Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Benim de hayırsız bi abim var Sebatiye abla
Anlatsam burdan köye yol olur da üşendim şahsen
Anlat anlatma aynı tas aynı hamam zaten, sıkılıyorum

çok kötü bir şey kadercim.çok çekiyoruz.Allah yardımcımız olsun.bizlere sağlık sıhhat versin de o 3 çocuga bakabilelim.

Haklısın kesinlikle. Aslında para olayı ayrı dostluk ayrı ama ödemediği zaman da canını alacak değilsin. Hem çok bir miktar insan için ne ihtiyaçlarını karşılar. Hem az bir miktar insanları tanımak ve dostluğunu devam ettirmek için.. inşallah hayırlısı olur.

Ben saftrikim be bilmiyo musunuz
Namaz abdesti anladım

Senin de aklın fikrin boy abdestin de, ne iş hacı

ne iş olacak içim fesat
safiyem benim..bizim oralardan böyle saf insan çıkmaz ama neyse
daha küçüksün ben sana öğreticiim hayatı

Valla kimse kusura bakmasın, beni de yardırgamasın ve kınamasın ama kimse kimsenin kardeşte olsa borcunu ödemek zorunda değil.

Para çok kolay harcanıyor ama kazanması harcanması kadar kolay değil, bak 3 ay sonra 24 ay olacak, 2 yıldır babamızdan ayrıyız biz, neden maddi olarak daha rahat yaşamak için.

Oldu canım ben kocamdan, kızım babasından, eşimde bizden ayrı kurşunların altında para kazansın bende kardeşinin kumar borcunu ödeyim yok öyle bişey.

İşin içinde kumar olması çok kötü; sonu nereye varacak düşünemiyormuş bile insan… zaten öyle olmasa o kadar canlar yanmaz değil mi? Kumardan dolayı yalan çıkar, yalandan başın belaya girer… hangisini temizleyeceksin..
İnşallah sonu hayırlı olur abinin.

para basıyoruz zannediyorlar.benim kocam gece 4 lere kadar çalışıyor.

ben kardeşliği felan geçtim.böyle kardeş olmaz olsun.el yapmaz böylelerinin yaptıgını.

Allah rızası için 3 çocuga bakacagız o kadar.

Benim de hayırsız bi abim var Sebatiye abla
Anlatsam burdan köye yol olur da üşendim şahsen
Anlat anlatma aynı tas aynı hamam zaten, sıkılıyorum

Off ya benim de hayırsız bir kayınpederim var…. Bu daha da acımsı oluyor bilseniz..

ben her şeye ragmen beddua etmiyorum.çocuklarından çıkmasın diyorum ama tatlı canlarından çıkıyor yaktıkları canların bedeli.öbür tarafa kalanın ne kadar oldugunu bilemem.

ben her şeye ragmen beddua etmiyorum.çocuklarından çıkmasın diyorum ama tatlı canlarından çıkıyor yaktıkları canların bedeli.öbür tarafa kalanın ne kadar oldugunu bilemem.

Beddua etme.

Benim zamanında ettiğim bedduların haddi hesabı yok, yemin ederim hepsi tek tek gelip beni buldu:) Başıma bir ara gelmeyen kalmadı, kazalar, merdivenlerden yuvarlanmalar

Etme zaten boşver.. beddua edildiği zaman yukarı çıkarmış ve gidecek hedef bulamazsa sahibine geri dönermiş.
Kaldı siz elinizden geleni yapıyorsunuz çocuklara destek olarak.. sonuçta insan para girince işin içine bencilleşiyor. Yani neden ona harcayacağıma kendi çocuğuma harcarım meselesi olabilir. Tabi eşin de anlayışlı.. inşallah doğru yolu bulur canım.

ne iş olacak içim fesat
safiyem benim..bizim oralardan böyle saf insan çıkmaz ama neyse
daha küçüksün ben sana öğreticiim hayatı

Biliyo musun zaten ben ne anneme benziyorum ne babama
Ablam dedi ki bize de benzemiyosun, ne ayaksın

Ferhunde gelinlik mi öğreteceksin yoksa bana :26:

Beddua etme.

Benim zamanında ettiğim bedduların haddi hesabı yok, yemin ederim hepsi tek tek gelip beni buldu:) Başıma bir ara gelmeyen kalmadı, kazalar, merdivenlerden yuvarlanmalar

beddua etmek demek Allahın işine karışmak demek canım.bunu çok çok düşünüyorum.ben kimim ki ona şöyle yap böyle yap demek diyorum.o zaten her şeyin en iyisini bilir.Azabıyla değil de merhabetiyle hükmetsin.Amin.

Desene benimkiler rotasını şaşırmış

Zaten elini versen kolunu kaptırırsın abla, borçta kumar borcu gelin de ne rahat topla kızları kapatsınlar, sanki mecburlar?
Bak biz yıllardır amca demeye dilim varmayan mahluktan çekiyoruz ayyaşlığı yetmiyor bir de uçan kuşa borç yapıp bizim kapıya dayanıyor neden? Babam daha önce kardeştir diyerek pisliklerini temizlediği için, nasılsa bir abisi var dayanamayan, kurtaran, çok çektik ondan hem dedem, babaannem hemde biz, ilk eşi kaçıp gitti, oğlunu dedem büyüttü kendisi evlendi evlendiği kadının kızını kendi kütüğüne alıp baktı, büyüttü 2 yaşında geldi kız şuan 13-14 yaşlarında, bir de başka bir oğlu daha oldu onlara bakıyor ne güzel, baksın da ama yazık, kendi oğlu hem annesiz, hemde babasız büyüdü. Bir gün cebine para koymamış, babalık yapmamıştır. Adam geldi 27 yaşına, aile sıcaklığından bi haber.. Allahtan dedem ve babaannem vardı da onlar büyüttü.

Off ya benim de hayırsız bir kayınpederim var…. Bu daha da acımsı oluyor bilseniz..

Hayırsız insanın sıfatı ne olursa olsun herkese zararı dokunur
Karısına bakmaz, yetişkin çocukları çeker
Küçük çocuğuna bakmaz, annesi kardeşi çeker
Başka naneler de yer , bakmamaktan öte
Bu liste böyle uzar gider

Aminnn. Beddua yerine soyle bir çözüm buldum ben de; Allah'ım sen cektiklerimi biliyorsun mükafatı da biliyorsun... :)

Yalnız bi tane beddua etmiştim o hala bana geri dönmedi dönerse yandım :) Kötü yola düşsün inşallah demiştim. Ya ben kötü yola düşersemm :26: Evlerden uzak

Ben abimi takmıyorum
Yani zaten onu yok sayalı yıllar oluyo, benim için

Ama anne yüreği farklı ne yaparsa yapsın annem ona hasret, hep dilin de o

1 kişi bütün sülaleye yetiyor di mi? kaç kişiyi mutsuz ediyor

Kahkahayı patlattım desem yeridir :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…