-Bilmiş Kaynanamla Başım Dertte,YARDIM???

pucca34

Guru
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2008
79
0
arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.
bir derdim var, ne olur bana fikirlerinizi belirtin...

5. yıla giren bir ilişkim var.mutluyum. fakat erkek arkadaşımın annesi zaman zaman problemler yaratıyor. ne gibi derseniz;
-telefonla konuşuyoruz gelip durmadan erkek arkadaşıma birşeyler söylüyor.
-dışarı çıkacak oluyoruz ben kapıda bekliyorum. sapma sapan birşey tutturuyor.gecen bana internet kullanmayı öğret diye tutturmuş.

erkek arkadaşım da bu duruma sinirlenip annesine bağırıyor. eminim annesi benim yüzümden kendisine bagırdını sanıyor. bu duruma da üzülüyorum. ama annesinin böyle davranışlar sergilemesi beni de cok üzüyor.Çok üzgünüm çoook

öncelerde annesiyle cok sık görüşürdük, komsuya gidicem gel domates soyucam gel, seminer var gel derdi. düşünün artık. ama son 1 yıldır aramıza soğukluk girdi.
sebebi ise; ben erkek arkadaşımla bir gün telefonda tartışıyordum sahit olmuş.
neymiş ben oğlunu üzüyormuşum. her ilişkide tartışma olur.

benim ne yapmam gerek.

lütfen bana fikir verin...
mirmirmirmir

Vallaha canim senin yapicagin birsey yok aslinda....:nazar:

Burda dengeyi tutacak tek kisi erkek arkadasindir, hem annesini idare edecek hem seni!
Seninle konusurken annesine bagirmasi cok yanlis, düsünki annesinin yaninda sana bagiriyor cok zoruna gider muhtemelen...Anneside o yüzden senin buna sebeb olmani düsünebilir!! Erkek arkadasinla konusman gerek bence...benneyaptımki

Haddim degil belki ama kücük bir tavsiyede bulunmak istedim, ben evlenmeden önce yani arada resmiyet olmadigi sürece gelin ve kaynana adaylarinin pek icice olmalarini iyi bulmuyorum. Mesafeli olmak her zaman daha faydali olur diye düsünüyorum...:kahve:

Vallaha canim senin yapicagin birsey yok aslinda....:nazar:

Burda dengeyi tutacak tek kisi erkek arkadasindir, hem annesini idare edecek hem seni!
Seninle konusurken annesine bagirmasi cok yanlis, düsünki annesinin yaninda sana bagiriyor cok zoruna gider muhtemelen...Anneside o yüzden senin buna sebeb olmani düsünebilir!! Erkek arkadasinla konusman gerek bence...benneyaptımki

Haddim degil belki ama kücük bir tavsiyede bulunmak istedim, ben evlenmeden önce yani arada resmiyet olmadigi sürece gelin ve kaynana adaylarinin pek icice olmalarini iyi bulmuyorum. Mesafeli olmak her zaman daha faydali olur diye düsünüyorum...:kahve:

yo yooo haklısınız, evlenmeden fazla samimi olmak doğru değilmiş. ama ben bunu sonradan anladım ama iş işten geçti:nazar:

canım..
erkek arkadaşın,annesine anne,sanada sevgili davrandıkca hiç bişrşey olmaz.onu sana,senide ona kesinlikle çekiştirmesin
bilgisayar meselesine gelincede internet öğrenmesi sacma sapan birşey kesinlikle değil.yaşlı olması yada anne olması bunu yapamaz anlamına gelmemeli.aksine dahada çok sevinmeniz gerekir ki annemiz çağa ayak uydurmaya çalışıyor diye.
sana bir şey deyimmi tatlım.b.sayarı sen öğret mümkünse.bak aradaki olan buzlar nasıl eriyecek.

canım..
erkek arkadaşın,annesine anne,sanada sevgili davrandıkca hiç bişrşey olmaz.onu sana,senide ona kesinlikle çekiştirmesin
bilgisayar meselesine gelincede internet öğrenmesi sacma sapan birşey kesinlikle değil.yaşlı olması yada anne olması bunu yapamaz anlamına gelmemeli.aksine dahada çok sevinmeniz gerekir ki annemiz çağa ayak uydurmaya çalışıyor diye.
sana bir şey deyimmi tatlım.b.sayarı sen öğret mümkünse.bak aradaki olan buzlar nasıl eriyecek.

hayır hayır yanlış anladınız...bilgisayar öğrenme isteğine saçma sapan demedim...
ben kapıda beklerken erkek arkadaşımın 2 dk.lığına eve cıkması sırasında bunu istemesine saçma dedim...:eek:klava:
ben öğretmek cok isterim ama suan bunu teklif edecek samimiyette değiliz yani önceden telefonla falan konuşurduk ama artık iletişimimiz yok... bilmiyorum nasıl yapsam.:uhm:

ya bende anneyim böyle olmam herhalde ya...ne bu ogluna asik olan anneler nedense ogullarinin hayatina bir kiz girdikten sonra kiymetlerimi artiyor ogularin anlamadim...

