Gebeliğe Hazırlık Biran önce gebe kalmak için ne yapmalıyım?😔

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Hanife2580

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2020
21
3
28
Herkese hayırlı günler hanımlar. 24 yaşındayım ve 2yillik evli bir bayan olarak anne olmayı çok istiyorum gece gündüz aklimda hep bebek hayali ağlıyorum dua ediyorum doktor kontrolüne gittim kan verdim ultrasonla bakındım şükür şirin çıkmadı ama mantar var dedi fitil kullandım krem kullandım tam geçti derken tekrar başladı, regli düzensizliğim var bazen internetten bakıyorum ceviz,antep fıstığı,ballı süt vb. birçok şey var denedim 2 boyunca yedik affet sonrası denedik olmadı bebek. Burada derdini paylaşıp hamile kalan bir çok kişi var bana da yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba herşeyden önce düşüncelerini biraz bebek odağından çekmelisin evet zor ama çok doğru..bazen biz çok üzerine gidiyoruz konuların 6 sene sonra bunu farkettim hiç bir sorunun yokmuş maşallah burda o kadar büyük dertlerle uğraşıp evlat hayali kuran arkadaş var ki inanamzsınız. Dua edin bol bol.. ovülasyon takibi yapın sağlıklı beslenin ve bir sorununuz yoksa dediğiniz gibi oluruna bırakın rabbim hayırlı zamanda evlat ile doldursun kucağınızı

Adet düzensizliğiniz varsa pco olabilirsiniz. 1 sene uğraştım hiç bi doktor pcosun demedi. En son başka bir doktor pcosun dedi ilaç tedavisiyle hemen gebe kaldım.

En son 28eylude doktora gittim doktorum PCO dün demedi acaba bende PCO olabilirmiyim
Aynen öyle canım kaç doktora gittim hepsi normal bişey yok dedi ama ne zaman ki doktorum yumurtlama takibine başladı o zaman fark etti yumurtalarım yeterince gelişmiyormuş. İlaçla büyütüp , iğneyle çatlattı . İlk seferde tuttu

Bende 24 yasındayım gecen ay gittim bana da aynı şekilde hiçbişeyin yok sadece mantar ona da fitil verdi doktor eşimde de sıkıntı yok 1.5senedir evliyiz bazen olmayabilir uzayabilir süreç dedi stres yapmayın dedi ama oluyor maalesef. Bi kaç daha bakcam olmazsa rahim filmi cekicem hersey orda belli oluyor bide yumurta takibi yapıldığında doktor anlar.

İlk etapta ovulasyon testi alıp yapmanızı öneririm bir iki ay kendiniz deneyin. Yumurtlama görmezseniz eğer doktora gidin yumurtlama takibi yaptırmak istediğinizi söyleyin. Adetin 2. yada 3. Günü başlanan bir ilaç verecektir bu süreçte sizi belirli günlerde ultrasona çağırıp yumurta boyutunuzu ölçer. Belli boyuta geldiğinde ise ilişki önerir. İnşallah bi an önce nasip olur

Bu arada sanırım eşiniz gitmemiş doktora. Eşiniz de mutlaka ama mutlaka gitsin. Üroloğa gitmeli. Spermiyogram testi isteyecektir doktor. Unutmayın , spermlerde sorun varsa siz kendiniz ne kadar doktora giderseniz gidin gebelik oluşmaz. Eşinizde mutlaka muayene olsun. Kendimden örnek vereyim 1,5 sene denedik olmadı. Meğer eşimde de sorun varmış sonrasında tedavisini oldu.

adet düzensizliği varsa çörek otu bal tarçın öneririm.yumurtalarinin olgunlaşmasını sağlıyor benimde yumurtalarim geç çatliyordu adetimden bi iki gun önce 2 ay denedim 3.ay gebe kaldim 8 ay ugrasmistim

adet düzensizliği varsa çörek otu bal tarçın öneririm.yumurtalarinin olgunlaşmasını sağlıyor benimde yumurtalarim geç çatliyordu adetimden bi iki gun önce 2 ay denedim 3.ay gebe kaldim 8 ay ugrasmistim
Çörek oto bal tarçın bunları karıştirip mi tiketiyim

Çörek oto bal tarçın bunları karıştirip mi tiketiyim
karıştırıp evet canım internette tarifi var yumurtlaman düzene giriyor Allahın izniyle gebe kalirsin inşallah ama en önemli olan kafana çok takma zor biliyorum bende ikinci bebegim için cok ugrastim ne zamanki oluruna bıraktım o zaman oldu stres yüzünden çok etkileniyor insan.

Allah razı olsun yardımınız için. Araştırıp ben deniceğim. Evet çok zor kafaya takmamak pazartesi günü test aldım.cok umutluydum bebek var diye maalesef yok iş görüşmesine gidiyorum biz sizi ararız artık o kadar çok bunaldım ki buraya derdimi anlattım. Biliyorum daha ne çok derdi var olanlar var ama ben çok duygusal biriyim uyku yok yemek düzeni yok sürekli evde temizlik yapıyorum baş ağrısı devlete gittim doktora birşeyin yok özele gittim birşeyin yok. Rabbime hep duaciyim bir evladım olsun diye. Allah isteyen her kuluna nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…