Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

en geç yarın başla kayracım ben incir kürünü içemiyorum inşallah sen içebilirsin benim çok midemi bulandırıryor

yarın başlıyım ben canım inşallah bulanmaz midem ama bebişimin göbüşümde olması için dayanmaya çalışıcam bakalım şeker hapıda bulandırmıştı ama geçti saraçoğlunun tarifine göremi yapayım ne dersin canım çok sordum sanada ama

yarın başlıyım ben canım inşallah bulanmaz midem ama bebişimin göbüşümde olması için dayanmaya çalışıcam bakalım şeker hapıda bulandırmıştı ama geçti saraçoğlunun tarifine göremi yapayım ne dersin canım çok sordum sanada ama

estağfirullah canım tabi saraçoğlunun tarifindeki gibi kullan

ben bir ara konuştum canım ama üzerinde durmadım istersen tekrar konuşabilirim

yani ne bileyim diğer kızlarında çok dikkatini çekiyo ben bazen özel şeyler yazarken bile o burdayken çok rahatsız oluyorum sen bilirsin yinede ama böyle devam edicekse bu şahıs şikayet edersen sevinirim canım

kayracım ben yine uzanma ihtiyacı hissediyorum belim ağrıyor neden se hiiç halimde yok kendine iyi bak görüşürüz yine olurmu en azından sumeyrattanda uzak kalırız da biraz sinirlerimiz yıpranmaz

yani ne bileyim diğer kızlarında çok dikkatini çekiyo ben bazen özel şeyler yazarken bile o burdayken çok rahatsız oluyorum sen bilirsin yinede ama böyle devam edicekse bu şahıs şikayet edersen sevinirim canım

tamam canım konuşacağım tekrar editörle herkesin rahatsız olduğunuda söyleyeceğim

kayracım ben yine uzanma ihtiyacı hissediyorum belim ağrıyor neden se hiiç halimde yok kendine iyi bak görüşürüz yine olurmu en azından sumeyrattanda uzak kalırız da biraz sinirlerimiz yıpranmaz

tamam canım kendine iyi bak iyi dinlenmeler sıcak bişeylerde iç canım rabbime emanet ol :asigim:

Arkadaşlar acizane deneyimlerimi sizlere aktarmak isterim.İşin tıbbi yönünü doktora giden herkes biliyor, birazda doğal tedavi yöntemlerinen bahsetmek istedim.Ben çatlatma iğnesi vurulmuştum.İğneden 36 saat sonra ilişki önerildi.Allah a şükür hamileyim.Allah sizlere de nasip eder inşallah.Daha önceleri de klomen kullanmıştım ama netice alamamıştım.Sabır ve inanmak önemli.Bu arada umutsuzluğa kapılmayın.Ben uzun zamandan beri tedavi görüyordum ama aynı zamanda bitkisel destek aldım son seferinde.Aktardan ballı harnuplu macun ve ballı zencefilli macun aldım.Üç öğün aç karnına her birinden bir tatlı kaşığı yedim (eşim de yedi, sorun olmasa da yemesi lazımmış hamileliği kolaylaştırıyor).1,5 ay boyunca böyle sürdü.Ve çok önemli bulduğum bir tedavi yöntemi: İncir Kürü. İncir kürünü 21 gün uyguladım, 1 hafta ara verdim ve 21 gün daha uyguladım.İncir kürü için İbrahim Saraçoğlunun sitesinden detaylı bilgi almanızı öneririm.Üzerinde pudra olmayan 15-16 adet kuru inciri ikiye bölerek dabacanadan alınmış kaynamakta olan yarım litre suya(çeme suyu değil) attım ve 20 dakika kaynattıktan sonra ılımaya bıraktım.Ilıdıktan sonra süzerek yarısını sabah,yarsını akşam yemekten 15 dakika önce içtim. Aynı zamanda her sabah yumurta yedim(protein içerikli besin) ve çok önemli moralimizi bozmadık, doktorun verdiği klomeni de 5 gün boyunca günde 1 kullandım (doktorum 2 önermişti ama dinlemedim) ve yumurta oluşmuştu.Allah a şükür netice aldık.Eşim de sperm hareketliliğini arttırmak için(hareketli sperm sayısı azdı) keçi boynuzu kürünü kullandı. Hamile kalan arkadaşların yazmaları umut olaları lazım diye düşünüyorum, ben de hep güzel haberler aradım.Sizlere umut olsun diye anlatıyorum, Allah anne olmak isteyen herkese nasib eder inşallah.Bunlardan da önemlisi dua edin arkadaşlar, hazinenin sahibi olan Allah a dua edin.
ALINTIDIR KIZLAR

