallah:nazar::KK19:

amın ınsallah canım :) teşekkür ederim çokkk :) :) :)

selam kızlarrr nasılsınızz uzun zamandır giremiyorum çünkü bel fıtığı çıktı bende de :KK43:
yani daha önce vardı tedavi olmuştum geçmişti ancak hamileliğin son ayında yavaştan
kendini göstermeye başlamıştı..bu zamana kadar durabildim ama son bir haftadır çok fenayım
ayağa bile kalkamıyorum sürekli istirahat ediyorum..annemler yanımda kızıma bakıyolarr..
tedavi olarakta doktor ameliyat olmamı söyledi,yani öyle büyük bişe deilmiş ancak
çok ters yerdeymiş o yüzden çok sancı yapıyomuş..ama istersen önce fizik tedavi deneyebilirsin
dedi..biz de şimdi başka bi doktora daha gidicez,o yüzden karar veremedik..işte böylee bundan dolayı da
giremiyorum sürekli yatıyorum..şimdi de size haber vereyim diye geldim..yine duruma göre haberdar ederim..
bu arada bazı yanlış anlaşılmalar olmuş üzüldüm ama inşallah düzelir eskisi gibi birarada oluruz..
ben de sürekli giremiyorum ama takip etmeye çalışıyorumm...hepinizi öptümmm görüşmek üzere :KK16:

ben topiğe girmemeıstım bakımda dıodu merve söledi çok üzüldüm canım inşallah
kısa zaanda iyileşirsin Allah ım ac,il şifalar ver yarabbimm....İnşallah tamamen atlatırsın canım
dua edicem sana hep kendıen çok iyi bak

AYŞEE:KK19:
TEBRİK EDERİM ALLAH TAMAMINA ERDIRSIN:KK9:ÇOK SEVİNDİM :emir_bebek::nazar:

ınsallah nesli teşekkürler Amin :)

Son düzenleme:
Kankaaaaaaaaaaaaaaaa fevzi ömerin fotoğrafı yok muuuuuuuuuuuuuuuuu :KK9: :KK9: :KK9:

canım yelizde söyledi..onun içinde koyacam ilk fırsatta..dün bakımdaydı site..kaldıı..yükliyim makineden şimdii...

teşekkürler elif amın ınsallah hayırlısı olsun :) bebişin nasıl hızlıca büyyodur :)
lohuslaık bunalımı gibi bişery olmuş sanırırm gecer canım normal öyle şeyler kolay şeymı Allah yardımcın olsun :)

canım yaa..nasıl diyim..dünyanın en güzel duygusu ama çoook büyük bi sorumlulukmuşş..attığım her adımda artık o varr..iyimi sağlıklımı...bana bişey olursa kim bakarr falann...bunları düşünüyorsunn...geçen eşim niye durgunsun niye durgunsun sordu durdu..en sonunda baktımm eşime,,başladım ağlamayaa...bana bişey olursa kim bakar ona dedimm...eşim çok kızdı..neler getiriyosun aklına diyee..:KK14:
Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı ömür versinn..evlatlarımızı bizlere bağışlasınn.acılarını göstermesinn...aminnnnnnn.....

selam kızlarrr nasılsınızz uzun zamandır giremiyorum çünkü bel fıtığı çıktı bende de :KK43:
yani daha önce vardı tedavi olmuştum geçmişti ancak hamileliğin son ayında yavaştan
kendini göstermeye başlamıştı..bu zamana kadar durabildim ama son bir haftadır çok fenayım
ayağa bile kalkamıyorum sürekli istirahat ediyorum..annemler yanımda kızıma bakıyolarr..
tedavi olarakta doktor ameliyat olmamı söyledi,yani öyle büyük bişe deilmiş ancak
çok ters yerdeymiş o yüzden çok sancı yapıyomuş..ama istersen önce fizik tedavi deneyebilirsin
dedi..biz de şimdi başka bi doktora daha gidicez,o yüzden karar veremedik..işte böylee bundan dolayı da
giremiyorum sürekli yatıyorum..şimdi de size haber vereyim diye geldim..yine duruma göre haberdar ederim..
bu arada bazı yanlış anlaşılmalar olmuş üzüldüm ama inşallah düzelir eskisi gibi birarada oluruz..
ben de sürekli giremiyorum ama takip etmeye çalışıyorumm...hepinizi öptümmm görüşmek üzere :KK16:

canımmm çook geçmiş olsunn..dilerim bi an önce tedavinn cevap versinn.eskisindende sağlıklı ol..öpüyorum senide kızınıdaa...:KK54:

Tedavi olarakta doktor ameliyat olmamı söyledi,yani öyle büyük bişe deilmiş ancak
Bu arada bazı yanlış anlaşılmalar olmuş üzüldüm ama inşallah düzelir eskisi gibi birarada oluruz..
Ben de sürekli giremiyorum ama takip etmeye çalışıyorumm...hepinizi öptümmm görüşmek üzere :KK16:

suuuu canm çok geçmiş olsun çok üzüldüm yaa ben bel ağrısı çektiğimden çok ii bilirim bi ara banada bel fıtıgı başlangıcı dediler başka dr kuyruk sokuğu eğrilmiş dediler yani biri başka bişe biri başka bişe dedi biri ameliyat dedi başka dr başka bişey en sonunda kuyruktan bi iğne yaptılar düzeldimm bende yürüyemezdimm belim tutulurduu sonra sonra düzeldim ama yinede arada sırada bel ağrılarım oluyor kendine çok dikkat etcen ağır keisnlikle kaldırma ağır işlerde bulunma inşallah en kısa zamanda tedavi edilir....inşallah eski sağlığına kavuşursun canm....

su çok geçmiş olsun bebeişinlede zor oluyodur :KK43:( annenler var en azından yanında inş. en kısa zmnda tedavin olurda kurtulursun canım

ayse tebrık ederım canım:KK19: çok sevındım
Allah ım saglıklı olarak kucagına almak nasıp estın ınsallah:nazar:

suuuuu canım çok geçmıs olsun çok dıkkat et kendıne ınş en kısa zamanda düzelır emınım çok zordur Allah yardımcın olsun annenler yanındaymıs sevındım çok faydası olur bebegın var çünkü tek basına olmaz konusalım yıne kendıne çok ıyı bak öptüm canım

ayşemmmmm Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kuşumm. Allah tamamına erdirsin inşallahhhh.... çok çok çok tebrik ederim :KK19: :KK19: :KK19: :KK19: :KK19:

canım yaa..nasıl diyim..dünyanın en güzel duygusu ama çoook büyük bi sorumlulukmuşş..attığım her adımda artık o varr..iyimi sağlıklımı...bana bişey olursa kim bakarr falann...bunları düşünüyorsunn...geçen eşim niye durgunsun niye durgunsun sordu durdu..en sonunda baktımm eşime,,başladım ağlamayaa...bana bişey olursa kim bakar ona dedimm...eşim çok kızdı..neler getiriyosun aklına diyee..:KK14:
Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı ömür versinn..evlatlarımızı bizlere bağışlasınn.acılarını göstermesinn...aminnnnnnn.....
:

anlıyorum canım tabıı kı gercektende her adımında o var hep o var yanı aman dursunda
gideyım diye bısey yok :) ama bazı şeyer düşünürken zordur sadece yaşarken bı bakmıssın
korkualrından eser yok sadece düşünürken korkarsın :) onun için sen şimdi yapabnileceğini yapıp
yanında olmaya bak kendını üzme hep pozitif ol pozitif elektırık ver oğluşuna :) o bunalımalrda
hemencık gecsın gıtsın ınsallahh :) amıınnnn

ayse tebrık ederım canım:KK19: çok sevındım
Allah ım saglıklı olarak kucagına almak nasıp estın ınsallah:nazar:

tesekkur ederim zehselcimmm :) :) amiiinn amiiinnn inşallahhhh :KK76:

en son adetımı 8 temmuz 2011 de oldum
bugun ıtıbarıyle 9 gun gectı gunumden
3 gun once test yaptım ıkıncı cızgı 5 dk
sonra ortaya cıktı ve sılıktı sevıneyım mı bılemedım
goguslerıme agrı ve sızıdan dokunamıyorum kasıklarımda da
ara ara batma ve sancı oluyor malum ramazan ayındayız oru
cumu da bırakamıyorum ogleden sonraları ıftara kadar bas agrım oluyor
ve en onemlısı son 2 haftadır asırı uyku halı var bunlar gebelık
belırtısı olabılırmı ya da ıkıncı testı ne zaman yapsam sonuc alırım :KK3:

yardımcı olun nolur cıfte bayram yapmak ıstıyorum :)En Büyük TÜRKİYE

su geçmiş olsun tatlım özletti kendini...kızın napıyor???bikaç resim koyda görelim güzel kızımızı...

