Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Peşinat verirken kp fln yardımcı olmadımı hiç ?
Övünmeye gelince en önce geçerler :)

Kayınpederim iş yönünden kısmetsizdir
Özellikle beni isteme, söz, nişan, düğün durumlarında yıllardır çalıştığı şirkaet kapandığınden çıkarıldı sonrasında da iş tutturamadı
Yaş durumundan dolayı biraz da sanırım, çok ta efendi biridir severim kendisini
Tazminatın tamamı değil asgarisi verilmiş tabi, onla da eşya kısmını hallettiler
Kayınvalidem de çalışıyor, görümcem de neyse ki zorluk çekmediler kendi geçimleri konusunda
Kayınvalidem gösterişi sever, oğlu Hakkari de askerken tüm evi tadilata sokmu yeni modbilya ve koltuklar almış biridir
Oğlu dönğnce evlenicem demesine rağmen

Ben kendi mevzuma neden yapmıyorlar etmiyorlar demedim, yeter ki üste para istenmesin ya da biz yaptık olmasın ...
O derece yani.. Neyse işte..
Ben mutluyum huzurluyum elimden gelenin en iyisini yaptığım için, umarım herkes o derece huzurludur başını yastığa koyduğunda

Bende kızımın eğitimine öncelik veriyorum ama eğitim hayatı çok uzun her sene 10 bin ve üstü para yoruyor insanı, biriktiriyorum, erken kayıt indirminde hoppp 10 ayda biriktirdiğim para peşin olarak gidiyor.

Tek umudum maşallah biraz zeki bir çocuk, parlak, 5 yaşında ama kendi kendine okumayı öğrendi, şimdi hikaye kitabı okuyor, ingilizcesi vs. yaşına göre çok iyi, zaten 1 yaş erken başlayacak okul hayatınada okul idaresi öyle uygun gördü, yaşıtlarıyla aynı sınıfta harcanır dedi. İşte 4. sınıfta kolejlerinin bursluluk sınavını kazanırsa süper olur, 4. sınıfa kadar öderim de sonrasında inş. kaanır ve ücretsiz gider.

Ama işte 2. çocuğumuz olursa onada aynı imkanı veremezsek, bu düşündürüyor beni.

Bende az insan öz insan severim, kalabalık ayda yılda bir hoş oluyor, düşün düğün bile sevmem, gitmem gerekenlere katılıyorum sadece :)

Ben daha çok yaşıtlarımla toplanmayı severim
Ama millet günmüş gibi kendi yaşıtlarını toplayınca ayar oluyorum
Im cım nasılsınız, iyiyiz bitti muhabbet.. Onlar tabi kendi aralarında şu şunu demiş bu bunu yapmışla hararetli bir sohbete devam ediyorda beni sarmıyor

El pençe divan gelincik olaraktan sadece çaylar boşaldı mı diye bakınıyorum

Offf kıyamam ya, keşke gelseydin sanada ısmarlardım. Ben et yemediğim için sebzeli tercih ediyorum.

Sen huzurluysan gerisini boşver zaten Kader,
Kadir kıymet bilip saygılı olsunlar yeter, kadın erkek herkes çalışyor artık günümüzde evimize kend ekmeğimizi götürüyoruz ya en güzeli.
İnsanı enayi yerine koymaya çalıştılarmı o zaman benim cinler tavanda geziyor. :) Herkes yerinde mutlu olsun.

Amin inşallah isteyen herkese nasip olsun
Evet emeğinden ziyade uzak bi ev bak sen

Bende belki çevremde görmesem aile binasına gidebilirdim

cnm bız geçen yıl alıcak olduk oğlum oldu kaldı ozaman ev bakarken kvde her gezdiğimiz evde kendısıne bır oda ayıyordu onlardan hiç yardım almıycamız halde bızde burda kalırız çocuğunuz olursa ona bakarız dıyerek aslında ben fizandanda ev alsam bu kadın peşimi bırakmaz hayır her gördüğünede benı şikayet eder sevmez nedıye peşimden ayrılmıyor anlamıyorum kendısının 3 katlı evı var evı bırakıp bızımle apt gelcekmiş ev alırsak

Haklısın çocuk sayısı artınca aradaki eşitliğinde bozulmaması lazım. Az paralar değil, elimizden geldiği kadar diyelim ECD.

Ayyy aynen benim kayınvalidem gibi yapmışlar. 10 ay askerde (hakkaride yedek subay olarak yapmış) kazandığı parayı kuruşuna kadar ailesine vermiş babam emekli olsun diye, o kadar parayı yemiş, emekli olmadığı gibi bir bilezik bile almamış o paradan eşime.

Sonuç olarak kıymet bilmeselerde toplu parayı borç olarak verip ben emekli ettim.

