Bir Anne Oğlunu Arıyor

Müge anlı' ya çıktı bu anne. 13 yaşında evlendirmisler 3 çocuk olmuş kadın baba evine gidiyor tedavi görüyor ki gerçekten de kadın normal değil. (Duraksiyor konuşurken gözleri boşluğa bakar gibi.) baba bir kızıyla oğlunu veriyor kız geri geliyor ki ona da araba çarpıyor sonra çarpan kişi alıp geri getiriyor. Oglaninda sarhoşken yolda geçen birine veriyor ( yersen) hepsi kimliksiz zaten. Araba çarpan kızı evlenip bosaninca AMCASİ SOKAK ORTASİNDA BENZİN DÖKÜP YAKİYOR. Bu kadın da şimdi diyor oğlumu göreyim. Görme kardeşim.
Eğer bu çocuk bahsedilen çocuk ise görmesin...

Bilmem ben çocuğu olsam bilmek görmek o ağırlığı taşımak istemezdim.Allah affetsin yani.İndallah çocuk iyi mutlu sağlıklı ve meslek sahibidir.Baba sattiginda anne mahzende ağzı dili kilitli mi kaldigi için polise gidememiş.Senelerdirmi gitmemiş.Telefonlada ihbar edebilirdi.Gerci biz ne anlarız mutlaka o kadar çile acı içinde yapamamistir

Bilmem ben çocuğu olsam bilmek görmek o ağırlığı taşımak istemezdim.Allah affetsin yani.İndallah çocuk iyi mutlu sağlıklı ve meslek sahibidir.Baba sattiginda anne mahzende ağzı dili kilitli mi kaldigi için polise gidememiş.Senelerdirmi gitmemiş.Telefonlada ihbar edebilirdi.Gerci biz ne anlarız mutlaka o kadar çile acı içinde yapamamistir
Bende bilmek istemezdim

Evet haklısınız ancak insanlar hasta olabiliyor, mesela uzunca bir süre komada kalabiliyor, hafızasını kaybedebiliyor, tehdit edilebiliyor, dördüncü kattan atılabiliyor, alıkonulabiliyor. Mesela iki çocuk sahibi bir annenin bir çocuğunu birisi alıyor anneyi de diğer çocuğuyla tehdit ederek elini kolunu bağlıyor. Ne yazık ki aklımızın almayacağı ya da aklımıza gelmeyecek zorluklarla mücadele halinde olan insanlar var. Yargılamamak gerektiği kanaatindeyim.
En azından adil olanın olması yönünde bir dilek, temenni veya dua....
Şartları ne olursa olsun bencilce.
Böyle bir ortamla tanıdık akraba çıkacak çocuk. Neden hayatı kaysın?
Kendisi oğlunu görecek diye bencilce bir çok insanla muhatap etmeye hakkı yok.

Benim yakın bir akrabam, hamile karısı olan fakir bir aileyle tanışıyor bebeği doğduğu gün alıp evde doğum gösteriyorlar.
Yavrum o da o kadar akıllı çıktı ki. Şimdi doktor oldu. Salak bir akraba nedeniyle bir şekilde öğrendi ama kendisi aramak istemedi.
Biz de dedik arama diye. En az 7 kardeş, hepsi zor hayat şartlarında kim bilir ne halde 7 yetişkin oldular. Belki suça bile karıştılar.
Hepsinin dertleri talepleri olacak.
Neden bu yüke girsin?
Kendi şansı dönmüş kurtulmuş geri batağa batmanın bir anlamı yok.
Sizde bu işe karışıp bir çocuğun başını yakmayın. Annesi düpedüz bencillik ediyor Çünkü

Eğer bu çocuk bahsedilen çocuk ise görmesin...
Yani düşünsene 30 yıl stabil iyi kötü bir hayatın var , belki evlenip cocuklanmissin biri çıkıyor pat ;" ben senin annenim. Baban sarhoş ayyasin teki, bir kız kardeşin vardı ama amcan benzin döküp yaktı, ben de babandan yediğim dayaklardan dolayı aklı melekelerimden hafif sıkıntıliyim AMA KORKMA, SADECE OZLEDİM OLMEDEN GOREYİM DEDİM.! Selam verip gidicem " ne yapsın bu adam bu aileyi ?

Konu sahibi insanların empati yapıp yardım etmesini istiyorsanız, ayrıntı vermelisiniz ki severek yardım etsinler.
Muhtemelen bu cevaptan dolayı da linçleneceğiz ancak yine de: Haklısınız ama bir yandan çocuğu da düşünmek zorundayız. Onu zor durumda bırakacak bir şey yapmamak kaygısı da var bir yandan.

Sadece çocuğunu görmek onunla tanışmak istiyor. Birilerini öldürme, linç ettirme gibi bir planı yok. Tabi platformdaki kimse onu tanımadığı, anlamadığı, neler yaşadığını bilmeden acımazca şeyler yazabiliyor. Anneden onay alarak son çare olarak kendi hür irademle bu girişimde bulundum. Asıl amacım çocuğun onu doğuran annesinden nefret etmemesini; annesinin onu aradığını ve düşündüğünü bilmesini sağlamak.
Şu işin aslını anlatmaya ne dersiniz ? Çocuğu para karşılığı satılırken neden polise / jandarmaya koşmamış ? Çocuğunun babasıyla halen beraber mi ?

