Bipolar-Borderline Tedavi Hikayem

mer93

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2017
327
302
Merhabalar

Bana ilk tanı konulduğunda ben 14 yaşındaydım. Dikkat Dağınıklığı dedi doktorlar
2.si 16 yaşımda TSSB ve hastaneye yatışım teklif edildi. Annem engel oldu
3.sü 18 yaşımda kısa süreli bir tedavi.
4.sü 21 yaşımda ve son. Borderline sınırda kişilik bozukluğu ve 22 yaşımda yanına bipolar duygudurum bozukluğu eklendi.

yani size anlatmak istediğim..

Asla tecrübesiz doktorlara kendinizi emanet etmeyin.

şimdi 21 yaşımda başladığım tedavim yavaş yavaş sonlanıyor.
4 sene olacak ocak ayında.

bordeline için tedavisi mümkün olmayan hastalık derler bipolarlar için hastaneye yatmalı derler ama ben ayakta tedavi ile mod terapisi farmakolojik tedavi ile şema terapisi ile bunu yendim.

antalyada yaşıyorsanız eğer özel terapi tıp merkezine gidin bu konuda çok iyiler.
ilaç bıraktırılma evresindeyim. mart nisan gibi bırakacağım ve terapimde sonlanacak.

:KK200::KK200::KK200::KK72:

çok geçmiş olsun canım kurtulmana çok sevindim.öncesindeki sıkıntıların neydi?duygularının sürekli bir çok iyi bir çok kötü olması sanırım değil mi bipolar?
Allah bir daha vermesin inşallah <3

çok geçmiş olsun canım kurtulmana çok sevindim.öncesindeki sıkıntıların neydi?duygularının sürekli bir çok iyi bir çok kötü olması sanırım değil mi bipolar?
Allah bir daha vermesin inşallah <3
Özel sebeplerden ötürü duygu durumum sadece bahar aylarında hipomanik oluyordu.

Canım çok geçmiş olsun atlatmana çok sevindim.
nerede yaşıyorsun hangi psikologla çalşıp memnun kaldın ve kaç seans gittin

Canım çok geçmiş olsun atlatmana çok sevindim.
nerede yaşıyorsun hangi psikologla çalşıp memnun kaldın ve kaç seans gittin
Antalya Zehra Gökmen’e 4 sene gittim terapi tıp merkezine.

Baya uzun süre gitmişsin olsun sonuçta iyisin
Keşke kısa vadeli terapiler olsa birde...
Ama uzun olmaları normal tabi ki ben sadece şartları uygun olmayanlar için iyi olurdu diye düşünüyorum.

Baya uzun süre gitmişsin olsun sonuçta iyisin
Keşke kısa vadeli terapiler olsa birde...
Ama uzun olmaları normal tabi ki ben sadece şartları uygun olmayanlar için iyi olurdu diye düşünüyorum.
Ama borderline ve bipolaritenin minimum tedavi süresi bu.

Merhabalar

Bana ilk tanı konulduğunda ben 14 yaşındaydım. Dikkat Dağınıklığı dedi doktorlar
2.si 16 yaşımda TSSB ve hastaneye yatışım teklif edildi. Annem engel oldu
3.sü 18 yaşımda kısa süreli bir tedavi.
4.sü 21 yaşımda ve son. Borderline sınırda kişilik bozukluğu ve 22 yaşımda yanına bipolar duygudurum bozukluğu eklendi.

yani size anlatmak istediğim..

Asla tecrübesiz doktorlara kendinizi emanet etmeyin.

şimdi 21 yaşımda başladığım tedavim yavaş yavaş sonlanıyor.
4 sene olacak ocak ayında.

bordeline için tedavisi mümkün olmayan hastalık derler bipolarlar için hastaneye yatmalı derler ama ben ayakta tedavi ile mod terapisi farmakolojik tedavi ile şema terapisi ile bunu yendim.

antalyada yaşıyorsanız eğer özel terapi tıp merkezine gidin bu konuda çok iyiler.
ilaç bıraktırılma evresindeyim. mart nisan gibi bırakacağım ve terapimde sonlanacak.

:KK200::KK200::KK200::KK72:
şema terapi ve mod terapisi benim için mucize / gerçekten borderline dediğimiz rahatsızlık çok fazla şemanın çok yüksek düzeyde tetiklenmesiyle oluşan bir rahatsızlık dönem dönem anksiyete dönem dönem depresyon geliyor.şema terapiyle ve mod terapisiyle iç seslerimi anlamayı birbirinden ayırt etmeyi başarıyorum sağlıklı tarafımı aktifleştirmeye ve kopuk korungandan çıkmaya çalışıyorum. İnsan iliişkilerimde kendi sınırlarımı kendimin ihlal etmemesine /o tip insanları hayatıma almamak mebcuttaysa çıkarmak saygı sınırını hep korumak gibi bunlar o kadar o kadar yararlı oldu ki özsaygı özdeğer bilinci ve buna uygun insanlarla olmak bu gerçekten çok iyi birşey

şema terapi ve mod terapisi benim için mucize / gerçekten borderline dediğimiz rahatsızlık çok fazla şemanın çok yüksek düzeyde tetiklenmesiyle oluşan bir rahatsızlık dönem dönem anksiyete dönem dönem depresyon geliyor.şema terapiyle ve mod terapisiyle iç seslerimi anlamayı birbirinden ayırt etmeyi başarıyorum sağlıklı tarafımı aktifleştirmeye ve kopuk korungandan çıkmaya çalışıyorum. İnsan iliişkilerimde kendi sınırlarımı kendimin ihlal etmemesine /o tip insanları hayatıma almamak mebcuttaysa çıkarmak saygı sınırını hep korumak gibi bunlar o kadar o kadar yararlı oldu ki özsaygı özdeğer bilinci ve buna uygun insanlarla olmak bu gerçekten çok iyi birşey
Bende borderline hastasıyım. Sağlıklı tarafını nasıl aktiflestiriyorsun cnm. Param olmadığı için terapiste gidemiyorum ufak ta olsa birşeyler paylaşabilir miskn

Selamlar aynı duygu yaşıyorum bordeline hemen hemen aynıyım ilaçsız tedavisi yokmu 😟

X