Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

saol canım çok teşekür ederim. ben hsg filmimi özelde anesteziyle çektirdim. oyüzden kasma falan olmadı.tabi hayırlısı inş açılır yada açıktır...

cnm benim inşallah laporoskopide açılır tez zamanda kavuşursun bebeğine...
bişey sorabilirmiyim hsg ağrılı bir işlemmi ? bide fiyat arralığı nedir? kaça yaptırdın sen

vcanım valla benim dr.umun kendiside girdi hsgye.anestecini dr.un birde filmi çeken adama toplam 500 lira werdim. biraz fazla oldu ama o an para gözünde olmuo işte....

merhaba ben bişeyi merak ettim siz aşılama oldunuz galiba aşılamadan kaç gün sonra test yapılıyor bi bilgi verirmisiniz

merhaba ben bişeyi merak ettim siz aşılama oldunuz galiba aşılamadan kaç gün sonra test yapılıyor bi bilgi verirmisiniz

canım ben 28 ekim günü aşılama oldum 12 kasımda kandan test dedi doktorum burdan okuduğum yazılara göre bazı doktorlar 12 bazıları 14 gün sonraya gün veriyor 10 günden öncesinde test yapılırsa sonuç doğru çıkmayabiliyormuş çünkü ilaçların etkisi oluyormuş.

bende dün aşılama oldum heyecandan dr sormayı unuttum. dr da acelesi vardı oda unuttu herhalade.demeki 14 veya 16.da yaptırmam gerekiyo tabi adet olmazsam tşkr ederim cnm.çokta varmış daha yaakannehir

bende dün aşılama oldum heyecandan dr sormayı unuttum. dr da acelesi vardı oda unuttu herhalade.demeki 14 veya 16.da yaptırmam gerekiyo tabi adet olmazsam tşkr ederim cnm.çokta varmış daha yaakannehir

hayırlısı olsun canım valla aynen beklemek çok çok zor birde benim çok ağrılarım oluyor aşılama günü felan müthiş ağrıyodu bugünde kasıklarım çok ağrıyor dayanamadım doktoru aradım olabilir dedi ağrı eğer hamileysen ağrılar sürer dedi hamile değilsen adet olduktan sonra geçer dedi şimdiden hamilesin veya değilsin diyemeyiz çok erken dedi senin ağrın var mı kaç yumurtan oluşmuştu birde sakıncası yoksa yollanan sperm miktarı kaçtı?

teşekr ederim cnm hepimiz için inş hayırlı olur. dün ağrım olmadı ama bügün kasıklarım ağrımaya başladı bana klomenle yumurtaları uyardı bi tane oluştu zaten normaldede benim adetlerim düzensiz pucosum var oyüzden fazla yumrtam oluşmuyor benm bu . aşılamam ilkinde başka dr yapmıştı ilaç olarakta purogon (yanlışta yazmış olabilirim adını ) kullanmıştım göbekten o zaman 2 tane oluşmuştu biri çatlamıştı tutmadı zaten şimdi bi umut 2. yi yaptırdık.sperm yıkamadan önce 86000000 m zaten yarıdan azı yani yüzde 5 i ileri hareketliydi yıkamadan sonra yüzde 30 ileri hareketli önemli olanda ileri hareketli olması bizim her ikimizdede sorun var çokta kötü değil yeterli dedi dr. bakalım inş tutar olmazsa tüp bebek

inşallah tutar canım bende eşimin öncesini sormadım zaten bu haraketlilik vs hiç anlamıyorum sadece aşılamada 19 milyon yollandığını biliyorum doktor normal dedi daha önceki testlerinden birinde morfoloji 4 tü o aklıma takılıyo sanırım sınırdaymış ama doktor yine normal demişti bu arada benim 5 yumurtam gelişti sayının bir önemi yok ALLAHIM verdikten sonra 1 tane yeterli..inşallah ikimizde hamileyizdir...

merhaba kızlar hoş geldiniz tropiğimize ikinizde aşılama oldunnuz herhalde inşallah bebişlerinize kavuşursunuz benimde adetime 5 gün var kasıklarım ağrıdı bugün şimdi iyi rahmim çok kasıldı yürüyemedim sanki şidedliydi hiç böyle olmazdım benim adetlerim çok düzenli bu ay böğürtlen kullandım erken adet olabilkirim belki ama sanki içimden bi ses hamileyim diyo allahım her isteyene versin işallah günümü bekliyorum:hulya:

hoş bulduk canım benim test günüm 12 kasım heyecanla bekliyorum 2. aşılamam sebepsiz inferlite. inşallah hamilesindir hiç adet olmazsın ...dualarım hep bebeği olmayanlarla

hoş bulduk canım benim test günüm 12 kasım heyecanla bekliyorum 2. aşılamam sebepsiz inferlite. inşallah hamilesindir hiç adet olmazsın ...dualarım hep bebeği olmayanlarla

canım nezaman aşılama oldunsen bende doktora giçcem 2 senedir gitmedim adet olursam gitcem inşallah olmam ama hastane hangi hastanede oldun aşılama

canım nezaman aşılama oldunsen bende doktora giçcem 2 senedir gitmedim adet olursam gitcem inşallah olmam ama hastane hangi hastanede oldun aşılama