Anneden habersiz babası tarafından satılmış. Anne bütün yolları denemiş-deniyor zaten.
Bakın empati yapıyorum
Parayla verilen bir çocuğum çok güzel ailede büyüdüm evlatlık olduğumu bilmiyorum düzenim bozulsun istemem

Parayla verilen bir çocuğum çok kötü ailede büyüdüm evlatlık olduğumu biliyorum ne beni büyüten ne beni veren aileyi görmek istemem

Parayla verilen bir çocuğum çok güzel ailede büyüdüm evlatlık olduğumu da biliyorum yine biyolojik ailemi görmek istemem

Ben kısacası beni parayla veren babayı beni koruyamayan anneyi akrabaları istemem

30 yıl sonra düzenimi kurmuşum biri çıkıp gelse ölmeden seni görecektim dese ne bencil insan yine beni değil kendini düşünmüş derim

Muhtemelen bu cevaptan dolayı da linçleneceğiz ancak yine de: Haklısınız ama bir yandan çocuğu da düşünmek zorundayız. Onu zor durumda bırakacak bir şey yapmamak kaygısı da var bir yandan.
Çocuk dediğiniz kişi 30 yaşında. İşi gücü oturdu sevilen biri belki. Sorunlu biyolojik ailesini bilse ne olur... Bilmese daha iyi değil mi. Sorunlu olmasaydı annesi tvye çıkar arardı...

Benim yakın bir akrabam, hamile karısı olan fakir bir aileyle tanışıyor bebeği doğduğu gün alıp evde doğum gösteriyorlar.
Yavrum o da o kadar akıllı çıktı ki. Şimdi doktor oldu. Salak bir akraba nedeniyle bir şekilde öğrendi ama kendisi aramak istemedi.
Biz de dedik arama diye. En az 7 kardeş, hepsi zor hayat şartlarında kim bilir ne halde 7 yetişkin oldular. Belki suça bile karıştılar.
Neden bu yüke girsin?
Sizde bu işe karışıp bir çocuğun başını yakmayın. Annesi düpedüz bencillik ediyor Çünkü
Peki para karşılığı satılmış olan kişiye senin annen şöyle kötü biriydi seni bize sattı dediler. Çocuk şimdiye kadar olduğu gibi hayatı boyunca birilerinin nefretiyle yaşayacak, neden diye soracak, içine sindiremeyecek... Bu arada ben psikolog değilim ihtimal olarak yazdım kimin için neyin iyi olacağı konusunda kesin hükümler veremiyorum.

Peki para karşılığı satılmış olan kişiye senin annen şöyle kötü biriydi seni bize sattı dediler. Çocuk şimdiye kadar olduğu gibi hayatı boyunca birilerinin nefretiyle yaşayacak, neden diye soracak, içine sindiremeyecek... Bu arada ben psikolog değilim ihtimal olarak yazdım kimin için neyin iyi olacağı konusunda kesin hükümler veremiyorum.
Merak etmeyin bilmiyordur. Bilse de ilgilenmiyordur.
Bahsettiğim akrabam da parayla hamile annesinden alındı.
Merak etmedi etmiyor.
Ailesini çok seviyor: benim ailem sizsiniz diyor.
Diğer tarafta fakir, gariban, başını belaya sokacak akraba da istemiyor.
Ölmeden göreyim diye kendi duygularını tatmin etmek için bir çocuğun hayatını karartmasın o kadın. Çok bencilce bir tavır bu

Bence amaç içini tahatlatmak tek bir anın yok o çocuğu doğurmuş olmak sadece aracı olmak.Ben olsam o kadının yerinde Allah'tan af diler ve rahatsız etmezdim.Televizyondada böyle şeylere çok karşıyım bencede bencillik.Zaten bildiğim kadarıyla o çocuklar TV programı bitince esas anne yada babayla akrabayla hatta kardeslede iletişim kurmak istemiyor zorla yıllar sonra sadece kan bağına dayanarak ne aile ne anne evlat olmak mümkün değil

Neden bu yüke girsin?
Akrabanızın da öz çocuğunu satan insanlardan pek farkı yok yalnız. Hatta yasal olmayan yollardan çocuk ticaretine kalkıştığı ve bunu gayet bilinçli bir şekilde yaptığı için kendisi de oldukça kötü bir insan.

Çocuk içine sindiremeyip nefretle yaşamaz sanki bu anneyi bulunca sevgi kelebeği olacak.Umarim bulunsada görüşmez evlatlık olarak iyi bir ailede yetişenler kendi annesi olarak onu büyüten emek veren seven kadını görüyor sebebi neyse ne atı alan uskudari geçmiş beni dünyaya getirmeye aracı olan insanın sorunlari onu ilgilendirir bir takım kadın çocuğunu bırakıyor bir takum ölse bırakmıyor.Sebep ne olursa olsun babaya şuna buna çaresizliğe bağlı ne olursa olsun tek anlayacağım kadın hapse düşmüş 30 yıl orda kalmak zorunda olmuş olan kadındır.Bu kadın hayatı boyunca bir bardak çay su damı içmemiş niye hiç polise gitmemis kendi canından korkmuş şimdide helallik alacak gerek yokki ne verdi emek olarak neyin helalligi.Bu kamu davası helal etse bile oğlu hakkını Allah neder ötede biz bilemeyiz onu

X