Bu arkadaşımın fikirlerine katılıyorum. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak isteyen ebeveynler-komşu çocuğundan değil kendi çocuklarından öğrenecekler.
Sevgilinin seni üzdüğünü annen duysaydı-aynı tepkiyi verebilirdi. Anneler kendileri cocuklarına bağırıp çağırsalar da-başkalarının (babalarının bile) çocukları üzmesine dayanamazlar. Tartışmalarınızı büyüklerin duymamasına dikkat etseniz iyi olur canım.

az öncede acıkladım bilgisayar öğrenme istegine saçma sapan demedim sadece o anda bi yere yetişmemiz gerekti bende kapıda bekliyordum..:1closedeyes:
ben onu üzmüyordum ki, bir konu yüzünden tartışıyorduk, bende üzülüyordum:1no2:

ne yapmam gerek şaşırdım.
ben hiçbir saygısızlık yapmadım kendilerine karşın:çok üzgünüm:

erkek arkadaşını seviosan katlancaksın.. aranı düzeltmeye bak kaydirigubbakcemile5

ya bende anneyim böyle olmam herhalde ya...ne bu ogluna asik olan anneler nedense ogullarinin hayatina bir kiz girdikten sonra kiymetlerimi artiyor ogularin anlamadim...

aslında gerçekten ben kendilerini seviyorum . ama bu davranışları yüzünden yaklaşmaya cekiniyorum...
inanır mısınız önceden oturmaya giderdik. erkek arkadaşımı evden yollardı beni oturttururdu.
kötü düşünmek istemiyorum ama sürekli bizi neden uzaklaştırmak istiyor anlamıyorum :çok üzgünüm:

tek çözüm baştan bu kadar samimi olmasaydınız bunlar olmazdı diye düşünüyorum
ama olan olmuşş artıkk ama düzelir cnm merak etme :KK66:
anneler bazen böyle yaaprlarr

tek çözüm baştan bu kadar samimi olmasaydınız bunlar olmazdı diye düşünüyorum
ama olan olmuşş artıkk ama düzelir cnm merak etme :KK66:
anneler bazen böyle yaaprlarr

doğru ama oldu bir kerebenneyaptımki

ama oğlunu da cok üzüyor beni de farkında değil mi acaba?

ne yapmamızı bekliyor?
nasıl davranmamızı bekliyor?

biz ayrılsak , oğlu acı cekince o mutlu olabilecek mi?:1no2:

her türlü ilişkiyi aradaki mesafe korur.geç değil güler yüzünü mesafeyle beraber sun.

ya bende yetişkin erkek çocuğu annesiyim. oğlum bize hiç kız arkadaşını getirmedi. telefonla konuşurken bile başka odaya geçer konuşur. beni işlerine karıştırmaz. bende karışmayı uygun bulmam. ne olur herşeyi yaşa veya menepoza bağlamayın. bende 55 yaşındayım. bu o anneden kaynaklanmıyor. iş oğlunda başlıyor. ortalığı bulacak kişide oğlu bence.
canım bende oğlumun kız arkadaşıyla tanışmak ve hatta onunla arkadaş olmak isterim. tabii oğlumun izin verdiği ölçüde. bana göre onunla güzel diyaloglara girmen çok olumlu olur düşüncesindeyim. bilgisayar öğretmen belki onun kalbini kazandırır. yalnız başta erkek arkadaşınla konuş. o annedir. onun yanında seninle konuşurken hem sana hemde annesine tavrını düzeltsin. bu bütün sorunlar bence erkek arkadaşından kaynaklanıyor. sizi karşı karşıya getirmemesine dikkat etmeli.

ya bende yetişkin erkek çocuğu annesiyim. oğlum bize hiç kız arkadaşını getirmedi. telefonla konuşurken bile başka odaya geçer konuşur. beni işlerine karıştırmaz. bende karışmayı uygun bulmam. ne olur herşeyi yaşa veya menepoza bağlamayın. bende 55 yaşındayım. bu o anneden kaynaklanmıyor. iş oğlunda başlıyor. ortalığı bulacak kişide oğlu bence.
canım bende oğlumun kız arkadaşıyla tanışmak ve hatta onunla arkadaş olmak isterim. tabii oğlumun izin verdiği ölçüde. bana göre onunla güzel diyaloglara girmen çok olumlu olur düşüncesindeyim. bilgisayar öğretmen belki onun kalbini kazandırır. yalnız başta erkek arkadaşınla konuş. o annedir. onun yanında seninle konuşurken hem sana hemde annesine tavrını düzeltsin. bu bütün sorunlar bence erkek arkadaşından kaynaklanıyor. sizi karşı karşıya getirmemesine dikkat etmeli.

bazen benim annemde tartışmalarımıza ister istemez şahit olur ama tepkisiz kalır hatta beni suçlu görür... herkesin evladı kıymetlidir... ama erkek arkadaşımın annesi sanki bu ilişkiyi sadece oğlu yaşıyormuş gibi görüyor...:çok üzgünüm:

X