Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

Ben de ayşeyle neşe diyorum
bi de sen olursun inşaaaallllaaaah :Saruboceq:
gerçi simalinde başı dönüyor daha zamanı değil ama belki bi sürpriz

canım baş dönemsine bakarsan benim bugün birden bir döndü gözlerim karardı çok fena oldum ama daha 6. günümdeyim simalin tansyonu düşüktü inşalah ii bişidir

canım kuzucum
bak ayşe tavsiye etmişti
bir işe başlamadan Fetih suresinin ilk ayetini yüz kere oku
Çok da basit
" ınne fetahna leke fethan mubina"

şimdi ona bakıyordum aklıma geldi

ama abdestsiz okunur mu ondan emin değilim
Sanırım sayet olduğu için abdestsiz okunamaz
fırsat bulursan çek derim sana

İİİİİİnşaaaaallla alacaksın güzelim
bence yarın çok güzel bir gün olacak senin için
Öyle geldi bana

bend eöle hissediyorum yalnız bir konuda düşünceliyim mesela bu ccumartesi aşılamam olmaz dimi 10. günüm oluyor çünki cumartesi ama olsa hafta sonu dinlenirdim 14. günüm çarşambaya geliyor ama şöle 15. günümde olsa perşembe tam yılbaşında yani ne güzel tatil olur dinlenirdim ya o kafama takılıyor hiç yataktan çıkmazdım o zmana ohh eltim gelir bana bakardı valla akşamda eşim bolbolda çalışırdık nede olsa yataktan çıkmıyorum diye abdest hemen almazdım bu abdest olayıda çok takılıyor kafama nasıl olacak

bend eöle hissediyorum yalnız bir konuda düşünceliyim mesela bu ccumartesi aşılamam olmaz dimi 10. günüm oluyor çünki cumartesi ama olsa hafta sonu dinlenirdim 14. günüm çarşambaya geliyor ama şöle 15. günümde olsa perşembe tam yılbaşında yani ne güzel tatil olur dinlenirdim ya o kafama takılıyor hiç yataktan çıkmazdım o zmana ohh eltim gelir bana bakardı valla akşamda eşim bolbolda çalışırdık nede olsa yataktan çıkmıyorum diye abdest hemen almazdım bu abdest olayıda çok takılıyor kafama nasıl olacak

canım o yumurtalarının ilaca vereceği tepkiye baplı
Belki sana 100lük çok ya d z gelmiş olabilir
Şayet çok geldiyse erken olgunlaşır
Ama bunun için 100lük yeterli midir bilemiyorum canım
tabii bi de bu kadar erken geliştirmessi iyi bişiy midir???
iyidir herhalde çünkü benim arkadaşım21 günde bir adet olur
Yani rezervi kuvvetli
Şayet dediğin gibi 15. gün olursa en güzeli tam vakti
Bir de rtatil kiii
yılbaşı hediyesi olur ne güseeeellll
Abdest mevzusunda da canım
bende senin kadar endişeliyim
sanki abdestsiz tutmazmış gibi geliyoooo
ama vermese Rabbim "gavur"lara vermezdi di mi???

ya kuzu yaaa
bak benimde kafama şimdi neşenin söyledikleri takıldı
acaba hiç yumurta geliştiremedim mi ben???
Acaba adet olmayacak mıyım
Ama sancım var...
bu e2 niye bu kadar düştü ki aniden???
dr önemsemedi ama....
32. güne girdim
test alsam boşuna
yok biliyorum

progesteron hormonu hakkında yardım kızlar
1.5 yıllık evliyim artık bir bebeğimizz olsun istiyoruz bu ay korunmayı bıraktık ben polikistik over hastasıyım ve geçen gün dr.a gittiğimde adetimin 3. günü bende bir takım tahliller yaptırmamı istedi ve sadece progesteron yüksek çıktı tam olarak bir şey söylemedi dr.ama merak ediyorum sizler yardımcı olabilir misiniz...benim sonucum 4.55 çıktı aralık değerleri ise
referans değer 0.4-4.28
oral kontraseptif 0.14-1.11
foliküler faz 0.40-1.02
lutefal faz 1.26-4.28
post menapoz 0.23-1.36 sizce bu ne demek yumurtlamama oluyor mudur?

