Bir test meselesi

wersaff

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2014
567
97
33
Kızlar erkek ınferlitesi bölümünde konu açtım lakin çok cevap alamadım ..
Kızlar bir tüp denedik düşük ile sonuçlandı .İlk tüp bebek merkezinde eşimin sperm değerleri aşağıya atıyorum ...Bizde başka doktorun görüşünü almaya çalışıyoruz ..
Lütfen bana söyleyin bir tedavi ile eşimin testleri düzelir mi

Eklentiler

• 5E3C74D9-0F3C-4D67-90E1-E47D509F19CE.jpeg
    5E3C74D9-0F3C-4D67-90E1-E47D509F19CE.jpeg
    73,5 KB · Görüntüleme: 255
  • 175002F7-F1C1-4927-AF24-10E506B1E625.jpeg
    175002F7-F1C1-4927-AF24-10E506B1E625.jpeg
    56,5 KB · Görüntüleme: 242
Günaydın canm hiç tedavi gördü mü eşin zaten öncelikle doktorlar vitamin verip yükseltmeye çalışacaklar yükselen çok kişi ama bizim gibi herşeyi demeyip fayda sağlamayan da var 6 aylık bir vitamim takviyesi ile beli olur

Günaydın canm hiç tedavi gördü mü eşin zaten öncelikle doktorlar vitamin verip yükseltmeye çalışacaklar yükselen çok kişi ama bizim gibi herşeyi demeyip fayda sağlamayan da var 6 aylık bir vitamim takviyesi ile beli olur
Hayır hiç vitamin verilmedi direk tüp bebek

Ve düşük sevebi için ne dedildi eşin dna hasar testi sende kan pıhtılaşma testi yaptınoz mı
Canım çok sağol bizim hoca direk tüp bebek dedi o yüzden hiç tedavi edilmedi .
Düşük sebebi araştırılmadı malum ilk düşüklerde araştırılmıyor bizde bahara doğru test vereceğiz .
Bu testten birşey anlamadım ben ya .Başka doktora gittik biz devlete doktor da elle muayene etti ve ultrasona soktu eşimi sonuçta şu yazıyor
Sol pampiniform pleksus ven çapı en geniş yerinde 2.5mm ölçülmüş olup valsalva manevrası sırasında reflü akım saptanmıştır.”
Daha sperm testini vermedik bu nedenle biliyor musun ,araştırdım ama bazı arkadaşlar varikosel olabilir dediler .İlk doktorumuz variliysek yok demişti sadece elle muayene etti .Ben 29 yaşındayım

Canım çok sağol bizim hoca direk tüp bebek dedi o yüzden hiç tedavi edilmedi .
Düşük sebebi araştırılmadı malum ilk düşüklerde araştırılmıyor bizde bahara doğru test vereceğiz .
Bu testten birşey anlamadım ben ya .Başka doktora gittik biz devlete doktor da elle muayene etti ve ultrasona soktu eşimi sonuçta şu yazıyor
Sol pampiniform pleksus ven çapı en geniş yerinde 2.5mm ölçülmüş olup valsalva manevrası sırasında reflü akım saptanmıştır.”
Daha sperm testini vermedik bu nedenle biliyor musun ,araştırdım ama bazı arkadaşlar varikosel olabilir dediler .İlk doktorumuz variliysek yok demişti sadece elle muayene etti .Ben 29 yaşındayım
Ewet canm varikosel olabilir inşallah hakkında hayırlısı olır ewet doktorlar ilk düşükleri araştırmıyorşar hatta tüp bebek de ilk 3 basarısızlıkta. Sonra araştırmalar a giriyorlar

Ewet canm varikosel olabilir inşallah hakkında hayırlısı olır ewet doktorlar ilk düşükleri araştırmıyorşar hatta tüp bebek de ilk 3 basarısızlıkta. Sonra araştırmalar a giriyorlar
Bilmiyorum varikosel ise çözümü vardır değil mi

Bilmiyorum varikosel ise çözümü vardır değil mi
Variloseş ise ameliyat olur düzelme sansı var ama aynı durumda kalma gibi olasılıkda var bnm eşim varikoseş amelıyato oldu hatta ameliyttan aonra degerler daha da düştü ama bügün olsa yine de ameliyato olmasını isterdim çünkü varikoseş bir çeşit de hastalık ilerleyince ayaklarda yorgunluk gibi yan etkılerı var

