birden fazla düşük yaşayan arkadaşlar sıkıntılarımızı paylaşalım

gelinck83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
142
0
41
merhaba arkadaşlar.ben 3 düşük yaşadım ve şimdi hamile kalmaya cesaret edemiyorum.doktorum genetik tahlil istedi eşim ve bana.kan pıhtılaşması için tahliller ve rahim filmi.bebeğe genetik tahlil yapılmıştı bişey çıkmadı çok şükür.çok zor bi süreç.ya bi daha başıma gelirse sorusunu aklımdan atamıyorum.benim yaşadıklarımı yaşayanların beni daha iyi anlayacağını düşünüyorum.morale ve dertleşmeye ihtiyacım var.yol arkadaşlarım sizi bekliyorum...................

Son düzenleme:
canım merhaba ben 2 düşük ve 1 dış gebelik yaşadım çok zordu dahada kötüsü çok üzücüydü Allah kimseye yaşatmasın yakında araştırma başlıyacagız senin düşüklerin sebebi neymiş

çok geçmiş olsun canım.daha belli diil benimkide araştırılıcak.doktor hamilelik öncesi rahim filmi ve genetik tahlil istedi.onları yaptırıcaz şimdi.hamileykende iğneye başlarız dedi kan pıhtılaşmasına karşı.bide lenfosit aşısı diye bişey varmış bilmiyorum hiç duydunmu?anne bebeği yabancı bi cisim gibi algılayıp atıyomuş.babadan kan alıp içindeki lenfosit hücrelerini ayrıştırıyolar.anneye veriyolar hamilelikte.doktor yüzde %80 başarı elde ediyoruz dedi.onuda yaptıralım diyoruz.artık biz önlemimizi alalım takdir allahtan.senin düşüklerin kaç haftalıktı?rahim filmi çektirdinmi?

yok canım benimki arastırılmıyor dün dr görüştüm arastırmaya gerek duymuyo ilki kimyasal gebelikti çünkü bebek aspirini falan kullancam ne yapalım hayırlısı

slm canım bende 3 gebelık 1 dıs gebelık gecırdım malesef yapılan arastırmalarda hıc bı problem tespıt edılemedı ve saglıklı bı gebelık elde edene kadar deneyeceksınız denıldı dedıgın ıgnelerı falan kullandım ama nafıl sımdı hamıle kalmaya bıle korkuyorum rabbım saglıklı ve hayırlı hamıslıkler nasıp etsın...

canım çok geçmiş olsun.rabbim hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.bebeklerin kaç aylıktı?hangi doktora gidiyosun?

lenfosit aşısını yaptıdınız mı peki?

sagol canım ankarada bı profa gdıyodum fakat yıne olmadı benım problemım vucut bebegı atmıyo mudahale sonucu alınıyo lenfosıd asısını duydum fakat dr hıc sormadım bı dahakı gıdısımde sorarım sanada gecmıs olsun canım......

bende üç düşük yaptım ikisi çok küçüktü bir taneside 1,5 aylık falandı onda çok sancı çektim.sonuncusunu iki gün önce kaybettim zaman geçince alışıyorsunuz bu acıya diniyor ama artık korkuyorsunuz şuan o kadar kötüyüm ki anlatamam acımı önümüzdeki ay tedaviye başlayacağım ilk olarak rahim filmi çekilecek bebeklerimi rüyamda gördüm ilk ikisi kızdı kocamalardı bana gülümsüyorlardı sonuncusu erkekti daha yeni doğmuştu bana o kadar güzel bakıyorduki emzirmeye çalışıyordum acemice öyle işte Allahım herkese sabır versin bir daha kimseye yaşatmasın bu acıları

canım ya çok geçmiş olsun.seni o kadar iyi anlıyorumki.hikayemiz o kadar benziyoki,okuduğumda inanamadım.benim ilk bebeğim 2 haftalıktı kanamayla düştü.son ikiside 7 haftalıktı kalp atışı alındıktan sonra kaybettim ve kürtaj oldum.5 ay oluyo.çok zor zamanlar geçirdim,hiç atlatamıcam sanıyodum ama geçiyo.unutmuyosun ama zamanla hafifliyo insanın acısı dediğin gibi.hakkımızdan hayırlısı böyleymiş belkide.onlar melek oldu ve anne ve babalarını bekliyolar.ben bunu düşününce rahatlıyorum.Rabbim çabalarımızı boşa çevirmesin.şu mübarek günde dualarımızı kabul etsin,hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.ben daha başlamadım tedaviye.bu hafta gitmeyi düşünüyorum.tahlililer falan yapılıcak.rahim filmi bendende istedi ama korkuyorum biraz.sen hangi doktora gidiyosun?

