Bir Anne Oğlunu Arıyor

Akrabanızın da öz çocuğunu satan insanlardan pek farkı yok yalnız. Hatta yasal olmayan yollardan çocuk ticaretine kalkıştığı ve bunu gayet bilinçli bir şekilde yaptığı için kendisi de oldukça kötü bir insan.
Şermin bu ara bana neden taktın anlamış değilim. Tuhaf konularda beğenmedim atıp geliyorsun.
Akrabamızın çok fazla düşüğü oldu. Çocuğu olmadı. Çocuk esirgemeye başvurmuşlardı 90lı senelerde bekliyordu sıralarını. Tesadüfen hastaneden bir tanıdıkları bir adamın 7. Çocuğunu aldırmak istediğini ama annenin istemediğini gidip görüşebileceklerini söylüyor.
Eşi gidip diğer çocuklara yardımcı olabileceğini söylüyor ve doğumdan hemen sonra vermeyi kabul ediyorlar. Aile para verip kenara da çekilmedi ayrıca. Senelerce anneye bayramlarda erzak göndermeye devam ettiler.
Sonra şehir değiştirilince iz kayboldu tabii ama ben bu insanları korunmayıp çocuk yapıp satan insanlarla bir tutarsan sana şaşarım.
Ama dediğim gibi senin derdin bu ara bana muhalefet. Göz ardı edebilirsin

Benim yakın bir akrabam, hamile karısı olan fakir bir aileyle tanışıyor bebeği doğduğu gün alıp evde doğum gösteriyorlar.
Yavrum o da o kadar akıllı çıktı ki. Şimdi doktor oldu. Salak bir akraba nedeniyle bir şekilde öğrendi ama kendisi aramak istemedi.
Biz de dedik arama diye. En az 7 kardeş, hepsi zor hayat şartlarında kim bilir ne halde 7 yetişkin oldular. Belki suça bile karıştılar.
Hepsinin dertleri talepleri olacak.
Neden bu yüke girsin?
Kendi şansı dönmüş kurtulmuş geri batağa batmanın bir anlamı yok.
Sizde bu işe karışıp bir çocuğun başını yakmayın. Annesi düpedüz bencillik ediyor Çünkü

Akrabanızın da öz çocuğunu satan insanlardan pek farkı yok yalnız. Hatta yasal olmayan yollardan çocuk ticaretine kalkıştığı ve bunu gayet bilinçli bir şekilde yaptığı için kendisi de oldukça kötü bir insan.
Şermin bu ara bana neden taktın anlamış değilim. Tuhaf konularda beğenmedim atıp geliyorsun.
Akrabamızın çok fazla düşüğü oldu. Çocuğu olmadı. Çocuk esirgemeye başvurmuşlardı 90lı senelerde bekliyordu sıralarını. Tesadüfen hastaneden bir tanıdıkları bir adamın 7. Çocuğunu aldırmak istediğini ama annenin istemediğini gidip görüşebileceklerini söylüyor.
Eşi gidip diğer çocuklara yardımcı olabileceğini söylüyor ve doğumdan hemen sonra vermeyi kabul ediyorlar. Aile para verip kenara da çekilmedi ayrıca. Senelerce anneye bayramlarda erzak göndermeye devam ettiler.
Sonra şehir değiştirilince iz kayboldu tabii ama ben bu insanları korunmayıp çocuk yapıp satan insanlarla bir tutarsan sana şaşarım.
Ama dediğim gibi senin derdin bu ara bana muhalefet. Göz ardı edebilirsin

Şu an neyi savunduğunuzun farkında mısınız ? Yasa dışı çocuk ticareti, sahte evrak ve soy bağının kasıtlı olarak bozulması ilk aşamada görünenler.

Akrabanız çok iyi bir insansa yasal yolla aileden evlat edinseymiş.

Son düzenleme:
Şu an neyi savunduğunuzun farkında mısınız ? Yaşa dışı çocuk ticareti, sahte evrak ve soy bağının kasıtlı olarak bozulması ilk aşamada görünenler.

Akrabanız çok iyi bir insansa yasal yolla aileden evlat edinseymiş.
Kusura bakma ama bir ailenin sersefil 7. Çocuğu olacağına sağlıklı bir ortamda büyüdü, mutlu bir çocukluk yaşadı. Şimdi de mutlu başarılı bir yetişkin oldu. Annesini kaybettik ama hala sevgiyle anar. Bildiği halde de o bahsettiğin soy bağından kimseyi aramıyor.
Dediğin gibi kolayca yasal yoldan evlatlık alınsa alırlardı. Kaç sene beklediler nerden biliyorsun?
Ki evlatlık alınma prosedürü de çok zor. Genelde koruyucu aileye izin veriliyor ama evlatlık olarak direk verilmesine izin vermeyen aileler çok olduğu için alamıyorsun da.
Bilmeden yargılamak, bilmediğin hissetmediğin şeylerde ahlam kesmek oluyor bu.
Kaç düşükten sonra psikolojisi bozulmuş bir kadın, üç sene beklediği sırada kürtajdan dönen bir çocuğa sahip çıktı.
Onlar almasalardı zaten kadın aldıracaktı o bebeği.

