Bir bakarmısınız...

-Gzmlkz-

❤İşimiz Allah'a Kalmışsa Olmuş Bil..❤
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2017
1.063
864
Merhaba arkadaşlar ben 5 senedir eşimin ailesiyle birlikte yaşıyorum bu günlerde daha çok anlamaya başladım ki ev üstğne ev gerçekten olmuyo zorla yürütmeye çalışıyoruz bu zamana kadar çok zorluklar çektik kv kp kayınlarım istediği kadar iyi olsunlar bir zamandan sonra onun hareketi sizin gözünüze veya sizin hareketiniz onların gözlerine illaki batıyor.. Çok kavgalar ettik çok sorunlar yaşadık hatta şuan eşim ailesiyle konuşmuyor araları bozuk iyi geçinemiyoruz ve durumlarımız çok kötü bir evladımız var çok şükür ona bakabiliyoruz ama 2 hafta önce düşük yaptım ve şimdi tekrar bebeğimin yerini doldurmak istiyorum onun bile geleceğini nasıl iyi bir şekilde sağlicaz insan düşünmeden edemiyor kenarda birikmişimiz yok bi rahatsızkığım olsa hastaneye gitmek için eşim milletten borç para alıyor ve bu onun çok zoruna gidiyor bu durumdayken ayrı eve çıkmamız çok zor imkansız gibi görünüyor bana ama durumlarımızn düzelmesini çok istiyorum... 2 sene önce eltim geldi oda bizimle yaşadı ama 2 3 ay önce ayrı eve çıktılar onlara gıpta ile bakıyorum çok ta üzülüyorum benden sonra geldi ama evini aldı çıktı ben hala onlarlayım ilerde kayınlarım evlenicek belki onlar da çıkıp gidicek biz hala burda yaşıyor olacağız.. Eltim ve eşi bu konuda çok şanslılar çünkü ailesinin durumu çok iyi bizim öyle değil kimse yanımızda arkamızda durmuyor... Bende kendime ait bir yuvam olsun küçük olsun ama bizim olsun kimsenin gözüne batmiyim istiyorum bu isteğim için sizler de bana çok çok dua edin lütfen benim de hangi duaları etmem gerektiğini söylerseniz bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden hepinizden allah razı olsun ..

Bunu eşinle baş başa kaldıgınız bi anda konussanız nasıl olur ben rahat olamıyorum kendimize ait bi evimiz olsa daha iyi olmazmı gibisinden ama kırmadan konusun ve kimse yokken ... inşirah suresini okuyabilirsiniz sürekli

Bunu eşinle baş başa kaldıgınız bi anda konussanız nasıl olur ben rahat olamıyorum kendimize ait bi evimiz olsa daha iyi olmazmı gibisinden ama kırmadan konusun ve kimse yokken ... inşirah suresini okuyabilirsiniz sürekli

Eşimle konuştum canım uzun uzun konuştuk oda istiyor ayrı eve çıkmayı istemiyor değil ama dediğim gibi maddi açıdan sıkıntıdayız nasıl geçincez diyor zaten kiralar almış başını gidiyor burda büyümüş başka yere de gitmez burda kiralar da 1 milyardan başlıyor yani oda istiyor ama geçinemeyiz diyor eşya neyle alocaz fatura gelicek birsürü öocukların masrafı evin ihtiyacları gerçekten istanbulda ev geçindirmek çok zor... Okırım canım teşekkür ederim

Hangi sehirde yasiyorsunuz sizinde calisma imkaniniz yok mu
istanbuldayız ben isterim çalışmak ama hem çocuğa bakan yok evde herkes çalısışıyor hemde eşim istemez beni çalıştırmak yani her yönden önümüz kapalı tek işimiz dua etmek sanırım çok zor belki imkansız ama belkide allah kabul eder dualarımızı :KK43:

Eşinizin geliri nekadar?
Doktora gitmeye paraniz yok ama ikinci cocuk ve ayri ev istiyorsunuz?
Bak kardeşim, amacim kalbini kirmak değil ama sen baya hayal dünyasinda yaşıyorsun galiba.
Önce bir gelirini giderini yaz, sonra sana azda olsa yardimci oluruz. Bu verdiğin bilgilerle kimse sana taşın demez

