Bıktım yaaa

E

EU1

Ziyaretçi
içimden acayip bağırmak çıldırmak geliyor, küfür etmek geliyor ama önce allahtan sonra moderatölerden korkuyorum...

benim kayınpederimle başım dertte....

1 yıl evvel kayın pederim (ayyaş,burnundan kıl aldırmaz,dediğim dedik, hçbir çocuğunun sevmediği) elaleme borç yapmış, millette gelip çocuklarından yani eşim ve abilerinden istiyor ne kadar utandığımızı tahmin edin bizde verdik...

ama tembihledik bidaha asla vermicez sakın bir daha böyle birşey duymayalım dedik.

bugün aldığımız habere bakın şimdi...

kaynımı amcası arıyor ve diyorki.babanız köyde etrafa 2500 dolar borç yapmış millete razil oldum...kimisi çok üstüme geldi 2000 dolar verdim ama artık bıktım napıyorsanız yapın dedi...

kaynımda çok utandı tamam öderiz dedi, bana gelip dediğinde ben artık asla karışmam abi dedim, baban yesin içnsin gezsin ve bizi kötülesin bizde kalkıp onun borçlarını ödeyelimki yeni borçlar açsın öylemi...

sakın benden bir kuruş isteme dedim.

şiimdi çıldırmak üzereyim, henüz eşime bunu sölemedim kaynım yanımda çalıştığı için ve en büyük kaynım olduğu için ondan sonra herşeyden benim haberim oluyor...

eşime sölesemmi sölemesemmi...
kendimi duysun....
-tatlicadiarzu-

allah kolaylık versin canım..kayınpederiniz bunu alışkanlık haline getirmiş siz onun borçlarını ödedikçe yeni borçlar yapacaktır..size güvenip mi veriyorlar borç etrafta vermesinler bilmiyorlar mı nasıl biri olduğunu? alacaklılar düşünsün nasıl alıyorlarsa alsınlar kimse kimsenin borcunu ödemek zorunda deil bir değil 2 deil kaçıncıya yapıyormş..bak şimdi ben de sinir oldum ama eşinle paylaş bence canım eşinin haberi olsun eşin kardeşleriyle babasıyla toplanıp oturup konuşsunlar bu olayı bir çözüme kavuştursunlar..sana da allah sabır versin..

canım geçmiş olsun mu denir bilemedim şimdi.ama bence eşine söyle de senden duysun.yani ben olsam söylerdim ama sen bilirsin gene de.kayınpederini de alıp karşısında konuşsun çocukları yani eşin kaynın falan.daha da başka borç yapmasını önleyin.

huylu huyundan vazgeçmez canım..
muhtemelen bundan sonrada o yapmaya devam edecek,siz de ödemeye..
kayınpederini kenara çekecek biri varsa çeksin konuşsun bence..
emeklisi filan yokmu canım.

böylesini var ya,
yatırıp döveceksin büyüklerin demesiyle,
eşek sudan gelinceye kadar ,
aklı başına gelir belki,
baba dediğin aileyi yüceltir,onurlu olur,
çoluğunu , çocuğunu utandırmaz ,
bu ne ya.
özür dilerim kullandığım kelimeler için,
ama baba kavramı benim için çok başka şeyler ifade ediyor
...

eşine söyle derim ben nasıl olmasa duyacak,
ha senden duymuş ha abisinden,
ayrıca kayınpederiniz nasıl biri yaaa,
hem borç yapıyor hem size ödetiyor,
bence kesinlikle ödemeyin:nazar:

Hiç takma kafana,bırak kime borç verecek kimden borç alacaksa alsın.
Madem bu yaşa gelmiş sonuçlarınada katlansın canım!!
Ne demişler bir insan 7 sinde ne ise 70 dede odur diye..
Eşinede sen bir şey söyleme,küçük yer ise bulunduğunuz mevkii muhakkak onunda kulağına gidecektir..
İyi olur Allah'tan,kötü olur kuldan!!!Sen kötü olma bir hiç yüzünden.
Allah sabırlar versin ne diyeyim!!

madem borcu sen ödüyosun o zaman da söylemek senin hakkın...
ne kadar sorumsuz bi kayınbaban varmış böyle...
sizde sağa sola haber salın ona borç verenin borcunu ödemeyiz deyin...
çok sorumsuzmuş çok....

tek cümlem;
böyle kayınbaba insanı kanser eder

bence siz ödemeyin.
kayınpeder buna güvenip borç yapmaya devam eder.
huylu huyundan vazgeçmez.
siz ödemedikçe, küçük yerde bunun dedikodusu yapılır. insanlar artık borç vermez kendisine.

gıbıkcım neden sen ödeyeceksin bu parayı
nasıl borç yaptıysa öyle ödesin canım
sizlerde merkez bankası değilsiniz ya
allah akıl fikir versin böyle insanlara

gıbıkcım neden sen ödeyeceksin bu parayı
nasıl borç yaptıysa öyle ödesin canım
sizlerde merkez bankası değilsiniz ya
allah akıl fikir versin böyle insanlara

aynen bende ank06 ya katılıyorum bırakın kendi pisliğini kendisi temizlesin nasıl olsa alışmış artık
sizler ödüyorsunuz oh babanın keyfine bak ya
bırakın ödemeyin ya çalış çalış bir iki birşey yapacam diye sonra keyf parası öde
bende olsam isyan ederim ve eşimle konuşurum yani
kızdım şimdi zaten benimde çevremde kızdığım insan dolu
alacam elime hepsini dövecem:eek:klava:kötükedihüso

hani bir değil iki değil faydası bi kenara, zararı tavan yapmış kayınpederinin...:kızgın:
oh ne güzel beyamcam,başka alemlerde zevki sefa yapadursun...
siz borç için didinip durun...
siz onun keyfi içinmi çabalıyorsunuz bu hayatta...
ödemeyin bencede ...
çünkü,her borcu siz temizledikçe o bunu tazelemeye devam edecektir...
vurdumduymazlığının faturasını bu kez kendi eline verin...