Arkadaşlar durumumu paylaşmak istiyorum sizinle belki faydası olur düşüncesiyle..Ben pco hastasıyım yumurtalıklarım o kadar çok tembel ki günde iki klomene rağmen bir yumoş oluyodu hep 18mm...ve ancak 20.gün çatlıyodu yani 20.güne kadar ancak gelişiyordu bu ay her zamankinden farklı olarak klomen kullanmaya başladığımda incir kürü ve bal,çörekotu,tarçın karışımı yedim her gün...Böyle kürlere hayatta inanmam o yüzden hiç denememiştim ama bu ay bi kereliğine deneyim dedim ve çok şaşırdım hatta doktor da belkediğimizden iyi netice aldık dedi bugün 12.günüm ve çatlamak üzereymiş hem 20mm büyüklüğünde ve 2 yumoş varmış..Çok şaşırdım ilaca böyle bir yanıt alamamıştım hiç 6-7 kez klomen denedim önce de...Çok iyi değil belki ama dediğim gibi önceye göre büyük fark var gerçekten
BUDA ALINTI

KIZLAR BU ALINTI HARıKA RABBıMıN Bı MUCıZESı DAHA Papatya

Medeni Durumunuz: Evli
Meslek: Mühendis
Yaşadığınız Yer: ıstanbul Giriş tarihi: Jun 2008
Ruh Halim:

Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar bende size hikayemi anlatayım...11 yıllık evliyim..2 sene çoçuk istemedik...ahhh..sonraki birbirini izleyen seneler..hep hastanelerde olmuyo..eşimde varikosrl çift taraflı çok ilerlemiş ve sperm sayısı çok çok az...dr..lar bana kesinlikle normal yolla hamile kalma şansın yok...ama yüzde verirsek yüzde 1 veya 2 dediler..eşime ameliyat bile olma bu düşük seviyeden asla normala dönmez dediler..direk mkroenjeksiyon...ilk denememde 16 yumurta oluştu bulların sadece 13 tanesini dölleyecek sperm bulundu ve onlarda çok kötü kalitede demişti dr...sadece 4 e bölünmüştü 4 tane emriyom oluşmuştu..transfer ettiiler...sonuç hüsran hayal kırıklığı.....ben ağla ağlanki herşey bitmişti..

2.denememde 13 yumurta çıktı 10 tanesi döllenmiş.2 tanesi 8 e 1 tanesi 6 ya diğerleri 4 e bölünmüş..ilk 3 ü tranfer ettiler....sonuç yine negativ...

bu arada ben miyom ameliyatı oldum..eşim varikosel oldu..1 sene ara verdik..benim moralim çok bozuk senelr geçiyo..bez reklamlarında bile ağlıyorum...evlat edinelim diyorum eşime eşim kesinlikle istemem diyo..böyle günler geçiriyodum..
3 .denemeye başlamak için tekrar testlere başladık..bu sefer niye tutumuyo diye kromozomlarınıza bakalımm dediler..vs..yaptırdık hepsini..sonuçlar geldi bir problem yok..dedi dr..adet olunca gel mikroya başlıyoruz dedi...bizde bir heyecanla tamam dedik...adet olmayı bekliyorum..hemen dr umuza gielim diye..

ama bir gün 2 gün geçti adet olmuyorum...ben stresten herhalde diye düşünüyorum...ama adetimde hiç geçikme olmaz hep 3-4 gün önce olur öyle bir heyecaan varki bizde mikro yaptıracam diye...mutluuyyum..