Eşinizin geliri nekadar?
Doktora gitmeye paraniz yok ama ikinci cocuk ve ayri ev istiyorsunuz?
Bak kardeşim, amacim kalbini kirmak değil ama sen baya hayal dünyasinda yaşıyorsun galiba.
Önce bir gelirini giderini yaz, sonra sana azda olsa yardimci oluruz. Bu verdiğin bilgilerle kimse sana taşın demez
taşın demenizi değil zaten sadece dua etmenizi istedim herkes ister kendine ait bir evi olsun bunun hayal dünyasıyla ne alakası varki eşimin geliri aylık 1.400... İkinci çocuğu da şöyle söyliyim 2 hafta önce hiç haberim yokken kanamayla beraber doktora gittim orda öğrendim hamile olduğumu ama rızkı yokmuş düştü bebeğim ona çok üzğldüm ve yerini doldurmak istiyorum çünkü onu kaybettiğim için yıkıldım resmen... Hastane konusunda da eşim kenara para atalım diyor ilerde çocuk olucak neyle bakıcaz rahatsızlansan hastaneye neyle götürcem seni diyor ama daha birikm bile yapamıyoruz kimsenin eline de bakmıyoruz ama çok şükür kendi yapımızda kavruluyoruz

Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez kötü eleştirileriniz size kalsın lütfen sadece bana hangi duaları etsem etkili olur onları söyleseniz yeter..

taşın demenizi değil zaten sadece dua etmenizi istedim herkes ister kendine ait bir evi olsun bunun hayal dünyasıyla ne alakası varki eşimin geliri aylık 1.400... İkinci çocuğu da şöyle söyliyim 2 hafta önce hiç haberim yokken kanamayla beraber doktora gittim orda öğrendim hamile olduğumu ama rızkı yokmuş düştü bebeğim ona çok üzğldüm ve yerini doldurmak istiyorum çünkü onu kaybettiğim için yıkıldım resmen... Hastane konusunda da eşim kenara para atalım diyor ilerde çocuk olucak neyle bakıcaz rahatsızlansan hastaneye neyle götürcem seni diyor ama daha birikm bile yapamıyoruz kimsenin eline de bakmıyoruz ama çok şükür kendi yapımızda kavruluyoruz

Dua ile olcak işmi bu sence? Tabi duani et, icini ferahlat ama geliriniz bariz ortada. 1400 tl. Kira, gaz, tuz desek para bitdi. Eeee ne ile gecinceksiniz?
Bebeğinize bende üzüldüm ama lütfen bu caresizligin icine ikinci bir cocuk getirmeyin.
Her ay 200 300 kenera atin... aslinda mümkün olmasi gerek

Dua ile olcak işmi bu sence? Tabi duani et, icini ferahlat ama geliriniz bariz ortada. 1400 tl. Kira, gaz, tuz desek para bitdi. Eeee ne ile gecinceksiniz?
Bebeğinize bende üzüldüm ama lütfen bu caresizligin icine ikinci bir cocuk getirmeyin.
Her ay 200 300 kenera atin... aslinda mümkün olmasi gerek
birazda borçlar var o yüzden atılmıyor işte... Duayla olcak iş değil haklısınız

Eşimle konuştum canım uzun uzun konuştuk oda istiyor ayrı eve çıkmayı istemiyor değil ama dediğim gibi maddi açıdan sıkıntıdayız nasıl geçincez diyor zaten kiralar almış başını gidiyor burda büyümüş başka yere de gitmez burda kiralar da 1 milyardan başlıyor yani oda istiyor ama geçinemeyiz diyor eşya neyle alocaz fatura gelicek birsürü öocukların masrafı evin ihtiyacları gerçekten istanbulda ev geçindirmek çok zor... Okırım canım teşekkür ederim
Haklı aslında allah yardımcınız olsun geçim zor gerçektende...

birazda borçlar var o yüzden atılmıyor işte... Duayla olcak iş değil haklısınız

Evden el işi filan yapsaniz? Nikah şekeri tipinde... azda olsa borcari kapatmaya yardimci olursunuz.
Yavaş yavaş adim adim ileri doğru yürümek bence en doğrusu.

