Birinin kötülüğü için dua etmek

little bird

❤️‍🔥
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
3.244
5.427
kızlar merhaba

benim gecmiste arkadaslarımla aramı bozmus ve su an uzamasın diye detaylandırmayacagım sekilde hakkıma girmis birisi var

bazı durumlardan ötürü onu sık sık görmek zorunda kalıyorum ve benim hakkımı yiyerek basladıgı isinde gayet keyfi yerinde

her ne kadar Allah a havale etsem de icim sogumuyor

bu tür durumlarda ettiginiz bi dua var mı? Ya Kahhar esmasını mı cekmeliyim napmalıyım? Bir yandan da sonucta onun kötülügü icin dua edicem dogru mu bilemedim yorumlarınızı bekliyorum.

Allah'a havale etmeniz sizin için günah işlememiş olmanızı sağlar. Çünkü onun için beddua etmeye yönelmeniz onun kötülüğünü istemeniz güzel bir şey değil. İyi hoş ben de beni üzen birine ya Kahhar esmasını zikrediyorum. Ama siz kendiniz için daha güzel bir iş ve hayat için dua edin

Bu bahsettiğiniz beddua oluyor. İyi düşünün zira ‘haksız’ yere ediyorsanız size dönecektir. Bence Allah’a havale etmek yeter, ilahi adalet elbet tecelli eder. Siz de birilerinin kötülüğünü isteyerek kalbinizi kirtletmemiş olursunuz.

Sen affet ki Allah da senin bir ayıbını ortsun emin ol oluyor. Çünkü ayetle garantili bu dediğim
Bu düşünce çok güzel geldi. Ben aslında affetmeye eğilimli bi insanım ama o kadar hakkımı yedi bi de utanmadan gözüme sokup durdu günlerce o yüzden kinlendim sanırım. Ama uygulayacağım hosuma gitti teşekkürler Keske hangi ayet oldugunu da hatırlasanız merak ettim

Çünkü öfkelisiniz. Allah bildiği gibi yapsın deyin.
öyle dedim simdilik. Elime ona zarar verme imkanı da gecti ama hep sabrettim bişey yapmadım ama bakınca bişey oldugu yok ona.
hep eğer haklıysam bedelini yasamasını ve sahit olmayı,haksızsam da doğruyu görüp içimin ferahlaması şeklinde dua ettim bu zamana kadar. Edersem de böyle edicektim niyeti
Ah et sende. Elbet birgün çıkar
ettim bakalım

Ey iman edenler! Eşlerinizden ve çocuklarınızdan (sizi ibadet ve istikametten alıkoymak, bâtıla ve günahlara kaydırmak suretiyle) size düşmanlık edenler vardır. Onlardan sakının. Fakat kendilerini affeder, hoş görür ve kabahatlerini örtüp (ıslahlarına çalışır) iseniz, şüphesiz bilmiş olun ki Allah da (sizlere karşı) Gafûr’dur, Rahim’dir. Tegabun 14

Bir hayrı açıklar yahut gizlerseniz, yahut da bir kötülüğü bağışlarsanız, biliniz ki, Allah da çok bağışlayıcıdır, her şeye hakkıyla kadirdir. Nisa 149

Ağzını hep hayır için aç inşallah, emin ol eğri ok hep hedef şaşar

Kahhar esmasını cekmenizi tavsiye etmem, belirli sayılarda çekilince büyü gibi bir etki yapabiliyormuş tam emin olmamakla birlikte yazıyorum bunu.Hasbunallahu ve ni’mel vekil nimel Mevla ve ni’me’n nasîr.bu ayeti zikredin Allah'a Vekilimsin diyorsunuz daha ötesi yok bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…