bilgisi olan var mı??

essmeralda

pamuklara sarsam seni...
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2008
6.798
54
merhaba arkadaşlar. ben eylül ayında kimyasal gebelik yaşadım. ondan sonra adet düzenimde bozulmalar oldu. 40 günde bir adet görmeye başladım. bu ayda adetim bittikten 1 hafta sonra tekrar yeniden başladı ama çok fazla değil. az geliyo yani. bende herhangi bişey olup olmadığını anlamak için doktora gittim. tüplerde rahimde sorun yok ama adeti düzenlemek için doğum kontrol hapı kullanalım, ama ne olur ne olmaz sen gene de kanda b-hcg yaptır dedi. bi yaptırdım 93,7 çıktı değerim. sonucu gösterdim ya düşük yapıyosun ya da kimyasal gebeliğin daha geçmemiş dedi. hamile olma ihtimalin %1'in altında dedi. şimdi yarın tekrar b-hcg yaptırıcam değerdeki değişikliği görmek için.

hiç böyle bir durumla karşılaşanınız oldu mu??

yok canım kimyasal gebeliğin nasıl geçmez olur 2 ay olmuş değerin çoktan düşmüş olması lazım ve bizim vücut metabolizmamı öyle bir sistemki düşük yapmaya başladığın an direk değerler düşmeye başlıyor.... peki nedeni neymiş peki eğer kimyasal gebeliğin daha geçmemiş demek çözümmü ya insan bir açıklama yapar..... neden yeni bir gebelik olma ihtimalin yok diyor dr. bakalım biraz daha bekle inşallah gebeliktir.... böyle bir olay benim başıma gelmedi ama hakikaten kafa karıştırıcı bir durum....inşallah bir bebiştir bu.....

canım geçmiş olsun öncelikle inş. degerin artar hamile oldugunu anlarsınız allah büyük dr bir yere kadar biliyosun bol şanslar....

canım geçmiş olsun bencede bekle dogum kontorol hapı falan kullanma belki bebek vardır dikkatlı ol..

sağolun arkadaşlar. bugün akşam tekrar gidicem doktora. bakalım ne olmuş değerim. ama bu arada hala benim adet kanaması gibi de akıntım var. o çok korkutuyor. inşallah gene kimyasal gebelik çıkmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…