İnşallah allahim bir yerden kapi acar

Evden el işi filan yapsaniz? Nikah şekeri tipinde... azda olsa borcari kapatmaya yardimci olursunuz.
Yavaş yavaş adim adim ileri doğru yürümek bence en doğrusu.

İnşallah allahim bir yerden kapi acar
inşallah allah razı olsun valla uzun zamandır araştırıyorum eve iş veren biyer bulmaya çalışıyorum ama buralarda yok internetten bile araştırdım onlar da dönüş yapmıyor ne yapçağımı şaşırdım eve iş almayı çok istiyorum ama buralarda yok işte keşke olsa hep yaparım

Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez kötü eleştirileriniz size kalsın lütfen sadece bana hangi duaları etsem etkili olur onları söyleseniz yeter..

Canim Ya Latif , Ya Selam cekebilirsin selamete cikmak icin. Ayetel kursi oku Allah bi yerden kapi acar eger nasipse zaten

Allah gönlüne göre bir ev ve kimseye muhtaç etmeyecek gelir versin canım. Ama bence 2.cocuk için şu an müsait degilsiniz. Çocuğun biraz buyumusken sen de calisirsan zorlukların üstesinden gelebilirsiniz bence, çalışmayı düşün inşallah her şey daha iyi olur sizin icin

Boyle bir ortamda 2.cocugu nasil dusunuyorsunuz hayret birsey ya?

Hersey tamam da 2.cocuk eksik sanki

Valla sizin gibileri anlamak mumkun degil.

Korun bir zahmet.
2.cocugu simdilik unut.
Ise gir.
Sonra da dua et ..

.

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Her kim her gece Vakıa Suresini okursa, ona asla fakirlik isabet etmez.

Bu sureyi ara vermeksizin 40 gün 40 defa okuyan kişi, asla fakirlik çekmez. Allah’u Teala o kişiye yorulmadan ve günaha girmeden helal rızıklar nasip eder.

Inşaallah Rabbim güzel,bereketli bol helal kazançlı kapılar açsın size.:dua:

Boyle bir ortamda 2.cocugu nasil dusunuyorsunuz hayret birsey ya?

Hersey tamam da 2.cocuk eksik sanki

Valla sizin gibileri anlamak mumkun degil.

Korun bir zahmet.
2.cocugu simdilik unut.
Ise gir.
Sonra da dua et ..

.

Sanane kardeşim sanamı düştü benim hayatımı sorgulamak siz sanki dört dörtlüksünüz burda millete kötü yorumlar yapıyorsunuz nekadar belli ediyorsunuz sadece yorum yapmak için konuştuğunuzu. aman siz bizim gibileri anlamayın lütfen ya.

Canim Ya Latif , Ya Selam cekebilirsin selamete cikmak icin. Ayetel kursi oku Allah bi yerden kapi acar eger nasipse zaten

Allah gönlüne göre bir ev ve kimseye muhtaç etmeyecek gelir versin canım. Ama bence 2.cocuk için şu an müsait degilsiniz. Çocuğun biraz buyumusken sen de calisirsan zorlukların üstesinden gelebilirsiniz bence, çalışmayı düşün inşallah her şey daha iyi olur sizin icin

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Her kim her gece Vakıa Suresini okursa, ona asla fakirlik isabet etmez.

Bu sureyi ara vermeksizin 40 gün 40 defa okuyan kişi, asla fakirlik çekmez. Allah’u Teala o kişiye yorulmadan ve günaha girmeden helal rızıklar nasip eder.

Inşaallah Rabbim güzel,bereketli bol helal kazançlı kapılar açsın size.:dua:
allah razı olsun dediklerinizi yapıcam sağolun yardımcı olduğunuz için...

X