28 ekimde oldum canım özel şifa hastanesinde özel doktorum yaptı eğer adet olursanda tedavi sürecin hayırlı olur inşallah canım

kıslar ben geldim ama kimse yok neyse çok merak etmiyorum çünki birazdan sumeyrat damlar

canım böğürtlen kökü adeti erken getirebilir miki bilmiyorum ama rahmi kuvvetlendiriyor inşallah hamilesindir olabilirsindirde leke geldimi hiç

inşl cnm sonuçlarımızı paylaşalım

h.b tşkrlr inşl hepimiz kavuşuruz inş ama biz hemen olsun istiyoruz sabırsızız işte herşeyiin vakti zamanı var. siz kaç yıllık evlisiniz sizindemi olmuyor?

kızlar bir hikaye paylaşmak istiyorum nette tesadüfen çıkyı karşıma çok duygulandım kocaman bir yumruk dayandı boğazıma...ve şükrettim yaşadıklarıma dahada kötüsü olabilirdi diye ((

Ben tam 30 yaşındayım,evleneli 8 sene oldu,evliliğimin ilk yıllarında "ben 5 sene çocuk yapmayacağım"diye büyük büyük konuştum ve 4.yılımızda çocuk yapmaya karar verdiğimde bu büyük konuşmalar yüzüme tokat gibi indi,sen misin böyle atıp tutan,yok sana çocuk mocuk tokatıydı bu...

Hayatımda yepyeni bir sayfa açılmıştı, o çocuk istemeyen ben, tam bir psikolojik manyak şeklinde çocuk için kendimi yırtmaya başlamıştım bile; bir sene hiçbir müdahaleye gerek yok dendi ve ben 1 seneyi geçirdikten sonra hiçbir araştırma yapma gereği bile duymadan yattım laparoskopi ameliyat masasına,tamam ameliyatta olduk eee,nerde?hani?...YOK...

2-3 aşılama yapıldı,yok yok,tabi eskişehirde gidilmedik doktor kalmadı gibi birşey.

Ve ben karar verdim yine,karar verdim mi tamamdır illa harekete geçmeliyim,kararım; tüp bebek..

En iyisi olmalı, araştırma yaptım bu sefer:))istanbul Memorial hastanesi,ekip başı Semra kahraman,türkiyede ilk mikroenjeksiyonu yapmış,çok çabuk karar verdim ve ailem istanbulda olduğu için kalacak yer sorunumda yok,işi gücü bir yana bıraktım ve topladım pılımı pırtımı gittim.Her gün arşınladım ablamla ve bazen babamla beraber o hastanenin yokuşlu yollarını...Ne acayip bir dönemdi hayatımda; nasıl stresli nasıl eğlenceli,nasıl kötü,nasıl karışık......

Her gün yediğim onca ilaç ve iğneye rağmen sadece 2 tane yumurta yapabildik,benimle aynı yaşta olup hatta daha yaşlı ve aynı dozda ilaç kullananların 15-20 tane yumurtası oldu,neyse dedik hayırlısı kaliteli yumurta olsun yeter dedik avuttuk kendimizi.

Geldi çattı transfer günü,-aslında anlatabileceğim çok ayrıntı varken kısa kesmek istiyorum-Bu transfer oldukça sinir bozucu ve ağrılı bir işlem bu arada..

Eğer şehir dışında oturuyorsanız birkaç gün içinde evinize dönebilirsiniz dediler ama yok sağlam olsun ne olur ne olmaz düşüncesiyle yattım ablamın evinde sonuçları öğrenene kadar,15 gün ,sadece yattım.... Ve sonuç; büyük bir hayal kırıklığı...Hani filmlerde insanlar sabit kalırda mekan döner dururya aynen öyle,zaman durdu,annem durdu,ablam durdu,herşey durdu...Ben, gözlerimden akan gözyaşlarımı ne kadar tutmaya çalışsam da engel olamadım tüm gün akmalarına...

Ama en zoru ilkiymiş sonraki denemelerime itafen yazıyorum hiç biri bu kadar koymamıştı sonraki denemelerimin.Sonraki derken 3 tane daha deneme...