Variloseş ise ameliyat olur düzelme sansı var ama aynı durumda kalma gibi olasılıkda var bnm eşim varikoseş amelıyato oldu hatta ameliyttan aonra degerler daha da düştü ama bügün olsa yine de ameliyato olmasını isterdim çünkü varikoseş bir çeşit de hastalık ilerleyince ayaklarda yorgunluk gibi yan etkılerı var
Bazı doktorlar ameliyattan yana değiller .Bizim test sonucunda yazıyor variliysek var mı

Bazı doktorlar ameliyattan yana değiller .Bizim test sonucunda yazıyor variliysek var mı
Bnce 2.5 mm lik varikosel var kirli kan toplanması zaten eger müdehale edilmezze bacakalrda agrılara neden olur zaten çocuk için değilse bile sağlık için tedavi edilmesi gerekir

Canım çok uğraştın benimle teşekkürler ilk tül bebek merkezi bu değerler ile normal yollar ile olmaz dediler .İlk ürolog eşimi sadece elle kontrol etti varikosel yok dedi.Neyse ilk tüp bebekte 8 yumurtadan biri döllene bildi oda çok kaliteli değildi ve düşük ile sonuçlandı .Malum bizim de sıkıntılarımız olduğu için ,başka ürologa gitti bizden sperm testi ve ultrason istedi.Yarın Allah’ın izni ile sperm testi vereceğiz, iki sonucu göstereceğiz doktora .Acaba bizim normal yollar ile olmaz mı bu değerler ile .
Sizin değerleriniz kaçtı ve şuna tüp bebek deniyor musunuz

Canım çok uğraştın benimle teşekkürler ilk tül bebek merkezi bu değerler ile normal yollar ile olmaz dediler .İlk ürolog eşimi sadece elle kontrol etti varikosel yok dedi.Neyse ilk tüp bebekte 8 yumurtadan biri döllene bildi oda çok kaliteli değildi ve düşük ile sonuçlandı .Malum bizim de sıkıntılarımız olduğu için ,başka ürologa gitti bizden sperm testi ve ultrason istedi.Yarın Allah’ın izni ile sperm testi vereceğiz, iki sonucu göstereceğiz doktora .Acaba bizim normal yollar ile olmaz mı bu değerler ile .
Sizin değerleriniz kaçtı ve şuna tüp bebek deniyor musunuz
Neden az döllenmiş eşin dna hasar testi de yaptı mı . Düşük ve az döllenme sebebi dna hasar olabilir .
Eşimin degerleri düşük 1 ve 3 milyon arası çıkıyor hız morfoljı zaten kötü ama bizi zorlayan kromozom translokasyon olması ayrıca sperm dna hasar ı da var ya ne istersen var 3 defa tüp denedik iptal oldu döllenme olmadıgı için diğerleri de negatıf oldu Şimdi ise 4 için hazırlanıyoruz tese ile sperm alın dedim diye doktpra önce gerek yol dediler bn tese ile alınmazsa başka yere giderim dedim kabuş etti

Neden az döllenmiş eşin dna hasar testi de yaptı mı . Düşük ve az döllenme sebebi dna hasar olabilir .
Eşimin degerleri düşük 1 ve 3 milyon arası çıkıyor hız morfoljı zaten kötü ama bizi zorlayan kromozom translokasyon olması ayrıca sperm dna hasar ı da var ya ne istersen var 3 defa tüp denedik iptal oldu döllenme olmadıgı için diğerleri de negatıf oldu Şimdi ise 4 için hazırlanıyoruz tese ile sperm alın dedim diye doktpra önce gerek yol dediler bn tese ile alınmazsa başka yere giderim dedim kabuş ett

Merhaba çok üzüldüm senin için çok dua edeceğim bu arada bizim test sonuçlarımız sperm çıktı ..Sana yolluyorum Kimse fazla yorumlamadı bakar mısın

831EC562-ABB1-45D3-A586-EB23BC60FE34.jpeg
Canım ben şoka girdim konu açtım ama kimse yaMadı faZla bu değerlere bakar mısın .Eski değerlerde de diğer konuda var bakarsan sevinirim çok şaşırdım ya

X