kızlar bebeğimin odası hala hazır değil..babası işlerinden fırsat bulacakta kızına oda çizecekte yapacak:KK37:dün bir arkadaşım 35.haftasında doğum yapmış...benim ne kaldıkii..:44:
birden panik yaptım...daha kıyafetleri yıkanacak ütülenecek..dolu iş var...şimdi benim alacak ne kaldıı onuda tam bilmiyorum..
puset,hastane çıkışları,0-3,3-6 ve 9-12kıyafetler,tulumlar,battaniyesi,oyuncakları,emzikler,küvet,anakucağı,emzirme yastığı,yürüteç,birkaç zıbın(zıbınları hala eksik tamamlıcam),
bunları aldık..sanırım mama sandalyesi,bebek telsizi,tamamlıcam birkaç kıyafet,fermuarlı battaniye,biberon,bakım ürünleri(bebek yağı,kremi,pişik önleyici,bezleri falan filan),
unuttuğum bişey varmı bilemiyorum..

bide odasını sade istiyorum öyle pespembe bişeyler istemiyorum..stickerlarla renklendirmek istiyorum...bildiğiniz güzel stickerlar varmı??şu gece parlayan fosforlulardanda olabilir...
artık yavaş yavaş tamamlamam lazım...

slm kızlar
size anlatmam ve sizin fikirlerinize ihtiyacım var.
dün akşam yine kasık ağrılarım oldu ve de haraketleri çok az gibi geldi kızımın acile gittik doktorumuzu aradık o da nöbetçiymiş zaten nst fln çekildi idrar tahlili yapıldı ve doktor açılma var mı dşye muayene etmem gerek dedi allahım beyinimden kaynar sular boşaldı neyse oturdum o malum koltuğa zaten çok stresliydim doktor daha muayene başladığı anda ilk söylediği şey çatın çok dar sen normal doğum yapamasın oldu zati benim de canım çok acıdı bayağı bi sesim d eçıktı hemşire benim dikkatimi fln dağıtmaya çalıştı doktor sakin olmamı kendimi kasmamam gerektiğini söyledi ama ben zaten kopmuştum
şimdi ufukta sezeryan gibi gözüküyor. bana sezeryan olan arkadaşlardan detaylı bi yorum istiyorum.bi de çatısı dar oldupda normal doğum yapan var mı?
dün ben internette okudum biraz sakıncalı durumlar varmış bebek sıkışabilirmiş omzu çıkabilirmiş nefes alamayabilirmiş fln yaa

slm kızlar nasılsız:KK71::KK71::KK71:
ben ıyıyım dh doğrusu ıyı gbıyım nlmadım ruhsl durumumu sebebi : oğlum...
ek gıdyay geçtık geçelı puturlu hıçbır şey yemıor hep pure ıstıyor puturlu azcık ne versem kusuyor snırım öğürme refleksi çok kuvvetlı ve bu ılerde dıkıntı olacak oğluma da banada... dr a anlattım onun oğlu da böyleymiş. yoğurt muhllebı çorba içiyyor ama blendrdn geçirerek verıyorum çorbayı...

sabah kahvaltısına zcık peynır pekmez helva koyuyorum yokk puturlşu dıye 2 kşık alıp kusuyorrr :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5: hyırlısı umrım düzelir

bayrmın 1.günu ve refe gunu kayınvlıdemlerdeyız (mlesef)snra ist a gelicem 12gun kalıcazz ordan da kemer de çok gusel bı ttıl yapıcaz allahın ıznıyle tbıkısı...
bugun bırkç straplez bdy aldımm ama asıl ist sklıyorum kendımı

topıkte uzucu birşeyler oolmuş sanırım geçmişi çok detaylı okuyamıorum ...ma ınnın her gun fırst buldukça gırıp okuyorum ama yazmaya cıdden fırsatım oolmuyor bazennn olduğunda da şuankı gbı yzıorummm

kendınjıze çok am çok ıyı bakınnnn
idilişkomun hemen doneceğine ınanıyoırummmmmmmmmmmmm
ve asıl haber: AYŞEMMMMMMMMMMMMM CANM RKADAŞIMM
TEBRIK EDIYORUM SENİİİ
ALLAHIM ANALI BBLI BUYUTSUN BEBEKLERIMIZI
VE ALLAHIM SĞSALİM KUCAĞINA ALMAYI NASIP ETSINNNN:nazar::nazar::nazar:

NAGİŞcimmm senın de oğlun mşallah buyumuş sağsalım kucağına lırsın ınş.

MERVE den haber var mı ?ademerve?nerelerdee ben hiç rastlmadımmm nsıl cb neler yapıorr kızçsi buyudu mu ?

SELİZcim terzi kendı söküğünü dikemezmiş ya senın de eşin demekkı kendıne guvenıyorr ben 2dk da kızımın odasını yaparım dıyorr ama bıran önce başlasa ıyı olacakkk:KK49:

ELİFFFF CNM YŞADIKLRIN GAYET NORML ŞEYYLER DOĞUM SONRASI SENDROMM HTIURLAMIYOR MUSUN BEN NASILSDIMMMM ALLAHIM BIZE VE BEBEKLERIMIZE SAĞLIKLI UZUN ÖMÜRLER VERSİNN

slm kızlar
dün akşam yine kasık ağrılarım oldu ve de haraketleri çok az gibi geldi kızımın acile gittik doktorumuzu aradık o da nöbetçiymiş zaten nst fln çekildi idrar tahlili yapıldı ve doktor açılma var mı dşye muayene etmem gerek dedi allahım beyinimden kaynar sular boşaldı neyse oturdum o malum koltuğa zaten çok stresliydim doktor daha muayene başladığı anda ilk söylediği şey çatın çok dar sen normal doğum yapamasın oldu zati benim de canım çok acıdı bayağı bi sesim d eçıktı hemşire benim dikkatimi fln dağıtmaya çalıştı doktor sakin olmamı kendimi kasmamam gerektiğini söyledi ama ben zaten kopmuştum
şimdi ufukta sezeryan gibi gözüküyor. bana sezeryan olan arkadaşlardan detaylı bi yorum istiyorum.bi de çatısı dar oldupda normal doğum yapan var mı?
dün ben internette okudum biraz sakıncalı durumlar varmış bebek sıkışabilirmiş omzu çıkabilirmiş nefes alamayabilirmiş fln yaa
Hayatım çatın darsa normal doğuma hiç zorlama derim ben, çünkü bebek sıkışırsa nefessiz kalırsa falan Allah korusun, vakum falan da gerekebiliyo ozaman, hayırlısı olsun de, işini şansa bırakma sezaryen ol bence, ama yine de kararsızsan git bi de başka doktora muayene ol, bakalım o da dar dicek mi :26:
Ayyyy sezaryen olursan da haftaya alırlar kız bebeğini, az kalmış ozamaaaannnnn :KK30:

slm kızlar nasılsız:KK71::KK71::KK71:
ben ıyıyım dh doğrusu ıyı gbıyım nlmadım ruhsl durumumu sebebi : oğlum...
ek gıdyay geçtık geçelı puturlu hıçbır şey yemıor hep pure ıstıyor puturlu azcık ne versem kusuyor snırım öğürme refleksi çok kuvvetlı ve bu ılerde dıkıntı olacak oğluma da banada... dr a anlattım onun oğlu da böyleymiş. yoğurt muhllebı çorba içiyyor ama blendrdn geçirerek verıyorum çorbayı...

