Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

ayşecim bende senin gibi düşünüyorum ama abdestle ilgili okuduğum kitaplarda anal veya vajinal yoldan herhangi bir cisim girdiğinde bile gsül gerekiyor diye okudum ama dediğin gibi bu bir tedavi hani şu açıdan bakarsak ta bazı sorular oluyor ya hani işte diyorlarki cinsel ilişkiden sonra sadece genital bölgeleri yıkasak olmazmı hocalar da diyorki olmaz çünki vücudun her yeri haz alıyor senin dediğin duruma geliyor yani bu cümleden şu çıkıyorki cinsel ilişkiden haz alınırsa abdest gerekir ama diğer bir anlamda hiç haz almadığımızı düşün istemeyerekte olsa eşimizi memnun etmek için birlikte olduk diyelimyine kesinlikle gusül alıyoruz ki bana göre her halükarda gerekir almak ama çok çelişkili değilmi sonuçta içine sperm enjekte ediliyor tamam duş alma diyorsa dr lar almayız ama işte bu namaz olayı filan tartışmalı bir konu bence bunun ilahiyatçılara sorulması gerekli

tamam kızlar hiç meraklanmıycaz benim haftada 2 gün gitiiğim bi kurs var orada ilahiyat mezunu aynı zamanda diyanet işlerinde çalışan bir hocamız var(5 sene boyunca diyanetin bir hizmeti olan alo diyanet fetva hattında çalışmış )hem bayan olmasından dolayı rahatlıkla sorarım.1 aya kadar da öğrenirim inş kurs şu an bayram tatiline girdi çünkü.

ayşecim bende senin gibi düşünüyorum ama abdestle ilgili okuduğum kitaplarda anal veya vajinal yoldan herhangi bir cisim girdiğinde bile gsül gerekiyor diye okudum ama dediğin gibi bu bir tedavi hani şu açıdan bakarsak ta bazı sorular oluyor ya hani işte diyorlarki cinsel ilişkiden sonra sadece genital bölgeleri yıkasak olmazmı hocalar da diyorki olmaz çünki vücudun her yeri haz alıyor senin dediğin duruma geliyor yani bu cümleden şu çıkıyorki cinsel ilişkiden haz alınırsa abdest gerekir ama diğer bir anlamda hiç haz almadığımızı düşün istemeyerekte olsa eşimizi memnun etmek için birlikte olduk diyelimyine kesinlikle gusül alıyoruz ki bana göre her halükarda gerekir almak ama çok çelişkili değilmi sonuçta içine sperm enjekte ediliyor tamam duş alma diyorsa dr lar almayız ama işte bu namaz olayı filan tartışmalı bir konu bence bunun ilahiyatçılara sorulması gerekli

evet canım aynen öyle muayenede yada alet sokulduğunda cinsel haz alınırsa gusül gerekirki böyle bişey mümkün değil
cinsi münasebette ister haz al ister ama muhakkak gerekir

evet canım aynen öyle muayenede yada alet sokulduğunda cinsel haz alınırsa gusül gerekirki böyle bişey mümkün değil
cinsi münasebette ister haz al ister ama muhakkak gerekir

valla ben her banyoda ilişki olsun olmasın hep gusül abdesti alırım ama aşılama farklı bir durum sonuçta tedavi mantıklı olan duş almamak sa almayız çünki zaten dinimizde akla ve mantığa uygun herşeyin yeri var

kızlar hayırlı cumalar hayırlı cumalar rabbim bugünün ve cuma saatinin hatrına bizlerin bütün dualarını kabul eder inşallaahh dertlerimize derman kucaklarımıza da bebişlerimizi nasip eder inşallaaahhhh

ayse cim rabbime emanet ol hayırlı yolculuklar canım iyi haberlerini bekliyoruz sağlıcakla da geri gel canım

kızlar hayırlı cumalar hayırlı cumalar rabbim bugünün ve cuma saatinin hatrına bizlerin bütün dualarını kabul eder inşallaahh dertlerimize derman kucaklarımıza da bebişlerimizi nasip eder inşallaaahhhh

aminnnnnnn canımmm:Saruboceq:

valla ben her banyoda ilişki olsun olmasın hep gusül abdesti alırım ama aşılama farklı bir durum sonuçta tedavi mantıklı olan duş almamak sa almayız çünki zaten dinimizde akla ve mantığa uygun herşeyin yeri var

Bir de şu var ki kuzu acaba bu duş olayını bütün doktorlar söylüyo mu yoksa benim doktorum mu ööle dedi.sen doktoruna gidince sorarsın kuzu bakalım sana ne diyecek belki de senin doktorun farklı diyecek.çünkü birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyo.

