Bir Arkadasiniz Giysinizi Ödünc Istedi Ve Siz .....

Hiç hoşlanmadığım şeydir.Başkasının giydiği kıyafeti giyemem temiz dahi olsa.
Lisedeyken çok göz kalemimden oldum.Arkadaşlarım isterlerdi verirdim bir daha da almazdım kullanamam öyle bi huyum var :kahve:

Kimsenin kıyafetini,özel eşyesını alıp kullanmam.Kimse de benim eşyalarımı kullansın istemem.Üniversitedeyken bi arkadaşım bi gün geldiğinde dolabımı açıp bakmış,bi kaç parça bir şey seçmiş.Erkek arkadaşıyla buluşmaya gidiyor diye...fisfisfis Bir şey diyemedim,çok samimi değildik.Samimi olduklarım huyumu bilir.

bekarken üc arkadas degisirdik problem olmazdi.evdede ablamla ve yengemle degisiriz.cevremde su an bir kac arkadasimla cook nadir olsada degisiriz.ama gece sene basimdan bir olay gecti önceden samimi bir arkadasim arkamdan ettigi bir laf yüzünden lafta su- gittigim her dügüne ayri kiyafet aliyormusum. bu lafi diyen kisi aslinda nereye giderse gitsin bir kiyafet alan ve bir giydigini bir daha giydigini görmedigim kisi. bu lafi dedikten bir kac ay sonra benden gelip abiye bir kiyafet istedi ve bu kiyafeti türkiyede yegeninin dügününde giyecekmis. ben ne yaptim tabiki vermedim,kumasi hassas bir abiyeydi nasil dönecegini tahmin ettigim ve sinir oldugum icin vermedim.

Sadece yegenim ve ablalarimla degisik giyinebilirim ama baskalarina karsi titizimdir,yinede cok kiramam insanlari,zaten su anda boyle bir durum yok ama bekarken arkads coktu,bir verdigimide geri almama gibi bir huyumda var yanii,verdigim kisi cilkini cikaracak kadar giymisse almaya tenezzul etmem,yegenimle cok degis tokus yapariz ama,onun giydiklerini giymekten zevk bile alirim,ohh mis gibi yegenosum kokar...

sevdiğim arkadaşlarıma tabikide veririm onlardan da alırımsengözlerimebaksanab

bu yaşa kadar sadece bir arkadaşımdan aldım ve ona da kıyafetlerimden veririm :1closedeyes:
kankam dostum o benim ondan kıymetli birşeyim olamaz
başkasından ne alırım ne de veririm zaten şakkıdı

ya ayıptır sölemesi ben pek kıyafet paylaşmayı sevmiyorum daha önce paylaştıklarımın ne olduğunu biliyorum :KK43:(
aslında sevdiklerim için herşey feda dır beni tanıyan bilir ne kadar cömert olduğumu
a.s

haaa unuttum ama kimsedende almam

Son düzenleme:
arkadaşlarım giysi takı aklınıza gelen ne varsa isterlerse hemen veririm hatta çok beğendiklerini hediye dahi ederim giysi alma konusuna gelince kızkardeşim gibi olan iki arkadaşımla zaman zaman gece giysilerimizi dönüşümlü kullanıyoruz işin en güzel yanı bedenlerimizin uyuşması

ben kardesimle ve kuzenlerimle takas yapiyorum onlar benden aliyo bazen ben onlardan.......
hayatta istenen bisey varsa yok diyemem......
mesela dun kardesimle amcamin kizi geldi dolaptan istediklerini alip goturduler ama ayni sekilde geri geleceginden eminim......a.s.

çok yakın arkadaşlarım isterse veririm. ama bazen öyle şeyler istiyorlar ki hayır olmaz dediğim de oluyor. en rahatsız olduğum şey yeni bir elbise aldığım da daha ben giymemişken istemeleri neyse ki asla ben daha giymeden vermeyeceğimi onlara anlattım bu benim prensibim dedim de artık daha benim hiç giymediğim kıyafetleri istemiyorlar.. ama ben onlardan almam çünkü benim bir giyim tarzım var ve onların ki bana pek uymuyor ve yakışmıyor. başkaların giysileri ne bileyim sahibinde daha güzel duruyor. başkasında maalesef eüriti duruyor.