1 hafta geçti yok..ama hamileliği konduramıyorum hiç aklıma bile gelmedi ...sonra kardeşim yeter abla bir test al dedi eczaneden ben meraktan gebericem sen niye duruyosun..öyle söyleyince bana heyecan bastı..işten çıkışta aldım eve gittim uyguladım ama sonuca bile çok sonra baktım hiç beklemiyorum...çift çizgi aman allahım bu nasıl bir dduygu senelerce bu testlerden aldım hep tek çizgi görmekten bunalıma girmiştim
hem ağlıyorum hem inanamıyorum..tabi hemen eczanayi aradım bu testler doğrumu diye elllerim titriyo..adam doğru dedi..tekrar gittim başka marka aldım yine çift çizgi..ağlıyorum ağlıyorum..

sonra eşime söyledi tel.açtım..oda bana 3 tl.lik.testleremi inanıyosun..onlar hep bozuk çıkıyo...kendine gel..bizim çoçuğumuz olmuyo..2 kere mikro yaptıkta tutmadı dedi..bütün sevinçimi kursağıma dizdi..

2 gün daha bekledik..zorla eşimi ikna ettim hastane kan vermeye giitik..hemşire kan alıyo..bende test yaptım pozitif çıktı dedim..onlar yanlış çıkarıyo demez mi?moralim bozuldu tabi..20 dk sonra gelşn dedi..ama moral sıfır tabşii

bizde eşimle gezdik gezdik..dolaştık akşam geldik..hastanenin önüne park ettik..eşim diyor sonucu ben alıcam ben diyorum ben alayım sen arabada kal..oda diyorki şimdi alacaksın negatif sonucu orada ağlamaya başlayacaksın ..vs..neyse o gitti ben arabada kaldım. baktım geliyo..ama yüzünde hiç tepki yok..oturdu koltuğa hamilesin dedi..şaşırdık kaldık ..gülermisin ağlarmısın..allahım hamilemiiyim..bu kadarmı..bu kadar kolay mı?
ben senelerdir bunun için savaş veriyorum..çabalarım..dedim ne düşünceğimi bilemedim..başladım ağlamaya..yaklaşık 1 saat ağlamışımdır..yaklaşık3 ssaattte tel..açıp insanlara dostlara haber vermişimdir..

ama önce kardeşimi aradım söyledik..tabi oda ağladı..dediki ben annemi arayıp söyleyeceğim..
o annemi aradı..annemde belediye otobüsünü bekliyomuş..kardeşim arayıp söyleyince başlamış ağlamaya...otobüsler gelmiş gitmiş.yerimden kalkamadım diyor hep anlatırken..
insanlar gelmiş yanına ne oldu teyze birşey mi var diye sormuşlar..oda çok mutluyum demiş....

şimdi 2.5 yaşında oğlum var...o günlerimi unutum sanki ben yaşamadım gibi.günlerim o kadar dolu geçiyo..

ama yaşayan bilir..gerisi anlamaz..asla anlamaz..evlat çok tatlı allah herkese nasip etsin..

işte bu benim hikayemdi..uzun oldu biraz..
ihşalla daha güzel hikayeler anne olmak isteyen arkadaşlarımızdan gelir..

hepinize bol şans...::)

BUDA ALINTI Papatya
Medeni Durumunuz: Evli
Meslek: Ev Hanımı
Yaşadığınız Yer: ıstanbul Giriş tarihi: Oct 2009
Ruh Halim:

Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

mrb benim hikayem çok uzun ama özet gerekirse 23 yıllık evliyim 10 yıl gezmediğim dr kalmadı kimisi rahmin yok dedi kimisi yumurtan yok dedi kesinlikle tüp bebeğin bile olmaz dediler ama en son karşıma çıkan dr beni 1 ay tedavi etti ve şimdi 13 yaşında oğlum var tekrar 2.istedik oldu karnımda öldü uğraştık olmadı derken dr aşılama yapıcaz dedi ilk seferinde tuttu 1.5 yaşında bebeğim ve şimdide yıllarca uğraşmama rağmen olmuyordu ama yine hamileyim tedavisiz hemde sakın yılmayım allah her isteyene nasip eder inşallah

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok tşk ederim çok sağolun ve tabiki inş Allah en kısa zamanda bebek isteyen arkadaşlarada hayırlısı ile bu sevinci yaşatması dileğimle.

