bir umut ?

xxnilxx

Nirvana
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
2.377
2
Mrb ben 8 yıllık evliyim ve hayatım boyunca hep ilaçlarla adet gördüm ilaç içmesem adet göremiyorum . tüp bebek denemesi yapacağım başka çözümüm yok biliyorum benim merak ettiğim benim tüp bebekte şansım varmı benim gibi olanlar gerçekten hamile kalabilirlermi içimde hiç bir ümit yok ben boşuna oyalanmak istemiyorum eğer bu olmuyorsa hiç denemek ve umutlanmak istemiyorum zaten şu durumda umutlanamıyorum bile... mantığım izin vermiyor bir türlü lütfen beni bu konuda aydınlatırmısınız :Saruboceq::çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

Merhaba xxnilxx;

Durumunuzun net olarak ortaya konması gerekiyor. Hormon düşüklüğünden mi kaynaklandığını, organ yetmezliğinden mi kaynaklandığını ya da polikistik overden mi kaynaklandığını biliyor olmamız gerekir. Bunun ayırımı için tecrübeli ve bütüncül yaklaşan bir tüp bebek merkezine gitmeniz gerektiğini düşünüyorum. Moralinizi bozmadan nedeni ortaya çıkarmak ve gerekeni planlayabilmek için girişimde bulununuz. Sağlıklı günler ve etkili tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Cevabınız için çok teşekkür ederim eksik bilgiler vermişim kusura bakmayın lütfen... benim elimde olan evrakta primer infertilite yazıyor benim hormonlarım düşük o yüzden yumurtalıklarım çok küçük rahim de küçük dediler daha önce hiç görülmüyordu evlendikten 5 sene sonra biraz yol kat ettim gibi ilaçlarla şimdi artık görünmeyen bişiler değil normalinden biraz küçük yumurtalıklarım ve bir rahmim var ...rahmimim hamile kalmama elverişli olduğunu yanlız ikiz hamilelik olursa bebeklerden birini alabiliriz dediklerinin biliyorum benim asıl öğrenmek istediğim ben bu şekilde ilaçlarla adet gören biri olarak gerçekten tüp bebekle hamile kalabilirmiyim

Tşk Ederim Sevgiyle Kalın

Merhaba xxnilxx;

Size önerim mutlaka kabul görmüş bir tüp bebek merkezi ile temasa geçmeniz, orada eşinizle birlikte değerlendirilerek durumun net olarak ortaya çıkarılmasını sağlamanız olacaktır. Bahsettiğiniz gibi hormon düşüklüğü (hipogonadotropik hipogonadizm) teşhisi doğru ise, tüp bebek yönteminden rahatlıkla yarar görebilirsiniz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…