çok yakın arkadaşlarım isterse veririm. ama bazen öyle şeyler istiyorlar ki hayır olmaz dediğim de oluyor. en rahatsız olduğum şey yeni bir elbise aldığım da daha ben giymemişken istemeleri neyse ki asla ben daha giymeden vermeyeceğimi onlara anlattım bu benim prensibim dedim de artık daha benim hiç giymediğim kıyafetleri istemiyorlar.. ama ben onlardan almam çünkü benim bir giyim tarzım var ve onların ki bana pek uymuyor ve yakışmıyor. başkaların giysileri ne bileyim sahibinde daha güzel duruyor. başkasında maalesef eüriti duruyor.

eğriti yanlış tuşlara basmışım.

kiz kardesim disinda öyle kimseyle kiyafet alisverisi yapmam kolay kolay baskasinin kiyafetini giyemem cok samimi oldugum arkadaslarim disinda zaten kimse benden istemeye cesaret edemez herkese karsi cok sicak kanli oldugum söylenemez cok yakin arkadaslarima veririm zaten ihtiyaci olmasa benden istemez arkadasimda

Almaktan çok veririm .
Hatta eğer çok hoşuna giderse varsın onun olsun tatlicadiarzu
ama çantalarımı ve kalemlerimi kimseye vermemÇok üzgünüm çoook

Kitaplarımı istediklerinde ,ne yalan söyleyim içim cız ederyasakkelimeAblamla bir çok şeyimizi zaman zaman ortak kullanırız.Onun dışında öyle bir alışkanlığım yok.
Üniversitede okurken yurtta kaldım bir süre, o zaman bunun adına kamulaştırmak denilirdi ve eşyalarını sakınanlarada iyi gözle bakılmazdı:icecream:

Hiç hoşlanmam.
Elbetteki arkadaşlarımdan değerli değiller ama benim bu konuda son derece katı kurallarım vardır.
Ne birinin giysisini kullanırım , ne de kendi giysimin kullanılmasına izin veririm.
Hatta annem ve arkadaşlarım bu durumumu bilirler ; aman AttaQue'nin canını al giysisini alma derlerdi esprili yolla.

evlenmeden evvel lise arkadaşlarım dahil olmak üzere giysilerimizi paylaşırdık
sebebi ise kimseyi kıramıyor olmamdan dolayı idi.
fakat verdiğim hiç bir kıyafet geri gelmez yada geri geldiğinde de muhakkak bir taraflarında
yırtık yada yıpranmış olurdu..
hele hiç unutmam bir tane hırka aldım çok para vermiştim o zamanlar ve 2 kere giydikten sonra
çok samimi olduğum mahalleden arkadaşım istedi yarın getireceğim dedi ve gidiş o gidiş
bir daha gelmedi ben artık istemekten utanmıştım ve nihayetinde bana söyledi hırkayı
zonguldaktan ablası gelmişti onun bavulundaki eşyalarla karışmış ve zonguldakta ablasında
kalmıştı.ve ondan sonra yemin ettim eşyalarımı kimseyle paylamaşmamak için..
çünkü kıymet bilmiyorlar bilinmiyormaalesef.sonuç olarak artık kimseyle paylaşmıyorum,paylaşmakta istemiyorum

Şimdiye kadar birkaç abiye kıyafet dışında -en yakın arkadaşlarıma, bir de kuzenime- kimseye birşey vermedim. Kimseden de hiçbir kıyafet filan ödünç almadım. Sadece 1 kere lisede beden dersinde çorap getirmeyi unutmuşum, sınıftaki arkadaştan almıştım. Sonra ayağımda mantar olmuştu :KK43:(( Tavsiyem bu tip eşyalarda, makyaj, manikür-pedikür malzemeleri konusunda çok dikkatli olun. Uçuğu olur, mantarı olur, size de bulaşabilir Allah korusun.

X