Bugünkü muayenemde ultrasonda gebeliğin gerçekten olduğunu gördük ve drum 10/12 gün sonra tekrar bakalım dedi kese ve kalp atışları için.Şimdi o günü beklemek çok zor:) Acaba kalp atışlarınıda duyacakmıyız o gün ve kaç haftalık çok merak ediyorum hayırlısı ile herşey yolunda gider inş.

Bu arada arkadaşlar ben tedavi görürken doğal yolla gebe kaldım belki bazı arkadaşlar da anımsar beni.
Kısaca bi anlatayım 31 yaşındayım ve 5yıllık evliyiz son 3 yıldır bebek istiyorduk olmayınca aşılama ile tedaviye başladık 2 aşılamadan sonra (dr yumurta rezervi azlığı olduğunu ve gerektiğinde yumurta donasyonu da uygulanabilir demişti.) tüp bebek (mikroenjeksiyon) tedavisine başladık tabi bu arada bazı sorunlar çıktı tsh fsh yüksekliği gibi birazda kilo sorunumuz vardı bu esnada bunları dengelemeye çalışıyorduk tabi zor oluyodu neyse 1. tedaviye geçildiğinde yumurtam yeteri kadar gelişmiyordu ve dr sanırım iptal etmek yerine bi umuttur diye aşılama yaptı ama sonuç negatif. 2.tedavide yine yumurta gelişmedi herhalde geç olgunlaşacak denildi ve iptal edildi. 3. de ise tedaviye hiç başlanmadı çünkü yumurta görülmedi yada çok küçüktü ve dr bana yine yumurta donasyonunu önerdi. Bi süre sonra arada gittiğim diyetisyen dr bende ground hormon tedavisine başladı iğne ile. Bu iğne hem kilo vermem de yardımcı olacaktı hemde yumurta kalitemde iyileşme sağlayacaktı. Bu ay içinde 15 gün kadar bi sürede bu iğneyi kullanıp bitirmiştim.Bayram sonrası yani bugünlerde kontrole gidip gerekirse yine daha fazla dozlada tedaviye devam edecektik.Fakat ben adetim yine gecikince daha öncekilere göre biraz daha fazla geciktiğinde yaptığım testlerde ve muayenede gerçekten hamile olduğumu öğrendik bu inanılmaz bişey belki böyle bişey olabilir ama bu kadar da erken olabileceğini hiç düşünmemiştim gerçekten çok büyük bir sürpriz ve mucize arkadaşlar.Şimdiki isteğim Allahın izniyle herşeyin yolunda gitmesi herhangi bir sorun çıkmaması doğrultusunda inş. Sizlerde hiç bir zaman ümidinizi kesmeyin ne olursa olsun olmaz demeyin elinizden geleni yapıp Allaha bol bol dua edin rahat olmaya çalışın sıkıntı stres yapmayın ltf. umarım Allah hepimizin yar ve yardımcısı olur inş.
ALINTIDIR

sumeyrat hala inanamıyorum sana o kadar şey yazdık ne ses veriyosun nede gelmekten vazgeçiyossun ALLAH ALLAHHHH

canım aynıyım belim ve karnım arıyor ben tabi yerimden kalkmıyorum eşimde dışarıdan bişiler getirdi yedik en azından yarınki kıyafetleri mi ütülemem lazıım valla ağrım şu an daha çok var

canım yaaa ayaklarını baya sıcak suda bekletsen rahatlatır be güzelim inan bak bi denesen nedense sumeyrat ikidir sen gelince kaçıyo bu arada canım

X