Birdaha anne olmak istiyorum

nurdan1188

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2008
8
0
Merhabalar! Benim 18 aylık bir meleğim var adı da melek çok akıllı maşallah. Fakat çalışan bir anne olduğum için onun yalnız olduğunu düşünüyorum. Ve hem onun bir arkadaşı bir kardeşi olsun istiyorum hem de o güzel duyguyu tekrar yaşamak. Fakat 2. Bebek için en uygun zamanın meleğin psikolojisi açısından ne zaman olduğundan emin değilim. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Deneyimli ve bilgi sahibi anneler bana yazar mısınız?

daha bebeğin çok küçük canısı ya
erken değilmi 2. bebek için daha öteki büyüsün be gülüm
şöyle aralarında 2 veya 3 yaş filan olsa nasıl olur hem çalışıyorsun hemde 18 aylık bebek birde ikinçi düşünmek genede sen bilirsin zorluğu çekecek sensin
ben çalışmadığım halde çocuklarımın arasında 5 yaş var
hadi hayırlısı senin için canısı
analı babalı büyüt bebişini
allah sana ve babasına bağışlasın

MERHABA NURDANCIM
ÖNCELİKLE İKİNCİ BEBEK SAHİBİ OLMAK İSTEMENİ GERÇEKTEN TEBRİK EDERİM.BENİMDE BİR OĞLUM VAR 2004 ARALIK DOĞUMLU ÇOK USLU VE AKILLI FAKAT BİR OKADARDA İNATÇI AMA OLSUN İYİKİ VAR VE ALLAH KISMET EDERSE 27 ARALIKTA İKİNCİ OĞLUŞUMA KAVUŞACAĞIM EVET BENDE ÇALIŞAN BİR ANNEYİM VE BENİM OĞLUMA ANNEANNE BAKIYOR İYİKİDE O BAKMIŞ ÇOK BÜYÜK SEVGİYLE BÜYÜTTÜ OĞLUMU ALLAH ANNEMDEN RAZI OLSUN.BU ARADA OĞLUMUN ADI EFE.EŞİM VE BEN ZATEN OĞLUMA KARDEŞ İSTİYORDUK.EFEYE HER FIRSATTA ALIŞTIRMALI SÖZCÜKLERLE BAŞLADIK VE DAHA SONRA RUTİN KONTROLLERİMİZDE EFENİN DOKTORUNA DANIŞTIK DOKTORUMUZ DA BİZE DESTEK VERDİ DOĞRU ZAMANLAMA OLDUĞUNU VE ALIŞTIRMALARIMIZA HAMİLELİK ÖNCESİ BAŞLADIĞIMIZ İÇİN BİLİNÇLİ BİR AİLE OLDUĞUMUZU SÖYLEDİ.ŞİMDİ EFE KARDEŞİNİ SABRSIZLIKLA BEKLİYOR ELBETTE DOĞUMDAN SONRA EFENİN TEPKİLERİ DEĞİŞECEKTİR BUNUNDA BİLİNCİNDEYİZ AMA MÜMKÜN OLDUĞUNCA İLGİ VE ALAKAMIZI ONUN ÜZERİNDEN ÇEKMEZSEK SONRUN OLMAYACAKTIR.DOKTORUMUZDA TAM ANLAMIYLA BÖYLE OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.

MELEK ŞUAN 18 AYLIK VE KENDİ BEBEK ANLAMASI İÇİN BAŞLANGIÇLAR YAPABİLİRSİN AMA KONUŞMAYI TAM ANLAMIYLA SÖKTÜYSE VEDE KIZ ÇOCUK OLDUĞU İÇİN ÜSTELİK DAHADA ŞANSLISIN OYUNCAK BEBEKLERLE VEDE ÖZELLİKLE ÇEVRENİZDE YENİ DOĞMUŞ YAKINLARINIZ VARSA İYİMSER SEVGİ DOLU YAKLAŞIMLARLA DAHA KOLAY OLACAĞINI DÜŞÜNMEKTEYİM.AYRICA KENDİ DOKTORUNUZADA DANIŞMANIZI ÖNEMLE TAVSİYE EDERİM.SEVGİLERR HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN

canım ne güzel 2. bebeği istiyorsun ben okul öncesi öğretmeniyim bilimsel olarak bakarsak olaya bir hocamız bize kardeşlerin arasının ideal olarak 2.5-5 yaş olması gerektiğini söylemişti eğer 5 yaşa kadar kardeş olmadıysa beynin çok farklılaştığı dönem olan bu yaşlarda ara verilip 7-8 yaştan sonra ikinci bebek düşünülmesi gerektiğini anlatmıştı ayrıca kadın sağlığı açısından anne vücudu 1.5-2 yıl içinde ideal duruma gelip kendini toplamış oluyormuş ben çocuk sahibi değilim ama malum çok çocuğum var gözlemlerim bunların doğruluğunu ispatlıyor tabi ki çocuğunuza doğru yaklaşıp anlatmak da çok önemli inş Allah gönlüne göre verir

çok teşekkürler. Aslında 2.çocuk istememin diğer sebebi de annem ve kayınvalidem sağken ve de sağlıklılarken diğer çocuğuma da bakmaları. Belki onlara haksızlık ediyorum ama başka alternatifim yok. şu zamanki ekonomik şartlarda işimi mesleğimi birakamıyacağıma göre. Zaten melek 1,5 yaşında 2.çocuğum allah zin verir de olursa o zamana kadar herhalde 3 yaşında falan olur. Bu da çok ideal. Ben onların sadece bugün değil yarınlarda da birbirlerine arkadaş olmalarını istiyorum. çünkü biz 3 kız kardeşiz ablam benden 4 yaş büyük . Kız kardeşim benden 20 ay küçük. şimdi hepimiz evliyiz. Ve iyiki varlar. En zor sıkıntılı zamanlarımda ilk olarak ablama kardeşime giderim. Anneme babama anlatamadığım sıkıntılarımı onlara anlatırım. Onlra benim için hayatta çok büyük bir destek. Inşallah kızım da bu şansa sahip olur. Allah yardımcım olsun. Size tekrar teşekkür ediyorum. Allah sizede bir kaç bebek nasip etsin inşallah.

slm Nurdan bence çok iyi düşünmüşsün yardımcı olanlarda var madem hemen başla çalışmalara. Benimkilerin arası 10 yaş olcak(4 aylık hamileyim) şimdiki aklım olsa hemen peşine yapardım.Ara verip sonra benim gibi keşke deme bence.Şimdi kendimi o kadar acemi hissediyorumki nasıl bakcam nasıl denge kurcam ikisi arasında diye düşünüyorum buda beni korkutuyo. 2 veya 3 yaş ara olması daha iyi bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…