sabah kahvaltısına zcık peynır pekmez helva koyuyorum yokk puturlşu dıye 2 kşık alıp kusuyorrr :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5: hyırlısı umrım düzelir

bayrmın 1.günu ve refe gunu kayınvlıdemlerdeyız (mlesef)snra ist a gelicem 12gun kalıcazz ordan da kemer de çok gusel bı ttıl yapıcaz allahın ıznıyle tbıkısı...
bugun bırkç straplez bdy aldımm ama asıl ist sklıyorum kendımı

topıkte uzucu birşeyler oolmuş sanırım geçmişi çok detaylı okuyamıorum ...ma ınnın her gun fırst buldukça gırıp okuyorum ama yazmaya cıdden fırsatım oolmuyor bazennn olduğunda da şuankı gbı yzıorummm

kendınjıze çok am çok ıyı bakınnnn
idilişkomun hemen doneceğine ınanıyoırummmmmmmmmmmmm
ve asıl haber: AYŞEMMMMMMMMMMMMM CANM RKADAŞIMM
TEBRIK EDIYORUM SENİİİ
ALLAHIM ANALI BBLI BUYUTSUN BEBEKLERIMIZI
VE ALLAHIM SĞSALİM KUCAĞINA ALMAYI NASIP ETSINNNN:nazar::nazar::nazar:

NAGİŞcimmm senın de oğlun mşallah buyumuş sağsalım kucağına lırsın ınş.

MERVE den haber var mı ?ademerve?nerelerdee ben hiç rastlmadımmm nsıl cb neler yapıorr kızçsi buyudu mu ?

SELİZcim terzi kendı söküğünü dikemezmiş ya senın de eşin demekkı kendıne guvenıyorr ben 2dk da kızımın odasını yaparım dıyorr ama bıran önce başlasa ıyı olacakkk:KK49:

ELİFFFF CNM YŞADIKLRIN GAYET NORML ŞEYYLER DOĞUM SONRASI SENDROMM HTIURLAMIYOR MUSUN BEN NASILSDIMMMM ALLAHIM BIZE VE BEBEKLERIMIZE SAĞLIKLI UZUN ÖMÜRLER VERSİNN

Hoşgeldin kuşuuuuuuuuuuuummmmmm :KK16: benim yeğenim de aynı mert kağan gibiydi, hiç sıkma canını bazı çocuklar öyle oluyo işte, nasıl rahat yiyosa öyle ver çok zorlama, zamanla herşeye alışıyolar nasılsa :KK34:

çok teşekkür ederim pericimmm :) amıınn inşallahh senin bebişin nasılll :)

Benim tontiş iyi maşallah bi kabızlık sorunumuz var işte çözülemeyen onun dışında maşallahı var. sürekli kabız osmolak diye bi ilaç kullandık uzun bi süre o işe yaramayınca doktorumuz sokol diye bi ilaç verdi şimdi onu kullanıyoruz ama hala kabız hala kabız

slm kızlar

valla kızacam sana heee :) ya yavrucum şu soruyu sorman bile çok saçmaaa ama .illa normal dogum yapmak zorundamsıın çatın darmış işte hem kendin diyosun çok canım yandı diyee herkez normal doguracak diye birşey yok sonuçtaaa.kend,n,de sezeryana hazırla tamammı tatlım.hiçte korkma sonuçta sezeryandada anne oluyosun normaldede önemli olan sag salim bebegini kucagına alman.onu riske atabilecegin bi durumun yok doktor nederse onu uygula .hade bakalım az kaldııı sag salimmm:nazar::nazar::nazar:

Hayatım çatın darsa normal doğuma hiç zorlama derim ben, çünkü bebek sıkışırsa nefessiz kalırsa falan Allah korusun, vakum falan da gerekebiliyo ozaman, hayırlısı olsun de, işini şansa bırakma sezaryen ol bence, ama yine de kararsızsan git bi de başka doktora muayene ol, bakalım o da dar dicek mi :26:
Ayyyy sezaryen olursan da haftaya alırlar kız bebeğini, az kalmış ozamaaaannnnn :KK30:

sorma ne yapcam bende bilmiyorum bir yandan hala bakınıyprum nette 22 saat süren bile varmış doğumu birinin bebeğinin omzu fln çıkmış korkttum yaa başka bi doktor onu da bilmiyorum canım ya doktoruma güveniyorum kafam akrışık işte pazartesi kontrolum var herhalde sezeryan tarihi belirler bayram geliyo zati bayramdan önce olur herhalde bilmiyorum ki acıya bi şekilde dayanırım bağırırım ağzıma bişey tıkarım dayanırım ama bu çatı darlıüğından dolayı bebeğime bi zarar gerlirse çok korkuyorum o yüzden denemiycem herhalde normal doğumu

X