Biraz işim var kıslaaar
dönerim inşaaalllaaah birazdan

yavruceylan canım bu e2 ye neşe çok takmış durumda ama ben e2 ile iç ilgilendiklerini görmedim dr ların yani e2 yumurtalar oluşup çatlayıp progesteron salgılandıktan sonra etkileşime girer bana göre yani rahmin hazırlanmasında progesterona yardımcı diye biliyorum yumurtlamayı sağlayan 2 hormon vardır bunalrda fsh ve lh tır ve beyindeki hipofiz bezinde salgılanır

1.5 yıllık evliyim artık bir bebeğimizz olsun istiyoruz bu ay korunmayı bıraktık ben polikistik over hastasıyım ve geçen gün dr.a gittiğimde adetimin 3. günü bende bir takım tahliller yaptırmamı istedi ve sadece progesteron yüksek çıktı tam olarak bir şey söylemedi dr.ama merak ediyorum sizler yardımcı olabilir misiniz...benim sonucum 4.55 çıktı aralık değerleri ise
referans değer 0.4-4.28
foliküler faz 0.40-1.02
lutefal faz 1.26-4.28

canım öncelikle hoşgeldin aramıza ben progesteronla ilgili şunu biliyorum bu hormon yumuta oluşup çatladıktan sonra salgılanır ve rahmin kalınlaşmasına adete veya gebeliğe hazırlanmasını sağlayan hormondur bu canım bend epko hastasıyım bizler genelde yumurtalarımız yeterli büyüklüğe ulaşıp çatlamadığı için proesteron salgılamayız ve adetimizde çok gecikebilir bu yüzden ama bu konuda yavruceylan sana daha güzel cevaplar veebilir

referans değer 0.4-4.28
foliküler faz 0.40-1.02
lutefal faz 1.26-4.28

Canım merhaba
hoşgeldin
Öncelikle bu progestronunun bu değerlerde çıkması güzel
Çünkü progestrona iki dönem de bakılır
1. dönem adet dönemi bakılır
adetin 2(en tercih edilen günler) 3. ve en son olarak 4. günü bakılır ki yumurtlama var mı diye
bu günlerde tercihen 1 ve üstü istenir yani iyidir.
ama senin daha da yüksek
Bana kalırsa bu iyi
sadece bu ay umduğundan daha erken adet olabilirsin demek oluyor
İnşallaaaah olmaz hamiş kalırsın
O da ayrı
2. dönem ise
adetin 21.(en tercih edilen gün), 23, ve 25 . günleri bakılır ki yumurta gelişmiş mi diye
bu dönemde de tercihen 5 üstü istenir ama en güzeli 10 ve üzeridir canım benim
seninkiler referans arasında

Fakat pko olduğunu söylemişsin
sadece usg de mi ???
LH'ın FSH'tan ne kadar yüksek???
tüylenmen var mı???
(özellikle göğüs, çene, göbek)
Triodlerine yani TSH ve serbest (free) T3 vwe T4'ün kaç???
E2 (Estrodiol) ne çıktı???
bunlar önemli canım
Fakat şimdilik yumurtan vaaar ve erken gelişmeye başlamış haberin olsun
Döllenmezse erken adet olabilirsin canım
Emin olmak için yumurtlama kitleri (lh kitleri) de alıp kullanabilirsin

Umarım yardımcı olabilmişimdir opuyorumnanaktan

yavruceylan canım bu e2 ye neşe çok takmış durumda ama ben e2 ile iç ilgilendiklerini görmedim dr ların yani e2 yumurtalar oluşup çatlayıp progesteron salgılandıktan sonra etkileşime girer bana göre yani rahmin hazırlanmasında progesterona yardımcı diye biliyorum yumurtlamayı sağlayan 2 hormon vardır bunalrda fsh ve lh tır ve beyindeki hipofiz bezinde salgılanır

Bilmiyorum ki canım yaaa
aslında geçen ay ki fsh ve lh iyiydi
Elimde tek kötü olan e2 idi.
Ve ben hala adet olmadım canım
belki de önemlidir
Çünkü hiiiiç böööleeee çıkmamıştı canım yaaa
Ve ateş tekniği ile anladığım kadarım ile ben taaaa 20. gün yumurtlamışım sanırım
bişeyde bilmiyom ki bu e2 ile ilgili
Dr da önemsemedi ama
İşte insanın aklına takılıyo wallaaa herşey

Neyse Rabbim büyük
Görelim Mevla neyleeeer,
Neylerse güzel eyler.

