Bir kilo konusu da benden!

_Makaron_

5 kedi annesi :)
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2011
3.247
6.288
37
Arkadaşlar merhaba,

Bu konunun yeri burası değil fakat daha çok kişiye ulaşır sebebi ile buraya açıyorum. Moderatörler taşırlar zaten :)

Ben uzun zamandır tombişim. 2015 yılında tam 18 kg verdim kendi çabamla. Aşırı spor ve diyetle.
Sonra bir depresyon sürecine girdim; yedim, içtim, yattım.

Eski kilomdayım şimdi. Hatta burada diyet bölümünde zayıflamaya yolculuğum için konu da açtım.
Bu kez diyetisyen eşliğinde zayıflamaya karar verdim ve doktor ünvanlı bi diyetisyene gittim.
Ancak 3 hafta sonunda gram eksilme olmadı. Sonra daha önce 18 kg verdiğim protein ağırlıklı kendi diyetime geçtim. Hala aynı kilodayım. Haftada 4 gün, günde 3 saat spor yapıyorum.

Ben nerede yanlış yapıyorum arkadaşlar? :KK43:

Arkadaşlar merhaba,

Bu konunun yeri burası değil fakat daha çok kişiye ulaşır sebebi ile buraya açıyorum. Moderatörler taşırlar zaten :)

Ben uzun zamandır tombişim. 2015 yılında tam 18 kg verdim kendi çabamla. Aşırı spor ve diyetle.
Sonra bir depresyon sürecine girdim; yedim, içtim, yattım.

Eski kilomdayım şimdi. Hatta burada diyet bölümünde zayıflamaya yolculuğum için konu da açtım.
Bu kez diyetisyen eşliğinde zayıflamaya karar verdim ve doktor ünvanlı bi diyetisyene gittim.
Ancak 3 hafta sonunda gram eksilme olmadı. Sonra daha önce 18 kg verdiğim protein ağırlıklı kendi diyetime geçtim. Hala aynı kilodayım. Haftada 4 gün, günde 3 saat spor yapıyorum.

Ben nerede yanlış yapıyorum arkadaşlar? :KK43:

çok diyet denemesi yaptıysanız vücut direnç kazanmış olabilir
dukan yapıyosunuz sanırım 2. deneme ilki kadar etkili olamayabilir diye duymuştum
bir de insülin direnci ya da tiroit hadisesi var

insülin direnciniz vardır belki, belki d vitaminiz eksiktir d vitamini kilo vermeye engel. belki metabolik bir rahatsızlığınız vardır. bununla ilgili bir sürü soru sorulabilir, maalesef cevapları hastanelerde kliniklerde gizli burada değil. bol şans

Asıl problem. diyet diye bedenin beynin şartlanması ve eziyete düşürmesi. diyet zayıflama olarak algılanmış çoğu beyinde. diyet demek sağlık demek. ömür boyu bu şekilde ilerlemesi demek. bu bakış açısıyla beslenmeye yaklaşmanız gerekiyor. Çok sporda iyi değil. yeterince kasları beslemezseniz kaslardan gider. daha az yağ yakarsınız o zaman.

bir de vucudu çok aç bırakmayın kıtlığa girdiğini düşünüyor ne yerseniz depo ediyor.

çok diyet denemesi yaptıysanız vücut direnç kazanmış olabilir
dukan yapıyosunuz sanırım 2. deneme ilki kadar etkili olamayabilir diye duymuştum
bir de insülin direnci ya da tiroit hadisesi var

insülin direnciniz vardır belki, belki d vitaminiz eksiktir d vitamini kilo vermeye engel. belki metabolik bir rahatsızlığınız vardır. bununla ilgili bir sürü soru sorulabilir, maalesef cevapları hastanelerde kliniklerde gizli burada değil. bol şans

Dukan diyemem, Karatay ve Dukan gibi ama değil. Diyetisyenin verdiği liste ile de gram oynamadı.
İnsülin direnci, d vitamini eksikliği, troit gibi gibi tüm testler yapıldı. D vitamini eksik çıkmıştı onu da 4 tüp vitamini içmiştim suyla. Anlamadım gitti :KK43:

Asıl problem. diyet diye bedenin beynin şartlanması ve eziyete düşürmesi. diyet zayıflama olarak algılanmış çoğu beyinde. diyet demek sağlık demek. ömür boyu bu şekilde ilerlemesi demek. bu bakış açısıyla beslenmeye yaklaşmanız gerekiyor. Çok sporda iyi değil. yeterince kasları beslemezseniz kaslardan gider. daha az yağ yakarsınız o zaman.

bir de vucudu çok aç bırakmayın kıtlığa girdiğini düşünüyor ne yerseniz depo ediyor.

Asıl problem inanmak bence. Sürekli veremiyorum a odaklanırsanız veremezsiniz

Çok inançlı başladım. Daha önce verebildiğim için bu kez de vereceğime emindim. 1-2 kilo eksilse yavaş ama istikrarlı giderim diye gaza gelebilirdim ama hiç veremedim. Aç kalmıyorum ara öğün yapıyorum. Kafamda veremiycem veremiycem düşüncesi yok ama neredeyse 1 ay bitmek üzere ve ben bu kadar yemeği azaltıp, bu kadar spor yapıp 1 kg bile veremedim. Umutsuzluk var bugün.

Kalori ve macro nutritive sayıyor musunuz. Ben low carb, high fat beslenmesi uyguluyorum. Oldukça güzel sonuçlar aldım hala da almaya devam ediyorum. İnternetten de arastirabilirsiniz. Harcadığınız kaloriden daha az kalori aldığınız sürece kilo vermeme ihtimaliniz yok. Hastalığınız yoksa. Onlara da bakmışlar zaten. Spor düşünüldüğü kadro etkili değil. Eğer ağır spor yapıyorsanız kas oluşumundan dolayı kilo veremiyor olabilirsiniz. Ama gözle görünür bir değişim olur bu şekilde.

3 saat spor mu ? Yapmayin Allah askina.
10 kilo verip sonra ruhen yipranacak hepsini geri alacaksiniz yine.
Kardiyoyu 50 dk dan fazla onermiyorlar.
Pilates desen en fazla 1 saat.
Fitness,agirlik desen tas catlasin 35 -40 dk.
Gerci yapmayin da 3 saat napiyorsunuz merak ettim.

al benden o kadar daha önce protein diyeti ile 13 kilo verdim sonra hamile kalıp doğum yaptım 2,5 sene oldu.Şimdi hangi diyeti yaparsam yapayım kilo veremiyorum zaten çokta yemiyorum :KK43: ama ne çare gitmiyor kilolar sanırsam bu preotein diyenin acı faturası ilk başta kilo verdiyor ama metebolizmayı da öldürüyor ..

Çok inançlı başladım. Daha önce verebildiğim için bu kez de vereceğime emindim. 1-2 kilo eksilse yavaş ama istikrarlı giderim diye gaza gelebilirdim ama hiç veremedim. Aç kalmıyorum ara öğün yapıyorum. Kafamda veremiycem veremiycem düşüncesi yok ama neredeyse 1 ay bitmek üzere ve ben bu kadar yemeği azaltıp, bu kadar spor yapıp 1 kg bile veremedim. Umutsuzluk var bugün.
Canım veremiycem dememişsindir ama endişelenmişsindir illaki acaba kaç oldum diye.Mesela canım aynaya bakıp bakıp kendini kötü hissetme.Beynine her türlü kendini kabul ettiğini yerleştir. Biliyosun dimi beynimize neyi empoze edersek o yönde çalışır. Öncelikle kendini o halinle de sev.Kendine dair kusursuzlukları düşündükçe kendinden memnun kalacaksın ve mükemmel kilona gitmek için mutlu bir savaşın olacak yani seve seve kilo vereceksin sürekli endişelenerek değil.Körü körüne kilo vermeye odaklanma canım