Kusura bakma ama bir ailenin sersefil 7. Çocuğu olacağına sağlıklı bir ortamda büyüdü, mutlu bir çocukluk yaşadı. Şimdi de mutlu başarılı bir yetişkin oldu. Annesini kaybettik ama hala sevgiyle anar. Bildiği halde de o bahsettiğin soy bağından kimseyi aramıyor.
Dediğin gibi kolayca yasal yoldan evlatlık alınsa alırlardı. Kaç sene beklediler nerden biliyorsun?
Ki evlatlık alınma prosedürü de çok zor. Genelde koruyucu aileye izin veriliyor ama evlatlık olarak direk verilmesine izin vermeyen aileler çok olduğu için alamıyorsun da.
Bilmeden yargılamak, bilmediğin hissetmediğin şeylerde ahlam kesmek oluyor bu.
Kaç düşükten sonra psikolojisi bozulmuş bir kadın, üç sene beklediği sırada kürtajdan dönen bir çocuğa sahip çıktı.
Onlar almasalardı zaten kadın aldıracaktı o bebeği.
Bir kadın gebeliği sonlandırma hakkını kullanacakken, para için damızlık muamelesi görmüş; çocuğu para için kollarından alınmış.

Akrabalarınız evrakta sahtecilik, yasa dışı çocuk satışı ve soy bağı gizleme yapmış. Siz de bilinçli veya bilinçsiz bu durumu güzel bir örnek gibi anlatıyorsunuz. Çok yazık.

Bir kadın gebeliği sonlandırma hakkını kullanacakken, para için damızlık muamelesi görmüş; çocuğu para için kollarından alınmış.

Akrabalarınız evrakta sahtecilik, yasa dışı çocuk satışı ve soy bağı gizleme yapmış. Siz de bilinçli veya bilinçsiz bu durumu güzel bir örnek gibi anlatıyorsunuz. Çok yazık.
Offfff demogoji yapıyorsun ya. Damızlık olması için bilerek hamile bıraktırması lazım. Öyle bir şey yok. Bilerek konuyu bağlamından koparma.
Ayrıca ben çocuğun üstün yararını düşünüyorum. Bir çocuk 7 çocuklu fakir bir ailede sürüneceğine düzgün bir hayat yaşadıysa bu hayatı yaşatanları ben diğer tarafta korunmadığı için çocukları sersefil edenlerle bir tutamam.
İdealist olacağım diye bazen bomboş yazıyorsun.
Kadın 7 kere hamile kalmış korunmayı bilmiyor. Öyle yada böyle o çocuğu biri alıp düzgün bakacaksa o insanlara öyle ileri geri konuşmamalısın.

Muhalefet olmak için yazmıyorum sadece fikrimi belirtmek isterim: Bir bakıma çocuğa sahip çıktıkları için güzel bir şey yapmışlar lakin evde doğum göstermek yanlış olmuş. Soy bağı kardeşlerin bilmeden birbirleri ile evlenmemeleri için önemli diye düşünüyorum. Bozulmamalı. Khomyuk Khomyuk

Babası tarafından satılan oğlunu arayan bir anne var. Kendine şiddet uygulayan ve üzerine Yozgat'ta çocuklarını satan bir baba! Eylül ayı 1994 doğumlu Sedat'a satın alan ailenin verdiği isim Çağrı soyismi B....oğlu/lar/gil olabilir. Çocuğun sağ gözünün altında dikiş izi var 3 veya 4 tane. Hayatın çok yorduğu, gördüğü şiddetler sonucu sakatlanan annesi ölmeden önce en azından bir kez oğlunu görmek istiyor. Çocuğun hayatına kesinlikle müdahale etmeyecek. Hem annenin hem de belki de gerçek ailesinin kendini istemediğini bilen ve bunun ağırlığını yaşayan bu iki kişinin yardımlarımıza ihtiyacı var.
Burada bulamazsınız. Ayrıca madem işin içinde can güvenliği sorunu var çocuğu da bu olaylara karıştırmanın manası yok.

Muhalefet olmak için yazmıyorum sadece fikrimi belirtmek isterim: Bir bakıma çocuğa sahip çıktıkları için güzel bir şey yapmışlar lakin evde doğum göstermek yanlış olmuş. Soy bağı kardeşlerin bilmeden birbirleri ile evlenmemeleri için önemli diye düşünüyorum. Bozulmamalı. Khomyuk Khomyuk
Ben öyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Çünkü anne baba zaten biliyor onları. Kardeşleriyle de denk gelme ihtimalleri ne yazık ki mümkün değil. Bu bahsettiğim çocuk kolej eğitimi aldı. Sonra da bambaşka bir şehirde tıp fakültesinde okudu. O kardeşler eğitim alabildi mi muamma nereden denk gelecekler de evlenecekler.
Sizin dediğiniz şey belki sperm bankasından olan insanlarda olabilir.

Bizde de böyle bir durum var. Akrabalardan biri benzer şekilde bebek aldı. Bebeğin biyolojik ailesi tanıdıklarıydı. Yasak ilişkiden olmuş. Aldırmak istediler. Soy bilgilerini biliyorlardı. Çocuk da biliyor şuan -artık yetişkin -. Ama görüşmüyor.

X