Bıktım

A

ajdapekkankoliqimey

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ajdapekkankoliqimey
Nerden başlasam bilmiyorum ama başlayayım

Bıktım ya hayattan herşeyden dostlarımdan arkadaşlarımdan herşeyden..

Ailem özellikle annem ve abim durmadan bana sataşıyorlar..

ben lise okuyan biriyim..

Okulda etek giymek istiyorum suç oluyor..

onlarıda geçtim ..

benim yaşımdakiler 4 4lük bakımlı bunları ben yapmak istesem bana neler yapıolar sosyatırlar böle olur diyorlar ..

anemin bana dediği evlebirsin öle yaparsın bakımını..

ben ki gözlerine sürme 1 kere sürmemiş biriyim..

dayanamıyorum boğuluyorum napıcam allhım napcam:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:::

canim anliyorum seni yasitlarin gibi yasamak istiyorsun....
yanliz bunu ailenle tatli bir dille konussan....
onlarda seni sevdikleri icin belki koruma ic güdüsüyle böyle yapiyorlardir...
hem makyaj yapmak bakimli olmak degildir...

üzüldüm durumuna canım hele bu kadar gelişmişken demek halen bazı toplumlar yerinde sayıyor...

üzülerek söylüyorum durumun cok rahatsız edici bunalmakta haklısın ama herkez kendine göre haklı...

diğeceğim sey ise bu kadar takıp hayatı kendine zindan etmemen...

ya ablacım ben dışarda yüüzmde bir karış makyajla gezmek istemiyorum ki zaten

giydiğim kot pantol bol geniş olduğu halde laf buluo elime yüzüme krem sürüom süslüsün dio bağırıo sıkıldım yoruldum

:çok üzgünüm::çok üzgünüm:Keşke yapabilsem yinede allh büyük dert vermesin :çok üzgünüm:

cnm ben liseyi bitirene kdr ne saçımı istedigim gibi kestirebildim ne kaşımı aldırdım nede saç boyası falan yaptırdım..bunlardan birini yapsam annem kapının önüne koyardı...ama şartı vardı üniversiteyi kazanana kdr yok böyle şeyler diye..üniversiteyi kazandım...herşey serbest,hatta makyaj yapmadıgım zaman yap bile diyor...

cok iyi anlıyorum ben seni canım
sende yasıtların gibi yasama hakkına sahipsin
ama aile söz konusu oldugunda
yapacagımız cokta bişe kalmiyor
üzerimizde hak sahibi olarak davranıyorlar
sende düşünki günün birinde bunlar gececek
elbbetteki evlenince değil ama zamanla ailen bu baskıyı üzerinden cekecektir

cnm ben liseyi bitirene kdr ne saçımı istedigim gibi kestirebildim ne kaşımı aldırdım nede saç boyası falan yaptırdım..bunlardan birini yapsam annem kapının önüne koyardı...ama şartı vardı üniversiteyi kazanana kdr yok böyle şeyler diye..üniversiteyi kazandım...herşey serbest,hatta makyaj yapmadıgım zaman yap bile diyor...

:çok üzgünüm:annem bana hepsi evlenince dio ama ne sanslısın abla yaaaa:çok üzgünüm:
cok iyi anlıyorum ben seni canım
sende yasıtların gibi yasama hakkına sahipsin
ama aile söz konusu oldugunda
yapacagımız cokta bişe kalmiyor
üzerimizde hak sahibi olarak davranıyorlar
sende düşünki günün birinde bunlar gececek
elbbetteki evlenince değil ama zamanla ailen bu baskıyı üzerinden cekecektir

haklısın abla ama çok sıkmak yanlış ve arkadaşlarım:çok üzgünüm:

çok saolun ablalarıma.s.a.s.

yaşın şuan çok büyük dil ama benm sana önerm şuan derslerine adapte olman belkide üniversiteyi başka bi şehirde kazanır ve şuan bıktığın aileni özlersin bile ne biliosun

cnmmmm üzülme vallahi bak daha yaş olarak biras daha büyü inan karışmaz...hem sen doğal güzellerden olursun bşy yapmasan bile...kafana takıpta üzülmeeee..