Bilmiyorum ki canım yaaa
aslında geçen ay ki fsh ve lh iyiydi
Elimde tek kötü olan e2 idi.
Ve ben hala adet olmadım canım
belki de önemlidir
Çünkü hiiiiç böööleeee çıkmamıştı canım yaaa
Ve ateş tekniği ile anladığım kadarım ile ben taaaa 20. gün yumurtlamışım sanırım
bişeyde bilmiyom ki bu e2 ile ilgili
Dr da önemsemedi ama
İşte insanın aklına takılıyo wallaaa herşey

Neyse Rabbim büyük
Görelim Mevla neyleeeer,
Neylerse güzel eyler.

ceylancığım bak tüp bebekle iligili bir konudan ne buldum lşp
canım okuyunca çok üzüldüm, bugün muayenem var, senin için şerife hemşireye sordum. 1100'den çok düşmüş biranda e2, e2 bu kadar düştüğüne göre muhtemelen foliküllerin boş olduğunu düşünmüşlerdir dedi. çünkü e2 normalde 2500 olmalıymış. mantıklı bir açıklama. ama bunu merkezin neden sana açıklamadı anlamadım. böyle muallakta bırakıyorlar. e2 yumurta gelişimini gösteriyor. ortalama bir düzeyde seyir etmeli tedavi boyunca. seninki çok çıkışlı ve inişli olmuş. sağlık olsun. umarım yardımcı oalbilmişimdir. görüşmek üzere.

demekki e2 yumurta kalitesi ile iilgili bişi miş ama tüp bebekte bunu takip ederler aşılamada değil heralde bende dr um la konuşayım en iyisi bunu tüh ya tahlilleirmde eltimde kaldı almadım alsam benim eskiden yapılan testlerime bakardım ama ben 80 filan hatırlıyorum heralde

selam kızlar iyigeceler bugün bir yakınımın ameliyatı için özel bir hastaneydim ve diğer odaların hepsinde doğum yapan çiçeği burnunda anneler vardı özel hastane oldğu içim bütün bebişleri gezdim çok küçükler ve çok tatlılar kucağınıza almaya korkarsınız inanın çok özendim of içim sıkıldı bütün gün gene stresssss oldum ne bileyim hem mutlu oldum hemde buruğum işte sadece paylaşmak istedim sizlerle :KK43:

ceylancığım bak tüp bebekle iligili bir konudan ne buldum lşp

demekki e2 yumurta kalitesi ile iilgili bişi miş ama tüp bebekte bunu takip ederler aşılamada değil heralde bende dr um la konuşayım en iyisi bunu tüh ya tahlilleirmde eltimde kaldı almadım alsam benim eskiden yapılan testlerime bakardım ama ben 80 filan hatırlıyorum heralde

Sağol canım
Bende bakınıp duruyorum nete ama çok sağlıklı şeyler bulamadım
yumurta gelişimi ile ilgili demekki
ama millet hep yumurta varsa o dozajla ayarlanıyor diyor
demekki belkide e2 yumurtayı büyütüyordur ya da besliyordur
Çok teşekkür ederim canım
O zaman zaten benim bu ay geç adet olmam normal
Bak sende dikkat et e2ye

kızlar hepinize günaydın...
geçen ay ben puregon300 diye bi iğne kullandım bakın sırasıyla e2 şöyle çıktı günde 50lik vuruyodum
21.10.2009 e2 57 fsh 4,90
26.10.2009 e2 207
28.10.2009 e2 1238
fshye sadece ilk gün baktı.
bu sonuçlar çıkınca doktor şaşırdı çünkü 2.iğneyi yazcam demişti ve ben çok korkuyodum çünkü param kalmamıştı 310 ytl bu iğne
sonuçlardan sonra tabi aşılama yapmak gerekiyodu ve ben aşılama yaptırmadım eşim istemio.
piregnil yazdı ve ilişki önerdi ama sadece o günler arasında 2 kere oldu...
bilmiyorum sonuçlarım nasıl?

Ben de ayşeyle neşe diyorum
bi de sen olursun inşaaaallllaaaah :Saruboceq:
gerçi simalinde başı dönüyor daha zamanı değil ama belki bi sürpriz

aşk olsun ya kimse benden ümit etmiyor:sinifsinif::sinifsinif:
inşallah ben sizi şaşırtırım
şaka yapıyorum tabi bende bu ay kuzunaz,ayşe,sen ve naşe diyorum aslında hepimizi istiyorum aman ne biliyim ya kafam çok karışık.......kızıyorum kendime hemde çokkkk:eek:klava:

X