bıde hedıye alacakmısım

dolphins

gelecegi görebilsem
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
270
0
sabah sabah esım kalkmıs ılla yıgenıne bı hedıye alalım bayramda verelım dıyo.kaynımın kızına.bende duyar duymaz sınırlendım.benım o kadar yıgenım var hangısıne hedıye alıp verdım ben dıye kızdım.o da ben amcayım o yuzden demezmı.allah allah bende halayım teyzeyıjm ne farkı var.yok degerını bıseler tamam dıycem.ama degerını bılmezlerkı.yakın zamanda zaten kızına bı tulum alıp goturdum.sen amcaysan o degılmı.benım kızımda onun yıgenı dedım.ınsanlara ne kadar ılgı gosterırsen o kadar sımarıyorlar.bırde eltım oyle herseyı begenmez.gıymez.gıydırmez kızına.dun geldıler.allahım boyle ınsanı hıc sevmem.dunyayı ben yarattım der gıbı bakıyo resmen.neymıs efendım kaynanam cayı elıne vermemıs.sehpaya koymus.surat ettı ya....sonra kaynım aldı cayına seker attı verdı elıne.kaynanamda hemen acıkladı durumu.seyyy...benelıne verecektım ama cocuk var dıye vermedım bılmemne....bı pohpohlamakı sormayın.yanlıs anlamayın kıskanmıyorum.sadece sınırlerım bozuluyo.ben olsam zaten kaynanamın elınden cay almayı kendıme yakıstıramam.sonucta benden buyuk ınsan.hızmet etmeye mecburmu....bıde dunden sonra kalkmıs beyefendı bana hedıye alalım dıyo ya.fazla deger verınce resmen sımarıyolar ya.haksızlıga hıc gelemem.kımse kımseden ustun degıl.ne bu havalar anlamadım..:uhm:sositososito

merak ettım neden ona eltıne o kadar cok deger verıyorlar? özel bı sebep var mı? yanı hastalık falan tarzı bıseyler yada yenımı dogum yaptı?

merak ettım neden ona eltıne o kadar cok deger verıyorlar? özel bı sebep var mı? yanı hastalık falan tarzı bıseyler yada yenımı dogum yaptı?

guzelım kacan kovalanır derler ya...o da oyle...sureklı bası hafıf yukarı kalkık oyle tek kelıme etmeden oturur durur.samımı degıl.boyle oluncada herkes onu gercekten bırsey sanıyor.artık kendını okadar ustun goruyorkı....mılletıde buna ınandırdı heralde

onun yeğeni varsa seninde yeğenlerin varmış..hepsine alsın o zaman..yerimseniben
senin eşinde bir cins yani;senin makyaj malzemesi parana karışmıyor ama yeğenine alınacak hediyeyi düşünüyor..Çok üzgünüm çoook
bencede aldırma canım..:dilcikar:

canım sonra yazmıstım konuya.o tamamen gorumcemın uydurmasıymıs.esım sonra duzelttı.sen nıye kafana takıyorsun yanlıs anlamıssın dedı.o konu halloldu yanı.megerse esım oyle bıse dememıs yanı.gorumce kendıkendıne yorum ypmıs ıste/COLOR]

ben teyzemın kızlarına,komsuların kızlarına bıle bayramda vs. zamanlarda
hedıye alır verırım.
suan kardesım ve kaynım evlı ve cocuk sahıbı degıller olsalardı karsılık beklemeden onlarada hedıyler alırdım.sonucta bı cocuk sevındırıyorsun.bırakın onlar sızın cocuklarınıza almasın.niye karsılık beklıyorsunuz ki.hem unutmayın cocuk sevındırmek kadar güsel bısey yok bu dunyada.
ne verırsenız elinizle o gider sizinle.

Cok güzel bir düsünceye sahipsin canim.
TEbrik ederim seni.Hediyelesmek sünnettir.
Peygamber efendimizden bir örnektir.
Heleki dedigin gibi cocuk sevindirmek....

valla biz seninki benimki olmasın diye anneler ve babalar günlerinde her iki tarafa da aynı hediyeyi alıyoruz veya kendi kızkardeşime aldığımın aynını onun kızkardeşine de alıyorum kaynım ve erkek kardeşim de aynı şekilde henüz yiğenler yok ama olduğunda da birine alınırsa diğerine de aynını almayı düşünüyorum cinsiyet farkı varsa da maddi değeri aynı olacak alınan şeyin aksi halde sorun olacağını düşünüyorum eşim de ben de belki seslendirmeyiz ama içimiz burulur bence bir taraf kayırılırsa maden onun annesi benim annem ya da benim annem onun o zaman her şey eşit olsun
eşitlik sağanmadığında sorun oluyor ben görümcemden biliyorum eşiyle her anneler gününde kavga ederler

Bayramlar çocukları sevindirme günleridir. Senin yeğenin benim yeğenim ayrımı yapmadan hediyelerinizi alın. O amca olarak düşünmüş yeğenlerini, sizde kendi yeğenlerinizi düşünün ve çockları sevindirin.

bütün yigenlere hediye alinsin ve gereksiz yere tartisilmasin bence....

Bencede çıkın eşinizle dışarı hem kendi tarafınıza hemde eşinizin tarafınıza yiğenlerize hediye alın konu kapansın iki tarafta memnun olsun kaydirigubbakcemile3
Sanırım eşinizde sizinkilere alamam yada almam demez herhalde.

canım zaten hıcbır cocuktan bunu esırgemem.nefret etmeme ragmen orumcemın cocuklarının hıcbır dogumgununu gecırmedım.ama bu anlayacak yasta degıl.altı aylık.

anladığım kadarıyla eltin işi biliyor kendini değerli hale getirmiş kocası şekerini bile atıyor kaynanan ondan cekiniyor...yani artık yapacak bi şey yok canım gıcık olsan da cok geç kendini agırdan satıyor değerliolur öyleleri bilmiyo musun insanlara böyle yaranılır eşinle konuş alma hediye tabi onlar senin kızına alsınlar bi de.

Siz üzerinize düşeni yapın da bilmeyen bilmesin..
Sanırım eşinizle aranızda zaman zaman inatlaşmalar oluyor
Yapmayın arkadaşım;alalım demiş madem alın ne olacak ki
O hediye ile ne zengin olursunuz ne de batarsınız
Eşinizin gözünde değeriniz daha da yükselir
Gördüğüm kadarı ile eşiniz iyi bir kardeş..akraba ve amca..
Yani iyi bir enişte olmaması için de hiç bir neden yok
Siz bu konuda onu kırmayın ki,o da sizi kırmasın
Emin olun o da sizinkilere yapacaktır
Karşılıklı zıtlaşmalarla bir yere varamazsınız..
Hiç kimsenin de murunda olmaz bu durum,kendi kendinizi üzersiniz.

Ozaman senin yeğenlerine de alın.Hem senin de çocuğun varmış.Çocuk varken geçim zor.Yeri geliyor kendi çocuğundan kısıyorsun.Eşinle konuş bence.Ne gerek var ki fisfisfis

içinden gelmiş almak istemiş ne var bunda...
siz de hangi yeğeninize almak istiyorsanız alın...
bayramda çocuk sevindirmek kadar güzel bir şey yok...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…