canım madem liseye gidiyorsun ünüversiteye gidince fazla karışmazlar
herkesin düşüncesi farklı ailen hoşlanmıyorsa zamana bırak gerçekten şimdiki gençler saçları gözlerindeki makyajla giydikleri kıyafet okula gidiyor gibi durmuyor
sen onlar gibi değilsin ama ailenle sorun yaratacak gibiyse onların dediklerini yap. zamanla belki anlarlar seni

canım bazen senin yaş grubundakı gençleri görüyorum oyle bir özenti varki saçlar başlar davranışlar ...
sanırsınki artist.....
ben senin yaşlarındayken çatık kaşlı bir hatundum...
sadece derlerine takılan ard ardına test kitapları bitiren biriktirdiği parasıyla kelepir kitap alan başarılı bir öğrenciydim...
herkes erkek arkadaş diye gezerken ben oturur derse çalışırdım...
o zaman bende çok isterdim süsleneyim falan diye......
ama şimdi kuaförlerden çıkmıyorum
.......

bende çatık kaşlıyım abla kimseyle işim olmaz dersimde işimde gücümdeyim yolda yürürken bile yere bakar yürürüm

erkek arkadaşımda olmadı olmasında abla zaten...

erkek arkadaş takıntımda yok şu emo kızlardanda değilim evimde işimi gücümü yapan ev kızıyım bildiğin okulumdan evime evden okula yani benim istediğim beni anlasınlar kardeşim benden 5 -6 yaş büyük onun ergenlik döneminde bana sen sus o ergenlikte babam ona karışma derdi annem ben girdim ergenliğe unuttular beni hepsi çünkü ben kız çocuğuyum buralarda böle ya kızlar acizdir

nem kazansam başka şehir bırakmazlarki yada kendileride gelir ablalarım

Son düzenleyen: Moderatör:
ben onlardan nefret etmiyorum çok seviyorum sığınıcak tek varlıklarım istediğim tek şey huzur ve beni anlamaları başka bişey isemiyorum

cnm inan sen anlatırken kendimi gördüm sanki...bana üniversteyi memleketinden başka yerde okuyamazsın derlerdii...eee tercih zamanı gelince ilk sıraya memleketimi yazdım ama garanti olsun diyede başka şehirleri yazıyorsun o sırada dışarıyı kazanırsan bizde geliriz demişlerdi..inan dışarıyı kazandımm sadece kayıt yaptırmaya gittik okdr...öyle kolay değil aile düzenini bırakıpta cocugunun üniversite okudu şehire taşınmak..annen sadece gözünü korkutuyor okdr...

:çok üzgünüm:biliyorum beni düşünüo ama kötü bişey yapmıyorum apmaktanda allaha sığınırım abla..

Biliyor musunuz siz benim içimi rahatlattınız iyiki geldim buraya ablalarım oldu gamyoncuiremsu

he he bende konu açmıştım anneler niye herşeye karışır diyekaydirigubbakcemile3
benimki lahana suyu içmeme karışıyo zayıflığıma karışıyordelikafaduldendelikafadulden
ama senin şikayetin yanında benimki fasülyeden kaldı
ben daha çok küçükken saçlarımı boyamaya başladım ama şimdi noldu saçlarım yıprandı keşke diyorrum hiç boya sürmeseydim
sonra kaşlarımı desen daha 12 yaşında aldırdım kuzenime:1shok:kaşlar kaldımı ip gibi uzatmaya cesaret edemedim o yüzden yıllarca o kaşlarla gezdim ama şimdi uzattım da kalınlaştı daha doğal daha güzel oldu
sonra gelelim makyaj konusuna ben 18 yaşında iken o kadar kokoştum o kadar kokoştum ki beni gören 25 yaşında sanıyordu allahım o çizmeler file çoraplar etekler saç makyaj fln
şimdi var ya öyle giyinip sokağa adımımı daahi atamam
şimdi kotumu giyiyorum üstüne de bi tişört hırka bot fln benden rahatı yok valla ayy ne işkence çektirirmişim kendime o çizmelrle
hele makyaj desen o biçim her hafta gözlerim şişerdi makyajlı gezmekten gözlerim çok hassas çünkü
yavaş yavaş herşeyden elimi çektim bi tek saçlarımı mecburen boyamaya devam ediyorum keşke o da olmasa
şimdi şikayet ediyosun ama
ilerde yüzüne makyaj saçalrına boya yapmadığın için çok doğal bi güzelliğin olucak
ve insan makyaj yapa yapa doğal makyajsız halini beğenmemeye başlıyo biliyomusun
neyse fazla uzadı kaydirigubbakcemile3 sabret ilerde bıkıcan zaten makyaj yapmaya boşverr:nazar:

hepiniz haklısınız abalcım çok saoluna.s.a.s.

X