Bence de öyle
Ve bence herkes niyeti neyse onun karşılığını alıyor

Mesela kayınvalidme durmuş durmuş oğlu evlenicem deyince kaç yıllık evini Hakkari'deki oğluna üzülmeden evlere şenlik tadilat ve döşeme yaptırmış yeni mobilyalar almıştı ya

Şimdi o bina yeniden yapılandırma dolayısıyla yıkılabilir demişler, ay daha 1 yıldır yeniledim diye tutuşuyordu
Kayınpederim de o harcamayla yeni eve girilir dedim ben sana dedi ama kısık bir ses işte, hiç bi zaman dinlenmemiş sessiz sakin bir adam

Ayrıca bu bina hisseli, şimdi düşünüyorlar 5 hisse var ve 3 daire yıkılınca biz bunu nasıl yapıcaz edicez
Benimse umrumda değil, tek muhatabım banka

ecd evın çok guzel çok huzurlu görunuyor kızının odasına bayıldım şimdiki çocuklar çok şanslı gerçekten

kızında tam bı prenses

evınde en çok holdekı dolabı beğendım orası ne eşya toplar

huzurla sağlıkla oturun inşallah

Haklısın çocuk sayısı artınca aradaki eşitliğinde bozulmaması lazım. Az paralar değil, elimizden geldiği kadar diyelim ECD.

Bu arada 10 dk. dolmadan özel mesaj atamıyorum güzel dileklerin için çok teşekkür ederim, çok incesin, kalbimi okşadı mesajın. :26:

Son düzenleme:

Başka gelin yok mu
Niye sana sardı bu kadar
Söylesene, sevmiyorsa öte de oynasın
Ben bile sinirlendim şimdi

Ya işte böyle olur, yinede Allah yardımcıları olsun diyelim. Verilen bi emek var ortada, gösterişi değilde bu zamanları düşünselerdi keşke.
bu arada kp sessiz olmasa eşinin tüm akrabalarıyla yaşaması zor olurdu Kader: )

Başka gelin yok mu
Niye sana sardı bu kadar
Söylesene, sevmiyorsa öte de oynasın
Ben bile sinirlendim şimdi

başka gelini yok eşimi pasıf buluyorlar bu yuzden bana sardı cnmm her gelın kvde anlaşmaamsında olduğu gıbı yıne eşten kaynaklanıyor onunda huyu suyu bu 10 yıldır aynı adam değişemezki yanı herkesı olduğu gıbı kabullenerek yaşamaya çalışıyorum

Daha neler neler
Ama ben umursamıyorum
Vah böyle ettiler şöyle ettiler diye de konular açmıyorum
Olmuşla ölmüşe çare yok sonuçta

Mesafem belli, eşimin ailesidir gideirm gelirim hal hatır da sorarım ama o kadar işte
Evlenicek olan kendi oğluyken bencillik eden ( daha oğlu sağ döner mi belli değilken ben yemeden içmedne kesilmişken ev dayayıp döşeyen kendi kendine gösterişe zemin hazırlayan bi anne ) bi anneyi ilk kez görmüştüm ben
Sonra sonra şoku atlattım
Zaten artık üste para verseler bi iyilik istemem kimseden
Kendi başımıza yaparız, kimseye de söz hakkı vermeyiz daha güzel
En zor zamanları atlatmak üzereyiz, sonrası daha güzel olacak biliyorum Allah'ın izniyle

Evet zaten iç güvey gibi bişey yapmışlar adamı
Halbuki beraber çalışıp ev çıkmışlar kaynanamla ama arsa kayınvalidemin rahmetli babasındna diye herkes o bina da ve adam yalnızlaşmış
Eee anneanne ve kayınvalidemden fırsat bulamamış konuşmaya
Bir de dayısı var eşimin o binada, deli diyorlar ben pek bilmiyorum merhaba-merhaba

Tamam bir huyudur iki huyudur susar
Ama en sakin insna bile bu kadar haksızlığa patlamaz mı
Bak sen benim hiç bişeyim değilsin ben bile ayar oldum
Hatta orda olsam deirm yani, şişt teyze sen bu gelini seviyo musun sevmiyo musun bi karar ver sevmiyosan niye peşindne ayrılmıyosun

ah Kadercim ah yaşadıkça neler göreceğiz. Allah beterinden korusun hepimizi.
Ama sen haklıyı haksızı anlatıosun burda açıkça, senin kv bencil huylarının yanında seni seviyor :)

ah Kadercim ah yaşadıkça neler göreceğiz. Allah beterinden korusun hepimizi.
Ama sen haklıyı haksızı anlatıosun burda açıkça, senin kv bencil huylarının yanında seni seviyor :)

Evet ben objektif olmaya çalışıyorum
Kadın bencil evet ama bana özel değil, oğlunu düşünmemiş yahu ben niye üzüleyim şimdi
Onları yaptı , düğün uzadı, biz bankaya bi güzel faiz veriyoruz diye de hiç çetele tutmuyorum açıkçası
Bu olaylar başka bi yana bana tavrı tutumu başka bi yana gibi değerlendiriyorum
Adamına göre muameleyi seviyorum çünkü

Hep te derim aklı olan bana kötü davranmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…