hayırlı cumalar arkadaşlar.
ama siz beni unuttunuz dimi?
:KK43:(((((((((
epey bi zaman da giremem belki.eşimin kardeşi zne geliyor askerden;artık iyice unutulurum:KK43:((((

sağol canım sizede hayırlı cumalar,
kıslar biliyosunuz Zilhicce Ayındayız ve bu günlerde yapılan ibadetlerin ayrı bir önemi var hatta zilhiccenin ilk 10 gününün herbiri kendi içinde farklı güzellikte.
Mesela bugün Zilhiccenin 3.günü ,Zilhicce'nin üçüncü günü Allah (cc) Zekeriya Peygamberin duasını kabul etti. Bugünde bir dilekte bulunanların dileğini Allah (cc) muhakkak yerine getirir.
1-Zürriyet Duası:
(İlerlemiş yaşına ve eşinin kısırlığına rağmen Zekeriyya peygamber Allah'tan zürriyetinin (soyunun) devam etmesini talebetmiştir. Cömertliğinde sınır bulunmayan Yüce Rabbimiz eşine şifa vererek elçisinin Risalet misyonunu sürdürecek Yahya Peygamberi ona müjdelemiştir:)

"Zekeriyya'yı da an. Hani o Rabbine şöyle seslenmişti:
- Ey Rabbim! Beni çocuksuz bırakma! Fakat (beni varissiz bıraksan bile, biliyorum ki) herkes göçüp gittikten sonra kalıcı olan biricik varlık sensin!" (21/Enbiya, 89).

Yani kızlar kısaca bugün,tedavi esnasında kimi zaman umutsuzluğa kapıldığımız bebişlerimiz için bolca dua etmemiz gereken bir gün,hem de mübarek cuma günü.bugün birbirimiz için de bolca dua edelim.
Rabbim isteyen tüm kullarına bu mutluluğu tez zamanda tattırsın inş.
Amin.

sağol canımm benim inşallah dualarımız kabul olur inşalllaaaaahhhh

Bir de şu var ki kuzu acaba bu duş olayını bütün doktorlar söylüyo mu yoksa benim doktorum mu ööle dedi.sen doktoruna gidince sorarsın kuzu bakalım sana ne diyecek belki de senin doktorun farklı diyecek.çünkü birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyo.

canım dr un sölememine gerek yok ben bir çok kişiden duydum su döllenmeyi bozabilir diye

bu arad alpy ben etipuf un mesajını geldiğimden beri gördüm ama bana beklediği adet tarihini yazmış son adet tarihini yazmamış çoğu kişi böle yapıyor kuzunaz ben adet oldum yeni tarihim atıyorum aralığın 10 u peki en son ne zaman adet olduğunu ben nerden bilicemki onuda değiştirmem lazım öle değilmi

bu arad alpy ben etipuf un mesajını geldiğimden beri gördüm ama bana beklediği adet tarihini yazmış son adet tarihini yazmamış çoğu kişi böle yapıyor kuzunaz ben adet oldum yeni tarihim atıyorum aralığın 10 u peki en son ne zaman adet olduğunu ben nerden bilicemki onuda değiştirmem lazım öle değilmi

evet canım haklısın.neyse bir daha geldiğinde söyleriz,biz de bundan sonra bu şekilde yönlendiririz arkadaşları.

evet canım onun.zaten bilgisayar onun odasında.senağlamasenağlama....yine de fırsat buldukça girmeye çalışırım

anladım canım hayırlısı boşver sende işine gücüne bakarsın ben baksana evde bilgisayar işyerinde bilgisayar kendimi unutuyorum valla

ben kaçıyorum kızlar temizlikti yemekti derken akşam olur.daha çarşıya pazara gidip gelicem dönünce fırsatım olursa girerim uzunca görüşürüz.öptüm hepinizi kocaman.

evet canım onun.zaten bilgisayar onun odasında.senağlamasenağlama....yine de fırsat buldukça girmeye çalışırım

canım giremesen de seni unutmayız merak etme.adın ilk sayfadaki listede yazdığı sürece hep hatırlarız seni.Hatta o listede bir de hamiş yazsa adın aklımıza kazınır walla. :CüvCüv: :CüvCüv:alkisalkisalkis alkisalkisalkis

anladım canım hayırlısı boşver sende işine gücüne bakarsın ben baksana evde bilgisayar işyerinde bilgisayar kendimi unutuyorum valla

kuzucum ben kaynanamla aynı evdeyim ya.oyüzden bilgisayar kaynımın gerçi o askere gideli internet faturasını eşim ödüyo da neyse işte.kendinize iyi bakın kur'an okucam hepimiz için siz de dualarızda beni unutmayın olur mu?öptüm hepinizi kocaman. alkisalkisalkisalkisalkisalkis

X