Bır ınsan ten rengını nasıl anlar ? Esmermıyım kumral mı anlayan

Canım esmerlik-kumrallık saç rengine göre belirlenmez.Ten rengine göre belirlenir.Sarı saçlı zenciler yok mu ? Rihanna mesela her renk saç kullandı.Sarı saçlı olduğunda sarışın,kırmızı olduğunda kızıl dendi mi ? Hayır.Çünkü hatun zenci.20 yaşındasın sanırım bu mevzuları genelde 16 17 yaşındakiler takar.Esmer olmak mı istemiyorsun neden takıldın ki ?
Alakası bıle yok ona gore sacımı boyuyacahım cok koyu tenliysem siyah bogabılır

ne bu kendini kanıtlama çabası tamam inandık beyaz tenlisin:KK57:
Enasıl bu kadar yanlıs anlayabılıyosunuz alakası bile yok en basta dedım sut beyaz degılım cok dıye
Eger koyu bı ten rengım varsa siyah benı bogar yanı kahve tonları yaptırmayı dusunebılırım onu demek istedım

bizim hakkımız yanlış kullanıyor siyah saç kara kaş gördümü esmer diyor . bazen kahve Saçlı birisinin teni siyah saçlıdan koyu olabiliyor . doğrusu tene göre Söylemek aslında ama genel yaklaşım saç rengi olarak

İşte bunlar hep ten rengine göre sınıflandırmayı saç rengine göre sınıflandırmayla karıştığımız için :KK53:

Ten Rengine Göre
Beyaz ten: açık ten rengi
Buğday ten : çabuk yanan esmer ten kadar koyu olmayan beyaz ten kadar açık olmayan ten rengi
Esmer: Koyu ten rengine sahip kişi

Saç Rengine Göre
Kumral :koyu renk saç (kumral : kahverengi saç oluyor, aslında sözlük anlamı koyu sarı ama beyaz ten koyu saç kombinasyonu anlamında kullanılıyor halk arasında)
Sarışın: Sarı saçlı kişi
Kızıl: Kızıl saçlı kişi

birine esmer demek için ten renginin koyu olması gerekiyor. Teniniz bana açık geldi açık buğday veya beyaz olabilir fotoğraftan ışık vs gibi etkenler nedeniyle tam anlaşılamıyor :)

Aslında ingilizcede bu iş çok daha kolay brunette ve blonde var bir tek sadece saç rengine göre sarı olana blonde kahve ve siyah tonlarına brunette demişler bu kadar basit, bizdeyse yüz tane terim var :KK53:

bugday tenlısın
kumralsın dıyelım
beyaz tenlı degılsın

Konu sahibi bence beyaz. Saç rengi koyu diye esmer diyemeyiz.

Ben neyim? Tenim böyle saçlarım da kuaförün dediğine göre en yakın ton 5.1 küllü kumral mış.

Bana esmer diyorlar ama esmer bensem kocamın zenci olması lazım :/ eşimle aynı kategoride esmer olamayız yani aramızda 3 ton fark vardır :KK70:
Bi el atın bana da :)

Eklentiler

• 20150823_160121.jpg
    20150823_160121.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 100
Keşke durup tenimi dert edecek kadar dertsiz olaydım:KK14:

Ten için bile "yemin ederim" deyip durmuşsun.

Küçük desem küçük de değilsin, insanları niye bu kadar takıyosun? Aynada ne görüyosan odur. Esmer mi görüyosun hayır.
Saç rengin için de git kuaföre o zaten yakışacak renkleri söylüyor.

Konu sahibi bence beyaz. Saç rengi koyu diye esmer diyemeyiz.

Ben neyim? Tenim böyle saçlarım da kuaförün dediğine göre en yakın ton 5.1 küllü kumral mış.

Bana esmer diyorlar ama esmer bensem kocamın zenci olması lazım :/ eşimle aynı kategoride esmer olamayız yani aramızda 3 ton fark vardır :KK70:
Bi el atın bana da :)
Açık bugday tenli sanırım emin olamadım ama :) yaz esmerliği varsa beyaz oluyor.

X