2.denemeyide hemen ara vermeden memorial hastanesinde denedim,bu seferki protokol(değişik ilaç denemelerine protokol deniyor) değiştirildi,daha çok iğne daha çok ilaç...sonuç mu sadece 1 tek yumurta, mikroenjeksiyona bile gerek duyulmadı,aşılama yapıldı,tabi ki yine üzüntü ve muz kabuğu.

Semra Kahraman aldı beni karşısına,"Elif Hanım siz tüp bebeğe uygun bir insan değilsiniz bence daha fazla denemeyin,evinize dönün ve akışına bırakın.KÜT...Bu ne yaa parasıyla bile yapamıyorum,herkes parası olmadığı için yaptıramaz ben yumurtam iyice azaldığı için yaptıramıyorum,benim memorialdeki doktorum Selman Bey de 2-3 yıl içinde çocuk sahibi olmanız lazım yoksa erken menepoz riski var ve olmazsa rezervler bitmek üzere dedi ve beni gönderdiler eskişehire,eskiyesi şehire...

Ama ben taktım bir kere,eşimin tüm "olursa olur,olmazsa olmaz,ben seni hep seveceğim"sözleri bile umrumda değildi,olmalıydı..Ne kadar çok hamile arkadaşım varmış,ne kadar çok duyuyordum,karşımda çocuğunu sevenleri gördükçe zavallı hissediyordum kendimi, çok zavallı...

Hadi bakalım bu sefer Ankaraya,burdaki doktorum Anatolia Hastanesiyle çalışıyordu,ilaçlar burda yumurta toplama ve transfer orda yapılacaktı,ankaradaki doktorum"olur mu hiç asıl sizin zaman kaybetmeden tekrar denemeniz gerek tüp bebeği"demesiyle yeniden koşmaya başladım ümitlerimin peşinde,hazırdım,hadi bu sefer hadi...yeni bir protokol,yine hüsran...4.üde aynı yerde yine hüsran..

Ankaradaki doktorumda benden o kadar ümitsizdi ki, bana donörü bile önerdi,allahım ne kabustu, hiç düşünmedim bunu allah varya, ablam hazırdı herşeyiyle allah razı olsun ama hayır istemedim,içim istemedi.

Ve bu 4.hayal kırıklığından sonra hiç gücüm kalmamıştı artık,dayanamayacaktım tekrar aynı şeyleri yaşamaya.Hani evliliğimin ilk yıllarındaki gibi bu çocuk meselesi önemli olmayacaktı benim için. Çok kati bir karar verdim ve gerçekten kafamda bitirmiştim; o dakikadan itibaren karar verdim,kapandı bu mesele,ne adını anacağım ne hayatımı kabusa çevirecektim,BıTTı,BıTMıŞTıR.Hayatımın kalan kısmını bir bebeğim olmadan da çok rahat geçirebilirdim,sanki herkesin olcak diye bi şart mı var,benim şansım böyleymiş.

Herkese ilan ettim ,ben vazgeçtim,istemiyorum,olmasada iyiyim,yeniyim,silkelenip kendime gelmeliyim.Benden daha çok rahatlayan ailem de bu konuda da tam destek verdiler(her zaman).

Ve...

Bu kararımın ardından sadece biray geçti ve MUCıZE...

Bu bir mucize.....

Tam 2 kere idrar testi,3 kere kan testi,2 ayrı doktora kontrol...

Bu hayatımın mucizesi...

Kan sonucumu öğrenmek için 15 dk.da bir aradığım laboratuardaki kadının telefonda"hamilesiniz bayan" demesini ve benim işyerimdeki böğüre böğüre ağlamamı hayatım boyunca unutamam...

Aylarca inanamadım,aylarca ya yoksa diye geçti hamileliğim...

ışte bundan dolayı mucizemsin bebeğim ve adın RÜYA..

Sen hayatımda yaşadığım en güzel,en benim olan,en harikulade duygusun...

Doğduğunda, olduğuna inanamayıp nefesini koklarken,allahım sana şükürler olsun dediğim.

Ben seninle hayata tekrar geldim,gerçek özgüveni yaşadım,zavallı değildim artık...
Bebeğim...

Ben artık senin sayende anneyim ve bu dünyanın en güzel duygusu...

Bunu yaşamadan ölmediğim için çok şanslıyım...

RÜYA kızım....Değerin paha biçilemez,ömrüm senin olsun....

ALINTIDIR.....

günaydın kıslar

ne güzel bi hikaye bu Allahım nolur bizede bi mucize nasip et
nolur duy sesimi okadar hasretimki bi bebeğe:çok üzgünüm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…