hani bir değil iki değil faydası bi kenara, zararı tavan yapmış kayınpederinin...:kızgın:
oh ne güzel beyamcam,başka alemlerde zevki sefa yapadursun...
siz borç için didinip durun...
siz onun keyfi içinmi çabalıyorsunuz bu hayatta...
ödemeyin bencede ...
çünkü,her borcu siz temizledikçe o bunu tazelemeye devam edecektir...
vurdumduymazlığının faturasını bu kez kendi eline verin...

aynen her cümlesine katılıyorum.....siz ödesenızde devam edecek bu sefer olan size olacak bir değil iki değil.alınkarşınıza konuşun bu zamana kadar ödendı ama artıkkendin başa çık deyın..... emeklısı yok mu tatlım.?

Bu ne böyle yaa ....Baba dediğin çalışır uğraşır didinir ki çocuklarım ilerde rahat yaşasın diye,yani en azından benim baba kelimesinden çıkardığım anlam budur ...

amanıııın düşman başına nasıl bir kayınbaba bu yahu.bu zamanda hangi güven duygusuyla borç alabiliyor insanlardan.ödemeyin tabikide koskoca adam yaşından başından utansın.Allah sabır versin cnm.ama eşinlede paylaşmadan olmaz.sonra niye söylemedin deyip huzurunu kaçırabilir

allah kolaylık versin canım..kayınpederiniz bunu alışkanlık haline getirmiş siz onun borçlarını ödedikçe yeni borçlar yapacaktır..size güvenip mi veriyorlar borç etrafta vermesinler bilmiyorlar mı nasıl biri olduğunu? alacaklılar düşünsün nasıl alıyorlarsa alsınlar kimse kimsenin borcunu ödemek zorunda deil bir değil 2 deil kaçıncıya yapıyormş..bak şimdi ben de sinir oldum ama eşinle paylaş bence canım eşinin haberi olsun eşin kardeşleriyle babasıyla toplanıp oturup konuşsunlar bu olayı bir çözüme kavuştursunlar..sana da allah sabır versin..

borç verenler biliyorlar vermeyeceğini ama okadar pislik çıkarıyorki mecbur kalıyorlar ve nasıl olsa biz onun çocuklarından alırız diyolar..eşime de söyledim ben hayatta karışmam artık napıyolarsa yapsınlar dedi.

huylu huyundan vazgeçmez canım..
muhtemelen bundan sonrada o yapmaya devam edecek,siz de ödemeye..
kayınpederini kenara çekecek biri varsa çeksin konuşsun bence..
emeklisi filan yokmu canım.
ailenin en büyüğü olduğu için kimse bişey diyemiyordu ama artık herkesin canına tak etti ve kimse onunla muhatap olmuyor ve bağırıp çağırıyolar.

böylesini var ya,
yatırıp döveceksin büyüklerin demesiyle,
eşek sudan gelinceye kadar ,
aklı başına gelir belki,
baba dediğin aileyi yüceltir,onurlu olur,
çoluğunu , çocuğunu utandırmaz ,
bu ne ya.
özür dilerim kullandığım kelimeler için,
ama baba kavramı benim için çok başka şeyler ifade ediyor
...

ah beni bi bıraksalar ben onun haddinden gelirim ama işte sen gelinsin sus diyolar.
madem borcu sen ödüyosun o zaman da söylemek senin hakkın...
ne kadar sorumsuz bi kayınbaban varmış böyle...
sizde sağa sola haber salın ona borç verenin borcunu ödemeyiz deyin...
çok sorumsuzmuş çok....

kız geçen sefer de herkese duyurduk biz karışmayız diye, ama diyorum ya lanet bu adam yaaa.milleti canından bezdiriyor.
bence siz ödemeyin.
siz ödemedikçe, küçük yerde bunun dedikodusu yapılır. insanlar artık borç vermez kendisine.
dedikodusunu artık biz değil millet yapıyor.

amanıııın düşman başına nasıl bir kayınbaba bu yahu.bu zamanda hangi güven duygusuyla borç alabiliyor insanlardan.ödemeyin tabikide koskoca adam yaşından başından utansın.Allah sabır versin cnm.ama eşinlede paylaşmadan olmaz.sonra niye söylemedin deyip huzurunu kaçırabilir

utanmıyor yaaa utanmıyor ona göre normal o yaaa,artık millet bezdi yaaa

bambusi kullanıcısından alıntı
bence siz ödemeyin.

Kesinlikle katılıyorum

canımmm çok üzüldüm sıkma canını ama kimse için üzülmeye değmiyor ama zor bi durum ama öderseniz yine devamoı gelir bence kendinizi geri çekin adama bak ya kaç yaşına gelmiş sorumluluk yok üzülme sıkma canını ama ödemeyim derim sizede yazık arkadaşım allah yardımcın olsun tez vakitte kavuş rahata

bence eşıne de sonra siz ödemeyın asla sıze ne cnm hem neden bu adamlar bu kişiye durmadan paar verıyo çünkü sız öduyorsunuz nasılsa :nazar: onlar vermeye devam edr sız verırsenız bence kesınlıkle ödemeyın babanızın aldığı borctan gene kendısı sorumlu ha bunu ödersenız baştan dıyem o ınsanlar gene buna borc verır alcaklarını bıldıği için:1closedeyes: ALLAH yardımcınız olsun can cıkar huy çıkmasmış

X