Kalori ve macro nutritive sayıyor musunuz. Ben low carb, high fat beslenmesi uyguluyorum. Oldukça güzel sonuçlar aldım hala da almaya devam ediyorum. İnternetten de arastirabilirsiniz. Harcadığınız kaloriden daha az kalori aldığınız sürece kilo vermeme ihtimaliniz yok. Hastalığınız yoksa. Onlara da bakmışlar zaten. Spor düşünüldüğü kadro etkili değil. Eğer ağır spor yapıyorsanız kas oluşumundan dolayı kilo veremiyor olabilirsiniz. Ama gözle görünür bir değişim olur bu şekilde.
Dediklerinizi araştıracağım, daha önce hiç duymadım. Kalori hesaplıyorum aşmadığından eminim. Sanırım yapılan testler haricinde başka bir şeylere daha bakılması gerekiyor :KK43:

Canım veremiycem dememişsindir ama endişelenmişsindir illaki acaba kaç oldum diye.Mesela canım aynaya bakıp bakıp kendini kötü hissetme.Beynine her türlü kendini kabul ettiğini yerleştir. Biliyosun dimi beynimize neyi empoze edersek o yönde çalışır. Öncelikle kendini o halinle de sev.Kendine dair kusursuzlukları düşündükçe kendinden memnun kalacaksın ve mükemmel kilona gitmek için mutlu bir savaşın olacak yani seve seve kilo vereceksin sürekli endişelenerek değil.Körü körüne kilo vermeye odaklanma canım

Hiç veremedim ki duraklamaya girsin :KK70: 25 gün oldu sizce normal mi? Ödem mödem ilk başlar daha çok gider aslında :KK43:
Normal devam edin siz. Bende sizin gibi sinir olmuştum ama ben birisine gicikliktan inat yaptım, dedim 'mine ölsende kalsanda bu kilolar gidecek'. Önümde 1 parça bitter var. Yemedim. Vampir kani nasıl isterse bende öyle istedim ama kaçtım yemedim.

Dediklerinizi araştıracağım, daha önce hiç duymadım. Kalori hesaplıyorum aşmadığından eminim. Sanırım yapılan testler haricinde başka bir şeylere daha bakılması gerekiyor :KK43:
bir de ben normal yani karbonhidratli beslenince sürekli aç geziyorum. Kalori sınırını aşmamak mümkün olmuyor. Ama karbonhidrat azaltıp yağı artirinca acikmiyorum bile. Bunun da çok yardımı oluyor kilo vermekte. Sporunuzu da günde 1 saate dusurebilirsiniz bir de o şekilde deneyin bir iki hafta. Bir araştırın sonra sorunuz olursa bana özel mesaj atabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.

sporu çok yapıyorsun sanki günde 3 saat ağır değil mi :kahve:

3 saat spor mu ? Yapmayin Allah askina.
10 kilo verip sonra ruhen yipranacak hepsini geri alacaksiniz yine.
Kardiyoyu 50 dk dan fazla onermiyorlar.
Pilates desen en fazla 1 saat.
Fitness,agirlik desen tas catlasin 35 -40 dk.
Gerci yapmayin da 3 saat napiyorsunuz merak ettim.

Gittiğim merkez hamam, fitness ve havuzlu bir yer. Gider gitmez bisiklete biniyorum. 1 saat pedal çeviriyorum. 60 dakikada 500 kalori yakıyorum dümdüz. Sonra ağırlık aletleri ve dumbelllarla çalışıyorum 20 dk kadar. 50 dk ya plates ya da step yapıyoruz. Her gün birini yaptırıyor hoca. 40 dk kadar yüzüyorum. Sonra sauna ve buhar odasına giriyorum, kendimi sağlamca bir keseliyorum. Haftada bir de para verip kese ve masaj yaptırıyorum. Giyinip çıkıyorum. 30 dk da eve yürüyorum. 3,5 saat yapıyor hatta :KK70:

1 gun spor 1 gun dinlenme seklinde yapin..vucud dinlenince şekle girer aslinda ve karbonatli suya devam edin bir sure bu vucudunuzu alkali duruma getirecektir...

karbonatli su yag yakiminda mukemmeldir ölcülü kullanildiginda...

X