Bilen Varsa Cevaplar Mı??

Katre83

Guru
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2009
2.700
165
40
Arkadaşlar yaklaşık 3,5 senedir yasmin kullanıyorum ve bu ay artık bırakmaya karar verdim.
Ama 1 senedirde uyku bozukluğu problemim nedeniyle Selectre ve Desyrel kullandım.
Fakat onları da birini 20 gün önce birini de 1 hafta önce bıraktım.
Benim öğrenmek istediğim şu bu psikolojik haplar ne kadar zamanda bünyeden atılır.
Benim bildiğim bu hapları kullanırken hamile kalmamak gerekiyor ama bıraktıktan ne kadar zaman sonra hamile kalınabilinir bir bilgisi olanınız var mı??

tatlım kesın bı bılgım yok...kesın bı bılgı için bence bı gebelık dr undan yardım al...dr a gıdıp durumu anlat bence o sana zamanını soylıcektır ...ama genelde dogum kontrol hapını kullanmayı bıraktıktan sonra 6 ay falan gebbe kalınamayabılıomus tatlım..hormonların kendıne gelmesı gerekıomuş...ama pısıkolojık hapları bılmıorum..tek yasmın olsaydı gebe kalman 6 7 ayı bulur o onemlı deıl derdım.ama dıer hapları bılmıorum ve net ogrenmeden yapma bı dr a basvur canımcım.sonu husran olmasın,belkı ole bı etkısı vardır...gecmiş olsun tatlımm sewgıler.

merhaba cnm.ben yaklaşık 4.5 yıldır panik atak hastasıyım.ve hamileleiği düşündüğüm anda ilacı bıraktım.ve hemen hamile kaldım.hiçbi sorun olmadı.şunuda belirteyim ablamında bazı psikolojik bozukluğu nedeniyle ilaç kullanıyordu.hemde biraz fazla yüksek dozda.ablam be ilacı içerken 2 .5 aylık hamileymiş.hepimiz çok korktuk bebeğe zarar olmuştur diye.ama çok şükür hiç bi sorun olmadı

Arkadaşlar sorumu cevapladığınız için teşekkürler.:)
Berrin'cim Allaha şükür panik atak gibi bir problemim yok.
Zaten benim kullandığım ilaçlar öyle çok ağır ilaçlar değil.
Bi vakit bulduğumda doktoruma gideceğim ama veya olmadı telefonla soracağım.
Ama sanırım bu ilaçları fazlada kafaya takmamam lazım çünkü bırakalı baya oldu sanırım biraz evham yapıyorum.
Bu doğum kontrol haplarını bıraktıktan ne kadar sürede hamile kalınıyor ki??
Siribron 6-7 ay demiş ama internette bazı sitelerde 2-3 ay deniliyor kafam karıştı.:eek:

X