Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

kuzucum evincim hoşgeldiniz
tşkr ederim canım
evın ne oldu son durumun?????
son durum şöyle canım
117 çıkan tahlilim dün13,8 mlu çıktı yanii kan değerim düştü. büyük ihtimalle kimyasal gebelik herhalde.
tamam canım onu biliyorum kürtaja gerek olmadığını ama biliyosun ya ben adetde olamıyodumm sence kanamm olurmu diyee ..dr mecburen ilaç verecek öyle değilmi.adet söktürücü gibi.
peki canım bir soru eğer kanamam olmaazsa embriyo tutunmuşmu oluyoo.. ama deeriö çok düşük ç değerin çıkma şansı olmuyo dimi.

yok kız yorulmadım poliklinik şefi bizim akrabamızda o yardımcı oldu 10 dkkda veridk çıktık
hem para almıyolarki tahlile kızzz

ha iyi bari yorulmadığına sevindim canım
ne tahlili yaptırdın?
hı bide 3lü taramaya gircenmi canım?????

bence ılac yerıne bıtkısel seyler ıc.mesela sogan kuru yap cok gusel adet sokturuo.benım kuzenımınde adet olma problemı vardı doktor olması ıcın ılac yazdı hep daha beter yaptı ((

ayça hoşgeldin canım
nasılsın bebeiş nasıl canım????

kılzar bişi sormak ıstıyorum kımyasal gebelıgi genellıkle esının sperm sayısında yetersızlık olan kısılermı gecırıo.sebep ney oluo ????*

cnm kimyasall gebelik yumurtanın döllenip kalitesiz olamsı sebebiyle tutunamamasından oluyomuş
ama bence eğer evininki kimyasal gebelikse rahmin kalınlaşmamasından tutunamamıştır
yani östrojen eksikliği olabilir

peki canım dr ilk ggittiğimde 117 çıktığında bana progestan vermesimi gerekiyodu ozman.

pko nedir bayanlar bilmiyorumkismile
daha yeni çocuk yapmaya karar verdik de bilemiyorum

hayırlı sabahlar hayırlı cumalar rabbim bu mübarek günde hepimize sağlık huzur hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

poli=çok sayıda ; kistik= kist içeren ; over=yumurtalık dokusu
polikistik over: "çok sayıda kist içeren yumurtalık dokusu"

--------------------------------------------------------------------------------

Polikistik over sendromu (veya hastalığı) nedeni kesin olarak aydınlatılamamış olan bir yumurtlama bozukluğudur. Hastalıkta her adet döngüsünde gelişerek çatlaması gereken folikül (yumurta hücresini içeren sıvı keseciği), gelişmesinin yarıda kalması nedeniyle yumurtalık dokusu içinde 3-10 milimetre çapında bir kiste dönüşür.
Yumurtalık dokusu, bu kistler sayıca arttığında "polikistik" yani çok sayıda kistik oluşum içeren bir yapıya dönüşür.

Kadında bu türdeki sürekli bir yumurtlama bozukluğu aşağıdaki sonuçları beraberinde getirir:

* Yalnızca yumurtlama olduğunda üretilebilen progesteron hormonu üretiminin aksaması, adet döngüsünün uzamasına, yani adet gecikmelerine veya düzensiz adet kanamalarına yol açar.
* Çatlayamayan foliküller fazla miktarlarda testosteron ("erkeklik hormonu") üretir. Kadında fazladan üretilen erkeklik hormonu tüylenme ve sivilcelenme gibi kozmetik sorunlar yaratır.
* Yumurtlama olmaması kadını zor gebe kalma veya gebe kalamama sorunuyla, gebe kalınması durumunda ise artmış düşük yapma riskiyle başbaşa bırakır.
* Kan şekerinin düzenlenmesinden sorumlu olan insülin hormonu salgısının bu hastalıkta bozulması kilo alma sorununa veya ileri yaşlarda şeker hastalığına yakalanma riskinde artışa neden olur.
* Uzun dönemde ortaya çıkabilen sorunlardan en önemlisi rahim iç tabakasını östrojen hormonunun kalınlaştırıcı etkisinden koruyucu özelliği olan progesteron hormonunun eksik kalması nedeniyle ortaya çıkan artmış rahim kanseri riskidir.
* Diğer bir uzun vadeli sorun da testosteron hormonunun sürekli olarak yüksek kalmasına bağlı olarak kan yağlarının seviyesinin yükselmesidir. Bu durum uzun vadede kadının çeşitli kalp hastalıklarına yakalanma riskini artırır.

ALINTIDIR

cnm kimyasal gebelikte çocu zaman kadınlar anlamazmış
yumurta döllenir adetle birlikte atılırmış bişiy anlamazmışsın sen
ama şimdi sen adet olmadığına göre ne olacak bilmiyoum
yani değerin düştü tutunma ihtimali varmı bilmiyorum hayırlısı olsun inşallah cnm

hoşbulduk ikimizde iyiyiz Allaha şükür sen nasılsın opuyorumnanaktan
allah iyilik versin canım
bende iyiyim şükür
hayırlı sabahlar hayırlı cumalar rabbim bu mübarek günde hepimize sağlık huzur hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

saneda hayırlı sabahlar canım
inşallah hepimize hayırlı evletlar nasip eder

ha iyi bari yorulmadığına sevindim canım
ne tahlili yaptırdın?
hı bide 3lü taramaya gircenmi canım?????

cnm gebeikte yapılan genel testler işte kan sayımı idrar tetkikleri fln
ikili test istedi doktorum ama yaptırmıcam istemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…