senağlamaselm arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun bende 2 düşük yaptım ilki değilde sanki ikinci daha zor oldu zatan dr hep baştan beri düşük diyodu çünkü kan değerlerim yükselmiyodu bebisim gene beni bırakıp gittiiii(((senağlama

selam arkadaşlar hepinize geçmiş olsun bende 3 düşük yaşadım ilki karnımda öldü 10 haftalıktı diğerleri düşük oldu doktorum bendende genetik istedi ama henüz yaptırmadım lenfosit aşısını sorduğumdaysa kesin çözüm olmadığını düşünüyorum dedi zaten tek bi merkez yapıyo bunu biz gerek duymuyoruz dedi valla çaresiz her deneni yapıyoruz boyun eyiyoruz artık herşeyden okadar bıktımki tedaviyi bile düşünemiyorum buarada 8 yıldır uğraşıyorum ben .RABBıM hepimizin yardımcısı olsun birdaha böyle olaylar yaşatmasın inşallah

canlarim hepinizi okadar cok iyi anliyorumki.bende iki dusuk yapmistim nedeni hic bilinemedi allahin takdiri boyleymis simdi ay parcasi bir oglum var allah nasip etti dilerim rabbimden anne olma duygusunu hepinize yasatsin bu yolda yardim etsin sizlere

canım çok geçmiş olsun.Rabbim bi daha göstermesin.canım bende o merkeze gidiyorum.daha tedaviye başlamadık ama çok mantıklı geldi doktorun söledikleri.hatta bugün doktorun lenfosit aşısı yapılan bi hastasıyla konuştum.6 kere düşük yapmış,7.cide lenfosit aşısı yapılmış ve şuan bi kızı var.beni kararsız görünce doktorum bi kaç hastasının numarasını vermişti.ben yaptırmayı düşünüyorum.tedbirimizi alalım takdir allahtan.ben 2 senelik evliyim.o kadar zorki bu kadar kısa zamanda bunları yaşamak.sıkıntılı günler yaşadım,üzüldüm,ağladım,hayal kırıklığına uğradım.ama anladım ki nekadar kendimi yıpratırsam yıpratayım boşa.kaderinse yaşıyosun işte.beni çok iyi anladığını biliyorum.inan bende seni çok iyi anlıyorum.ama öyle düşünme bizden çok daha kötü durumda insanlar var.herşeye rağmen şükredelim.sabrın sonu selamet.inşallah Rabbim çabalarımızı boşa çevirmez.

çok sağol canım benim benim doktorum cihangir efe çağlayanda yeri bilmiyorum sana yakınmı ben korkmuyorum ne tahlillerden ne filmlerden canım acısın önemli değil yeterki bebeğimi kucağıma alayım herşeyi unuturum rabbim o günleri gösterir inşallah her isteyen anneye :teselli:

canım Allah bağışlasın evladını sana,darısı başımıza inşallah.düşüklerinden sonra hangi tahlilileri yaptırmıştın?

hepinize geçmiş olsun bende 2 kez düşük yaptım rahim filmi kan tahlillerini doktorum istedi rahim filmini çektirdim zor olmadı ama bunun sonucu enfeksiyon kapmışım 1 hafta hastanede antibiyotik serum tedavisi oldum o yüzden çok gerekliyse çektirin bende film ile ilgili bir sorun çıkmadı .

Merhaba ben pkoluyum 3 gebelik kaybım var 2si kendiliğinden 1 i aşılama ile oldu 3.sünü daha yeni dün kürtaj oldum 1.sinde kese bozulmaya başlamıştı 2.sinde boş kese idi 3.sünde yeni ayrıldığım meleğiminde kalbi durmuştu herşley rabbimden
ben 2.3. Hamileliğimde nevparin adlı koldan iğne oldum ve coraspin oldum doktorum artık abna genetik araştırmalı tüp bebek diyor oda çok para 6500tl düşündükçe işin içinden çıkamıyorum yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum rabbim hepimziin yardımcısı olsun tez zamanda sağlıkla ve hayırlısı iel kucağımıza alacağımzı evlat ahmeiliği nasip etsin
inşallah amin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…